• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Pasażer  

Wysłany: 2011-08-26, 09:01   

Kerosine napisał/a:
No, a czymże niby więcej jest płód, jak nie jedynie zlepkiem komórek??

A czy płód jest czymkolwiek mniej (pytam "mniej", a nie "inaczej"; nie dowodźcie mi "inności") niż dwudniowe dziecko?

[ Dodano: 2011-08-26, 09:06 ]
No bo wiecie, może jednak jak już kobieta (po miesiącach wątpliwości i moralnego niepokoju) urodzi to dziecko gwałciciela, spojrzy na nie i coś jej o nim przypomni (nie wiem, może będzie miało penisa albo podobne oczka?), to może niech też jeszcze może je zabić, hm?

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-08-26, 09:11   

Oczywiście, jest przecież dalece mniej rozwinięty i niezdolny do samodzielnej egzystencji poza organizmem matki ;P

E: Ale fajnie, ja już swój post napisałam, a Pasażer w międzyczasie jeszcze cóś dopisał... za*ebać mój Internet :(

E2: Pasażeru, teoretycznie taka sytuacja jest jak najbardziej możliwa i prawdopodobna ;>

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2011-08-26, 09:16, w całości zmieniany 2 razy  

nisza  

Tytuł: kokocirumba

Wysłany: 2011-08-26, 11:26   

Kerosine, w zasadzie Ty tez jestes zlepkiem komorek.
Tylko praktycznie nieskonczona ilosc razy wiekszym zlepkiem. Ale nadal zlepkiem.
Czyli mozna Cie zabic...

Kerosine  

Wysłany: 2011-08-26, 11:42   

Oczywiście, że też jestem zlepkiem. Tyle że właśnie, "praktycznie nieskończoną ilość razy większym zlepkiem". Zlepkiem o wiele, wiele bardziej rozwiniętym, w pełni ukształtowanym i dojrzałym [dobra, przynajmniej fizycznie ;P], posiadającym (samo)świadomość, inteligencję [I hope ;P], wspomnienia itp. Porównywanie egzystencji właśnie takiej, w pełni dojrzałej i ukształtowanej istoty ludzkiej z płodem zaledwie, który tych wszystkich cech nie posiada [i nie ma dla mnie w tym momencie większego znaczenia, iż mógłby je posiadać w przyszłości] jest dla mnie... dziwne trochu :/

zbych1112  

Wysłany: 2011-08-26, 15:12   

Kerosine napisał/a:
Zlepkiem o wiele, wiele bardziej rozwiniętym, w pełni ukształtowanym i dojrzałym [dobra, przynajmniej fizycznie ;P], posiadającym (samo)świadomość, inteligencję [I hope ;P], wspomnienia itp.
Taki zlepek jest mniej rozwinięty niż Ty pod względem fizycznym ale tak samo jak Ty istnieje. A co do świadomości to może ją masz ale dlaczego zakładasz, że płód jej nie ma? Kiedy człowiek staje się człowiekiem i kiedy zyskuje świadomość? Powiedz mi Kerosine kiedy człowiek zyskuje świadomość.
To, co się przed nim nie chowa"

J. W. Goethe

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-08-26, 16:09   

Jeśli już nazwać płód zlepkiem komórek to warto by rozkminić kiedy ten zlepek staje sie czymś więcej jak to Zbychu napomknął.
Noworodek też nie posiada zbyt wiele wspomnień, zupełnie jak płód, a jednocześnie chyba nie od dziś wiadomo, że płód też ma samoświadomość. W końcu posiada układ nerwowy i w późniejszym okresie rozwinięty mózg.
Ostatnio zmieniony przez Starrk 2011-08-26, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-08-26, 16:53   

Starrk napisał/a:
W końcu posiada układ nerwowy i w późniejszym okresie rozwinięty mózg.
ale rozmawiamy o aborcji PRZED wykształceniem się tegoż układu i mózgu samego w sobie. nieprawdaż? :oczami:

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-08-26, 17:18   

Nie zauważyłem żeby to było określone we wcześniejszych postach.

Kerosine  

Wysłany: 2011-08-26, 18:26   

zbych1112 napisał/a:
A co do świadomości to może ją masz ale dlaczego zakładasz, że płód jej nie ma? Kiedy człowiek staje się człowiekiem i kiedy zyskuje świadomość? Powiedz mi Kerosine kiedy człowiek zyskuje świadomość.

Na pewno nie w chwili górnej granicy dokonywania aborcji [wg polskiego prawa bodajże 20.-21. tydzień], no przepraszam bardzo ;P

jestem  

Wysłany: 2011-08-26, 18:35   

Kerosine napisał/a:
Na pewno nie w chwili górnej granicy dokonywania aborcji [wg polskiego prawa bodajże 20.-21. tydzień], no przepraszam bardzo ;P

A jak już się urodzi? Posiada świadomość?

Kerosine  

Wysłany: 2011-08-26, 19:06   

Tego nie wiem. Być może. A być może nie. Ale przypominam, że mówimy o aborcji, a tej dokonuje się na dłuuugo przed potencjalnymi narodzinami.

jestem  

Wysłany: 2011-08-26, 19:45   

Kerosine napisał/a:
Tego nie wiem. Być może. A być może nie. Ale przypominam, że mówimy o aborcji, a tej dokonuje się na dłuuugo przed potencjalnymi narodzinami.

Jasne, jasne. Narodzone dziecko też średnią ma raczej świadomość, nie trzeba nad tym długo rozmyślać. A jednak byś nie zabiła, nie?
Chociaż z tobą to nie wiadomo.

Kerosine  

Wysłany: 2011-08-26, 20:01   

Osobista wycieczka, jestem? ;> Tró, jeśli mówimy li tylko o mnie, zrobiłabym wszystko, aby się niechcianego pasożyta pozbyć ;P Z tym że raczej nie czekałabym aż do momentu jego narodzin, lol, tylko załatwiła sprawę odpowiednio wcześnie, więc o zabijaniu noworodków raczej nie byłoby w moim wypadku mowy :D

nisza  

Tytuł: kokocirumba

Wysłany: 2011-08-26, 20:05   

Mnie fascynuje jedno - bardzo prosze, wytlumaczcie mi, jakiz to nagle sie cud staje, ze wczoraj plod byl zlepkiem komorek, bez swiadomosci, a dzis juz nie.
Dalej - jesli bierzemy pod uwage kryterium neurologiczne, to jak rozpoznacie, ze uklad nerwowy jest juz w PELNI wyksztalcony? Skad wiecie, czy swiadomosc rodzi sie dzien po powstaniu ukladu (nota bede, uklad nerwowy jest niezwykle dynamiczny i ciagle ulega przeobrazeniom i jako taki nigdy nie jest ostatecznie uformowany...), a moze 3 dni i 5h wczesniej?

Dla mnie kryteria tego typu (podzial wyrozniony przez bioetykow juz opisywalam tutaj , gdyby ktos nie czytal) sa po prostu sztuczne, a jako takie wydaja sie dobrym narzedziem do usprawiedliwienia nie tylko aborcji, ale i zwyklego morderstwa.

Dla mnie plod to juz czlowiek. Tylko, ze mniejszy i z racji takiego, a nie innego kaprysu Boga, ewolucji i matki natury - nie potrafiacy przezyc samodzielnie poza organizmem matki. Tak samo jak i dziecko chocby 2,3 letnie - bez opieki samo nie przezyje.

zbych1112  

Wysłany: 2011-08-26, 23:13   

Kerosine napisał/a:
zbych1112 napisał/a:
A co do świadomości to może ją masz ale dlaczego zakładasz, że płód jej nie ma? Kiedy człowiek staje się człowiekiem i kiedy zyskuje świadomość? Powiedz mi Kerosine kiedy człowiek zyskuje świadomość.

Dlaczego nie? Czy dziecko zaraz po narodzinach ma świadomość? Czy takie które rodzi się przedwcześnie ma świadomość? Czy dziecko które rodzi się później ma więcej świadomości? Czy dziecko które ze względu na zagrożenie życia musi urodzić się w powiedzmy 7 miesiącu albo po prostu rodzi się tak wcześnie ma świadomość? Gdzie byś postawiła granice w którym momencie płód ludzki zyskuje świadomość i staje się człowiekiem? Kerosine, wytłumacz mi.
To, co się przed nim nie chowa"

J. W. Goethe

Odpowiedz do tematu