• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2006-03-21, 08:57
Autor Wiadomość

Lady spark  

Wysłany: 2006-07-09, 23:31   
   Polecający: Przypadek;)

szatan napisał/a:
niszczyla ludzi,

Polemizowalabym. Wielu ludziom wiara ratuje zycie

szatan  

Wysłany: 2006-07-10, 17:09   

Lady spark napisał/a:

Polemizowalabym.

To polemizuj ;)
Lady spark napisał/a:

Wielu ludziom wiara ratuje zycie

Nie sama wiara, ale nowy sens zycia, ktory przez nia znalezli( w bajki o uleczeniu raka przez modlitwe nie wierze), poza tym sa to nieliczne przypadki. Wiekszosc ludzi przez chore wartosci wpajane przez kosciol ma zryta psychike, nikt tego nie dostrzega, poniewaz jest to uwazane za norme. Ludzi ktorych znam, ktorzy z tego wyszli nadal widza swiat poprzez pryzmat chrzescijanskiej wiary. Druga sprawa jest wyzysk materialny przez "duchownych", kaplani zyja czesto na wysokim poziomie nie przestrzegajac tego co w niedziele mowili na ambonie, jednak ludzie sami z wlasnej woli oddaja im swoje pieniadze( czesto nie majac co wlozyc do garnka:)), wiec to nie moja sprawa.

Lady spark  

Wysłany: 2006-07-10, 22:51   
   Polecający: Przypadek;)

szatan napisał/a:
wiec to nie moja sprawa.

I tutaj masz racje nie jest to Twoja sprawa...chca to niech wierza jezeli daje im to sile do zycie to tylko pogratulowac...

naya  

Wysłany: 2006-07-12, 20:47   

BakSpejs napisał/a:
W każdej książce, w każdym filmie prezentowany jest typowo tendencyjny obraz stosunków polsko - izraelskich. Piękny, Szlachetny Żyd, i nędzny, mały polaczek.
my gówno wiemy o żydach?... bycmoże... ale napewno ty gówno wiesz o litraturze...

BakSpejs napisał/a:
To są bandy grasujące w polityce, gospodarce, handlu. Bandy, z którymi walka traci sens, bo już przejęły władzę. Nie dziwcie się że o tym nie słyszeliście - jaka gazeta byłaby na tyle odważna by o tym napisać??
buahahaha... śmiech na sali... nie dziwcie się, że o tym nie słyszeliście... byćmoże i słyszeliśmy, tylko byćmoże dka nas nie ma znaczenia czy ludzie z tych "band" są katolikami, żedami czy prawosławni... nie ma to dla nas znaczenia... bo liczy się człowiek a nie jego wyznanie...
a co do gazety... to keidyś jechałam w autobusie i czytałam gazete wyborczą... siedziała koło mnie jakaś babka (kało 50.).... ja sobie czytam... ta babka tak na mnie spogląda co chwila... widze, że się zbiera i będzie wysiadała... zanim wysiadł tak na mnie spojrzała z taką odrazą i niechęcią i powiedziała (coś w stylu, już nie pamiętma dokłądnie jak to szło) : jak możesz czytać tą żydowską gazetę... i wysiadła...

ale widzę, że ta osoba nie jest na tyle przekonana i mocna w swoich poglądach by z nami gadać... więc... szkoda dalej gadać...

bro  

Wysłany: 2008-07-15, 12:38   

Naleciałości językowych miałem kilka, przy graniu "w noża", kamyczek który nie pozwolił wbić się dobrze był nazywany "żydkiem", poza tym "mosiek" = głupek; na szczęście udało się to zmienić

dj RKNZ 

Wysłany: 2008-07-15, 12:42   

Jak ktoś by posłuchał jak wygląda czasem rozmowa w kręgu moich przyjaciół to pewnie by nas antysemitami nazwał, ale to wszystko jest w żartach.

Odpowiedz do tematu