• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Backspace  

Wysłany: 2008-10-28, 10:01   

kapitan autobusa napisał/a:
Cytat:
Co do filozofów i ich teorii to podobał mi sie najbardziej idealizm Platona. I jeszcze jedno utkwiło mi w pamięci... był taki filozof który żył w beczce, a na rynku w jakimś mieście sie onanizwał... tylko nie pamietam jak sie on nazywał :P
No, to widać niesamowicie głęboko się w tę filozofię wgryzłeś, jak na pasję. Sądzę, że masz na myśli Diogenesa. A poważne podejrzenia budzi fakt, że oscylujesz jedynie wokół filozofów starożytnych...

A pisałem że to moja pasja?

Na wykładach i ćwiczeniach omówiliśmy filozofów od starożytności az do Nietzsego.

I tak najbardziej polubiłem idealizm :P

naya  

Wysłany: 2008-10-28, 19:56   

kapitan autobusa napisał/a:
Tia, szczególnie, że carpe diem pochodzi od Horacego, który żył dwa wieki po Epikurze. Widać jesteś kolejnym "dzieckiem carpe diem"...
tia... na wykładach na studiach moja profesor filozofii, powtarzała nam nie raz, że pierwszymi, którzy kierowali się w życiu zasadą 'carpe diem' byli epikurejczycy... ale ty pewnie wiesz od niej ( tej która większość życia poświęciła filozofii) lepiej... więc sorry... wybacz ale jednak nadal będę żyła w błędnym przeświadczeniu, że rację ma pani prof. ...

plujwzupe  

Wysłany: 2008-10-28, 20:10   

naya napisał/a:
tia... na wykładach na studiach moja profesor filozofii, powtarzała nam nie raz, że pierwszymi, którzy kierowali się w życiu zasadą 'carpe diem' byli epikurejczycy... ale ty pewnie wiesz od niej ( tej która większość życia poświęciła filozofii) lepiej... więc sorry... wybacz ale jednak nadal będę żyła w błędnym przeświadczeniu, że rację ma pani prof. ...

Sorry, ale prof. bez żadnego nazwiska gówno znaczy. Na czyj autorytet chcesz się powołać twierdząc, że "carpe diem" nie pochodzi od Horacego?

morfina 

Wysłany: 2008-10-28, 21:02   
   Polecający: dziwka szatana

naya, czy Twoja Sz.P. profesor także twierdziła, że hedonizm jest synonimem carpe diem? :zakrecony:

bro  

Wysłany: 2008-10-28, 22:52   

naya napisał/a:
powtarzała nam nie raz, że pierwszymi, którzy kierowali się w życiu zasadą 'carpe diem' byli epikurejczycy
ale wiesz, że pochodzenie danego stwierdzenia, a życie zgodnie z nim to dwie różne rzeczy?

kapitan autobusa 

Wysłany: 2008-10-29, 13:09   
   Polecający: Wielka Żelazna Dłoń z Nieba

Cytat:
ale wiesz, że pochodzenie danego stwierdzenia, a życie zgodnie z nim to dwie różne rzeczy?
Nie wspominając o tym, że pprof nie powiedziała chyba, że carpe diem = hedonizm, a jedynie że epikurejczycy wg. tej zasady żyli. Oprócz niej żyli jeszcze zgodnie z wyznawanym przez nich hedonizmem. Gdzie tu tożsamość?

Odpowiedz do tematu