• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2006-03-21, 08:57
Autor Wiadomość

einsatzkommando  

Wysłany: 2006-05-27, 23:29   

Jestem antysemitą.

Dishman  

Wysłany: 2006-05-28, 09:43   

einsatzkommando napisał/a:
Jestem antysemitą

Może opowiesz nam o tym? Ludzie, którzy tolerują Żydów mówią o tym dlaczego tak jest. Jeżeli przedstawiłbyś argumenty, być może i reszta by się "nawróciła".

Ja rozumiem to, że przed wojną w Polsce mogła być niechęć do Żydów. W końcu stanowili oni w Polsce ogromny odsetek ludności. Nie wiem czy nie czułbym się zagrożony. W chwili obecnej Żydzi są dla mnie tak samo obojętni jak inne mniejszości naszego kraju. Choć wolałbym, aby to nie było tak, że oni się ukrywają z tym, że są Żydami. Bo to mi nasuwa pewną myśl, że skoro to ukrywają, to może nie mają do końca dobrych zamiarów?

Interesuje cie wynajem długoterminowy?

einsatzkommando  

Wysłany: 2006-05-29, 13:10   

Dishman napisał/a:
Może opowiesz nam o tym?

Jest to mój prywatny pogląd i nie nakłaniam nikogo do niego, także nie mam zamiaru dalej mej wypowiedzi.

Uszanowanie.

Dishman  

Wysłany: 2006-05-29, 16:08   

No tak, ale to innych ciekawi dlaczego jesteś antysemitą.

Arjada  

Wysłany: 2006-05-30, 06:09   

ja osobiscie do zydow nic nie mam:) owszem za czasow wojny byla ich wieksza liczba naszego spoleczenstwa dlatego moglismy sie czuc zagrozeni a teraz...oni nie wchodza nikomu w droge...nie bronie ich ale rowniez nie mam do nich zadnych zastrzezen niech sobie beda....
od spojrzeń
bezlitosnych
Dających ból każdemu
słabemu człowiekowi

skorupa  

Wysłany: 2006-05-30, 07:31   

dwa lata temu pracowałem niedaleko Chełma nad Nerem. był tam obóz zagłady. teraz przyjeżdżają wycieczki licealistów z Izraela, bo mają taki punkt w programie szkół.
kiedyś rozmawiałem z nauczycielem, który przyjechał tam z klasą. facet po 30tce. w życiu nie usłyszałem tak głębokiej krytyki Izraela jako państwa. ten człowiek punkt po punkcie zjechał wszystkie aspekty życia politycznego Izraela. i był za niepodległością dla Palestyńczyków.

naya  

Wysłany: 2006-05-30, 08:29   

Jest to mój prywatny pogląd i nie nakłaniam nikogo do niego, także nie mam zamiaru dalej mej wypowiedzi.
jeżeli wypowiadasz publicznie (a forum jest miejscem publicznym) słowa :"jestem antysemitą" to wystawiasz swój "prywatny pogląd" na ocenę publiczną, może byłbyś tak łaskawy i wyjaśnił (o ile sam wiesz) dlaczego jesteś antysemitą... bo tekst "to mój prywatny pogląd" mówi mi tyle co jestem, bo jestem bo kumple są, bo wyrastałem w takim otoczeniu ale nie mam żadnych argumentów za tym by być antysemitą i dajcie mi święty spokój... jeżeli jesteś na tyle (szczery, odważny nie wiem sama jaki) by przyznać się do bycia antysemitą (do swoich uprzedzeń) to bądź na tyle (odważny, szczery czy jaki tam) by poprzeć to racjonalnymi argumentami... bo widzisz ja spotykałam na swojej drodze już antysemitów tylko, że większość (spora większość) tak naprawde sama nie wiedziała dlaczego jest antysemitą, byli bo byli, bo to fajne i modne, bo kogoś nienawidzieć trzeba... ich argumentacja była kulejąca a nawet bez nóg i rąk... więc może Ty jesteś inny i będziesz w stanie wyjasnić mi dlaczego jest się antysemitą... i nie naruszam tym twojej prywatności... bo prywatne poglądy można mieć tylko trzeba też umieć ich bronić...

einsatzkommando  

Wysłany: 2006-05-30, 15:16   

Poglądu, jakim jest antysemityzm nie da się wyrazić przez kilka zdań na forum.

Arjada  

Wysłany: 2006-05-30, 15:59   

ale jakos ludzie ktorzy nie sa tacy potrafia sie wypowiedziec na temat tego ze nie sa antysemitystami i potrafia poprzec to wieloma argumentami wiec nie rozumiem dlaczego ty nie potrafisz poprzec argumentami tego ze jestes antysemista...troszeczke to nielogiczne... jak tu wczesniej Naya wspomniala ze ludzie czasem sami nie wiedza dlaczego tacy sa..poprostu chca kogos nienawidzic moze ty tez tak masz....wybacz ale to moje zdanie na ten temat skoro nie potrafisz swojej wypowiedzi poprzec argumentami...
od spojrzeń
bezlitosnych
Dających ból każdemu
słabemu człowiekowi

naya  

Wysłany: 2006-05-30, 18:36   

Poglądu, jakim jest antysemityzm nie da się wyrazić przez kilka zdań na forum.
taak... wow... to ciekawe dlaczego pogląd przeczący antysemityzmowi da się wyrazić w kilku zdaniach na forum... a w ogóle chyba nikt Ciebie nie ogranicza do kilku zdań... nie wiem... nie wydaje mi się, żeby odpowiedź na pytanie: dlaczego jestes antysemitą? była aż taka trudna, dla człowieka głoszącego takie poglądy... dla człwieka, który wierzy w swoje poglądy i w ich słuszność (a mam nadzieję, że Ty do takich należysz i nam to udowodnisz)...

BakSpejs 

Wysłany: 2006-06-21, 09:46   Syćkie ludzie posłuchajta

Widze że większość obecnych tu forumowiczów gówno wie o Żydach. Oto garść FAKTÓW:
Po pierwsze chciałem powiedzieć: antysemityzm jest ZŁY :kwasny: , ale w przypadku Polski nieco bardziej "uzasadniony" niż gdzie indziej (wydawanie powstańców, trzymanie sztamy z zaborcami, gębienie chłopów - to wszystko jakoś się utrwala w pamięci narodu).
Po drugie wkurza mnie jak ktoś mówi "Jezus był Żydem". I to ma mnie przekonać czy co? Mieszko był Polakiem, Hitler Austriakiem a Lenon Anglikiem.
Po trzecie, FAKTEM (i nie ma się tu o co spierać) jest istnienie w Polsce żydowskich band - nie są to jakieś tam szajki napadające staruszki w bramach. Nie. To są bandy grasujące w polityce, gospodarce, handlu. Bandy, z którymi walka traci sens, bo już przejęły władzę. Nie dziwcie się że o tym nie słyszeliście - jaka gazeta byłaby na tyle odważna by o tym napisać??
Po czwarte, mam dość oczerniania Polaków :zly: . Problemem moralnym staje się nie antysemityzm, lecz antypolonizm. W każdej książce, w każdym filmie prezentowany jest typowo tendencyjny obraz stosunków polsko - izraelskich. Piękny, Szlachetny Żyd, i nędzny, mały polaczek. Nawet w filmach o IIWŚ, chociaż Polacy najbardziej ze wszystkich narodów pomagali Żydom (ostatecznie uratowaliśmy ich prawie 150 tys)
Po piąte, Żydzi po wojnie stali się silnym narodem - w wyniku holocaustu (posądzają nas że ich "nie ratowaliśmy" a właściwie sami nie bardzo się bronili) wyginął tandetny gatunek Żyda: Żyda - warszawskiego krawca, Żyda - brudnego żebraka, Żyda - podwórkowego grajka. Obecnie starozakonni to tylko naukowcy, inteligenci, przemysłowcy; po latach nareszcie "odcięci" od plebejskiej warstwy ciągnącej ich ku dnu. W takim wartościowym składzie mogą bez przeszkód zaczać przejmować władzę w naszym niczego nie świadomym, łatwowiernym narodzie.
PO PIATE I OSTATNIE, właściwie nie jestem antysemitą :| . Jestem Polakiem. Uważam, że nazywanie tych wszystkich wymienionych wyżej skurwieli "Żydami" może być nieetyczne (w końcu CHYBA nie wszyscy tacy są), więc nie myśląc o ich korzeniach, rasie itd mówmy po prostu - sukinsyny z samego szczytu drabiny społecznej, które robią z nas idiotów i śmieją się patrząc na to forum i widząc waszą nieświadomość. END

Dishman  

Wysłany: 2006-06-21, 10:50   

BakSpejs napisał/a:
Po drugie wkurza mnie jak ktoś mówi "Jezus był Żydem". I to ma mnie przekonać czy co? Mieszko był Polakiem, Hitler Austriakiem a Lenon Anglikiem.

Jeżeli ktoś jest chrześcijaninem, to raz, że nie powinien nienawidzić bliźniego, dwa: stwierdzenie, wszyscy Żydzi to sukinsyny i złodzieje, odnosi się również do Jezusa, którego uznają za Boga. Czyli raz jest sukinsynem, a raz Bogiem... .

BakSpejs napisał/a:
Po trzecie, FAKTEM (i nie ma się tu o co spierać) jest istnienie w Polsce żydowskich band - nie są to jakieś tam szajki napadające staruszki w bramach. Nie. To są bandy grasujące w polityce, gospodarce, handlu. Bandy, z którymi walka traci sens, bo już przejęły władzę. Nie dziwcie się że o tym nie słyszeliście - jaka gazeta byłaby na tyle odważna by o tym napisać??

Ostatnio nawet pojawiła się lista tych bandyckich szajek. Są na niej niemal wszystkie osoby publiczne poza Giertychem... . Aż dziw mnie bieże, że w momencie gdy tak się rozpędzili są tą listą, to nie umieścili tam Karola Wojtyły, no ale widocznie mają jakiegoś jednego przytomnego.

BakSpejs napisał/a:
Problemem moralnym staje się nie antysemityzm, lecz antypolonizm. W każdej książce, w każdym filmie prezentowany jest typowo tendencyjny obraz stosunków polsko - izraelskich. Piękny, Szlachetny Żyd, i nędzny, mały polaczek. Nawet w filmach o IIWŚ, chociaż Polacy najbardziej ze wszystkich narodów pomagali Żydom (ostatecznie uratowaliśmy ich prawie 150 tys)

Osobiście tego nie zauważyłem. Żydzi w filmach mogą być przedstawiani w dobrym świetle, bo taka jest poprawność. Przeżyli piekło. Polacy w Oswięciumiu jechali do pracy, Żydzi od razu do pieca.
Postawy antysemickie były w Polsce i przed wojną. W końcu, jeżeli ogromną część Warszawy stanowili Żydzi, którzy nie byli znowu tacy chętni do asymilacji, to wiadomo, że zawsze będą spięcia. Myślę, że Żyd na Twoją pomoc nie mógłby liczyć, więc akurat argument, że Polacy ukrywali Żydów w Twoich słowach jest paradoksalny.
Pamiętajmy, że gdy Niemcy wysiedlili Żydów do gett, to firmy które oni prowadzili, często przejmowali Polacy. Później mogli je sobie przywłaszczyć, ze względu na to, że właściciel wyleciał kominem i jego rodzina też.

Lola  

Wysłany: 2006-06-21, 11:21   
   Polecający: religia tv

BakSpejs napisał/a:
Widze że większość obecnych tu forumowiczów gówno wie o Żydach. Oto garść FAKTÓW:

a Ty co ? specjalista od Zydów i ich losu ? Wiesz tyle co my ;] i te "fakty" akurat sa nam znane , nic nowego nie wniosłes ;]

Fares 

Wysłany: 2006-07-05, 17:24   

Prawda jest taka że największymi antysemitami są właśnie semici, bo rasa semicka czyli jej przedstawiciele nienawidzą się wzajemnie lecz oczywiście nie z powodów rasowych a wyznaniowych. Za to antysyjonizm jest bardzo znany u Żydów ortodoksyjnych gdzie oni nie uznają ruchu syjonistycznego co jednak prowadzi do umacniania się ruchu nacjonalistycznego w Izraelu co uderza w tych Żydów nie Syjonistów. Ja osobiście i nie tylko, nigdy nie widziałem by Polacy palili flagę Izraela, a widziałem jak to robili Żydzi. Mają oni nawet swoją witrynę internetową i szerzą antysyjonizm na świecie. Co do polskiego "antysemityzmu" to jest wiele przekłamań. Co znaczy być antysemitą? Jest to hasło stworzone przez Żydów aby zwalczać tych którzy przeszkadzają nim w interesach. Czy nazwanie Grossa lub Sterna hienami oznacza antysemityzm? Dla ludzi tzw. "politycznie poprawnych" jest to ten przejaw jak dla samych Żydów a nazwanie Polaków faszystami mordujących Żydów wszędzie tam gdzie byli Żydzi co oczywiście jest kłamstwem( poza wyjątkami) to już jest "jedyna prawda", a kto zaprzecza ten antysemita Żydzi wymyślili komunizm i nawet w części nazizm i faszyzm Co do Polski, to gdy Sowieci napadli na nasz kraj to oni wskazywali palcami polskich patriotów i tych co by mogli im ograniczyć działanie w wyzysku pod czerwonymi sztandarami. Ja się nie czuje antysemitą i takie hasełka mnie śmieszą.

szatan  

Wysłany: 2006-07-09, 16:30   

Do samych zydow w sumie nic nie mam, jednak niektore ich "wynalazki", a mianowicie jeden - chrzescijanstwo, to jedna z najgorszych rzeczy jaka mogla przytrafic sie rodzajowi ludzkiemu. Ale z drugiej strony, gdyby zydzi nie wymyslili tej religii, zapewne inna dominowala by na swiecie, niszczyla ludzi, oklamywalaby ich i dawala korzysci itp.

Odpowiedz do tematu