• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Quest  

Wysłany: 2012-01-20, 16:59   

Aborcja to bardzo delikatny i drażliwy temat.
W tej kwestii to kobieta powinna mieć prawo głosu jeśli np.padła ofiarą gwałtu i zostało w wyniku tego ohydnego czynu poczęte dziecko.
Ciężko powiedzieć czy kobieta po tej traumie podołałaby donosić ciążę mając świadomość ,że stało się to bez jej woli?
W tym i kilku innych przypadkach prawo (i słusznie) zezwala na aborcję.

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-01-20, 17:02   

Merlinka napisał/a:
Stwierdziłam prosty fakt - że od seksu robią się dzieci. Tyle nauczyli mnie w szkole na biologii.

Nie robią się, tylko mogą się zrobić. Precyzyjność wypowiedzi, hyhy.

Generalnie sens Twych wypowiedzi jest podejrzewam taki, iż idąc z kimś do łóżka zawsze, niezależnie od zaawansowania technologicznego stosowanych środków antykoncepcyjnych, należy być przygotowanym na ewentualność wpadki. Sam fakt, iż tak właśnie jest nie ulega myślę najmniejszej nawet wątpliwości. Z tym że nijak nie wyjaśnia nam to ani nie przybliża Twego własnego stanowiska w kwestii aborcji, któremu to tematowi poświęcony jest niniejszy wątek :luka:

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Merlinka  

Wysłany: 2012-01-23, 09:40   

Napisałam to, bo najwidoczniej w ferworze dyskusji ten fakt wielu osobom umyka. Biologia nie pozwala oddzielić seksu od pojawiania się dzieci, choćby nie wiem jak wielu tego chciało.

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2015-11-11, 01:00   

Teoretycznie to mam mieszane uczucia, jeżeli chodzi o aborcję, ale jeżeli chodzi o praktykę to uważam, że zakazywanie aborcji ogólnie nie ma większego sensu.

Po pierwsze Polka może sobie spokojnie wyjechać do kraju, gdzie zakazu nie ma i tam przeprowadzić aborcję na życzenie.

Po drugie, ja uważam, że jeżeli mamy do czynienie z gwałtem to odmowa aborcji jest czymś niemoralnym. Niby można wprowadzić to jako wyjątek do ogólnego zakazu, ale to powoduje, że ofiara gwałtu najpierw musi udowodnić, że została zgwałcona, a zawsze może trafić na jakiegoś nawiedzonego katolika, który w imię swojej religii zrobi wszystko, żeby ją pozbawić jej praw i takie udowadnianie będzie może być dla niej bardzo nieprzyjemne.

terakota 

Wysłany: 2015-12-16, 15:24   

Gwałt to przestępstwo do ścigania jak go nie udowodni, to jakiś gwałciciel sobie pełza po świecie i gwałci kolejne.

Co do tematu aktualne prawo jest dobrym kompromisem. Są tylko możliwości by umożliwić aborcję i nie powinno być ani jednego więcej. Gwałt, zagrożone życie matki i wysokie prawdopodobieństwo że urodzi się będzie upośledzone w poważny sposób.

Zabijanie nie winnych to zbrodnia. Nie można karać za niewinność.

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2015-12-27, 19:14   

Oczywiście propsuję zabijanie ludzi, szczególnie bezbronnych, ale niech mi nikt nie chrzani, że aborcja jest w jakikolwiek sposób "moralna" albo, że jest "mniejszym złem" (chyba, że ktoś miałby urodzić się niedojebion, z połową mózgu, albo coś w ten deseń- wówczas faktycznie to mniejsze zło się nie urodzić).

[ Dodano: 2015-12-27, 19:16 ]
Ciekawe ujęcie problemu (wymagana znajomość angielskiego):
https://www.youtube.com/watch?v=AMwkQVpy98A

Odpowiedz do tematu