• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Ada2  

Wysłany: 2014-06-17, 20:32   

A ja to chciałabym teraz wpłacać sobie pieniądze na http://bezpiecznyprzelew.pl/ i jak sobie uzbieram konkretną kwote to wtedy zrobić sobie zakupy.To byłaby taka moja świnka skarbonka żeby nie płacić z mojego konta. To troche zmniejszy moje wydatki.

oldboy  

Wysłany: 2014-06-24, 12:30   

W chwili obecnej niska pensja nie pozwala mi na odkładanie kokosów. Chociaż staram się odkładać te 100 czy maksymalnie 200 zł miesięcznie. Obecnie jest to zwykła lokata. Ale z tego co czytam na tym forum inwestycyjnym www.forum-kredytowe.pl/f151/ - to większość z nas oszczędza właśnie na lokacie lub koncie oszczędnościowym.

mezon 

Wysłany: 2014-07-17, 06:53   

A moim zdaniem jeśli ktoś nie ma rozeznania w sytuacji na rynku finansowym to nie warto jest zostawiać swoich pieniędzy na funduszach inwestycyjnych a tym bardziej grać na giełdzie - nie jest to na pewno opłacalne.
Z kolei lokaty są obecnie bardzo nisko oprocentowane. Nie mówiąc już o obligacjach.
Zastanawialiście się nad inwestycją w złoto? Cena złota w ostatnim czasie bardzo rośnie, zresztą jest tak od 20 lat. Warto jest zajrzeć sobie na przykład do mennicy: https://mennicazlota.pl/ - gdzie oferują na sprzedaż sztabki złota, wszystkie oczywiście ze stosownym certyfikatem. Dzięki temu mamy gwarancję 100% ochrony kapitału.
Pozdrawiam.

kalimba  

Wysłany: 2014-07-19, 08:35   

Anie lepiej wpłacić oszczędności na lokatę .Przecież wiele osób tak oszczędza tutaj http://www.comperia.pl/lokaty_bankowe możecie dowiedzieć się o bankach które mają najbardziej korzystne lokaty .Moim zdaniem nie warto trzymać oszczędności w przywłosowej skarpecie .

62miko 

Wysłany: 2014-08-20, 20:07   

Lokaty mają teraz bardzo niskie oprocentowanie więc lepiej nie wpłacać na nie pieniędzy. Ja uważam podobnie jak mezon, że najlepiej inwestować w złoto. Ta inwestycja jest o wiele pewniejsza niż lokaty i konta oszczędnościowe. Zanim jednak zacznie się inwestować w złoto należy dowiedzieć się o co w tym dokładnie chodzi. Moim zdaniem warto przeczytać m.in poradniki inwestora dostępne na stronie Mennicy Staropolskiej Jest tam sporo ciekawych i przydatnych informacji. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę ze złotem ale jak na razie jestem zadowolony, zobaczymy co będzie za jakiś czas.

renia12 

Wysłany: 2014-08-28, 16:06   

Najlepiej to chyba przelewać sobie co miesiąc coś na konto. Ja szukając odpowiedniego konta w banku, zrobiłam sobie takie porównanie kont bankowych i wg tego wybrałam najbardziej odpowiednią dla mnie ofertę. Takie porównywarki są całkowicie darmowe, także warto sobie sprawdzić. Będziecie mieć na to lepszy pogląd

ziomek12  

Wysłany: 2015-04-26, 17:07   

ja mam ogólnie problem z oszczędzaniem, muszę sobie ustalić konkretny cel inaczej zawsze wszystko wydam:)

Mortek  

Wysłany: 2016-10-31, 12:09   

Ostatnio ubyło mi wydatków jak rzuciłem palenie i spłaciłem kilka rat. Zastanawiam się co zrobić, bo raczej wcześniej nie oszczędzałem. Na razie tylko wpłacam na konto i nic tym nie robię.

MalinaEs  

Wysłany: 2016-11-02, 16:00   

Mortek napisał/a:
. Na razie tylko wpłacam na konto i nic tym nie robię.

Jak masz nadwyżki to aż zal czegoś z tym nie zrobić, a wpłacanie na zwykłe konto ROR to jakby do skarpety kłaść ;) Ja wyznaję zasadę, że od każdego przychodu odkładam 10% żeby się waliło, paliło - na wakacje, na nowy komp na co tam potrzeba. Pomyśl o czymś z czego będziesz miał faktyczny zysk, przy niektórych formach oszczędzania jest np coś takiego jak premia roczna albo coś w tym rodzaju, więc dodatkowa kasa.

obig 

Wysłany: 2016-11-13, 00:58   

Ja oszczędzam, bo myślę o swojej przyszłości. Część pieniędzy mam na lokacie, część inwestuję. Oczywiście inwestycje bywają kapryśne, raz zdarzyła mi się błędna wycena wartości aktywów netto na certyfikat inwestycyjny https://www.nntfi.pl/info...enior-Loans-fiz , ale wszystko zostało zwrócone :) Kapitał jest, więc staram się go pomnażać :) To najlepsze wyjście w tych czasach

Byccagio  

Zaproszone osoby: 11

Wysłany: 2016-11-13, 12:57   

na razie większość przepierdzielam na alkohol, młodość rządzi się swoimi prawami :looka:

helios  

Wysłany: 2016-11-13, 23:33   

Byccagio napisał/a:
na razie większość przepierdzielam na alkohol, młodość rządzi się swoimi prawami :looka:

No trochę tak, ale jak w tej reklamie - ona mówi "chyba jestem w ciąży..." i perspektywa się zmienia. U mnie tak było. Póki co 3 kafle rocnzie wpłacam na fundusz inwestycyjny, ale poważnie myśle tez o ubezpieczeniu na zycie. Wypakdi chodzą po ludziach i co wtedy zrobią moje panny? :(

aniusia82 

Wysłany: 2016-11-14, 11:03   

Ja staram się oszczędzać jak tylko mogę, choć wiadomo, w dzisiejszych czasach nie jest to niestety takie łatwe, ale i nie jest to niemożliwe. Ja staram się nie wydawać pieniędzy na głupoty.

Mortek  

Wysłany: 2016-11-14, 17:05   

helios napisał/a:
Byccagio napisał/a:

No trochę tak, ale jak w tej reklamie - ona mówi "chyba jestem w ciąży..." i perspektywa się zmienia. U mnie tak było. Póki co 3 kafle rocnzie wpłacam na fundusz inwestycyjny, ale poważnie myśle tez o ubezpieczeniu na zycie. Wypakdi chodzą po ludziach i co wtedy zrobią moje panny? :(

Wiem, że wypadki chodzą po ludziach, ale czy ubezpieczasz się prywatnie?

Jakbym gdzieś chciał umieścić nadmiar gotówki, to raczej bardziej lokacie, a nie inwestycjach czy grach na giełdzie. Kumpel się tym zajmuje i sam twierdzi, że to bardziej jak gra i nie ma z tego przychodów, bo dzisiaj coś zyska, a jutro coś straci.

MalinaEs  

Wysłany: 2016-11-15, 10:47   

Mortek napisał/a:

Jakbym gdzieś chciał umieścić nadmiar gotówki, to raczej bardziej lokacie, a nie inwestycjach czy grach na giełdzie. Kumpel się tym zajmuje i sam twierdzi, że to bardziej jak gra i nie ma z tego przychodów, bo dzisiaj coś zyska, a jutro coś straci.

Nadmiar gotówki - pięknie to brzmi :D gra na giełdzie to dla mnie jak hazard, wiem, że to nie to samo, ale zbyt duże ryzyko, zresztą nie na moje fundusze.

helios, ja bym na Twoim miejscu w pierwszej kolejności pomyślała o ubezpieczeniu na zycie, jak stać cię na fundusz inwestycyjny to tym bardziej nie żałuj na ubezpieczenie. Niestety tak jest, że prędzej wydamy dodatkową kasę na ubezpieczenie mienia czy mieszkania niż samych siebie...

Odpowiedz do tematu