• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kokon89  

Wysłany: 2008-10-09, 17:20   Brak celu

Witam!
Mam problem. Nie wiem co chcę robić w przyszłości. Nie chodzi o to, że nie mam planów co do studiów na przykład bo to już za rok i plany mam. Ale nie ma w moim życiu żadnej rzeczy którą lubię naprawdę robić. Nie ma czegoś czemu mógłbym się poświęcić i sprawiałoby mi to radość. Nie ma pasji.
Czuję się przez to trochę pusty. Źle mi z tym.
Czy ktoś z was ma to samo co ja ? A może miał i jakoś sobie poradził ? Proszę o rady.

Kasia2008  

Wysłany: 2008-10-09, 17:43   

Kokon89 napisał/a:
Czy ktoś z was ma to samo co ja ?

niestety ja :/
zazdorszcze ludziom,ktorzy np kochaja taniec,wystepuja w roznych konkursach,od malosci maja jakos pasje i w tym kierunku dalej sie rozwijaja,poszerzaja swoje zainteresowania,a ja ? nie mam zadnej pasji,nad ktora chcialabym pracowac,rozwijac ją,nie wiem co chce robic w zyciu ,nie wiem kim chcę być w przyszlosci.
Naprawde tak zazdroszcze osobom,ktorzy bedac jeszcze uczniem ,wiedza na jakie studia pojda po ukonczeniu szkoly,wiedza co chca robic dalej i to reazlizują...
a ja mam pustke w głowie :(

Kokon89  

Wysłany: 2008-10-09, 18:03   

To dokładnie tak jak ja. Chociaż co do studiów mam plan. Bo tego się uczę. Ale nie czuję, że jest to coś co przyniesie mi radość. Po prostu to będzie w tej chwili dla mnie najlepsze. Bo nie wiem co innego mógłbym robić skoro nie ma nic co lubię. Tak jak mówisz zazdroszczę właśnie ludziom którzy mają pasję, cel, chcą się rozwijać w czymś co lubią. Tacy ludzie mają wiele szczęścia i radości w życiu. :(

Kasia2008  

Wysłany: 2008-10-09, 18:15   

Kokon89 napisał/a:
skoro nie ma nic co lubię.

u mnie jest to samo,zero pomysłu na dalsze życie :(
bede musiała zdecydowac sie w ostatniej chwili na coś ...

forp 

Wysłany: 2008-10-09, 18:27   

Ale to nie jest tak, że studia determinują w 100% pracę.
Z jednej strony moje mocne zainteresowanie informatyką od późnej podstawówki zaowocowało tym, że teraz zawodowo z informatyką nic wspólnego nie mam, bo w trakcie studiów wymyśliłem sobie, że będę nauczycielem matematyki;)
Z drugiej strony patrząc po ludziach, którzy skończyli u mnie na wydziale na przykład matematykę - robią przeróżne rzeczy, czasami bardzo dalekie od kierunku studiów.

Więc głowa do góry, dobrze wybrać sobie jakiś kierunek, który z grubsza jest zbieżny z zainteresowaniami, z jakimś przedmiotem szkolnym, a potem, już w trakcie się okaże, czy to jest to. Sama uczelnia nie będzie miała tak dużego wpływu, jak te setki osób, które się spotka na roku i możliwe, że od nich zarazi się tym CZYMŚ:) I ewentualnie zmieni uczelnię:)

Kokon89  

Wysłany: 2008-10-09, 18:45   

Tak, wiem o tym, że kierunek studiów nie determinuje późniejszych wyborów zawodowych w tak dużym stopniu jakby się wydawało. Ale nie o to mi chodzi. Chodzi o brak jakiejś głębszej pasji. Czegoś co naprawdę czujesz. Czegoś co sprawia Ci przyjemność. W moim życiu nie ma takich rzeczy. Wszystko jest jałowe.

bro  

Wysłany: 2008-10-09, 19:57   

A myślałeś, by coś poszukać? Nic Cię nie interesuje, czy po prostu stwierdzasz, że za coś się nie zabierasz, bo przecież nie będziesz już Małyszem albo Korzeniowskim. Machanie ogniami, zbieranie znaczków, kolekcjonowanie podstawek pod piwo, szydełkowanie, robienie z modeliny. Jest masę różnych rzeczy, ale trzeba spróbować, trochę w tym posiedzieć i wtedy ocenić.

Karczoch  

Tytuł: Tumnus

Wysłany: 2008-10-09, 20:05   

Cytat:
Czuję się przez to trochę pusty. Źle mi z tym.
Czy ktoś z was ma to samo co ja ?

ja chyba mam... ale nie dopuszczam póki co tej myśli do siebie.

serwus, madonna.

Ekshibicjoniści swoich czarnych myśli
pełnią co dzień swoją straż.[b]

[b](na wódce z Gałczyńskim, wrócę niebawem)

Kokon89  

Wysłany: 2008-10-09, 20:07   

Ja też starałem się nie dopuszczać, aż w końcu coś pękło. :(

plujwzupe  

Wysłany: 2008-10-12, 15:48   

Nigdzie nie ma gwarancji, że każdy będzie szczęśliwy. Czasem zdarza się, że człowiek jest po prostu nieprzystosowany i zamiast żyć to wegetuje.

Katharsis  

Wysłany: 2008-10-12, 18:08   
   Polecający: Lewiatan

Jesli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze. Ta zasada jest uniewersalna ;)

fizjol  

Wysłany: 2008-10-12, 23:14   

cytując klasyka
Cytat:
W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić

Odpowiedz do tematu