• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Kerosine
2013-07-25, 17:23
Autor Wiadomość

słoninka  

Wysłany: 2011-03-31, 12:49   samodzielny biznes

czy ktoś z Was zastanawia się nad taką opcją? Może ktoś już założył lub dopiero zamierza założyć własną działalność gospodarczą? Czy korzystacie z jakichś dotacji? bierzecie udział w konkursach? wszystkich zainteresowanych informuję o programie Labstar - dotacji dla biznesu internetowego (200 000 zł na realizację projektu plus do 750 000 zł na promocję). O szczegółach można przeczytać tutaj: http://labstar.wp.pl

DorotaK  

Wysłany: 2011-04-02, 20:53   

ja sie zastanawiam, ale niestety moja branża jest mało internetowa, aczkolwiek pochwalam każdą taką akcję, bo daje wiele mozliwości...

słoninka  

Wysłany: 2011-04-04, 10:02   

DorotaK, ty się zastanów jeszcze, bo to czasami chodzi o nowatorskie podejście do branży :) spowiedź kiedyś też była mało internetowa, a teraz u Rydzyka można i online podobno ;]

DorotaK  

Wysłany: 2011-04-04, 10:16   

hahahaha.... nie no, moje nie da rady, chociaż jakby to unowocześnić to czemu nie, jakoś by się dało na pewno, ale chyba branża (dość artystyczna) straciła by swój urok ;) niemniej jednak... dla umysłów ścisłych chyba jak najbardziej pomysł jest ok :)

słoninka  

Wysłany: 2011-04-04, 19:19   

hmmm, moja branża tak średnio ścisła, teoretycznie wybitnie humanistyczna... ale mój konkretny pomysł z dziedziny humanistycznej uważam za ściśle powiązany z naukami ścisłymi... też można ;)

ale 

Wysłany: 2011-07-25, 13:51   

mój tata właśnie będzie zakładał swoją firmę, chciałabym mu pomóc, i mam pytanie czy podczas rekrutacji warto przeprowadzić testy kwalifikacyjne jego przyszłych pracowników? czy takie testy są rzetelne i można im zaufać, są dobrze skonstruowane? znalazłam miejsce które pomaga i ma opracowane takie testy: iakg.pl, czy ktoś z was o tym słyszał, bądź co lepsze wypełniał taki test? będziemy wdzięczni za pomoc.

anitta 

Wysłany: 2011-07-31, 17:32   

zalezy jaka firma, profil i jezeli jest to tez jego pierwsza firma to oczywiscie wazne jest aby jak najlepiej dobral sobie pracownikow, i takie testy oczywiscie sa bardzo przydatne, ten Instystut tworzy chyba tez testy na potrzeby firm i klienta- dedykowane danej branzy, wiec bedzicie mieli narzedzie idealnie dopasowne

Frodecki1 

Wysłany: 2011-09-08, 14:16   

Samodzielny biznes to bardzo ryzykowne, chyba że masz jakąś niszę w której jest mała konkurencja, inaczej możesz stracić firmę w czasie krótszym niż jej założenie :p Przede wszystkim czeka Cię mnóstwo papierologii w ZUS - ie, Urzędzie Miasta/Gminy, Urzędzie Skarbowym, bo niestety zaplanowany "jednookienkowy" system nie sprawdził się. W każdym razie powodzenia :)

jan.babiasz  

Tytuł: SHADOW82 / JOHN

Wysłany: 2011-10-23, 13:42   

Kto nie ryzykuje ten nic nie ma. Niestety nidgy nie ma sie pewności ze nasz biznes wypali, papierkowa robota zdecydowanie odstrasza, taki kraj. W innych krajach to urzednicy zabiegaja o to zebys założył firme i oni wszystko załatwiają.
Mimo wszystko powodzenia.

mirela_90 

Wysłany: 2011-11-18, 22:51   

Frodecki1 napisał/a:
Samodzielny biznes to bardzo ryzykowne, chyba że masz jakąś niszę w której jest mała konkurencja, inaczej możesz stracić firmę w czasie krótszym niż jej założenie :p Przede wszystkim czeka Cię mnóstwo papierologii w ZUS - ie, Urzędzie Miasta/Gminy, Urzędzie Skarbowym, bo niestety zaplanowany "jednookienkowy" system nie sprawdził się. W każdym razie powodzenia :)

Własny biznes to jest najlepsza lekcja zaradności jaką można dostać. Spotkasz się z ZUSEM, Skarbówką może z KRSem z Sanepidem PIP itd Z Sądami prawnikami itd .... zamiast myśleć o kasie na biznes lepiej znajdź godnych zaufania wspólników bo bez tego jest cięzko...

Straho  

Wysłany: 2011-11-19, 14:07   

Własny biznes to dobra sprawa, jak się umie prowadzić i wie jak to skarbówka etc. nam nie zagrozi.
słoninka napisał/a:
Może ktoś już założył lub dopiero zamierza założyć własną działalność gospodarczą?

Prowadziłem z ojcem komis samochodowy, teraz wspólnie prowadzimy firmę leśną. Mamy swój sprzęt; belarus 1025 z przyczepą samozaładowczą, dwa MTZ'y 82 do tego piły i kilka aut transportowych.
słoninka napisał/a:
Czy korzystacie z jakichś dotacji?

Nie, wszystko z własnej kieszeni.

kuba32  

Wysłany: 2012-05-09, 09:33   

Własny biznes, to jest to. Być niezależnym od szefa. Myślimy z kumplem o kafejce, marzy mi się taki nie duży CaffeeBar, mamy trochę kasy z wyjazdów no i myślę o dotacji. Ale trudno mi zrobić całkowity kosztorys, trzeba zainwestować w porządny ekspres do kawy.

caponne 

Wysłany: 2012-06-22, 07:42   

Przede wszystkim na początku należy sobie zrobić dobry biznes plan. Czyli czy rzeczywiście będziemy mieli klientów i ile... oraz ile jesteśmy w stanie zarobić (jakie marże itp.) I to nie ważne w jakiej branży. Bo pomysły pomysłami, ale potem może być problem bo okaże się że nie mamy tylu klientów lub mamy zbyt wysokie koszty działalności. Np. wynajęcie lokalu, opłacenie pracowników itp.

To jest ryzyko :) ale jeżeli go podejmiemy i dobrze skalkulujemy biznes. I do tego się rozhula to potem jest naprawdę dobra statysfakcja...

teknoid  

Wysłany: 2012-07-15, 12:34   

Znalazłem inny typ zarobku, czy to dobra opcja? ale chyba trzeba do tego prowadzić działalnosc
podobno to darmowe oprogramowanie przeznaczone na silniki sklepów internetowych, które łączy je z hurtownią internetową meblenet.pl w zakładce na dole 'integracja sklepu z hurtownią'.
Bez dodatkowych nakładów finansowych można wspomóc budżet, tylko nie wiem czy mam odwagę, nie wysyłam linków zeby nie spamowac

Tymcio 

Wysłany: 2012-07-15, 14:36   

Teknoid, jeśli ktoś chciałby w przyszłości zacząć własny biznes, a teraz chciałby sobie coś dorobić i nabrać doświadczenia w tym kierunku, to zapraszam na PW : )
|
|
Zapraszam!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi