• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

DrBlack 

Wysłany: 2010-08-03, 09:45   Uważasz, że miłość znajdzie Cię sama? ...

Witam.
W sieci można przeczytać bardzo wiele artykułów na temat związków, miłości itd. W prawie każdy artykule zaznaczone jest, że miłości nie należy szukać na siłę, że przyjedzie ona w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Nie mam dużego doświadczenia w tych sprawach, ale lepsze to niż żadne. Po przeczytaniu jednego z artykułów pomyślałem "może i to prawda". Ale po dłuższym zastanowieniu mam coraz więcej wątpliwości. Gdyby tak było każdy miałby swoją drugą połówkę. Znam kilka osób, które mimo dorosłego już wieku nie mają żony lub mężów. I nie wierze, że cały problem tkwi w tym, że "uciekali" przed miłością, przed uczuciem. Teraz już nie wiem jak to jest, czy tą miłość trzeba jednak szukać czy nie?
Ja mimo 18 lat, nie mam i nie miałem jeszcze żadnej dziewczyny, i sam nie wiem w czym "tkwi" problem, ponieważ nie uważam żebym unikał towarzystwa itd.

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-08-03, 10:33   

We wszystkim trzeba znać umiar. Szukanie drugiej połówki na siłę mija się z celem, bo nie wiadomo już potem czy szukamy kogoś, żeby go mieć, czy szukamy kogoś do miłości. Miałam znajomego, który był tak zdesperowany, że nawet na gg ustawiał opisy, że szuka dziewczyny. To śmieszne i dziecinne.
Z drugiej strony równie śmieszne i niedojrzałe jest siedzenie z założonymi rękami w oczekiwaniu, że wszystko co nam dane zostanie nam podetknięte pod nos.
Nie każdy ma to szczęście, że znajduje miłość niemalże na starcie dorosłości, niektórzy muszą na nią dłużej poczekać, a niektórzy w ogóle nie trafiają - albo zostają sami, albo tkwią w beznadziejnym związku.
Trzeba szukać jak najbardziej, ale nigdy nic na siłę.

m. gallery

PapaSzakall  

Wysłany: 2010-08-03, 10:44   

Sory Marta ale nie zgadzam się z tobą.Jeżeli chcesz coś mieć musisz o to walczyć , a nie mijać się z tym :/

L.U.C  

Wysłany: 2010-08-03, 13:55   

Papa Shakall'u ja to mam tak:
Chcialem miec dziewczyne jakis rok temu szukalem w sumie na sile i rozmyslalem kto co po co i dlaczego... i co ? nic...
Teraz ogolnie zmienilem sie calkowicie ogolnie to mam wszystko w dupie glebiej niz mozesz sobie to wyobrazic. i co ? kandydatki sa ale ja jestem jakis nie chetny :] nie zeby mi nie odpowiadaly wizualnie czy umyslowo ale po prostu nie mam zamiaru sie spinac dla jakiejs dziewczyny bo umownie z nią jestem... I nie mam zamiaru biegac i szukac milosci jak promocji w sklepach . Nie unikam imprez tak jak nie siedze caly czas w domu poznaje ludzi ale zeby miec dziewczyne musze cos naprawde poczuc a to bedzie w moim przypadku ciezkie zadanie :) .

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-08-03, 13:58   

Ja nie szukam. Wystarczy, że wyjdę na dwór i siadę sobie na ławeczce a już laseczki się przysiadają.

Tyle, że nie lbuię wychodzić z domu, a na ławkach siedzieć to już tym bardziej.

Żelkii^^  

Wysłany: 2010-08-03, 14:35   

To, że "miłośc sama przyjdzie" jest nieprawdą. Jeśli komuś zależy na kimś, siedząc bezradnie i nic nie robiąc nie będzie miał tego, czego chce. Trzeba się starac o miłośc, jeśli chce się ją miec, bo sama nie przyjdzie.
Pa tatatatatataj...

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2010-08-03, 14:49   
   Polecający: Paulinaaa

Nie wiem jak to działa, ale jak mi się podoba dziewczyna to wypytuję ludzi co o niej wiedzą, jak ma na imię, czy mają jej numer telefonu itp. Czasami zdarza się tak, że laska dowiaduję się o tym, że zdobywasz o niej informacje i sama decyduje się na kontakt z Tobą;)

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-08-03, 20:08   

PapaSzakall napisał/a:
Sory Marta ale nie zgadzam się z tobą.Jeżeli chcesz coś mieć musisz o to walczyć , a nie mijać się z tym :/

sorry, ale przeczytaj moją wypowiedź jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem. albo może lepiej ze trzy razy.
kanarinho napisał/a:
Czasami zdarza się tak, że laska dowiaduję się o tym, że zdobywasz o niej informacje i sama decyduje się na kontakt z Tobą;)

Czasami, choć bardzo często też jest tak, że dziewczyna się obraża, że facet boi się sam jakoś zagaić tylko po znajomych się wypytuje.

m. gallery

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-08-03, 20:33   

pewnie, że tak. w myśl tego, co napisał znany myśliciel, filozof i aforysta, jeśli czegoś naprawdę pragniesz, świat po kryjomu sprzyja twoim zamiarom. czekaj, a będzie ci dane! ;>>>>>>

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

PapaSzakall  

Wysłany: 2010-08-03, 21:12   

nie wieże w przeznaczenie i zgadzam się z Żelkii^^

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2010-08-04, 01:43   
   Polecający: Paulinaaa

matra napisał/a:
Czasami, choć bardzo często też jest tak, że dziewczyna się obraża, że facet boi się sam jakoś zagaić tylko po znajomych się wypytuje.
a często jest tak, że dziewczyna czuje się tak jakby "rozchwytywana" jest jej miło, że ktoś zbiera o niej informacje i liczy na to, że zainteresowany chłopak zagada do niej w niedalekiej przyszłości.
matra napisał/a:
Nie każdy ma to szczęście, że znajduje miłość niemalże na starcie dorosłości,
Z tym się zgadzam, ważne jest, aby walczyć o swoje i mieć świadomość, że miłość nie przyjdzie zdupy.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-08-04, 05:54   

Żelkii^^ napisał/a:
To, że "miłośc sama przyjdzie" jest nieprawdą. Jeśli komuś zależy na kimś, siedząc bezradnie i nic nie robiąc nie będzie miał tego, czego chce. Trzeba się starac o miłośc, jeśli chce się ją miec, bo sama nie przyjdzie.
mówisz o sytuacji, kiedyś komuś na kimś już zależy - wtedy jak najbardziej, można się trochę postarać. ale w momencie kiedy nie masz nikogo i nie masz nikogo "na oku", miotanie się i szukanie na siłę jest głupie. wtedy lepiej siedzieć i 'nic nie robić', a z czasem ktoś interesujący i tak się pojawi w życiu.

DrBlack 

Wysłany: 2010-08-04, 11:39   

Martina napisał/a:
Żelkii^^ napisał/a:
mówisz o sytuacji, kiedyś komuś na kimś już zależy - wtedy jak najbardziej, można się trochę postarać. ale w momencie kiedy nie masz nikogo i nie masz nikogo "na oku", miotanie się i szukanie na siłę jest głupie. wtedy lepiej siedzieć i 'nic nie robić', a z czasem ktoś interesujący i tak się pojawi w życiu.

Ale z tego co napisałaś Martina wynika, że każdy ma przypisaną "drugą połówkę". A przecież tak nie jest, bo jeśli by tak było, nie było by osób samotnych i tych którzy nigdy nie brali ślubu. Osobiście znam kilka osób już dorosłych, które są w takiej sytuacji.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-08-04, 11:58   

DrBlack napisał/a:
Ale z tego co napisałaś Martina wynika, że każdy ma przypisaną "drugą połówkę". A przecież tak nie jest, bo jeśli by tak było, nie było by osób samotnych i tych którzy nigdy nie brali ślubu. Osobiście znam kilka osób już dorosłych, które są w takiej sytuacji.
Na Ziemi jest dobrze ponad 6 mild ludzi. Tak więc nawet z "przypisaną połówką" nie jest pewne, że tę połówkę się znajdzie.
Zresztą chyba nie o to chodziło.

L.U.C  

Wysłany: 2010-08-04, 12:38   

Smarkej napisał/a:
czekaj, a będzie ci dane! ;>>>>>>

Nie nie nie . Starożytni czesi powiadali : miej wyebane a bedzie ci dane ! ;]

Ja tam nie wieze w milosc jako przeznaczenie tak jak PK powiedzial jest nas 6 miliardow i akurat taki zbieg okolicznosci ze jakos 50 % znajduje milosc w zasiegu swojego miasta czy gminy...

Odpowiedz do tematu