• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

pimqa 

Wysłany: 2007-01-21, 08:52   przyjazn z bylym/byla

myslicie ze cos takiego jest w ogole mozliwe? biorac pod uwage, ze on czy ona zna cie (a przynajmniej znala) najlepiej, sa calkiem duze szanse. ale z drugiej strony odgrzewane tosty nie smakuja najlepiej wiec.. :kwasny: jakie jest wasze zdanie?

ghostfaceone  

Wysłany: 2007-01-21, 11:43   

Cholera o tyle to ciekawe ze mnie dotyczy ;) Powiem tak chodzilismy ze soba nie dlugo (zelezy dla kogo) bo pol roku. Wiadomo po "rozstaniu" przez jakis czas w ogole sie do mnie nie odzywala ja tez nie czulem takiej potrzeby. Teraz jest dobre poltora roku od kad ostatni raz ja widzialem (czyli od konca). Mimo tego utrzymuje z nia dosc przyjazne stosunki gadamy na gg nawet raz sie spotkalismy co bylo dosc dziwne bo ona byla z innym kolesiem ja z inna dziewczyna no coz tak to jest jak sie ma wspolnych znajomych...sytuacja dziwna ale istnieje :]

Lola  

Wysłany: 2007-01-21, 12:14   
   Polecający: religia tv

ja myslałam ze sie da ale kiedyś sama byłam w sytuacji gdzie po zerwaniu kontaktów chciałam utrzymywać przyjaźń. Teraz znowu jestem z tą osobą i wiem ze gdyby cos sie stało nie umiałabym być tylko przyjaciółką i wiem ze on tez by tego nie potrafił , bo zbyt wiele nas ze sobą łączy, co tak naprawde przeszkadza w relacjach. Wydawac by sie mogło ze skoro sie kogoś zna długo , mozna nagle przystopowac i wrócić do sytuacji , gdzie nie bylismy parą. A tak naprawde tego sie nie da gdy są wyższe uczucia.

Katharsis  

Wysłany: 2007-01-21, 15:44   
   Polecający: Lewiatan

pimqa napisał/a:
myslicie ze cos takiego jest w ogole mozliwe?

Pewnie mozliwe, ale ja nie umiem utrzymac po rozstaniu zwiazku jako przyjazni...

NatalkaS  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2007-01-21, 17:15   
   Polecający: Dzieki reklamie

pimqa napisał/a:
myslicie ze cos takiego jest w ogole mozliwe? b
ja nie myśle, lecz wiem, że jest możliwe... bo znam takich ludzi... a jeżeli chodzi o mnie to powiem, że chciałabym żeby po rozstaniu została chociaż przyajź, ale czy tak będzie ? hmm :)

yakuza  

Wysłany: 2007-01-21, 17:42   

Hm dobre pytanie ja ze swoją byłą utrzymuje kontakt na naturze jak coś chcesz to mów bo inaczej się nie da moim zdaniem. :rotfl:

Szlachcianka  

Wysłany: 2007-01-21, 18:47   
   Polecający: Google

Nori napisał/a:
ja nie umiem utrzymac po rozstaniu zwiazku jako przyjazni...

Jak się rozstałam ze swoim chłopakiem on zaproponował mi przyjaźń ^^ wiedziałam że to po prostu się nie uda... po prostu nie umiem przyjaźnić się z kimś, kto przez pewnien czas był dla mnie najważniejszy. Jakoś tak.
_______

<33

fazi  

Wysłany: 2007-01-21, 19:56   

Jestem żywym dowodem na to, że to nie jest to najlepszy pomysł. :) Przynajmniej jeżeli był to porządny długi lof.
Ostatnio zmieniony przez fazi 2007-01-22, 09:52, w całości zmieniany 1 raz  

jusia_like  

Wysłany: 2007-01-21, 23:42   
   Polecający: Google

Trafiłaś w pytanie nie ma to tamto ^^
W oparciu o swoje doświadczenie - jeśli łączyła Cie z nim przyjażń zanim byliście razem i w trakcie to to się i po utrzyma :) ale jeśli to wogóle był związek pomyłak to nie licz na txt który jest jak dla mnie groteskowy i do kosza wyrzuć " zostańmy przyjaciółmi". :wstyd:

MariJah  

Wysłany: 2007-01-25, 00:13   

to zależy. u mnie różnie to bywało. wiem, że z niektórymi przyjaźń jak najbardziej możliwą jest. z innymi niestety,a może i stety nie. i jak napisała moja poprzedniczka, jeśli przed związkiem jak i w czasie jego trwania była przyjaźń tak i po nim pewnie się utrzyma. mam też przyjaciela, z którym najpierw próbowaliśmy być, a potem dopiero się zaprzyjaźniliśmy. i to na dobre i na złe. inny zaś nie chce mnie znać i całą wina za zerwanie mnie obarcza. it samolub i egoista. ;)

yagoodka 

Wysłany: 2007-01-25, 21:23   

mysle ze jest to mozliwe. nasi eks to przeciez na pewno wartosciowi ludzie inaczej chyba bysmy z nimi nie byli. czasem nie wszystko uklada sie super ale zrywac kontakt?? te osoby czesto duzo o nas wiedza i swietnie sie z nimi rozmawia nawet wtedy gdy juz nie wypada sie przytulac..;)

s3t0r  

Wysłany: 2007-01-26, 00:57   

ja z moja dziewczyna bylem 4 miesiace.... po czym rozstalismy sie na mniejwiecej pol roku.... nieutrzymywalismy zbytnio kontaktu gdyz nieczulem takiej potrzeby..... po tym okresie czasu zostalismy zaproszeni przez wspolnego znajomego i stalo sie :) .... znowu jestesmy razem.... mysle ze przyjazn jest bardzo trudna choc mozliwa do utrzymania :)

one, ... one thousand, ... two one thousand"

nati33 

Wysłany: 2007-01-28, 17:44   

ciezko powiedziec ,czy jest to mozliwe ,mój maz jednak jest zdania ze tak .Sam zaproponował ze jak sie rozstaniemy ,to chce abysmy byli przyjaciolmi,wierzy że mozna sie dogadac i nawet po czasie do siebie wrócic .ja tego jednak nie widze ,bo po rozstaniu każdy sobie chce ulozyc zycie na nowo .,dwa razy nie wchodzi sie do tej samej rzeki :)

Sqpnio  

Wysłany: 2007-01-28, 18:01   
   Polecający: Nori

Napewno jest możliwe takie coś :)
Tylko nie z dnia na dzień - trzeba dać sobie trochę odpocząć, potem powoli poznawać się od początku, już jako kumple.
Inne rzecz, czy można przyjaźnić się z kimś odmiennej płci?
(Raczej tak...)

Pocahontas0142  

Wysłany: 2010-07-16, 15:35   

Według mnie, to zależy od sytuacji.
Jeśli ludzie rozstaną się w wyniku WSPÓLNEJ decyzji, jeśli obydwoje dochodzą do wniosku, że już nie chcą być razem jako para, myślę, że można utrzymywać kontakt, może i utrzymać przyjaźń..

Ale kiedy związek kończy się w wyniku decyzji jednej osoby, a ta druga nadal chce z tamtą osobą być, uważam, że przyjaźń jest niemożliwa. Myślę, że ta osoba której zależy, będzie ciągle dążyła żeby wrócić do ukochanej/ukochanego. Nie będzie to czysta przyjacielska relacja.

Na koniec posłużę się cytatem: "Przyjaźń może zakończyć się miłością, ale miłość nigdy nie może zakończyć się przyjaźnią."
~ Charles Caleb Colton

Odpowiedz do tematu