• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

kermitt  

Wysłany: 2016-02-25, 13:11   Koszt wysłania dokumentów do Francji

Ile mniej więcej kosztuje przesłanie dokumentów ( w kopercie ) kurierem do Francji? Póki co sprawdziłem cennik dwóch firm kurierskich i jestem szczerze zaskoczony, że średni koszt przesyłki to 120 zł. Czy to nie przesada? Skąd takie ceny z kosmosu?

ola19  

Wysłany: 2016-02-27, 17:03   

Aż tyle za kopertę? Szok.

Pocmierz  

Tytuł: Chrono

Wysłany: 2016-02-27, 22:17   

bo jeśli sprawdzałeś cenniki jakis dużych firm..to bez podpisywania umowy niestety ceny są zazwyczaj takie wysokie. Jeśli chcesz to wysłać tanio to szukaj tylko i wyłącznie wśród tanich kurierów...

BigKing 

Wysłany: 2016-02-28, 13:00   

Hmm, 120 to faktycznie przegięcie, ale podejrzewam, że jest tak jak pisze Pocmierz. Trafiłeś na firmy które bez umowy mają bardzo wysokie stawki :cwaniak:
Ja jak wysyłałem coś za granicę jakiś czas temu to płaciłem około 60 zł. Ale ja wysyłam poprzez portal Wysyłaj taniej, gdzie nie trzeba żadnej umowy i do tego stawki mają dość niskie. Jednak większość paczek ślę w kraju, więc wiadomo, że płacę jeszcze mniej :hyhy:

kermitt  

Wysłany: 2016-02-28, 21:49   

A co to jest ten portal wysyłaj taniej? To też jest kurier? Bo jeśli tak, to nie rozumiem, czemu są az takie duże różnice w cenie.

BigKing 

Wysłany: 2016-02-29, 12:17   

Chodzi o to, że ten portal pośredniczy w wysyłce Twojej paczki kurierem UPS. Ty za przesłanie pojedynczej paczki ups zapłacisz duuużo, a jak robisz to poprzez wysyłaj taniej to cena jest o wiele niższa :hyhy:
Dzieje się tak ponieważ jako firma pośrednicząca wysyłają dużo paczek dziennie i mają zniżki, do których Ty jako indywidualny klient UPS nie miałbyś dostępu. Ot cały sekret ;)

kermitt  

Wysłany: 2016-02-29, 13:31   

Już rozumiem. Znalazłem sobie już ich w necie i wieczorem poczytam więcej na ten temat. Dzięki za pomoc.

Odpowiedz do tematu