• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

tarik 

Wysłany: 2016-05-22, 17:56   Domy opieki dla seniora. Co o nich uważacie?

Domy opieki dla seniora. Co o nich uważacie?
Jakie jest Wasze zdanie na ich temat? Czy ktoś ma w rodzinie osobę która trafiła do takiego ośrodka?

terakota 

Wysłany: 2016-05-23, 13:27   

W mojej rodzinie jest taki przypadek, moja babcia jest w takim domu opieki już ciężko schorowana, tak że w domu już nie było odpowiednich warunków.

Zdanie można mieć różne, zależne od doświadczeń, my kontrolujemy dom opieki dosyć ściśle, więc nie ma ryzyka. Zresztą babuleńka trafiła do takie z podwższonym standardem, to ma dobrą opiekę

tarik 

Wysłany: 2016-05-24, 12:26   

I jak jest w takim ośrodku bo rózne opowieści krążą, ale nie miałem możliwości rozmawiać z nikim na ten temat co miał jakieś doświadczenia konkretne.
Opowiedz coś...

terakota 

Wysłany: 2016-05-25, 19:46   

Mniej więcej tak jak hotelu/sanatorium, jednak z którego możesz wychodzić tylko z opiekunem, bądź oczywiście rodziną. Oczywiście nie liczę tutaj ogrodu na terenie ośrodka.

Masz zabiegi, jest dana osoba myta, podawane są lekarstwa, w zależności od możliwosci są zajęcia rekreacyjne, lepsze ośrodki się też dostoswują do indywidaulnych potrzeb: duchowych czy związanych z zainteresowaniami, historią danego człowieka.

Przynajmniej tak jest w ośrdku w którym jest Babcia czyli we Wieliczce w ośrodku Zapiecek, oni mają kilka ośrodków w różnych miejsach z tego co wiem.

tarik 

Wysłany: 2016-05-26, 15:31   

Mówisz o tym tak http://www.zapiecek.biz/?
Wygląda przyzwoicie, no ale jak płacisz to wymagasz, to się nie ma co dziwić.
,aczkolwiek wolałbym nigdy nie mieć żadnych starczych problemów i żyć młodo wiecznie:)ehhh marzenia

terakota 

Wysłany: 2016-05-27, 18:18   

tak.
No oczywiście, że tak, wiesz w takich zwykłych domach opieki nie masz takiej opieki jak w ośrodkach o podwyższonym standardzie jak Zapiecek
Szkoda, tylko że jednak cena jest dosyć wysoka, ale czego się nie robi dla dobra rodziny.

Gitarka 

Wysłany: 2017-01-27, 02:19   

Ja bym nie wysłała członka rodziny do miejsca, gdzie nie ma wysokiego standardu. Mój dziadek aktualnie przebywa w Domu Rodzinnym koło Warszawy, ponieważ ze względu na słaby stan zdrowia potrzebuje stałej opieki. Mieszka w pokoju z takim drugim panem, bardzo dobrze się dogadują. Jest zadowolony z tego miejsca, co nas to cieszy :) I tak go czesto odwiedzamy, więc na niedobór spotkań rodzinnych narzekać nie może ;)

aniusia82 

Wysłany: 2017-02-22, 13:06   

Obecne domy seniora to nie to samo co kiedyś, teraz bardzo dużą wagę przywiązuje się do komfortu, ale też i zdecydowanie lepsze są te prywatne.

kubam  

Wysłany: 2017-09-15, 19:14   

Czasem nie ma innego wyjścia jak tylko umieścić bliską nam osobę w takim domu opieki. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami zaoferować kompleksować kompleksową opiekę, to uważam, że jest to dobre rozwiązanie. Tutaj http://domrodzinny.pl macie namiar na Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim.

Odpowiedz do tematu