• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

GreenIsBlueNow  

Wysłany: 2009-09-09, 12:24   

kenusarf napisał/a:
A mi chodzi o to, że skutek uboczny, który może, ale nie musi się pojawić w postaci rok bezpłodności planowanie uniemożliwia. Odstawisz tabletki rok wcześniej niż planujesz dziecko to możesz zajść w ciąże o rok za wcześnie. Odstawisz w momencie, gdy zaczynasz się starać narażasz się na rok bezowocnych starań.

Zadnej ze starających się o dziecko pań to nie przeszkadzało. Kilka cykli musi minąć, znaim organizm się dostosuje do przyjęcia dzidzi, więc od razu się nie zajdzie.

kenusarf napisał/a:
A jak zajdziesz w ciąże to powiesz "ale ja czytałam babskie fora, więc nie mogę być w ciąży"? Nie stosujesz zaleceń skuteczność tabletek spada. Twój wybór.

O tak, zajdę w ciąże, bo wzięłam tabletke o godzine za poźno. Strach się bać... Biorę je już trzy lata i nie zawsze punktualnie, bo czasem nie wezmę ich ze sobą do znajomych, czy coś. Ale ze mnie szczęściara kurde, chyba powinnam zacząć grać w totka... Hm, czekaj wszystkie moje znajome mają takie zajebiste szczęście, jak to możliwe?

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-09-09, 13:18   

GreenIsBlueNow napisał/a:
O tak, zajdę w ciąże, bo wzięłam tabletke o godzine za poźno. Strach się bać... Biorę je już trzy lata i nie zawsze punktualnie, bo czasem nie wezmę ich ze sobą do znajomych, czy coś. Ale ze mnie szczęściara kurde, chyba powinnam zacząć grać w totka... Hm, czekaj wszystkie moje znajome mają takie zajebiste szczęście, jak to możliwe?

Przez 3 lata Ci się udawało, a teraz może Ci się nie udać. To jest Twój wybór, że wolisz 5% szansy na ciążę rocznie zamiast 1% lub mniej.

Anka_DD  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2009-09-09, 15:25   

GreenIsBlueNow napisał/a:
O tak, zajdę w ciąże, bo wzięłam tabletke o godzine za poźno.

Ej no, bez przesady, godzina to faktycznie nie jest duże opóźnienie i takowym ja również się nie martwię, ale zdarza mi się zapomnieć zabrać tabletek ze sobą do pracy, a jak wracam do domu, to bywa, że minęło 6-7 godzin od momentu, gdy powinnam pigułkę wziąć. To już jest ryzyko, a ja nie mam zamiaru igrać z losem, więc zabezpieczam się dodatkowo.

RudeGirl  

Wysłany: 2010-02-24, 15:53   

to jaka ty masz ta pielegniarke w szkole??
chya urodzoną za czasów dinozaurów .

tabletki antykoncepcyjne to dobre rozwiazanie;)

krystianka  

Wysłany: 2011-09-09, 10:15   

RudeGirl ma rację, tabletki to najlepsza metoda, o ile tabletki są dobrze dobrane, tak by nie było żadnych przykrych objawów, ja biorę Midianę od dłuższego czasu i wszystko na szczęśćie jest ok: nie tyję, nie mam trądzika

kropcia 

Wysłany: 2014-09-14, 21:53   

Łykam już któryś rok z kolei i wiem że jak dla mnie pigułki sa najlepszym rozwiązaniem .
Nie wyobrażam sobie pamiętać o prezerwatywach, a jak sie skończą ?
Łykam Vibin i nie mam u siebie skutkow ubocznych ;) a raczej widzę poprawę w niektórych sprawach

Tuśka87 

Wysłany: 2014-09-14, 22:46   

kropcia napisał/a:
Nie wyobrażam sobie pamiętać o prezerwatywach, a jak sie skończą ?

Myslę, że pary o uzupełnianiu braków jeśli o to chodzi - nie zapominają ;)
kropcia napisał/a:
Łykam Vibin i nie mam u siebie skutkow ubocznych ;) a raczej widzę poprawę w niektórych sprawach

Jaką poprawę ? Masz dolegliwości bólowe podczas miesiączek ?

kropcia 

Wysłany: 2014-09-22, 20:28   

No ok, ale czasem się po prostu zapomni o zakupie, albo się zapomni "ubrać"

Miałam strasznie bolesne, do tego stopnia że aż mdlałam
teraz mam spokój, chwilami nawet nie czuję że dostałam okres

Tuśka87 

Wysłany: 2014-09-23, 00:24   

No to ginekologowi szczęśliwie się udało w Twoim przypadku. :) Fajnie. Kwestia szczęścia czy robił Ci badania hormonalne przed przypisaniem tabsów ?

kropcia 

Wysłany: 2014-09-28, 19:51   

Były robione badania ;) zaczynałam od Vibinu mini :) by przyzwyczaić organizm do hormonów, przynajmniej tak mi lekarka tłumaczyła

Tuśka87 

Wysłany: 2014-09-29, 02:11   

kropcia napisał/a:
Były robione badania ;) zaczynałam od Vibinu mini :) by przyzwyczaić organizm do hormonów, przynajmniej tak mi lekarka tłumaczyła

Niewątpliwie wiedziała co robi - w różnych tabletkach rózne są dawki hormonów. Idealnym przykładem jest fakt, że są tabletki dla kobiet które pierwszy raz w życiu zażywają antykoncepcję, dla cierpiących bardziej na PMS czy dla kobiet karmiących.

kropcia 

Wysłany: 2014-09-29, 11:20   

Co innego dla PMS, co innego dla karmiących, ale trzeba też uważać i odpowiednio dobrane powinny miec kobiety powyżej 35 roku życia które dużo palą fajek

Tuśka87 

Wysłany: 2014-09-29, 11:53   

W takiej sytuacji to ja osobiście poważnie zabrałabym się za rzucanie palenia - raz wiadomo, że nie jest to zdrowe, dwa - palenie i tabletki to spore obciążenie organizmu. Fakt, że są tabletki które można stosować paląc nie znaczy że jest to rozsądny pomysł.

Odpowiedz do tematu