• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Zombwbij  

Wysłany: 2010-05-07, 21:48   

Colorblind napisał/a:
Pytanie, czy te same osoby, poznając się w momencie takim, że jedna osoba jest oszpecona, a druga nie, tak samo by się sobą zainteresowały?
Jakiś czas temu czytałem o pewnej parze. On za nastolatka miał wypadek z prądem, po kt. stracił trzy kończyny i dorobił się licznych blizn, o ile dobrze pamiętam. Ona zajmowała się bodaj wolontariatem w miejscu, w kt. mieszkał/przebywał owy on. Poznali się, polubili, aż w końcu polubili się na tyle, że się pobrali. Mimo nieatrakcyjności fizycznej, on osobowością serce kobiety zdobył.

Katharsis  

Wysłany: 2010-05-07, 22:23   
   Polecający: Lewiatan

Moje zdanie na temat sprawy wyglądu partnerki ciągle się zmienia. Potencjalna partnerka powinna przyciągnąć wyglądem, oczarować charakterem i przy bliższym poznaniu wyglądem nie wystraszyć :hyhy: oczywiście, że wygląd jest ważny, ale nie gra kluczowej roli.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-05-08, 00:27   

Colorblind napisał/a:
Zresztą, niemiło by było się dowiedzieć, że ktoś "mierzył" w kogoś, bo uznał go za jakiś prób średni/przeciętny, który jest dostępny.
Uważam, że dobrze to wyjaśniła już wcześniej matra. Wyjaśnię na sobie: mam oczy, wiem jak wyglądam, mniej więcej co jest moim atutem, a co brakiem. Dlatego umieszczam się w szufladce 'dobra klasa średnia' bez specjalnych kompleksów czy uniżenia. Podoba mi sie Johnny Depp, ale podoba mi się też chłopak siedzący przede mną na wykładzie, który może Depp'owi urodą nie dorównuje, ale wciąż bardzo mi się podoba. I teraz co powinnam zrobić: mierzyć jak najwyżej i próbować usidlić boskiego Johnny'ego, czy mierzyć siły na zamiary i zagadać do chłopaka z przedniego rzędu?

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2010-05-08, 00:51   

Sol napisał/a:
Dlatego umieszczam się w szufladce 'dobra klasa średnia' bez specjalnych kompleksów czy uniżenia.
Pytanie, tylko po co się umieszczać w takiej szufladce? Wszak w innych oczach możemy wyglądać inaczej. Oczywiście ważne jest, by zdawać sobie sprawę ze swoich atutów i je jakoś wykorzystywać, podkreślać. Jest pewne prawdopodobieństwo, że możemy siebie ocenić nazbyt surowo i zaniżyć własną ocenę.
Sol napisał/a:
Podoba mi sie Johnny Depp, ale podoba mi się też chłopak siedzący przede mną na wykładzie, który może Depp'owi urodą nie dorównuje, ale wciąż bardzo mi się podoba. I teraz co powinnam zrobić: mierzyć jak najwyżej i próbować usidlić boskiego Johnny'ego, czy mierzyć siły na zamiary i zagadać do chłopaka z przedniego rzędu?
:oczami: zawsze można się kochać w plakatach. Przykład podałaś skrajny, bo jest różnica pomiędzy osobą, którą możesz poznać, bo masz ku temu warunki, szansę, różne możliwości, a osobą sławną, aktorem, do którego dostać się nie sposób panience niesławnej. Zastanowić się można by było nad przypadkiem, w którym jeden pan z uczelni przypomina wyglądem Deppa, a drugiemu nic w urodzie nie brakuje, jednak urodą nie dorównuje wspomnianemu już Depp'owi. ; p A ma odpowiedź brzmiałaby wtedy, że należy wybrać tego, który bardziej przyciąga i oko i serce i duszę ; p

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-05-08, 09:07   

Colorblind napisał/a:
Zresztą charakter, osobowość sprawiają niekiedy, że wygląd jest wyżej oceniany, jeśli mogę tak napisać.

Tak, możesz. Z reguły ludziom, których bardziej lubimy przypisujemy więcej pozytywnych cech i ich wygląd nawet jeśli nieciekawy jest dla nas bardziej przyjemny, niż wygląd chłodnej osoby, która jest atrakcyjna fizycznie.

m. gallery

Sol  

Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-05-08, 11:30   

Colorblind napisał/a:
Pytanie, tylko po co się umieszczać w takiej szufladce? Wszak w innych oczach możemy wyglądać inaczej.
Tak, inni mogą mnie mieć za kompletnego paszczura na przykład. A ja wtedy nie daję się zwariować, bo wiem, że tak najgorzej ze mną nie jest.
Colorblind napisał/a:
zawsze można się kochać w plakatach. Przykład podałaś skrajny, bo jest różnica pomiędzy osobą, którą możesz poznać, bo masz ku temu warunki, szansę, różne możliwości, a osobą sławną, aktorem, do którego dostać się nie sposób panience niesławnej.
Bo na skrajnych przykładach najlepiej widać, o co mi chodzi. A wracając jeszcze do rozwinięcia mojej pierwotnej myśli - jeśli samemu się jest przeciętniaczkiem, któremu dodatkowo nie chce się podjąć działań w kierunku rozwijania piękna duszy, ciała czy umysłu, to lekką bezczelnością wydaje mi się oczekiwanie pięknej księżniczki czy cudnego księcia w darze od losu. Co innego, jeśli podejmuje się jakieś kroki w celu czynienia siebie samego lepszym.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2010-05-08, 12:20   

Sol napisał/a:
Tak, inni mogą mnie mieć za kompletnego paszczura na przykład. A ja wtedy nie daję się zwariować, bo wiem, że tak najgorzej ze mną nie jest.
dlatego napisałam:
ja napisał/a:
Oczywiście ważne jest, by zdawać sobie sprawę ze swoich atutów i je jakoś wykorzystywać, podkreślać. Jest pewne prawdopodobieństwo, że możemy siebie ocenić nazbyt surowo i zaniżyć własną ocenę.
a gdy już wiemy, co w nas jest fajne, wtedy nie dajemy się zwariować, tylko jest możliwość, że wciąż jesteśmy dla siebie zbyt surowi :oczami: i niepotrzebnie wkładamy się w jakąś szufladkę.
Sol napisał/a:
Co innego, jeśli podejmuje się jakieś kroki w celu czynienia siebie samego lepszym.
i oto chodzi, i ja teraz powrócę do tego, co wcześniej już napisałam - nawet jeśli ktoś ocenia siebie z wyglądu za jakiegoś przeciętniaka to może nadrobić charakterem, osobowością, myślami itp. i wtedy nawet ten tak zwany przeciętniak może mieć, może dostać od losu księżniczkę. Różnie się w życiu układa. I jaka wtedy jest bajka ^^ No i w oczach tej tak zwanej księżniczki, ten tak zwany przeciętniak może urosnąć do rangi królewicza. ; )

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

anusiaSc  

Wysłany: 2010-07-10, 10:43   

Wiadomo wiekszość ludzi najpierw ocenia po wygladzie nawet nie gadjaąc juz stwierdza "a fee" albo " boski/boska" a ktos moze byc piekny lecz moze miec charakter do bani... Dla mnie liczy sie bardziej charakter niż wyglad

waznyczlonek  

Wysłany: 2010-07-11, 00:14   

podoba mi się ten temat bo mogę zasięgnąć jednej informacji; czy dziewczyna nie chce mnie bo jestem otyły mam 40 kg nadwagi i wielki brzuch?

anusiaSc  

Wysłany: 2010-07-11, 15:13   

waznyczlonek napisał/a:
podoba mi się ten temat bo mogę zasięgnąć jednej informacji; czy dziewczyna nie chce mnie bo jestem otyły mam 40 kg nadwagi i wielki brzuch?

widocznie patrzy na to jak wygladasz a nie na twój charakter niestety są takie dziewczyny no ale niestety też są tacy meżczyźni, ale poznasz napewno dziewczyne która pokocha cie za to kim jesteś a nie jaki jesteś i bedzie cie akceptowała razem z wadami i zaletami, nie załamuj się ;)

kenusarf  

Wysłany: 2010-07-11, 18:05   

waznyczlonek napisał/a:
czy dziewczyna nie chce mnie bo jestem otyły mam 40 kg nadwagi i wielki brzuch?

Ona to robi dla Twojego własnego dobra, chce Cię zmobilizować, żebyś schudł. Skoro tak się przejmuje Twoim zdrowiem to na pewno Cię kocha. Powiedz jej, że przechodzisz na dietę i zapisałeś się na siłownię, a wszystko się ułoży.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-07-11, 18:25   

waznyczlonek napisał/a:
Nie chce cie, bo wyglądasz obrzydliwie.

Poza tym:

jak zdobyć dziewczynę

es-cs_wuv  

Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2010-07-11, 18:30   
   Polecający: google

jak jest miłośc to wygląd się nie liczy ino same uczucie jakie spala dwoje ludzi

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

HHHUUUKKK 

Wysłany: 2010-07-11, 19:23   

Jednak to wygląd przyciąga, a charakter zatrzymuje przy sobie tą drugą stronę.

Dziewczynom mającym problem z własną sylwetką mogę zapewnić, że jest grupa chłopaków nawet tych najprzystojniejszych których pociąga większy brzuszek i mówię to całkiem serio.

Odpowiedz do tematu