• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

banka_lzy  

Wysłany: 2009-03-02, 20:51   poradniki - antykoncepcja

cześć.
Chciałabym rozpocząc współżycie z chłopakiem.
Razem chcielibyśmy połączyc metodę hormonalną jak i kalendarzykową i tu pojawia sie mały niesmaczek :) Otóż za radą mojej pielegniarki szkolnej szukaliśmy ksiązki Fijałkowskiego "Biologiczny rytm płodności a regulacja urodzin", jest dostępna na allegro, ale uznaliśmy że może lepiej poszukać czegoś nowszego, Fijałkowski jest bowiem stary(1978 bodajże).
Znacie jakieś porzadne poradniki o metodzie kalendarzykowej? :)

Fantasmagoria  

Wysłany: 2009-03-02, 23:04   

metoda kalendarzykowa chyba od czasow Juliusza Cezara pozostała niezmienna, więc wiesz... :D jeśli chodzi o metodę kalendarzykową, to chyba zadnego poradnika nie nazwałabym porzadnym, bo to nie jest porzadna metoda antykoncepcyjna [o ile w ogole tak to mozna nazwać]. Jeżeli macie zamiar polaczyc z tym tabletki to wystarczy ze znajdziesz jakaś porzadna strone internetową gdzie wszystko jest dokładnie opisane. Najlepiej wtedy przejrzyj x takich stron i sprawdz czy faktycznie w tej cudownej metodzie nic się nie zmieniło ;D :rotfl:
Fiodor Dostojewski

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2009-03-02, 23:06   

A ja tu czegoś nie pojmuję - po co w ogóle łączyć metodę hormonalną z ruletką, skoro hormony same w sobie są skuteczne? 0.o

grlało, matulu

Fantasmagoria  

Wysłany: 2009-03-02, 23:17   

wiesz, ruletka zawsze dostarcza troche adrenaliny, po co stawiać na spokoj i bezpieczenstwo :p ;D ! ;) gdy się zapomni o skueczności hormonow zawsze mozna się troche postresować, że nagle pojawiły się dni płodne i koniec;D
Fiodor Dostojewski

banka_lzy  

Wysłany: 2009-03-03, 17:04   

hm bodajże hormony nie dają 100% pewności... a ja chce taką mieć, poza tym warto dowiedzieć się czegoś nowego jeśli chodzi o ten kalendarzyk.

Dzięki dziewczyn. :)

sis  

Wysłany: 2009-03-03, 20:09   

banka_lzy napisał/a:
hm bodajże hormony nie dają 100% pewności... a ja chce taką mieć
Żadna metoda nie daje 100% pewności, więc nigdy mieć jej nie będziesz. Hormony są jednak najskuteczniejsze i ryzyko zajścia w ciążę przy stosowaniu się do zaleceń jest znikome.
A stosowanie kalendarzyka i jednoczesne branie hormonów jest nieco niewykonalne, bo - jak wiadomo - działanie pigułek polega m.in. na blokowaniu owulacji. Więc nie bardzo wiem, jak chcesz liczyć dni płodne i niepłodne w swoim cyklu, skoro biorąc pigułki ich nie masz.
banka_lzy napisał/a:
poza tym warto dowiedzieć się czegoś nowego jeśli chodzi o ten kalendarzyk
Hmm, tak, jak napisała Fantasmagoria - w tej metodzie nowości raczej nie uświadczysz, bo zasadniczo niewiele się w niej zmieniło na przestrzeni wieków.

grlało, matulu

szrapner  

Wysłany: 2009-03-12, 16:47   

najlepiej to bierz tabletki, a twój facet niech zakłada gumkę i wtedy zbliżysz się do 99,998% pewności, że nie zajdziesz w ciążę :rotfl:

jossy  

Wysłany: 2009-05-02, 03:03   

A ja stosuje krazek dopochwowy.Mam teraz czwarty i szczerze moge Wam polecic. Kiedys bralam tabletki ale zpominalam o nich a i proby watrobowe nie byly najleprze.
Krazek jest bezpieczniejszy i nie musisz pamietac o nim codziennie - wkladasz go na 21 dni. Podczas seksu takze sie dobrze sprawuje. :luka:

beatricze 

Wysłany: 2009-06-22, 09:27   

a słyszałyście dziewczyny o tabletkach Sylvie20? Bo ja biorę Harmonet, ale ostatnio w aptece pani zapytała czy chcę tańszy zamiennik Harmonetu, właśnie Sylvie20. No różnica cenowa jest spora, bo kosztują o połowę mniej.

cotopaxi  

Wysłany: 2009-06-22, 22:46   

hormonalna antykoncepcja mnie przeraza, jako ze facet mi sie z daleka sprowadza niedlugo do domu myslalam ze zaczne brac tabletki ale jak zaczelam przegladac fora zlapala sie za glowe.
poza problemami z watroba:
wzrost wagi, spadek libido, wieksze ryzyko zlapania grzybicy, depresja
niektore laski mialy okres non stop przez trzy tygodnie po wzieciu pierwszej tabletki.
niektore skutki pojawiaja sie nawet rok po porzuceniutabletek (czy plastrow czy innych hormonalnych)
chyba zostaniemy przy gumkach. zbankrutujem.

Go forth on your path, as it exists only through your walking.

sis  

Wysłany: 2009-06-22, 23:34   

cotopaxi napisał/a:
poza problemami z watroba:
wzrost wagi, spadek libido, wieksze ryzyko zlapania grzybicy, depresja
niektore laski mialy okres non stop przez trzy tygodnie po wzieciu pierwszej tabletki.
niektore skutki pojawiaja sie nawet rok po porzuceniutabletek (czy plastrow czy innych hormonalnych)
Łomatko. Kobieto, nie czytaj tego, bo po takim spisie kataklizmów rzeczywiście wykształcisz sobie trwały uraz do hormonów. Większość z tego imho jest mocno przesadzona, a rzecz cała rozbija się o odpowiednie dobranie tabletek. Wpadające w depresję autorki tych opinii nie doczytały chyba, że w razie jakichkolwiek niepokojących objawów pigułki natychmiast się odstawia i zgłasza do lekarza, a ten po zbadaniu przepisuje inne, skoro aktualnie brane się nie sprawdzają i powodują paskudne skutki uboczne. Nie ma sensu się katować, na rynku jest taki wybór, że depresję, spadek libido czy niekontrolowane tycie można bez problemu wyeliminować. Więc nie sugeruj się wszystkim, co wyczytasz w necie, bo oszalejesz ;]

grlało, matulu

prima 

Wysłany: 2009-06-29, 07:08   

Ja polecam tabletki antykoncepcyjne odpowiednio dobra po odpowiednich badaniach!

beatricze 

Wysłany: 2009-08-10, 19:24   

Wszystko na tym świecie ma skutki uboczne, gdyby antykoncepcja była aż tak szkodliwa to przecież nikt by nie dopuścił do tak powszechnego pożytku pigułek.
Poza tym skutki uboczne, to bardzo indywidualna sprawa, a jak tabletki są odpowiednio dobrane to raczej nie obserwuje się tego negatywnego działania.
Przerzuciłam się z Harmonetu na Sylvie20, bardzo dobrze się po nich czuje, tak jak po Harmonecie, tylko trochę więcej grosza mi w kieszeni zostaje.

GreenIsBlueNow  

Wysłany: 2009-09-08, 20:14   

Um ja biorę tabletki od trzech lat i nic mi nie jest. Nawet nie utyłam. oO Poza tym one dają jakieś 99% pewności. Miałam trzy miesięczną przerwę, uprawiałam seks i i tak nie zaszłam, więc raczej są skuteczne ;p Oczywiście mówię, o porządnych tabletkach, a nie takich za 7 zł... Ja za swoje płacę prawie 40 zł... A metoda kalendarzykowa jest totalnie nieskuteczna, bo nawet podczas przeziębienia albo większego stresu soc może Ci się poprzestawiać w cyklu i lipa ;p

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-09-08, 20:44   

GreenIsBlueNow napisał/a:
Miałam trzy miesięczną przerwę, uprawiałam seks i i tak nie zaszłam, więc raczej są skuteczne ;p

A są takie co żadnej antykoncepcji nie stosują uprawiają seks, a w ciążę nie zachodzą, czyli brak antykoncepcji też jest raczej skuteczny. :dobani:

Odpowiedz do tematu