• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Hendoslaw  

Wysłany: 2009-07-27, 17:52   Single po studiach

Czytając pewien artykuł na Onecie zainteresowała mnie dyskuja w komentarzach pod artykułem. Wszystko zaczeło się od postu:

Prawda jest taka, że jak chłopak nie znajdzie sobie dziewczyny w liceum,

ewentualnie w czasie studiów, to później nie ma już co liczyć na porządną kobietę z która można założyć rodzinę. Zostają tylko puste lodziary pokroju tej lali, równie głupiutkie i równie puszczalskie, tylko biedne jak mysz kościelna. Ale mniejsza o to, bo fakty niestety są takie, że najfajniejsze dziewczyny już dawno są po ślubie, a później zostają tylko takie, których nikt nie chciał.

Co wy o tym sądzicie?

srasir 

Wysłany: 2009-07-27, 20:27   

Jak chlopak nie znajdzie sobie dziewczyny w liceum albo w czasie studiow to znaczy, ze to z nim jest cos nie w porzadku i nie powinien swoich frustracji wylewac na dziewczyny.

MarToonia 

Wysłany: 2009-07-31, 21:41   

Ja teraz nie mam chlopaka chwilowo ale trywialnie jest tak że fajne dziewczyny to już w gimnazjum maja chłopaków wiec taka co po studiach jest to musi byc niezła lamuska.

Hendoslaw  

Wysłany: 2009-08-03, 23:13   

Znowu wyjdzie, że gadam głupoty, ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. :D

Zacznijmy od tego co oznacza słowo "fajna dziewczyna"? Czyż nie jest to pojęcie wzgledne i zależne od każdego z nas. Dla jednych fajna to taka która imprezuje, a dla innych fajna to normalna (czyli dla wielu inna) dziewczyna myśląca najpierw o wykształceniu a potem o rzeczach dla niej zbednych. Niechciałem zabierac głosu w tej dyskusji bo rozpoczołem temat i niektórzy mogą szukac podtekstów związanych z moją osobą, ale patrz pierwsza linijka. Osobiście uważam, że najpierw trzeba przedstawic sobie cel, którym jest w tym wypadku znalezienie sobie drugiej połowy na reszte życia, a potem zacząc się rozglądac. Reasumując: Nie zgadzam się z tą teorią, bo jak to mówią: "aby wygrac wyścig musisz najpierw wziąśc w nim udział". A pozatym jak ktoś mi kiedyś powiedział: "nie jesteś tego wstanie udowodnic". Dlatego możemy tylko gdybac i rzucac teoriami.

forp 

Wysłany: 2009-08-06, 14:50   Re: Single po studiach

Powodów, dla których po studiach można nie być w związku, jest bazylion, a nie tylko bycie 'pustą lodziarą' itp.
I zdarza się, że dwie osoby, którym po prostu się nie ułożyło wcześniej, tworzą coś udanego.
Więc koniec końców, odpowiadając na pytanie: BZDURA.

Pablo88  

Wysłany: 2009-09-02, 23:29   

MarToonia napisał/a:
ale trywialnie jest tak że fajne dziewczyny to już w gimnazjum maja chłopaków wiec taka co po studiach jest to musi byc niezła lamuska.

hahaha....Te wg Ciebie "fajne" dziewczyny mają już chłopaków w podstawówkach... Po Twojej wypowiedzi widać, że raczej należysz do nich...

A co do tematu, sam spotkałem wiele fajnych, a przede wszystkim normalnych kobiet, które po studiach były same, z wielu względów i to samo jest z facetami, jedni szukają na siłę dziewczyny, z która potem jest zerwani/rozwód, a inni czekają na tą, która faktycznie zakręci w głowie ;)

foszek 

Wysłany: 2009-09-03, 16:27   Re: Single po studiach

Hendoslaw napisał/a:

ewentualnie w czasie studiów, to później nie ma już co liczyć na porządną kobietę z która można założyć rodzinę.

a niby dlaczego?

Cytat:
Zostają tylko puste lodziary pokroju tej lali, równie głupiutkie i równie puszczalskie, tylko biedne jak mysz kościelna.

nie tylko takie, myślisz że mądrych wartościowych dziewczyn nie ma?

Cytat:
Ale mniejsza o to, bo fakty niestety są takie, że najfajniejsze dziewczyny już dawno są po ślubie, a później zostają tylko takie, których nikt nie chciał.

Być może nie wiesz, ale niektóre kobiety są samotne z własnego świadomego wyboru, co znaczy że nie znalazły sobie pierwszego lepszego faceta tylko dlatego żeby z kimś być.

Hendoslaw  

Wysłany: 2009-09-03, 19:24   Re: Single po studiach

foszek napisał/a:
Hendoslaw napisał/a:

ewentualnie w czasie studiów, to później nie ma już co liczyć na porządną kobietę z która można założyć rodzinę.

a niby dlaczego?

To główny post tego tematu, skopiowany z forum onetu. Niestety to nie moja wypowiedź.

foszek 

Wysłany: 2009-09-04, 16:30   

To prawdą nie jest, bo niektórzy czekają na prawdziwą miłość, która mogą znaleźć znacznie później.

GreenIsBlueNow  

Wysłany: 2009-09-08, 20:00   

Ojej, ale głupota. Jak ktoś wyżej napisał, są inne powody, a nie tylko "bycie lamuską" dla których po studiach nadal jest się singlem. Związki przecież się rozpadają, ktoś mógł zaliczyć jakiś wcześniej, a później z jakichś powodów nie wejść w kolejne. Zresztą, czasem po prostu nic się nie trafia, taka dziewczyna, czy taki chłopak ma się rzucać na pierwsze lepsze płci przeciwnej (albo i nie ;P) jak szczerbaty na suchary tylko dlatego żeby nie być "singlem po studiach"?

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-09-08, 20:40   

GreenIsBlueNow napisał/a:
a później z jakichś powodów nie wejść w kolejne.

Niechęć do związków to jest problem i dziewczyna z taką niechęcią nie jest specjalnie atrakcyjna dla kogoś kto szuka sobie partnerki.
GreenIsBlueNow napisał/a:
czy taki chłopak ma się rzucać na pierwsze lepsze płci przeciwnej (albo i nie ;P) jak szczerbaty na suchary tylko dlatego żeby nie być "singlem po studiach"?

Według cytowanego użytkownika z Onetu, potem będzie coraz gorzej. A wybrzydzanie(zbyt wysokie wymagania) to następna rzecz obniżająca wartość jako partnera.

BlackHeroine  

Wysłany: 2009-09-08, 21:26   

kenusarf napisał/a:
Niechęć do związków to jest problem

Ups to mam problem o.O xD a tak na serio może po prostu dziewczyna nie chce się angażować kiedy nie ejst pewna co do uczuć w stosunku do drugiej osoby.
kenusarf napisał/a:
Według cytowanego użytkownika z Onetu, potem będzie coraz gorzej.

Wg mnie na związek nigdy nie jest za późno. Po studiach również można odnaleźć partnera/partnerke odpowiednią dla danej osoby. Moze nawet ta decyzja będzie dojrzalsza i lepsza.

.. and I like Habanero peppers xP

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-08, 21:41   

BlackHeroine napisał/a:
Po studiach również można odnaleźć partnera/partnerke odpowiednią dla danej osoby. Moze nawet ta decyzja będzie dojrzalsza i lepsza.

O ile będzie z kogo wybierać, gdy normą jest znajdowanie na studiach.
BlackHeroine napisał/a:
a tak na serio może po prostu dziewczyna nie chce się angażować kiedy nie ejst pewna co do uczuć w stosunku do drugiej osoby.

Czyli zanim się zaangażuje to wymaga zaangażowania od drugiej osoby(udowodnienia uczuć)... hmm to również mi wygląda na problem.

BlackHeroine  

Wysłany: 2009-09-08, 22:13   

kenusarf napisał/a:
O ile będzie z kogo wybierać, gdy normą jest znajdowanie na studiach.

Uwierz, że będzie. Nie każdy desperacko szuka partnera na studiach.
kenusarf napisał/a:
Czyli zanim się zaangażuje to wymaga zaangażowania od drugiej osoby(udowodnienia uczuć)... hmm to również mi wygląda na problem.

Znam dziewczyne, która nie chce się angażować i nie wymaga tego od żadnego partnera. Wręcz przeciwnie wycofuje sie albo stara przystopować partnera żeby nie przesadzał z wyrażaniem swoich uczuć bo nie chce go niczym zranić.

.. and I like Habanero peppers xP

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-08, 22:23   

BlackHeroine napisał/a:
Uwierz, że będzie. Nie każdy desperacko szuka partnera na studiach.

Wcale nie trzeba desperacko szukać, żeby znaleźć już na studiach. O ile się nie jest jakoś wybitnie nieatrakcyjnym w jakim sensie.
BlackHeroine napisał/a:
Wręcz przeciwnie wycofuje sie albo stara przystopować partnera żeby nie przesadzał z wyrażaniem swoich uczuć bo nie chce go niczym zranić.

Czyli nie chce związku. Jakie to pocieszenie dla kogoś, kto się martwi, że po studiach już nie znajdzie sobie normalnej partnerki?

Odpowiedz do tematu