• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Backspace  

Wysłany: 2008-10-01, 18:53   Idealni partnerzy

Witam :P

Pewnie nie raz słyszeliście od swoich drugich połówek "jesteś idealny", "nigdy cie nie opuszcze", "zawsze bedziemy razem". Oraz że jesteś najwspanialszy, masz tylko same zalety itd Czy was wkurza ta przesadzona idealizacja?

Moja ostatnia dziewczyna powiedziała mi po roku, że tak mnie wyidealizowała, że w końcu się zakochała w mojej idealnej postaci, która nie istnieje, a nie we mnie :D

A później rozczarowanie.. dlatego powstrzymuje się już od pewnych wyrażeń typu "zawsze będziemy razem".

Pytanie do was :P czy często słyszeliście że byliście wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju a potem czar prysł i sie okazuje że byliście psycholami?

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2008-10-01, 19:15   

zdecydowanie zbyt często. nauczyłam się już puszczać mimo uszu takie zapewnienia, bo to o dupę roztrzaś, po tylu razach.. ostatnio jednak sama zaczęłam żądać takich zapewnień, bo brakuje mi pewności.. nie wiem co gorsze o_O zimnym być i udawać, że nas to nie rusza, czy błagać o to, żeby mieć się czego łapać w chwilach zwątpienia..

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-10-01, 20:30   

Backspace napisał/a:
"jesteś idealny", "nigdy cie nie opuszcze", "zawsze bedziemy razem". Oraz że jesteś najwspanialszy, masz tylko same zalety itd Czy was wkurza ta przesadzona idealizacja?
Nie. Być może dlatego, że nikt mnie nie idealizuje i nie słyszę takich zapewnień :luka:
Backspace napisał/a:
Pytanie do was :P czy często słyszeliście że byliście wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju a potem czar prysł i sie okazuje że byliście psycholami?
Wyjątkowość i "jedyność w swoim rodzaju" w oczach drugiej osoby niekoniecznie musi wiązać się z idealizacją i jakimiś przesadnymi wyobrażeniami. To zrozumiałe, że uważa się osobę, z którą się jest, za kogoś wyjątkowego, w przeciwnym razie taki związek nie miałby przecież sensu, bo byłoby można związać się z kimkolwiek. Ale to nie to samo, co tworzenie sobie idealnej, wyobraźniowej postaci wybranki/wybranka.

Natomiast zapewnień "zawsze będziemy razem", "nigdy cię nie opuszczę" i podobnych bredni nie uznaję. Nie mam w zwyczaju składać obietnic, co do których nie jestem pewna, czy będę w stanie ich dotrzymać. Choćby z przyczyn niezależnych ode mnie.

grlało, matulu

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2008-10-03, 09:13   

Backspace napisał/a:
Pytanie do was czy często słyszeliście że byliście wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju a potem czar prysł i sie okazuje że byliście psycholami?
Wszystkie mi to mówią. A potem sie okazuje, że chodzilo im tylko o kogoś do dzwigania zakupów >_<

wisienka83  

Wysłany: 2008-10-04, 18:08   

Idealizowanie partnera to normalna sprawa w stanie zakochania się :) Niedobrze tylko, gdy taki przesadny idealizm przesłania rzeczywistość do tego stopnia, że uczuciem zaczynamy darzyć swoje wyobrażenie danej osoby, a nie tą osobę z jej zaletami i wadami - to nieuchronnie prowadzi do zawodu i cierpienia.
A tak na marginesie, przecież wiadomo, że nikt nie jest idealny... ;)

Cytat:

Backspace napisał/a:
Pytanie do was czy często słyszeliście że byliście wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju a potem czar prysł i sie okazuje że byliście psycholami?
Wszystkie mi to mówią. A potem sie okazuje, że chodzilo im tylko o kogoś do dzwigania zakupów >_<

Muszę spróbować, jak będę miała jakieś większe zakupy... :D :D :D Skoro to działa... ;)
Ostatnio zmieniony przez wisienka83 2008-10-04, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  

Backspace  

Wysłany: 2008-10-05, 13:53   

wisienka83 napisał/a:
taki przesadny idealizm przesłania rzeczywistość do tego stopnia, że uczuciem zaczynamy darzyć swoje wyobrażenie danej osoby, a nie tą osobę z jej zaletami i wadami

Oto mi chodziło.. to jest jakiś psychiczny stan, jakaś chora miłość :/

Alhana  

Wysłany: 2008-10-10, 12:33   

Tak, każda dziewczyna jest naj, z którą się jest.
Monika była naj, ale już nie jest, Ksia była naj ale już nie jest, Marzenka też naj ale już nie, teraz mam Ciebie i jesteś naj, uwierz mi naprawdę. Ciekawe na jak długo? :P

Yhhh ironia mnie dopadła.

Raisins 

Wysłany: 2010-07-24, 21:47   

Zawsze będziemy razem nie, ale chciałbym być z tobą na zawszę to już tak ;)

imbirowa  

Wysłany: 2010-07-29, 15:17   

jak poznałam mojego faceta, i po paruy spotkaniach usłyszałam 'jestes idealna' to nie widziałam naszej przyszlości zbyt rozowo. i jak dobrze pamietam powiedzialam mu ze moze cos z tego byc ale jak przestanie mnie idealizowac.
teraz jestesmy razem, mimo ze czesto slysze 'moj ideal' . ale to sa pewnie mocno przesadzone slowa.
zreszta tak to czetso jets , ze jak sie juz zakochujemy to tak prawdziwie. zddarza sie ze nie widzimy wad partnera. co za tym idzie, dla nas jest idealem.

Odpowiedz do tematu