• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

mariuszm 

Wysłany: 2015-03-06, 10:22   Kupować ubezpieczenie turystyczne czy nie?

Lecę za miesiąc do Egiptu ze znajomymi . Na tydzień do kurortu. Zastanawiamy się czy nie zainwestować w ubezpieczenie turystyczne. Myslicie,że warto? No niby pewna kwota jest zagwarantowana prze biuro podrózy ale z drugiej strony ciągle słyszy się o różnych osobach, które nie miały ubezpieczenia, wylądowały tam w szpitalu i jest bardzo duży problem.

kajametrowska 

Wysłany: 2015-03-07, 08:31   

Jeśli lecisz do Egiptu to koniecznie. Ogólnie takie ubezpieczenie warto jest kupować zawsze kiedy wybierasz się do kraju spoza Unii Europejskiej ponieważ nie obowiązuje Cię tam nic . Żadna karta ubezpieczenia zdrowotnego. Jesteś zdany tylko na siebie tak więc jeśłi nie daj boże coś Ci się przydaży to będziesz sporo płacił za szpital.
Takie ubezpieczenie nie kosztuje dużo. Jest to koszt kilkudziesięciu złotych na dwa tygodnie. Jeśli nie wiesz jakie wybrać to tutaj na przykład mozesz zostawić swój numer telefonu:
http://ubezpieczenia.comp...nie-turystyczne

oldboy  

Wysłany: 2015-03-09, 09:16   

Kaja dobrze pisze, osobiście w życiu nie zdecydowałbym sie na wylot do Egiptu bez ubezpieczenia szczególnie,że wszystko co dla turystów to jest tam o wiele droższe. Za pobyt w szpitalu możesz zapłacić prawie 5 tys. złtoych na dzień. Jeśli Cię na to stać to leć bez ubezpieczenia, sam jednak nie wybrałbym takiego ryzyka.

mariuszm 

Wysłany: 2015-03-09, 10:58   

Dzięki za info. W sumie myslałem,żę bedzie to o wiele droższe. Nie jest to widzę jakiś strasznie duży koszt tak więc może i się zdecyduję. Zostawiłem tam swój kontakt.
A i czy jedna osoba jest chora na chorobę przewlekłą to czy płaci wyższe ubezpieczenie?

kajametrowska 

Wysłany: 2015-03-10, 09:49   

mariuszm napisał/a:
Dzięki za info. W sumie myslałem,żę bedzie to o wiele droższe. Nie jest to widzę jakiś strasznie duży koszt tak więc może i się zdecyduję. Zostawiłem tam swój kontakt.
A i czy jedna osoba jest chora na chorobę przewlekłą to czy płaci wyższe ubezpieczenie?

Tak jest to wyższe ubezpieczenie ale w takim przypadku to nawet nie warto jest się nad tym zastanawiać ! Taka osoba jednak ma większe ryzyko,że coś się stanie na wakacjach. Mój mąż jest chory na serce ( ma niedomykalność zastawki ) i na tydzeń w PZU płaci chyba z 60-70 zł.... A przynajmniej się nie stresuje,że coś mu się złego stanie za granicą.

spiderman 

Wysłany: 2015-03-11, 08:55   

Ja nawet jak latam do krajów UE to się ubezpieczam. Każdy kraj to inna opieka medyczna. To,że u nas jest darmowo to nie znaczy,że w innych krajach również. W wielu opieka jest niestety płatna.
Mój wujek za złamanie nogi we Włoszech musiał wybulić jakiś czas temu prawie 10 tys.

Yenna  

Wysłany: 2015-03-12, 08:12   

W Hiszpanii też nie za wesoło ! Wiecie,że w miejscowościach turystycznych nie ma państwowej służby zdrowia? Tak więc jak coś Ci się stanie to musisz iść do prywatnego lekarza.Wiecie jak duzo musi to kosztować? Nawet nie chcę wiedzieć.
Sama dziwię się czasami lekkomyślności rodzin, które jadą z dziećmi do obcego kraju bez takiego ubezpieczenia. Brrr.

spiderman 

Wysłany: 2015-03-13, 07:42   

Yenna napisał/a:
W Hiszpanii też nie za wesoło ! Wiecie,że w miejscowościach turystycznych nie ma państwowej służby zdrowia? Tak więc jak coś Ci się stanie to musisz iść do prywatnego lekarza.Wiecie jak duzo musi to kosztować? Nawet nie chcę wiedzieć.
Sama dziwię się czasami lekkomyślności rodzin, które jadą z dziećmi do obcego kraju bez takiego ubezpieczenia. Brrr.

No to rzeczywiście cwaniaki. Ale to ma również sens. Trzeba wyciągnąc od turystów ile tylko się da. My w tym roku zabukowaliśmy sobie już podróż do Turcji na dwa tygodnie na początku kwietnia. Zamierzamy głównie zwiedzać tak wiec proszę mi tutaj nie pisać,ze będzie za zimno na plażowanie.
Udało nam się wykupić sobie ubezpieczenie w Avivie. Cena 70 zł na osobę a mamy bardzo dobre ubezpieczenie w cenie 70 zł dające nam do 40 tys euro.

kajametrowska 

Wysłany: 2015-03-20, 06:43   

Widzieliście co się stało w Tunezji w środę? Jest to na pewno dowód na to,że ubezpieczenie trzeba wykupić koniecznie. Widzicie jakie rzeczy dzieją sie na świecie. Bez ubezpieczenia jest cienko.
Ja wykupuję nawet jeśli lecę do krajów UE.

mariuszm 

Wysłany: 2015-03-26, 07:28   

kajametrowska napisał/a:
Widzieliście co się stało w Tunezji w środę? Jest to na pewno dowód na to,że ubezpieczenie trzeba wykupić koniecznie. Widzicie jakie rzeczy dzieją sie na świecie. Bez ubezpieczenia jest cienko.
Ja wykupuję nawet jeśli lecę do krajów UE.

Bardzo ale to bardzo źle dla Tunezji ponieważ ludzie będą bali się tam latać. Nie wróży to moim daniem dobrze dla kraju. NIemniej sam nie bałbym się tam lecieć z uwagi na to,że takie rzeczy dzieją się na całym świecie i trzeba mieć po prostu nieszczęście.

A z ubezpieczeniem to się zgadzam. Też wykupuję.

Serij 

Wysłany: 2015-04-29, 22:21   

ja lecac do Tunezji, Turcji, czy Egiptu na bank wykupilabym polise. Lepiej zadzwonic lub spotkac sie z agentem z generali zeby wyliczyl skladke niz pozniej w przypadku jakiegos zdarzenia zalowac, ze sie nie wykupilo takiego ubezpieczenia.... Wiele osob pewnie zaluje :/

mezon 

Wysłany: 2015-05-15, 05:36   

Serij napisał/a:
ja lecac do Tunezji, Turcji, czy Egiptu na bank wykupilabym polise. Lepiej zadzwonic lub spotkac sie z agentem z generali zeby wyliczyl skladke niz pozniej w przypadku jakiegos zdarzenia zalowac, ze sie nie wykupilo takiego ubezpieczenia.... Wiele osob pewnie zaluje :/

Ja również. Niektórzy oszczędzają a potem mają problem bo jednak każdy inny kraj inne koszta opieki medycznej. jeszcze jeśli leci się za granicę do jakiegoś kraju europejskiego to nie ma takiego stracha ale jeśli poza ue to ubezpieczenie na pewno jest warte zastanowienia.

odsyłam na stronę, na której można pogadać sobie z doradcą: http://superpolisa.pl/ - jeśli zostawicie tam kontakt to ktoś powinien się do Was w sprawie ubezpieczenia odezwać. Zawsze to szersze podejście do całej sprawy.

Swoją drogą to znam takiego jednego, który za pobyt w szpitalu egipskim zapłacił 40 tys złotych. To była jego najdroższa wycieczka.

beatinka  

Wysłany: 2015-05-18, 12:49   

Moim zdaniem obojętnie gdzie się leci, dobrze mieć dodatkowe ubezpieczenie. Nie tylko zdrowotne, ale też na bagaż.

owsiana  

Wysłany: 2015-05-23, 11:57   

Moim zdaniem powinieneś mieć wykupione ubezpieczenie. Ja nigdy nie wyruszam w podróż bez ubezpiecznia - to samobójstwo jak dla mnie. Zobacz sobie jeszcze porównanie walutowe - http://bankowe-konta.info/porownanie-walutowe/ W końcu trzeba wymienić kasę przed wylotem bo na miejscu może być ciężko. Ja zawsze staram się brać ze sobą gotówkę.

ola19  

Wysłany: 2015-05-29, 09:19   

Ubezpieczenia powinny być obowiązkowe.

Odpowiedz do tematu