• Szukaj • U篡tkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwil闚ki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Nast瘼ny temat
Przesuni皻y przez: Colorblind
2009-11-22, 16:51
Autor Wiadomo嗆

smerfetka66  

Do陰czy豉: 06 Mar 2012

Wys豉ny: 2012-04-16, 20:36   

Zgodz si z tym 瞠 seks jest uzupe軟iaczem w zwi您ku,ale mo積a bez niego tak瞠 taki zwi您ek zbudowa.I nie trzeba by aseksualnym :P

yaku  

Tytu: Bohater Forum
Do陰czy: 06 Cze 2011
Sk康: Pozna

Wys豉ny: 2012-04-16, 21:27   
   Polecaj帷y: Wujek Google

Zwi您ek bez seksu jest jak lodzik bez po造ku.

Wilderness  

Tytu: \m/
Do陰czy: 15 Kwi 2012
Sk康: Wroclove

Wys豉ny: 2012-04-17, 20:07   

Niby si da, ale po co? Po co odmawia sobie przyjemno軼i i rado軼i? Nie wiem, szczerze m闚i帷, co bym zrobi, jakbym si zakocha w jakiej cnotce co chce czeka do 郵ubu. No po prostu nie wiem.

Starrk  

Tytu: \_(O_o)_/
Do陰czy: 09 Wrz 2006
Sk康: Shinbone Alley

Wys豉ny: 2012-04-17, 20:16   

yaku napisa/a:
Jak najbardziej aprobowalny.

Smarkej  

Tytu: Sk康in康
Do陰czy: 25 Mar 2010

Wys豉ny: 2012-04-17, 20:56   

Starrk napisa/a:
yaku napisa/a:
Jak najbardziej aprobowalny.

zwi您ek bez seksu czy lodzik bez po造ku?

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

nisza  

Tytu: kokocirumba
Do陰czy豉: 03 Sty 2011

Wys豉ny: 2012-04-18, 00:39   

Ilekroc widze takie dyskusje, zastanawia mnie fakt, jak to sie stalo, ze dawniej swiadectwem uczucia w zwiazku byla przede wszytskim wiernosc, czulosc, przywiazanie, dzis zas coraz czesciej sie slyszy, ze jest nim seks. A jesli para nie wspolzyje, to musi byc z kims cos nie tak.

Oczywiscie, ze taki zwiazek jest jak najbardziej realny, kwestia tylko wyznawania pewnych wartosci, ewentualnie uszanowania, gdy wyznaje je ta druga osoba.

Jak najbardziej zgodze sie, ze fizycznosc jest w zwiazku bardzo wazna sfera, ale - to nie wszytsko.
Argumenty o dopasowaniu sa dosc infantylne. A czy jesli on/ona lubi w innej pozycji/lubi czesciej lub rzadziej, to mim tego, ze twierdze, ze "kocham", to z racji "niedopasowania" odejde?

No przepraszam, ale to ma byc zwiazek dwojga doroslych osob, czy wypozyczalnia zabawek?
Jesli osoby tworzace ten zwiazek wzajemnie sie szanuja, lubia, no i oczywiscie kochaja (co wbrew pozorom nie zawsze idzie w parze), ten brak dopasowania jakos narobia, wypracuja wspolnie rozwiazanie satysfakcjonujace oboje.
Inna rzecz, ze dzis czesto w zwiazkach na poczatkowych fazach ludzie stawiaja na fizycznosc, wiec nie ma sie co dziwic, ze taki poglad krazy, a potem tyle rozwodow...

Tak mi sie wydaje, ze seks w zwiazku, kiedy ludzie sie kochaja nazywamy nieraz "kochaniem sie" nie bez powodu.. Wiec teraz mysle kazdy powinien sie zastanowic, czy z ukochana osoba chce sie kochac (i wtedy w razie nieporozumien wypracowac wspolna droge), czy tylko uprawiac seks.

Inna rzecz mnie jeszcze zastanawia - kieruje tu pytanie do osob uznajacych zwiazek bez seksu za niemozliwy - co jesli osobie, ktora kochacie cos sie stanie i na zawsze pozostanie niezdolna do pelnych czynnosci?

Merlinka  

Do陰czy豉: 30 Wrz 2011
Sk康: Warszawa

Wys豉ny: 2012-04-18, 11:03   

nisza napisa/a:
Ilekroc widze takie dyskusje, zastanawia mnie fakt, jak to sie stalo, ze dawniej swiadectwem uczucia w zwiazku byla przede wszytskim wiernosc, czulosc, przywiazanie, dzis zas coraz czesciej sie slyszy, ze jest nim seks. A jesli para nie wspolzyje, to musi byc z kims cos nie tak.

Oczywiscie, ze taki zwiazek jest jak najbardziej realny, kwestia tylko wyznawania pewnych wartosci, ewentualnie uszanowania, gdy wyznaje je ta druga osoba.

Jak najbardziej zgodze sie, ze fizycznosc jest w zwiazku bardzo wazna sfera, ale - to nie wszytsko.
Argumenty o dopasowaniu sa dosc infantylne. A czy jesli on/ona lubi w innej pozycji/lubi czesciej lub rzadziej, to mim tego, ze twierdze, ze "kocham", to z racji "niedopasowania" odejde?

No przepraszam, ale to ma byc zwiazek dwojga doroslych osob, czy wypozyczalnia zabawek?
Jesli osoby tworzace ten zwiazek wzajemnie sie szanuja, lubia, no i oczywiscie kochaja (co wbrew pozorom nie zawsze idzie w parze), ten brak dopasowania jakos narobia, wypracuja wspolnie rozwiazanie satysfakcjonujace oboje.
Inna rzecz, ze dzis czesto w zwiazkach na poczatkowych fazach ludzie stawiaja na fizycznosc, wiec nie ma sie co dziwic, ze taki poglad krazy, a potem tyle rozwodow...

Tak mi sie wydaje, ze seks w zwiazku, kiedy ludzie sie kochaja nazywamy nieraz "kochaniem sie" nie bez powodu.. Wiec teraz mysle kazdy powinien sie zastanowic, czy z ukochana osoba chce sie kochac (i wtedy w razie nieporozumien wypracowac wspolna droge), czy tylko uprawiac seks.

Inna rzecz mnie jeszcze zastanawia - kieruje tu pytanie do osob uznajacych zwiazek bez seksu za niemozliwy - co jesli osobie, ktora kochacie cos sie stanie i na zawsze pozostanie niezdolna do pelnych czynnosci?

Polejcie jej dobrze gada!
Nale瘸這by jeszcze zapyta, a co by si sta這, gdyby si okaza這, 瞠 ta osoba tych czynno軼i po prostu nie lubi? Ju jej nie kochamy?

Ja jestem sobie w stanie wyobrazi zwi您ek bez seksu, ale jako nie bardzo mog sobie wyobrazi bez rozmowy i takiej mentalnej blisko軼i.

nisza  

Tytu: kokocirumba
Do陰czy豉: 03 Sty 2011

Wys豉ny: 2012-04-18, 16:18   

Merlinko, bo wedlug mnie pasowaloby jeszcze uscislic, co kto rozumie pod nazwa "zwiazek" - czy uklad, gdzie dwie osoby razem sie sobie fizycznie podobaja, dogaduja i dogadzaja cielesnie, i oogolnie no, jest faaajnie...wtedy ja rozumiem, ze niektorzy uwazaja, ze bez seksu sie nie da.
Natomiast jesli rozumiemy zwiazek jako bycie razem, na dobre i zle, kiedy szanujemy druga osobe i chcemy z nia byc za to kim jest, a nie dlatego,ze ma fajne cialo i jest fajnie w lozku, to wiele rzeczy da sie przetrwac. Jesli tylko obojgu zalezy, mozna sie dogadac.

Zawsze smiesza mnie argumenty typu "zwiazek bez seksu nie ma sensu, to idiotyzm, bo co to za zabawa". Pewnie, ze co to za zabawa... Tylko - czy zwiazek to tylko przyjemnosci? I jak w tym wszytskim wyglada szacunek da drugiej osoby? Jesli traktuje bycie z nia/nim jako zabawe i zrodlo przyjemnosc, to czy tej osoby nie traktuje tez jak zabawke i w sposob przedmiotowy jednak?
Dla mnie prawdziwy zwiazek wymaga ciezkiej pracy. Nad soba, nad caloscia. W chwilach, gdy mam ochote rzucic wszytski w diably, bo jest niewygodnie. Ale tu chyba nie tylko chodzi o to,zeby bylo fajnie i lekko? W zwiazku czasem trzema mocno sie nad soba zastanowic, popracowac. Nad swoimi wadami, przyzwyczajeniami. Takze nad tymi tyczacymi sie cielesnosci. Sfera seksualnosci jest niezwykle wazna, ale jesli jest w zwiazku wazniejsza od "calosci", to chyba niewiele warta taka milosc.
Seks powinien wynikac z uczucia, a nie byc jego najwazniejsza oznaka. Choc raczej wtedy jest tylko jej zludzeniem, wiec lepiej,zeby sie taki zwiazek rozpadl, dajac szanse na cos prawdziwszego...
Ostatnio zmieniony przez nisza 2012-04-18, 16:25, w ca這軼i zmieniany 1 raz  

Merlinka  

Wys豉ny: 2012-04-18, 16:41   

Masz racj, ja si czasami dziwi i oburzam kompletnie niepotrzebnie. Bo dla mnie nie do pomy郵enia jest, 瞠 zwi您ek mia豚y si sko鎍zy z powodu jaki takich niezale積ych od nas trudno軼i, typu w豉郾ie z seksem, jakiego braku ch璚i czy mo磧iwo軼i, choroby albo konieczno軼i wyjazdu na jaki czas. W sumie to uwa瘸m, 瞠 to normalne, 瞠 r騜ne rzeczy si w 篡ciu zdarzaj i nie zawsze wszystko jest super. Dlatego si dziwi, 瞠 kto np. zostawi drug osob, bo studiowa豉 w innym mie軼ie i nie chcia這 mu si doje盥瘸 i seks by za rzadko. A oni po prostu maj inn definicj tego, co ja nazywam zwi您kiem.

Cersei 

Tytu: Kr鏊owa
Do陰czy: 01 Maj 2012
Sk康: Casterly Rock

Wys豉ny: 2012-05-30, 20:52   

Uwa瘸m, 瞠 zwi您ek bez seksu jest mo磧iwy, ale wymagaj帷y. Je郵i partnerzy decyduj si na zwi您ek bez seksu to musz oni hamowa nieco swoje po膨danie i musza by cierpliwi. Seks nie jest najwa積iejszy w zwi您ku. Je郵i kobieta i facet si naprawd kochaj to dla nich najwa積iejsza jest mi這嗆, nie na pierwszym miejscu seks. Je郵i dla kogo najwa積iejszy jest tylko seks to zwi您ek nie jest prawdziw mi這軼i lecz jest czym wynaturzonym, jest tylko potrzebny dla swoich pragnie seksualnych. Owszem pieszczoty i seks te si licz, ale nie powinny by to potrzeby nadrz璠ne w zwi您kach.

Umys potrzebuje ksi捫ek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia.

George.R.R.Martin

dawidiakus  

Do陰czy: 12 Cze 2012

Wys豉ny: 2012-06-18, 09:48   

Legenda g這si, 瞠 mo瞠 by zwi您ek bez sexu. Tak naprawd, nie znam 瘸dnej pary, kt鏎a by豉 by ze sob w takich okoliczno軼iach. Na og馧 jest tak, 瞠 je郵i kto m闚i o swoich problemach seksualnych w zwi您ku, pr璠zej czy p騧niej rozstaje si z t drug stron.
My郵, 瞠 seks jest jednym z element闚 zwi您ku i jest potrzebny. Pomijam oczywi軼ie chorob i inne sytuacje, w kt鏎ych seksu nie ma, ale nie o tym tu mowa.

Merlinka  

Wys豉ny: 2012-06-18, 11:37   

Ludzie aseksualni to chyba tylko 1% ludzko軼i, rachunkiem prawdopodobie雟twa wychodzi, 瞠 wi瘯szo嗆 z nas ich nie zna. Troch wi璚ej jest par czekaj帷ych do 郵ubu, o takich w najbli窺zym otoczeniu ju s造sza豉m.
Ostatnio zmieniony przez Merlinka 2012-06-18, 11:38, w ca這軼i zmieniany 1 raz  

moriii 

Do陰czy: 02 Gru 2012

Wys豉ny: 2012-12-02, 13:44   

Moim zdaniem nie mo積a :)

Suiso  

Tytu: Smarkula
Do陰czy豉: 02 Gru 2012
Sk康: Sprawd pod dywanem

Wys豉ny: 2012-12-02, 20:34   

Zwi您ek bez sexu mo磧iwy jest :) oczywi軼ie wi瘯szo嗆 postanowie wstrzemi篥liwo軼i ko鎍z si... 騜kiem albo czym tam si trafi. Lecz s wytrwali albo nie鄉iali. Najwa積iejsze to blisko嗆 drugiej osoby, i wsparcie a zabawy gdzie na drugim planie

Alicjana  

Do陰czy豉: 03 Gru 2012
Sk康: Bia造stok

Wys豉ny: 2012-12-03, 13:21   

Wed逝g mnie da si ale nie wszyscy w tym oczywi軼ie wytrwaj. Owszem kto tu pisze, 瞠 po co odbiera sobie przyjemno嗆, ale z drugiej strony pi瘯ne jest to 瞠 zachowa這 si czysto嗆 do 郵ubu i ukochana mo瞠 dumna i嗆 w bia貫j sukni.

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz za陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a za陰czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: