• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

efekt_motyla  

Wysłany: 2010-05-31, 18:34   

byłam w 3 związkach na odległość. od 70km, po 600. żaden nie przetrwał, raczej z braku dojrzałości, niż przez odległość.

moja koleżanka ma chłopaka w norwegii, właśnie do niego po maturze pojechała mieszkać. ciekawa sprawa.
inna przez parę lat jeździła do danii.

da radę, jeśli to nie jest kwestia kilku lat, jeśli się jest wytrwałym i się tego kogoś kocha (;
myślę, że mała odległość w związku jest wręcz idealna:D

agusiek  

Wysłany: 2010-06-18, 16:55   

Zwolenniczką związków na odległość nie jestem.
Ale uważam,że mają szanse przetrwać. Wystarczy obustronna wierność i zaufanie.

Kaśś  

Tytuł: trujdupa

Wysłany: 2010-06-20, 14:21   

To jasne, że łatwiej jest w 'zwykłym' związku, ale jeżeli to trwa jakiś czas to da się to jakoś przeżyć, tylko dojrzałości do tego sporo trzeba mieć.

Księżycowa  

Wysłany: 2011-09-16, 16:12   

Miłość na odległość to w zasadzie naprawdę trudny temat. Z jednej strony żeby naprawdę być z kimś blisko potrzeba łączenia swojej codzienności, realnego kontaktu, tej fizycznej obecności. Chyba łatwo można tutaj wpaść w pułapkę typu "nie kocham Ciebie, kocham swoje wyobrażenie o Tobie". Z drugiej zaś, w takiej miłości chyba bardziej niż zazwyczaj docenia się każde spotkanie, każde powitanie i każdy rzeczywisty dotyk. A jeśli uczucie przetrwa i uda się zmienić je w miłość na 'nie-odległość' bardzo dobrze świadczy to o jego sile.

mirek78  

Wysłany: 2011-09-19, 16:30   

Związek na odległość nie ma szans

mort  

Wysłany: 2012-02-26, 13:32   

Niełatwo jest utrzymać związek, kiedy dzielą kilometry - ale jest to wykonalne. Pod warunkiem, że odległość jest tymczasową przeszkodą, bo w przeciwnym razie będzie się to wiązało z cierpieniem dla obu stron i ciągłą tęsknotą. :oczami:

Merlinka  

Wysłany: 2012-03-22, 10:46   

mirek78 napisał/a:
Związek na odległość nie ma szans

Oczywiście ta szeroka, przemyślana opinia nie bierze pod uwagę, że tysiące a pewnie i miliony takich związków istnieją.

quantumfreak  

Wysłany: 2012-04-14, 21:14   

Nie znam się, ale chyba wszystko zależy od temperamentów ludzi na ile im zależy by przetrwało.

smerfetka66  

Wysłany: 2012-04-16, 20:32   

Nigdy nie byłam w takim związku,ale nie raz miałam okazję do spróbowania.Ale uważam że to się nie uda tak życ,nie da się budować miłości,zaufania na odległośc.Zawsze będzie zazdrość,niepokoj o ta druga osobe.No jak juz mowilam to tylko moje zdanie,jesli ktos przetrwal taki zwiazek to super tylko pogratulowac ale ja nie jestem za tym :)

Merlinka  

Wysłany: 2012-04-17, 11:54   

Zawsze mnie to bawi, kiedy ktoś mówi, że się nie da. :hyhy:

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2012-04-17, 18:50   

Może i się da, ale co to za przyjemność.

Wilderness  

Tytuł: \m/

Wysłany: 2012-04-17, 20:02   

Może i się da, ale w moim przypadku niezbyt długo. Niemożność spotkania się z tą drugą osobą to ogromna przeszkoda, mówcie sobie co chcecie.

yaku  

Tytuł: Bohater Forum

Wysłany: 2012-04-18, 00:22   
   Polecający: Wujek Google

Miłość na odległość jest jak lodzik bez połyku.

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-04-18, 08:57   

Dla mnie to rozwiązanie, które ma szansę sprawdzić się praktycznie wyłącznie w sytuacji, gdy jest rozwiązaniem tymczasowym - oczywiście im krótszy zakładany czas trwania rozłąki, tym większe szanse na przetrwanie uczucia w jego niezmienionym kształcie, a nawet, kto wie, jego wzmocnienie. Związki na odległość trwające po kilkanaście lat...? Nie-e-e... nawet jeśli oboje partnerzy deklarują, iż wciąż żywią do siebie... ekhem... "miłość", to w praktyce trudno przecież nazwać taki związek związkiem z prawdziwego zdarzenia - dla mnie to swoiste wypaczenie jego idei i mimo wszystko pewna forma patologii. W moim odczuciu związek "pełnowartościowy" wiąże się jednak nierozerwalnie ze stałą (fizyczną) obecnością tej drugiej osoby w naszym życiu i najbliższym otoczeniu.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Cersei 

Tytuł: Królowa

Wysłany: 2012-05-30, 20:18   

Nie byłam nigdy w takim związku. Sądzę, że związek na odległość jest możliwy lecz wymaga dużo zaufania i cierpliwości z obu stron. Im krótszy taki związek tym łatwiej go utrzymać. Zazwyczaj takie związki szybko się rozpadają...

Cytat:
Związki na odległość trwające po kilkanaście lat...? Nie-e-e... nawet jeśli oboje partnerzy deklarują, iż wciąż żywią do siebie... ekhem... "miłość", to w praktyce trudno przecież nazwać taki związek związkiem z prawdziwego zdarzenia - dla mnie to swoiste wypaczenie jego idei i mimo wszystko pewna forma patologii. W moim odczuciu związek "pełnowartościowy" wiąże się jednak nierozerwalnie ze stałą (fizyczną) obecnością tej drugiej osoby w naszym życiu i najbliższym otoczeniu.

+1

Umysł potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia.

George.R.R.Martin

Odpowiedz do tematu