• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

GreenIsBlueNow  

Wysłany: 2009-09-08, 21:28   

kenusarf napisał/a:
A są takie co żadnej antykoncepcji nie stosują uprawiają seks, a w ciążę nie zachodzą, czyli brak antykoncepcji też jest raczej skuteczny. :dobani:

To chyba były one bezpłodne ;p

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-09-08, 21:34   

GreenIsBlueNow napisał/a:
kenusarf napisał/a:
A są takie co żadnej antykoncepcji nie stosują uprawiają seks, a w ciążę nie zachodzą, czyli brak antykoncepcji też jest raczej skuteczny. :dobani:

To chyba bezpłodne ;p

Może Ty też jesteś bezpłodna od tych tabletek, skoro trzymiesięczna przerwa nie zaowocowała potomkiem...

BlackHeroine  

Wysłany: 2009-09-08, 21:38   

o porządnych tabletkach, a nie takich za 7 zł... Ja za swoje płacę prawie 40 zł...

a to takie po 7 zł to istnieją? o.O Hmm 40 zł to też nie jest tak dużo jak na tabletki antykoncepcyjne no ale powinno się oceniać jakość a nie cenę.
Miałam trzy miesięczną przerwę, uprawiałam seks i i tak nie zaszłam, więc raczej są skuteczne

to tylko szczęście a nie skuteczność tabletek.

.. and I like Habanero peppers xP

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-08, 21:44   

BlackHeroine napisał/a:
to tylko szczęście a nie skuteczność tabletek.

Jeżeli byłaby to "zasługa" tabletek to nie byłoby mowy o skuteczności tylko o wadliwym działaniu/skutkach ubocznych.

BlackHeroine  

Wysłany: 2009-09-08, 22:11   

kenusarf napisał/a:
Jeżeli byłaby to "zasługa" tabletek to nie byłoby mowy o skuteczności tylko o wadliwym działaniu/skutkach ubocznych.

Po prostu te tabletki nie działają przez tak długi okres. Wazna jest regularność w braniu i to daje nam bezpieczeństwo. Dlatego zalecane jest branie tabletki dzień w dzień o tej samej porze.

Anka_DD  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2009-09-08, 22:22   

BlackHeroine napisał/a:
a to takie po 7 zł to istnieją? o.O

Istnieją. Pamiętam jak moja koleżanka brała jakieś po około 8zł.

BlackHeroine  

Wysłany: 2009-09-08, 22:24   

Anka_DD napisał/a:
Istnieją. Pamiętam jak moja koleżanka brała jakieś po około 8zł.

o.O a one działają chociaż? Czy to mini-cukierki pudrowe?

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-08, 22:26   

BlackHeroine napisał/a:
o.O a one działają chociaż?

A myślisz, ze jak zapłacisz 40 zł to już masz gwarancję, że zadziała?
Tabletki przepisuje lekarz i chyba by nie przepisywał cukierków pudrowych jako antykoncepcji...

BlackHeroine  

Wysłany: 2009-09-08, 22:37   

kenusarf napisał/a:
A myślisz, ze jak zapłacisz 40 zł to już masz gwarancję, że zadziała?

Cena wiadomo, że nie jest wyznacznikiem skutecznosci ale po prostu nigdy się z takimi nie spotkałam nigdzie.
kenusarf napisał/a:
Tabletki przepisuje lekarz i chyba by nie przepisywał cukierków pudrowych jako antykoncepcji...

Zapewne nie. Szczerze to znam tylko kilka różnych nazw dlatego, że biora koleżanki. Osobiście nie miałam z nimi styczności no ale żadna ze znajomych nigdy nie wspominała o tak taniej antykoncepcji.

Anka_DD  

Wysłany: 2009-09-08, 22:44   

BlackHeroine napisał/a:
o.O a one działają chociaż? Czy to mini-cukierki pudrowe?

Koleżanka nie miała wpadki, więc działały. Sama biorę takie, które na receptę kosztują (przynajmniej kosztowały) coś koło 10zł, jednak nie jestem w PL ubezpieczona i płacę pełną kwotę bez refundacji, czyli jakieś 16zł ^^

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-08, 22:46   

BlackHeroine napisał/a:
Zapewne nie. Szczerze to znam tylko kilka różnych nazw dlatego, że biora koleżanki. Osobiście nie miałam z nimi styczności no ale żadna ze znajomych nigdy nie wspominała o tak taniej antykoncepcji.

Bo tabletek nie wybiera się ze względu na cenę, tylko lekarz je przepisuje pod konkretną osobę. Przynajmniej tak to powinno wyglądać.

A jak kogoś nie stać wydać 40 zł miesięcznie to naprawdę nie powinien się brać za seks, bo dziecko to dużo bardziej kosztowna sprawa.

BlackHeroine  

Wysłany: 2009-09-08, 22:48   

Anka_DD napisał/a:
płacę pełną kwotę bez refundacji, czyli jakieś 16zł ^^

No skoro takie są na rynku i działają to w sumie i dobrze. Jednak drogie tabletki odstraszają młode dziewczyny kosztem tej antykoncepcji przez co wolą zaryzykować i uprawiać seks "bez" a tak to alternatywą są tańsze co może je zachęcić do bezpiecznego seksu.

Anka_DD  

Wysłany: 2009-09-08, 22:49   

kenusarf napisał/a:
A jak kogoś nie stać wydać 40 zł miesięcznie to naprawdę nie powinien się brać za seks, bo dziecko to dużo bardziej kosztowna sprawa.

Mnie nie było stać, jak się jeszcze uczyłam, więc poprosiłam moją panią doktor o tańsze i jakoś branie się za seks nie zaowocowało dzidzią :]

[ Dodano: 2009-09-08, 22:52 ]
BlackHeroine napisał/a:
No skoro takie są na rynku i działają to w sumie i dobrze. Jednak drogie tabletki odstraszają młode dziewczyny kosztem tej antykoncepcji przez co wolą zaryzykować i uprawiać seks "bez" a tak to alternatywą są tańsze co może je zachęcić do bezpiecznego seksu.

Tańszych tabletek jest zapewne sporo, a skuteczne muszą być, w przeciwnym wypadku nie zostałyby dopuszczone do sprzedaży.

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-08, 22:54   

Anka_DD napisał/a:
Mnie nie było stać, jak się jeszcze uczyłam, więc poprosiłam moją panią doktor o tańsze i jakoś branie się za seks nie zaowocowało dzidzią

Nawet droższe nie dają 100% pewności, więc ja nadal uważam, że seks jest tylko dla tych, którym w razie wpadki życie się nie zawali. Jeżeli kogoś nie stać na 40 zł miesięcznie to zdecydowanie nie stać go również na dziecko.

BlackHeroine  

Wysłany: 2009-09-08, 22:56   

kenusarf napisał/a:
Nawet droższe nie dają 100% pewności,

dają 99%.
kenusarf napisał/a:
więc ja nadal uważam, że seks jest tylko dla tych, którym w razie wpadki życie się nie zawali.

No tak + do tego dla ludzi dojrzałych a nie dla 15-16 - latków <ostatnio zaczynam dostrzegać jak dużo młodych ludzi uprawia seks>

Odpowiedz do tematu