• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sol
2013-08-12, 01:46
Autor Wiadomość

Aeon 

Wysłany: 2013-08-11, 04:09   Bóg, czyli temat rzeka

Witam,
wiem że rozpoczynam właśnie temat rzekę, jednak mam pytanie do osób wierzących oraz niewierzących o własne (nie kościelne lub inne wyznaniowo przynależne myślenia) o temat Boga jako stwórcy. Czym właściwie sama persona Boża jest dla was? Czemu akurat taka droga została wybrana? Skąd wiecie że istnieje, jest, lub że nie ma go w ogóle albo poszedł sobie w nieznane zostawiając nas ludzi samymi sobie? Wiele osób uważa już samą biblie za fakt istnienia Boga. Jednak czy patrząc na wszystkie chociażby wojny można to przyjąć za dowód nie istnienia?

Ja ogólnie nie jestem za pan brat z Bogiem takim jak przedstawiają nam to różne kościoły, twardo opieram się na nauce, jednak tak na prawdę wydaje mi się że wierzę w to samo. Czyli jakąś siłę dzięki której żyjemy, jak na przykład grawitacja, której naukowcy nie potrafią do końca wyjaśnić. Czy nie jest to praktycznie to samo co Bóg? Tylko różniące się tym że nie podaje prostych odpowiedzi w jaki sposób powstaliśmy i co się dzieje po śmierci?

Może po prostu wiara w Boga to prosta odpowiedź na trudne pytania? Może odpowiedź która daje nadzieje że po śmierci jest coś więcej niż tylko ucztujące białe robaki?

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2013-08-12, 01:45   

To już było, vide temat "czy Bóg istnieje?".

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi