• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

helios  

Wysłany: 2016-11-20, 00:11   

MalinaEs napisał/a:

Nadmiar gotówki - pięknie to brzmi :D gra na giełdzie to dla mnie jak hazard, wiem, że to nie to samo, ale zbyt duże ryzyko, zresztą nie na moje fundusze.

helios, ja bym na Twoim miejscu w pierwszej kolejności pomyślała o ubezpieczeniu na zycie, jak stać cię na fundusz inwestycyjny to tym bardziej nie żałuj na ubezpieczenie. Niestety tak jest, że prędzej wydamy dodatkową kasę na ubezpieczenie mienia czy mieszkania niż samych siebie...
Tak ;) nadmiar nie istnieje, dlatego w myśl książki "biedny ojciec, bogaty ojciec należy najpierw płacić sobie. Ja zerknąłem na reklamowaną teraz ofertę nationale nederlanden, (naprawdę wszedzie widzę te reklamy na YT, w tv, na portalach...) no i faktycznie nie tylko reklama jest sensowna, ale sam produkt. Łączy to o czym piszecie ubezpieczenie i aspekt inwestowania, a moze brdziej oszczędzania, bo to wszystko jest lokowane w bezpieczne aktywa i dzięki temu masz 100 % gwarancji kapitału, który wpłacasz.

beatinka  

Wysłany: 2016-11-21, 09:23   

A to faktycznie trudno o nadmiar. Chodzi raczej o to, że pod koniec miesiąca zostają pieniądze i to je ludzie odkładają.

Mortek  

Wysłany: 2016-11-21, 14:55   

beatinka napisał/a:
A to faktycznie trudno o nadmiar. Chodzi raczej o to, że pod koniec miesiąca zostają pieniądze i to je ludzie odkładają.

To by była chyba definicja oszczędzenia. :) Coś co zostaje "po wydatkach", przynajmniej tych względnie stałych wydatkach.

Helios - "Strażnik przyszłości"? :) To powinno być obowiązkowe w takich lokatach, tzn. ta ochrona pieniędzy.

Czytałem, że do niedawna były w Polsce lokaty, gdzie za przerwanie wpłat bank potrafił zabrać 100% wpłaconych pieniędzy. Teraz to ponoć jest zakazane.

abineczka  

Wysłany: 2016-11-21, 22:24   

Mortek napisał/a:
beatinka napisał/a:

To by była chyba definicja oszczędzenia. :) Coś co zostaje "po wydatkach", przynajmniej tych względnie stałych wydatkach.

Helios - "Strażnik przyszłości"? :) To powinno być obowiązkowe w takich lokatach, tzn. ta ochrona pieniędzy.

Czytałem, że do niedawna były w Polsce lokaty, gdzie za przerwanie wpłat bank potrafił zabrać 100% wpłaconych pieniędzy. Teraz to ponoć jest zakazane.

Kolejno:
oszczędzanie powinno sie zacząc w ten sposób: najpierrw płacę sobie a potem reszcie :D Czyli najpierw jak dosteje wypłate odkładam hajsy na konto/lokatę/fundusz co kto lubi ;) A nie jak zosatnie, bo czesto nie zostanie..
Strażnik reklamowany teraz mocno przez nationale jest uczciwą ofertę,a le dla rodziców i jeśli zależy ci na ubezpieczeniu. Bo to nie jest stricte produkt oszczędnościowy, a takie pół na pół.
Mprtek chyba chodzi o te słynne polislokaty. Są też takie kwestie, że najpierw ileś ze składek idzie na obsługę opłaty itp, a dopiero np. od piątej składki zaczyna sie gromadzenie Twojego kapitału i wtedy ludzie się oburzają, bo nie doczytali..

rozowa1  

Wysłany: 2016-11-22, 21:15   

MalinaEs napisał/a:
Mortek napisał/a:

Jakbym gdzieś chciał umieścić nadmiar gotówki, to raczej bardziej lokacie, a nie inwestycjach czy grach na giełdzie. Kumpel się tym zajmuje i sam twierdzi, że to bardziej jak gra i nie ma z tego przychodów, bo dzisiaj coś zyska, a jutro coś straci.

Nadmiar gotówki - pięknie to brzmi :D gra na giełdzie to dla mnie jak hazard, wiem, że to nie to samo, ale zbyt duże ryzyko, zresztą nie na moje fundusze.

helios, ja bym na Twoim miejscu w pierwszej kolejności pomyślała o ubezpieczeniu na zycie, jak stać cię na fundusz inwestycyjny to tym bardziej nie żałuj na ubezpieczenie. Niestety tak jest, że prędzej wydamy dodatkową kasę na ubezpieczenie mienia czy mieszkania niż samych siebie...

ja mam pakiet 2 w 1,polise na zycie +oszczedzanie, co prawda dopiero od jakiegos czasu, ale jestem zadowolona, bo nie przejadam wszytskich pieniedzy.

helios  

Wysłany: 2016-11-22, 22:45   

Mortek napisał/a:

Tylko to nie jest lokata, lokaty masz w banku, a to jest Towarzystwo ubezpieczeniowe. Banki próbowały z tzw. polislokatami i wyszło tylko, że ludzi zniechęcili... Dodać do tego aferę Amber gold i naprawdę zaufanie do firm zajmujących sie obrotem naszą gotówką spada diametralnie.

[ Dodano: 2016-11-22, 22:46 ]
rozowa1 napisał/a:

ja mam pakiet 2 w 1,polise na zycie +oszczedzanie, co prawda dopiero od jakiegos czasu, ale jestem zadowolona, bo nie przejadam wszytskich pieniedzy.

To jest właśnie to - a płacicie co miesiac czy w systemie kwartlanym/półrocznym? Macie możliwość wyboru?

Mortek  

Wysłany: 2016-11-23, 11:42   

abineczka napisał/a:

oszczędzanie powinno sie zacząc w ten sposób: najpierrw płacę sobie a potem reszcie :D Czyli najpierw jak dosteje wypłate odkładam hajsy na konto/lokatę/fundusz co kto lubi ;) A nie jak zosatnie, bo czesto nie zostanie..

To chyba już druga skrajność - trzeba wiedzieć ile ma się wydatków żeby wiedzieć, ile można odłożyć, zaoszczędzić. Ale masz rację, że powinno się założyć ile chcemy oszczędzać, bo potem możemy nic nie odkładać.

rozowa1  

Wysłany: 2016-11-27, 18:33   

helios napisał/a:
Mortek napisał/a:

Tylko to nie jest lokata, lokaty masz w banku, a to jest Towarzystwo ubezpieczeniowe. Banki próbowały z tzw. polislokatami i wyszło tylko, że ludzi zniechęcili... Dodać do tego aferę Amber gold i naprawdę zaufanie do firm zajmujących sie obrotem naszą gotówką spada diametralnie.

[ Dodano: 2016-11-22, 22:46 ]
rozowa1 napisał/a:

To jest właśnie to - a płacicie co miesiac czy w systemie kwartlanym/półrocznym? Macie możliwość wyboru?

co miesiac 500zl, wtedy raz w roku dostajemy premie w tejze wysokosci, wiec wychodzi, na to, ze jedna rate mamy gratis:)

abineczka  

Wysłany: 2016-11-30, 18:27   

rozowa1 napisał/a:

co miesiac 500zl, wtedy raz w roku dostajemy premie w tejze wysokosci, wiec wychodzi, na to, ze jedna rate mamy gratis:)
I w tym można ubezpieczyć całą rodzinę rpawda? W sensie oboje rodziców i wszystkie dzieci? Czy jest jakiś limit?

rozowa1  

Wysłany: 2016-11-30, 19:36   

abineczka napisał/a:
rozowa1 napisał/a:

I w tym można ubezpieczyć całą rodzinę rpawda? W sensie oboje rodziców i wszystkie dzieci? Czy jest jakiś limit?

mozna ubezpieczyc do 10 czlonkow rodziny, kwota zmienia sie oczywiscie adekwatnie do ilosci:)

helios  

Wysłany: 2016-11-30, 23:02   

rozowa1 napisał/a:

mozna ubezpieczyc do 10 czlonkow rodziny, kwota zmienia sie oczywiscie adekwatnie do ilosci:)
A to też dobrze wiedzieć, na pewno przy kazdej osobie to jest jakoś mniej.

lazygirl 

Wysłany: 2017-01-21, 18:26   

Oczywiście, że oszczędzam by mieć jakieś minimalne zabezpieczenie finansowe na nagłe przypadki. Wiem, że sporo osób nie wie jak podejść do oszczędzania dlatego też czasami warto zajrzeć do takich https://pl.getbucks.com/blog/co-zrobic-gdy-rachunki-sa-za-wysokie/ artykułów by wiedzieć jak to robić.

groteska 

Wysłany: 2017-02-16, 15:03   

Dużo osób zakłada lokaty ale nie wiem czy jest to do końca dobre. Moja znajoma miała polisolokatę i same problemy jak chciała zrezygnować. Tutaj jest opisany taki sam przypadek jak jej: http://kancelariainvictus.pl/generali/ Trzeba naprawdę uważanie i rozważnie podejmować pewne decyzje.

Sinna 

Wysłany: 2017-03-22, 14:01   

Lokaty teraz wyglądają coraz lepiej moim zdaniem. Wystarczy sprawdzić ranking lokat https://moneye.pl/ranking-lokat-bankowych/ aby się przekonać jak jest z oprocentowaniem w danym banku itp. 4% jak dla mnie wyglądaj już całkiem fajnie pod warunkiem, że mamy większą sumę.

powaznypan  

Wysłany: 2017-04-04, 13:09   

No właśnie nie za bardzo idzie mi to oszczędzanie. Szukam motywacji, jakichś rad, jak rozsądnie oszczędzać i mam to http://kobietawielepiej.p...esz-zrealizowac Okazuje się, ze konto osobiste w znaczny sposób można ułatwić oszczędzanie. Szkoda, że nie wszystkie konta dają taką możliwość.

Odpowiedz do tematu