• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

jusia_like  

Wysłany: 2007-01-09, 20:39   Dobieranie ideologii
   Polecający: Google

Czy macie cos takiego ze czasami odczytujecie czyjeś słowa zbyt dosłownie?Nadinterpretujecie? Doszukujecie się w nich ukrytego sensu i jakiejś bliżej nieokreślonej furtki....
JA twierdze że to bardzo szkodzi bo z czasem można odejść daleko od rzeczywistości....

krzak  

Wysłany: 2007-01-09, 20:49   

chyba dzisiaj niekumaty jestem bo nic z tego mie rozumiem. :/
jusia_like napisał/a:
odczytujecie czyjeś słowa zbyt dosłownie?

maslo maslane, a slowa doslowne.

Kurczol  

Wysłany: 2007-01-09, 22:31   
   Polecający: baba jaga ;P

krzak napisał/a:
chyba dzisiaj niekumaty jestem bo nic z tego mie rozumiem. :/

no chyba troche ;]

jusia_like napisał/a:
Czy macie cos takiego ze czasami odczytujecie czyjeś słowa zbyt dosłownie?Nadinterpretujecie?

bardzo czesto... wlasciwie w kazdym wypowiedzianym do mnie slowie doszukuje sie "drugiego dna".

jusia_like napisał/a:
JA twierdze że to bardzo szkodzi bo z czasem można odejść daleko od rzeczywistości....

i zazwyczaj tak jest...

niezdradzana zona wkreca sobie ze jest zdradzana, robi awantury, az w koncu maz ja zdradza bo nie moze wytrzymac piekla w domku ;]

i tak sytuacje mozna wymieniac ;]

Bardzo prosto znadinterpretowac czyjes slowa to sie wiaze z brakiem zaufania do tej osoby lub z niska wlasna samoocena ;]

owad.lezacy  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2007-01-09, 22:53   

jusia_like napisał/a:
Czy macie cos takiego ze czasami odczytujecie czyjeś słowa zbyt dosłownie?Nadinterpretujecie? Doszukujecie się w nich ukrytego sensu i jakiejś bliżej nieokreślonej furtki....

tak bardzo czesto, gdy ktos cos do mnie mowi zawsze probuje sobie pomyslec jeszcze nad tym co tak naprawde chcial mi tym powiedziec ... zawsze szukam tego ukrytego sensu i czasem niezbyt dobzre na tym wychodze bo odbieram to czasem nie tak jak mialo byc

krzak  

Wysłany: 2007-01-09, 23:07   

jesli to oto chodzi to kompleytnie nie mam z tym problemow. moi znajomi chyba dobrze wiedza ze moga mi powiedzie co mysla bezposrednio, prosto z mostu i bez owijania w bawelne. dlatego ja nie musze doszukiwac sie w tym jakis ukrytych podtekstow. i wydaje mi sie ze taki uklad jest najlepszy.

Zombwbij  

Wysłany: 2007-01-10, 01:03   

jusia_like napisał/a:
Czy macie cos takiego ze czasami odczytujecie czyjeś słowa zbyt dosłownie?
Nie bardzo wiem co rozumiesz przez "zbyt dosłownie"; jak mi ktoś coś mówi, to przyjmuję do wiadomości, że tak jest (wziąwszy uprzednio poprawki na skłonność ludzi do nieścisłości/przekręcania oraz na na próbę wprowadzenia mnie w błąd (kwestionuję chyba wszystko)).

jusia_like napisał/a:
Nadinterpretujecie?
Raczej niedointerpretuję; patrz wyżej - poprawki.

jusia_like napisał/a:
Doszukujecie się w nich [słowach] ukrytego sensu i jakiejś bliżej nieokreślonej furtki....
Raczej nie... zastanawiam się tylko, co chcesz tym tematem osiągnąć albo nam przekazać. Jest zbyt "prosty"... Na pewno Ci o coś głębszego chodzi i próbujesz nas podchwycić... ;)

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2007-01-10, 08:24   

Co ma wspólnego treść tematu z jego nazwą??
jusia_like napisał/a:

Tylko gdy chcę tego kogoś zirytować.
jusia_like napisał/a:
Nadinterpretujecie? Doszukujecie się w nich ukrytego sensu i jakiejś bliżej nieokreślonej furtki....

Nigdy.
jusia_like napisał/a:

A czym jest rzeczywistość i czemu umieszczasz ją w tym co inny mają nam do zakomunikowania?

jusia_like  

Wysłany: 2007-01-10, 12:33   

Zombwbij napisał/a:
Nie bardzo wiem co rozumiesz przez "zbyt dosłownie"

jajx masz przykład: kolezanka Ci mówi : ' Zle masz dziś fajną fryzurę , wogołe ostatnio zmieniasz się na lepsze".. a ty to nad interpretujesz i odbierasz zbyt dosłownie- na chciała byc grzeczna a Ty to zrozumiałes bardzo dosłownie i wziąłeś to do serca... np.

dr frasunek napisał/a:
A czym jest rzeczywistość i czemu umieszczasz ją w tym co inny mają nam do zakomunikowania?

sa zwroty grzecznościowe, które czasami przenosimy poza to co jest w rzeczywistości..' co słychać -ok" "ale zarąbisty krawat"<choć w realu jest obciachowy> to przykład. Rzeczywistość jest inna niż słowa tej osoby.

Mi chodzi czy wyciągacie jakiś pseudo-ukryty sens z wypowiedzi osób ktorym sie podobacie albo które wam sie podobają?

Zombwbij  

Wysłany: 2007-01-10, 13:21   

jusia_like napisał/a:
kolezanka Ci mówi : ' Zle masz dziś fajną fryzurę , wogołe ostatnio zmieniasz się na lepsze"
Nic tylko się cieszyć ...chyba.
Jak mi ktoś mówi, że mam fajną fryzurę (już do tego przywykłem :] ), to odbieram to jako wyraz zachwytu nad ułożeniem włosów. Co do zmian na lepsze, to chyba lepiej usłyszeć to, niż "na gorsze".
Nie wiem co tu brać do serca...

Katharsis  

Wysłany: 2007-01-10, 14:27   
   Polecający: Lewiatan

jusia_like napisał/a:

Wiadomo, kazdemu zdarzaja sie tego typu wpadki, ale przewaznie biore doslownie wypowiedzi innych i komentuje je jakos humorystycznie... :) a tak ogolnie, to zwracam uwage jak ktos buduje zdanie, jakich konstrukcji zdaniowych uzywa itp., zeby lepiej poznac charakter danej osoby, przystosowac sie do niej, ew. doszukac sie potem klamstwa/odczytac jej uczucia :) NLP pomaga ;)

jusia_like napisał/a:
Nadinterpretujecie?

co prosze? :p
jusia_like napisał/a:
Doszukujecie się w nich ukrytego sensu i jakiejś bliżej nieokreślonej furtki....

Moje mysli: o czym Ty piszesz, co to ma wspolnego z tym powyzszym.. wiara?
-- nie?
No, moze zastanawiam sie troche zbyt dokladnie nad tekstami moich ulubionych grup :p
krzak napisał/a:
jesli to oto chodzi to kompleytnie nie mam z tym problemow. moi znajomi chyba dobrze wiedza ze moga mi powiedzie co mysla bezposrednio, prosto z mostu i bez owijania w bawelne.

Nie wiem jak Wy, ale jak dla mnie, to calkiem naturalne... oczekuje od przyjaciol szczerosci, chociazby gorzkiej...

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2007-01-10, 15:49   

jusia_like napisał/a:
Rzeczywistość jest inna niż słowa tej osoby.

W takim razie brak zrozumienia słów drugiej osoby tym bardziej nie powoduje oderwania od rzeczywistości.

Lola  

Wysłany: 2007-01-14, 14:47   
   Polecający: religia tv

tez nie rozumiem nazwy tematu ;]
a jak juz o nadinterpretacjach to nie mam czegoś takiego , raczej jestem prostym człowiekiem i nie mam czasu na odnajdywanie ukrytych znaczeń ;p
Raczej wyczuwam ironie , znam sie na żartach i chyba potrafię wyczuć intencje drugiej osoby. Jesli wiem ze nie ma takiego powodu to po co sobie zapychac łeb jakimiś pierdołami ;]

bro  

Wysłany: 2008-07-15, 14:11   

jusia_like napisał/a:
czasami
jusia_like napisał/a:
Nadinterpretujecie?
zdarza się
jusia_like napisał/a:
Doszukujecie się w nich ukrytego sensu i jakiejś bliżej nieokreślonej furtki....
aaa to bardzo często, szczególnie jeśli coś śmiesznego można wyciągnąć
jusia_like napisał/a:
a ja myślę, że jeśli będzie to z umiarem, to nie ma problemu, będzie nawet ciekawiej

Odpowiedz do tematu