• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

apawel  

Wysłany: 2008-04-03, 21:48   
   Polecający: google it!

Ale zapytaj katolików skąd ta pewność to ciekawe jak wielu powie, ze są na to dowody i stare pisma?

cotopaxi napisał/a:
nie chcielam urazic.
film z twojego linka mial na celu podwazenie filaru wiary chrzescijanskiej, stad moje wnioski.

Pełny luzik, jesteśmy tylko ludźmi. Jest coś takiego jak ‘błędna ocena’, co wielokrotnie jest przyczyną pochopnych wniosków i podstawą do podejmowania złych decyzji.
Link do filmiku jaki zamieściłem nie musi wcale oznaczać mojego punktu widzenia. Napisałem, że natrafiłem na taki film na youtube i zadałem kilka pytań ale ten filmik to nie moja robota, co chyba nie oznacza, że nie można zapoznać się z czyimś zdaniem nawet jeżeli nie jesteśmy zwolennikami jego teorii.
Czy jeżeli tematem rozmowy byłaby Scjentologia i ktoś podałby kilka przykładów, rzucił hasłem Ezoteryka to czy nie wolno byłoby zadać pytań, być dociekliwym i mieć wątpliwości?

pysiu24 napisał/a:
Gdyż jest to znak naszego odkupienia - Jezus chciał by tak jak wywyższono węża na pustyni - tak też wywyższono Syna Człowieczego.

no właśnie to jest jedna z tych rzeczy jaka mnie zastanawia. Jaka byłaby reakcja Jezusa gdyby zobaczył, że ludzie klękają przed symbolem krzyża na którym On jest ukrzyżowany. Brutalnie pobity, z koroną cierniową na głowie i przybity do krzyża.
Czy byłby zadowolony, ze w tak wielu domach na znak wiary ludzie wieszają sobie takie krzyżyki?
Czy chciałby aby w ten sposób ‘wywyższono Syna Człowieczego’?

Czy Jezus byłby szczęśliwy, że ludzie wybrali sobie taki symbol jako znak odkupienia i oglądają wizerunek Jego upokorzenia czy raczej pamiętali i szanowali Go jako źródło mądrości i miłości którą starał się przekazać?

Zombwbij  

Wysłany: 2008-04-04, 09:36   

apawel napisał/a:
jest jedna z tych rzeczy jaka mnie zastanawia. Jaka byłaby reakcja Jezusa gdyby zobaczył, że ludzie klękają przed symbolem krzyża
Hmm... No właśnie. O ile(!) się nie mylę, wydaje mi się, że Kościół postępuje niezgodnie z nakazami biblijnymi, kt. to ponoć zakazują oddawania czci jakimkolwiek symbolom, czy tak? Nie chce mi się teraz o tym szukać.

bro  

Wysłany: 2008-04-04, 12:08   

Zombwbij napisał/a:
zakazują oddawania czci jakimkolwiek symbolom, czy tak?
nikt kto podchodzi w miarę rozumnie nie oddaje czci symbolom, figurkom itd.

pysiu24  

Wysłany: 2008-04-04, 13:25   

apawel napisał/a:
ludzie klękają przed symbolem krzyża na którym On jest ukrzyżowany. Brutalnie pobity, z koroną cierniową na głowie i przybity do krzyża.

źle na to patrzysz... skąd wiesz, że Jezus patrzy na to w taki sposób?
apawel napisał/a:
Czy byłby zadowolony, ze w tak wielu domach na znak wiary ludzie wieszają sobie takie krzyżyki?

byłby zadowolony - gdyż jest to znak jego zwycięstwa - na krzyżu "szatan zgniótł Mu piętę a Jezus szatanowi głowę".
apawel, nie odpowiedziałeś mi na pytania:
1. Kim był Jezus?
2. Czy naprawdę był ktoś taki czy to tylko inna wersja legendy?

bro napisał/a:
nikt kto podchodzi w miarę rozumnie nie oddaje czci symbolom, figurkom itd.

Dokładnie!
Zombwbij...
Dla porównania - patrzysz na zdjęcie dziewczyny - to przez to, że kochasz to zdjęcie czy osobę którą przedstawia to zdjęcie?
Widzę, że już powoli przechodzimy do momentu - w którym porusza się to, czy można wierzyć Kościołowi Rzymskokatolickiemu... czyli mówiąc krótko - odchodzimy od tematu :]

pysiu24  

Wysłany: 2008-04-04, 23:28   

ale my wiemy, że oto Ci chodzi:
"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
5Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą."

a do tego przytoczę słowa św Jana Damasceńskiego:
"Jeżeli zabraniasz obrazów ze względu na Stary Zakon, to wkrótce będziesz musiał obchodzić szabaty i poddać się obrzezaniu, ponieważ te nakazy wysuwa Stary Zakon jako niezbędne;będziesz musiał zachowywać całe Prawo i nie obchodzić pamiątki Męki Chrystusowej poza Jerozolimą; ale wiedz, że jeśli zachowujesz Stary Zakon, to nic nie uzyskujesz od Chrystusa.... Więc odrzuć go, ponieważ ktokolwiek z was usrprawiedliwiony jest według Starego Zakonu, ten oderwał się od łaski"

W pierwszych wiekach chrześcijanie nie tworzyli żadnych rzeźb ze względu na pogaństwo w którym takowe rzeźby były normą - czcili oni rzeźby jako ich boga, a nie jako przedstawiające boga - dopiero później, gdy wpojono ludziom, że rzeźba to nie Bóg, można było wprowadzić rzeźby i obrazy do Kościoła - jako Jego przedstawiające.

"Jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebiem"

Elemele  

Wysłany: 2008-04-05, 12:51   

pysiu24 napisał/a:
W pierwszych wiekach chrześcijanie nie tworzyli żadnych rzeźb ze względu na pogaństwo w którym takowe rzeźby były normą - czcili oni rzeźby jako ich boga, a nie jako przedstawiające boga - dopiero później, gdy wpojono ludziom, że rzeźba to nie Bóg, można było wprowadzić rzeźby i obrazy do Kościoła - jako Jego przedstawiające.

Nie wydaje mi sie. VIIIw. spor obrazoburcow, krytykujacych ikony z ich zwolennikami tzw. niewolnikami ikon [bodajże ikonodulowie ich zwano].

apawel  

Wysłany: 2008-04-06, 13:14   

pysiu24 napisał/a:
źle na to patrzysz... skąd wiesz, że Jezus patrzy na to w taki sposób?

a kto na to odpowiednio patrzy? Ty?

pysiu24 napisał/a:

apawel napisał/a:

byłby zadowolony - gdyż jest to znak jego zwycięstwa - na krzyżu "szatan zgniótł Mu piętę a Jezus szatanowi głowę".

a skąd Ty wiesz, że byłby zadowolony? a może byłoby to dla niego bolesne przeżycie gdyby zobaczył jak wielu ludzi produkuje takie krzyże z jego podobizną a inni wieszają je np. w domach?
'znak zwycięstwa'? a może znak upokorzenia?
może dla Jezusa znakiem zwycięstwa byłoby to gdyby ludzie czerpali wiedzę z jego nauk a nie szukali sobie symboli?

pysiu24 napisał/a:
Dla porównania - patrzysz na zdjęcie dziewczyny - to przez to, że kochasz to zdjęcie czy osobę którą przedstawia to zdjęcie?

no ja akurat nie mam żadnego zdjęcia z ukrzyżowaną moją dziewczyną ale raczej nie byłoby miło zobaczyć coś takiego gdybym chciał popatrzeć na ukochaną osobę, a i ona chyba też wolałaby abym oglądał ją uśmiechniętą niż upokorzoną

pysiu24  

Wysłany: 2008-04-06, 13:16   

Elemele napisał/a:
Nie wydaje mi sie. VIIIw. spor obrazoburcow, krytykujacych ikony z ich zwolennikami tzw. niewolnikami ikon [bodajże ikonodulowie ich zwano].

nie wiem za bardzo w którym miejscu napisałem coś przeciwne temu?

[ Dodano: 2008-04-06, 14:35 ]
Cytat:
a kto na to odpowiednio patrzy? Ty?

Kościół Katolicki
Cytat:
a skąd Ty wiesz, że byłby zadowolony?

Wiem - bo Kościół wprowadził kult krzyża - a nad Kościołem panuje Opatrzność Boża.

apawel napisał/a:
a może byłoby to dla niego bolesne przeżycie gdyby zobaczył jak wielu ludzi produkuje takie krzyże z jego podobizną a inni wieszają je np. w domach?

nie byłoby bolesne

Cytat:
'znak zwycięstwa'? a może znak upokorzenia?

Nie. Zwycięstwa.

apawel napisał/a:
może dla Jezusa znakiem zwycięstwa byłoby to gdyby ludzie czerpali wiedzę z jego nauk a nie szukali sobie symboli?

symbole to nic złego - jasne, że katolicy powinni czeprać wiedzę z Jego nauk a może raczej postępować wg Jego nauk.

apawel napisał/a:
no ja akurat nie mam żadnego zdjęcia z ukrzyżowaną moją dziewczyną ale raczej nie byłoby miło zobaczyć coś takiego gdybym chciał popatrzeć na ukochaną osobę, a i ona chyba też wolałaby abym oglądał ją uśmiechniętą niż upokorzoną

Znak krzyża nie tylko oznacza zwycięstwo, ale też przypomina nam, co Jezus dla nas zrobił - ile dla nas wycierpiał z miłości - by dla nas pokonać śmierć i pozwolić nam na życie wieczne. Nie możesz Go przyrównywać do swojej dziewczyny - gdyż to jest miłość partnerska, a nie chrześcijańśka.

Dlaczego mi nie odpowiadasz na pytania?
Taki sposób rozmowy do niczego nie prowadzi... szukanie luk w nauce Kościoła jest bezsensowne - należy bardziej się zastanowić nad tym czy należy ufać Kośiołowi czy też nie. Ty twierdzisz, że nie a ja twierdzę, że tak i jak chcesz to mogę Ci przedstawić dlaczego tak uważam...

apawel  

Wysłany: 2008-09-14, 16:49   

okazuje się, że ten filmik o Jezusie na youtube to tylko fragment 1 z 3 część filmu, który jest dostępny na Google (są także polskie napisy dla wygodnych :)

http://zeitgeistmovie.com

- religia
- wojna
- manipulacja
- pieniądze
- no i na deser kilka ciekawostek na temat RFID

Miłego oglądania :)

dla zainteresowanych, polecam także wywiad z Aaronem Russo
nie jest to bezpośrednio na temat Jezusa ale jeżeli ktoś uważa, że religia może być tylko częścią jednej wielkiej ściemy o której mowa w filmie Zeitgeist , to video jest dostępne na:

http://www.youtube.com/watch?v=-zSejf9Ne8I

Aaron Russo
http://en.wikipedia.org/wiki/Aaron_Russo
Ostatnio zmieniony przez apawel 2008-09-14, 18:07, w całości zmieniany 4 razy  

pysiu24  

Wysłany: 2008-09-19, 14:37   

http://www.pai.net.pl/miiszczu/forum/zeitgeist.pdf

a oto śliczny komentarz do tego jakże wspaniałego manipulotarskiego filmiku :)

pysiu24  

Wysłany: 2008-09-19, 17:07   

nie, to nie mój tekst... ale mogę się pod nim podpisać - gdyż faktycznie o wielu sprawach wymienionych w tym całym Zeitgeist - nie można NIC znaleźć (sam nawet niektórych rzeczy szukałem).
Poza tym te wszystkie zbierzności z legendami są zabawne i na siłę wytwarzane.
Najbardziej mnie rozbawiło "Sun" czyli słońce porównywane z Jezusem jako Synem! Nie wiedziałem, że aramejski jest taki podobny do angielskiego :)
I JEDNA BARDZO WAŻNA RZECZ: te wszystkie porównane religie - nie są faktem - są typowymi legendami i bajkami, natomiast Jezus PRAWDZIWIE chodził po ziemi...

Pozostaje tylko kwestia tego czy ewangeliści pisali o Nim prawdę czy też nie... Skoro jednak byli gotowi umrzeć za to co napisali - uznaję, że pisali prawdę.

A co do twórców tego filmu - jest takie coś jak "SZACUNEK" - a film ten napewno z szacunkiem nie przedstawia mojej wiary, dlatego też przykro mi jest z tego powodu i mam nadzieję, że w przyszłości zrozumieją iż niewłaściwie się zachowali tworząc coś takiego.

Flooder 

Wysłany: 2008-09-19, 18:38   

Nie przeczytalem wszystkich stron , zaledwie 3 pierwsze posty:)
Jako wierzący chodze co tydzien do kosciola :)
Ostatnio wpadlem na teorie ze Jezus to mogł byc psychopata ;)
Mało jest psychopatow na swiecie?

Ale tak jak mowie to jest "Teoria" a nie moje przekonanie;)

szponki  

Wysłany: 2008-09-21, 02:35   

pysiu24 napisał/a:
nie, to nie mój tekst... ale mogę się pod nim podpisać...
Najbardziej mnie rozbawiło "Sun" czyli słońce porównywane z Jezusem jako Synem! Nie wiedziałem, że aramejski jest taki podobny do angielskiego :)

a gdzie kolega Pysiu24 znalazł w tym filmie ten zabawny fragment w którym autor sugeruje podobieństwo aramejskiego do angielskiego lub słów "sun" i "son"?
właśnie oglądam ten film i nic takiego tam chyba nie ma

polskie napisy:
"Ponieważ Jezus jest Słońcem, Słońcem Boga, Światłem Świata, Objawionym Zbawcą, który "przyjdzie ponownie", jak to robi każdego ranka.
Chwała Boga, który przeciwstawia się ciemności, ponieważ "rodzi się ponownie", każdego ranka. I może być widoczny, wschodzący pomiędzy chmurami, wysoko w Niebie, ze swoją koroną cierniową albo...promieniami Słońca."

myślałam, że może w wersji anglojęzycznej jest to może bardziej wyeksponowane ale też niczego takiego nie znalazłam :
"...for Jesus is the Sun, the „Sun of God”, the „Light of the Word”, the “Risen Savior”, who will “come again,” as it does every morning, the “Glory of God” who defends against the “works of darkness”, as he is “born again” every morning, and can be seen “coming in the clouds,” “up in Heaven,” with his “Crown of Thorns,” or, sun rays."

a może to wersja jaką cytuje osoba krytykująca ten filmik jest zabawna, bo zgodna z oryginałem raczej nie jest :wstyd:
Ostatnio zmieniony przez szponki 2008-09-21, 02:38, w całości zmieniany 3 razy  

bro  

Wysłany: 2008-09-21, 02:58   

szponki napisał/a:
a gdzie kolega Pysiu24 znalazł w tym filmie ten zabawny fragment
Jakbyś przeczytała wszystkie wypowiedzi pysia24 byś wiedziała, że to nie jest jego komentarz, a na czym opierała się osoba pisząca tę odpowiedź jest napisane na początku, wystarczy przeczytać

szponki  

Wysłany: 2008-09-21, 03:25   

bro, może przeczytaj dokładnie to co zacytowałam z wypowiedzi Pysia24 i to co póżniej napisałam

Pysiu24 napisał, że
Cytat:
nie, to nie mój tekst... ale mogę się pod nim podpisać...
a więc chyba sugeruje, że się z tą wypowiedzią zgadza.

" Bo Jezus jest Słońcem, Synem Bożym /(ang. SUN=SON – SŁOŃCE czyta się jak SYN), Światłem Świata, Zmartwychwstałym Zbawcą.
który „przyjdzie ponownie”, jak to robi każdego ranka. "

To nie jest poprawne tłumaczenie, wystarczy obejrzeć ten fragment filmu.
Ostatnio zmieniony przez szponki 2008-09-21, 03:28, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu