• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 16:46
Autor Wiadomość

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-04-18, 10:25   

Sol napisał/a:
Z autopsji wiem, jak życie potrafi weryfikować taki pogląd.

Bo to całkowicie oczywiste. Zawsze można sobie chojraczyć co by się to nie zrobiło w takiej a takiej sytuacji ino najłatwiej mówić tak, kiedy się nie było w takiej sytuacji. Prawda jest taka, że takie odpowiedzi to tylko luźne przypuszczenia, ja sama już miałam wiele takich sytuacji, gdzie byłabym niemalże pewna swojej reakcji a tu
Sol napisał/a:
zonk
...

m. gallery

Raise  

Tytuł: ~_^ Meow?

Wysłany: 2010-04-25, 22:17   

:omg: :omg: i jeszcze raz :omg:
Pomijając kłótnię niektórych, to z tego co wiem... przemoc w związku jest częstym "zjawiskiem" a słowa "jakby raz podniósł na mnie rękę to by przestał dla mnie istnieć" lub coś w tym stylu jakoś do mnie nie przemawiają. Nie raz byłam świadkiem jak facet uderzył swoją kobietę. Przyczyn było wiele (głównie zazdrość). Znam także osoby płci żeńskiej, które nie wahały się podnieść ręki na swojego mężczyznę. I są nadal ze sobą. Niektórym warto dać szansę... Oni dali i w większości przypadków to się nie powtórzyło. Każdy popełnia błędy. Nawet w nerwach można powiedzieć za dużo, tak jak zrobić za dużo. Pewnie ktoś napisze "dać szansę? a jak podniesie rękę drugi raz i mocniej przyłoży?" -Fakt faktem też trzeba się z tym liczyć. Ale do cholery są faceci, którzy żałują tego co zrobili i jakoś drugi raz tego błędu nie popełniają.

llokitech 

Wysłany: 2010-04-26, 14:40   

Raise napisał/a:
:omg: :omg: i jeszcze raz :omg:
Pomijając kłótnię niektórych, to z tego co wiem... przemoc w związku jest częstym "zjawiskiem" a słowa "jakby raz podniósł na mnie rękę to by przestał dla mnie istnieć" lub coś w tym stylu jakoś do mnie nie przemawiają. Nie raz byłam świadkiem jak facet uderzył swoją kobietę. Przyczyn było wiele (głównie zazdrość). Znam także osoby płci żeńskiej, które nie wahały się podnieść ręki na swojego mężczyznę. I są nadal ze sobą. Niektórym warto dać szansę... Oni dali i w większości przypadków to się nie powtórzyło. Każdy popełnia błędy. Nawet w nerwach można powiedzieć za dużo, tak jak zrobić za dużo. Pewnie ktoś napisze "dać szansę? a jak podniesie rękę drugi raz i mocniej przyłoży?" -Fakt faktem też trzeba się z tym liczyć. Ale do cholery są faceci, którzy żałują tego co zrobili i jakoś drugi raz tego błędu nie popełniają.

Tak to niestety bywa, że ci którzy się najbardziej zapierają nie wiedzą o tym, że zawsze będą jakieś dodatkowe warunki. Co to znaczy "uderzyć"? Od razu zakatować, strzelić w pysk? Pięścią, a może z plaskacza?
I zawsze będą pytania - czy to może moja wina że mnie uderzył?, może nie chciał tak mocno?. przecież jest mu przykro?, tudzież "zabije mnie jak od niego odejdę?"...
Tylko rzeczywistość może coś takiego zweryfikować.

EMCIA4 

Wysłany: 2010-05-31, 00:44   Re: Przemoc w zwiazku...

marlena_18 napisał/a:
Mam takie pytanko: co myślicie o przemocy w zwiazku np. gdy chłopak bije dziewczyne, zneca sie nad nia etc.

Gdyby chłopak mnie uderzył to uznałabym ze jest nienormalny, skierowałabym go na leczenie i nie chciałabym go wiecej znać...

Jeszcze jedno mnie ciekawi, a mianowicie dlaczgo dziewczyny decyduja sie na wybaczenie takiemu typkowi??? Bo byłam świedkiem takiej sytuacji i dziewczyna po paru dniach z podbitym okiem szła za rączke z... "bokserem"... chore... przynajmniej dla mnie...

jej , ciężka sprawa ,takie typy to psychole , potrzebują worka treningowego ? to na dodatkowe zajęcia sportowe :szok: :zdziwko: :) :niepewny:

orion  

Wysłany: 2010-06-01, 17:53   Re: Przemoc w zwiazku...

marlena_18 napisał/a:
Jeszcze jedno mnie ciekawi, a mianowicie dlaczgo dziewczyny decyduja sie na wybaczenie takiemu typkowi??? Bo byłam świedkiem takiej sytuacji i dziewczyna po paru dniach z podbitym okiem szła za rączke z... "bokserem"... chore... przynajmniej dla mnie...

Czemu wybaczają? Syndrom ofiary. Kobieta wraz z eskalacją przemocy w jej związku, ma coraz mniej śmiałości by go zakończyć i wyrwać się od swojego kata, lub po prostu mają wieczną i złudną nadzieje na jego nawrócenie.

efekt_motyla  

Wysłany: 2010-06-02, 22:55   

orion napisał/a:

Czemu wybaczają? Syndrom ofiary. Kobieta wraz z eskalacją przemocy w jej związku, ma coraz mniej śmiałości by go zakończyć i wyrwać się od swojego kata, lub po prostu mają wieczną i złudną nadzieje na jego nawrócenie.

bądź też mają tak niską samoocenę, że boją się, że innego nie znajdą.

jak w przypadku mojej siostry np.
chłopak ją bije, wyzywa [mnie nawet ostatnio też, tylko ja sobie nie dam] i są już 7 lat ze sobą. na rozstanie się nie zanosi.
matka była w związku też poniżana i też tak jest.

kosmos totalny.

najgorsze jest to, że raczej nie da się nic zrobić.

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-06-03, 11:01   

Cytat:

Dlatego Twoja siostra jest taka sama. Jak chodzi o tego typu sytuacje, to zazwyczaj albo się idzie w 100% w ślady rodziców, albo jest się o 180 stopni odmiennym.

m. gallery

efekt_motyla  

Wysłany: 2010-06-03, 12:06   

matra napisał/a:
Cytat:

Dlatego Twoja siostra jest taka sama. Jak chodzi o tego typu sytuacje, to zazwyczaj albo się idzie w 100% w ślady rodziców, albo jest się o 180 stopni odmiennym.

o tym wiem doskonale, akurat siostra nie mieszka z matką, więc to jest jednak trochę dziwne.
ale muszę uciekać bo jeszcze mnie ten los dosięgnie. teraz mogę sobie gadać, że bym sobie nie dała, ale jakbym była w takiej sytuacji mogłoby być inaczej :X

intrygujący  

Wysłany: 2010-06-30, 21:07   
   Polecający: dociekliwość

nie ma usprawiedliwienia dla kogos kto stosuje przemoc wobec drugiej osoby w zwiazku...to jest jakies chore...osobiscie nie wyobrazam sobie bym mial uderzyc osobe ktora kocham. Dla mnie przemoc oznacza zupelny koniec zwiazku. :chytry:

Jeril  

Tytuł: Non-human

Wysłany: 2010-06-30, 22:25   

Przemoc w ogóle nigdy nie powinna mieć miejsca. Jak ktoś uważa inaczej to z nim nie rozmawiam.

Z drugiej strony ciężko jest mi zrozumieć ludzi którzy wybaczają drugiej osobie takie czyny. Z miłości ?

Whatever works.

Byccagio  

Zaproszone osoby: 11

Wysłany: 2010-07-01, 23:21   

Wybaczają albo z miłości, albo z obawy, że nie znajdzie się już kogo innego.

Kto używa przemocy w związku, to go mogę jedynie chlapnąć w mazak i będzie miał.

DrBlack 

Wysłany: 2010-07-05, 18:32   

Nie mam pojęcie co by dziewczyna musiała zrobić żebym ją uderzył. Dla mnie, bez znaczenia czy jest ładna czy brzydka, czy inteligentna czy głupia ale facet nie powinien bić kobiety! Zdarza się owszem, że dziewczyna przywali "liścia" facetowi, ale to facet jest uznawany za silniejszego i bić nie powinien nie powinien i jeszcze raz nie powinien.

Madleine  

Wysłany: 2010-07-05, 22:29   

Miałam chłopaka, który podniósł na mnie ręke i po pierwszym takim incydencie postanowiłam odejść i radzę to samo innym dziewczynom, tylko przejżyjcie na oczy, że on was krzywdzi.
"Magda wchodzi, ale bez Irka. Wygląda tak, jak gdyby coś się stało, jak gdyby rozsypała się na czynniki pierwsze, włosy gdzie indziej, torebka gdzie indziej, kiecka na lewo, kolczyki na prawo. Rajstopy całe w błocie na lewo."

DrBlack 

Wysłany: 2010-07-05, 22:50   

Madleine napisał/a:
Miałam chłopaka, który podniósł na mnie ręke i po pierwszym takim incydencie postanowiłam odejść i radzę to samo innym dziewczynom, tylko przejżyjcie na oczy, że on was krzywdzi.

I bardzo dobrze zrobiłaś, nie rozumiem kompletnie jak można podnieść rękę na dziewczynę. Trochę szacunku!

Raisins 

Wysłany: 2010-07-24, 20:45   

Ostatnio coraz więcej dziewczyn też bije swoich facetów :)

Odpowiedz do tematu