• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Astral 

Wysłany: 2007-06-12, 13:30   Ezoteryka

Ezoteryka odnosi się do wiedzy dostępnej jedynie dla osób uprzywilejowanych, doświadczonych lub takich, które przeszły inicjację, jako przeciwieństwo do wiedzy egzoterycznej, która jest powszechnie dostępna. Jest to tzw. wiedza tajemna, czyli przeznaczona tylko dla grona wtajemniczonych, wybrańców. Pojęcie to jest często używane w religioznawstwie.

Propaguje inne postrzeganie rzeczywistości, rozwój duchowy, porusza tematy nie udowodnione lub odrzucane przez naukę. Jej treści są na ogół otoczone atmosferą tajemnicy, starożytnych przekazów, guru o nadnaturalnych mocach, itp., a nie są w żaden sposób potwierdzane, są odczuwalne jedynie w sposób pozazmysłowy.
---
Źródło: http://www.energyforum.pl...ie_do_ezoteryki
---

Polecam strony:
- Ezopedia.org
- Energyforum

Poczytajcie sobie, chociażby z ciekawości... :roll:

MadeInPoland  

Wysłany: 2007-06-14, 15:22   
   Polecający: www.google.pl

z ezotyrayka laczy mnie w sumie tylko
stan alfa czasem uzywam
ld wyszlo 3 razy
no i oobe w sumie co do ktorego nie jestem pewien bo jesli tak to :/

DejviD  

Wysłany: 2007-06-14, 17:36   

ld to dobra sprawa :] tez wyszlo mi kolo trzech razy, a co do oobe to juz jest hardcore :hyhy:

gosiaczyzna  

Wysłany: 2008-05-07, 21:28   
   Polecający: kloledze

ezoterykę mozna rozumiec rowniez jako swiat i widzenia astralne, ktore poznajemy po przez nauke jak i umiejetnosc oddzielania umyslu od ciala naturalnego. ezotoryka zajmuja sie osoby zarowno duchowe czyli ksieza jak i osoby cywilne, ktore nie sa popierane przez kosciol dlatego gdyz ujmoja w inny sposob przekazywania swojej wiedzy niz kosciol chociaz sens jest taki sam. na temat ezoteryki sa wzmianki w Biblii np: wskszeszenie Łazaza, zmartwychwstanie Jahwe, i jeszcze mozna przytoczyc inne przyklady.

DieNoobs  

Wysłany: 2008-10-30, 20:32   

LD opanowałem, choć niebyło łatwo....jak wyzej wspomniał DejviD, oobe to hardcore... i nigdy go nie probowałem... bo sie boje skutków ;P Podam taką rade jak ktos chce sprobowac LD pierwszy raz to najprosciej jest wywołać to ciągłym powtarzaniem sobie takiego zdania: "Gdy zasnę będe miał świadomy sen" i tak w kółko... a jezeli to nie pomoze.. to słuchawki (headphony :D ) na uszy i włanczamy dose'a Lucid Dream'a i kima ;) pozdro

solitary 

Wysłany: 2008-10-30, 21:01   

Nie wiem dlaczego jak pierwszy raz to czytałam cały czas mnie coś śmieszyło , drugi raz jak przeczytałam nic z tego nie zrozumiałam, za 3 razem czytałam bardzo dokładnie i nadal nic z tego nie rozumiem, a ten pierwszy link nie chce mi wejść.
Może mi to ktoś to wytłumaczyć jakoś? Bo nie rozumiem tego. To jest pisane jakoś naukowo
Czyli jak ktoś jest ktoś jest nieuprzywilejowany to nie może mieć nic wspólnego z wiedzą Ezoteryką?

Kokon89  

Wysłany: 2008-11-01, 09:51   

Cytat:
Czyli jak ktoś jest ktoś jest nieuprzywilejowany to nie może mieć nic wspólnego z wiedzą Ezoteryką?

To nie do końca jest tak. Sam mam wiele wspólnego z ezoteryką więc wiem jak to wygląda. Nie chodzi o żadne przywileje, ale musisz trafić na kogoś kto będzie w stanie przekazać Ci swoje umiejętności... i co najważniejsze ... żeby chciał Ci je przekazać, musisz mieć ku temu potencjał.

Ktoś kilka postów wyżej pisał, że boi się skutków OOBE. Tylko jakich skutków ? Bo nie bardzo zrozumiałem o co może mu chodzić.

Aha, i zapomniałem dodać... ezoteryka często ogranicza się tylko do pracy z energią na różne sposoby. Większość jednak ludzi praktukujących jest po prostu okultystami, to już trochę głębsza wiedza i umiejętności. Poza tym często niebezpieczna.
Ostatnio zmieniony przez Kokon89 2008-11-01, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  

Pain07  

Wysłany: 2008-11-01, 17:16   

Mam pytanie: Czy Lucid Dream jest niebezpieczne (nie chciałbym się pewnego dnia obudzić z jakimś zniewoleniem) co do mojego pytania uwaga: Proszę aby ci co nie przeżyli jeszcze LD, nie odpowiadali mi np.: "Chyba nie" albo "Tak wydaje mi się że tak". Oczekuję odpowiedzi osoby która wiele razy miała styczność z takim stanem.

Kokon89  

Wysłany: 2008-11-01, 18:05   

Pain07 LD pod żadnym względem nie jest niebezpieczne. To nawet nie jest związane z okultyzmem czy też ezoteryką, to jest naturalny stan umysłu. Po prostu uzyskujesz świadomość, że śnisz nie budząc się. Nie ma czego się bać.

Pain07  

Wysłany: 2008-11-01, 20:17   

To świetnie! Być może będzie to ciekawa zabawa, ale jak na razie zacząłem prowadzić zeszyt snów (dosłownie od paru godzin) zobaczę co przyśni mi się dzisiaj zanotuję to, i tak będe robić do pewnego czasu, ta technika prawdopodobnie jest jedną z najskuteczniejszych, zobaczymy! A następnie opisze wam postępy (jeśli takowe w ogóle wystąpią)

Odpowiedz do tematu