• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

BlackwhiteCAT  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2011-07-21, 22:16   
   Polecający: pan Gógl

Dla mnie małżeństwo to tylko mały papiereczek, przez który potem masz problemy, jeśli dana osoba nie okaże się tą prawdziwą, jedyną kochaną. Aha no i upojenie swoich kochanych wujków dziadków rodziców na weselu :)
To ich sprawa czy chcą dzieci, czy nie. Nie jestem jakaś tam tradycyjna, żeby powiedzieć że jeśli bierzesz ślub, od razu masz zakładać rodzinę. Bardziej dla mnie liczy się dowodzenie o prawdziwości i szczerości, niż jakiś tam papierek tradycja dziecko symbolizujące 'naszą miłość' (którą swoją drogą pokazuje się na codzień, oj widzę że znowu odchodzę od tematu xD) nevermajd
Ale naprawdę. To wybór tych ludzi czy chcą mieć dzieci czy nie. Jak już napisałam: małżeństwo nie jest (wg mnie) równoznaczne z byciem rodzicem.

LunarBird  

Tytuł: Chaos Master

Wysłany: 2011-07-22, 23:43   

BlackwhiteCAT napisał/a:
Dla mnie małżeństwo to tylko mały papiereczek, przez który potem masz problemy, jeśli dana osoba nie okaże się tą prawdziwą, jedyną kochaną.

Dlatego to jest papiereczek dla dorosłych ludzi, którzy wiedzą, co to jest zobowiązanie. I sorry, nikt mi nie wmówi, że tego akurat nie da się poznać w drugiej osobie.
BlackwhiteCAT napisał/a:
Jak już napisałam: małżeństwo nie jest (wg mnie) równoznaczne z byciem rodzicem.

Tylko że to żaden interes dla państwa wspierać w jakikolwiek sposób pary, które nie starają się o potomstwo. Przywileje małżonków biorą się właśnie stąd, że to jest najwłaściwsze miejsce do wychowywania potomstwa. Gdyby tego elementu zabrakło, instytucja małżeństwa straciłaby z punktu widzenia państwa jakąkolwiek atrakcyjność.

"Ci, którzy nie miłują prawdy, szukają pozorów jej zaprzeczania w wielości zaprzeczających" - Blaise Pascal

Kerosine  

Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-07-23, 07:34   

Nie tylko punkt widzenia Państwa powinno się brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o małżeństwie. Rzekłabym nawet, że jest to kwestia wręcz drugorzędna ;>

LunarBird napisał/a:
BlackwhiteCAT napisał/a:
Dla mnie małżeństwo to tylko mały papiereczek, przez który potem masz problemy, jeśli dana osoba nie okaże się tą prawdziwą, jedyną kochaną.
Dlatego to jest papiereczek dla dorosłych ludzi, którzy wiedzą, co to jest zobowiązanie. I sorry, nikt mi nie wmówi, że tego akurat nie da się poznać w drugiej osobie.

Nie zawsze się daje, bo ludzie po ślubie niejednokrotnie bardzo się zmieniają. Zresztą nigdy nie można poznać tej drugiej osoby do końca; przewidzieć jej wszystkich zachowań i reakcji w kryzysowych sytuacjach itp.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

LunarBird  

Tytuł: Chaos Master

Wysłany: 2011-07-23, 11:41   

Kerosine napisał/a:
Nie tylko punkt widzenia Państwa powinno się brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o małżeństwie. Rzekłabym nawet, że jest to kwestia wręcz drugorzędna ;>

Owszem. Co nie zmienia faktu, że również w interesie małżeństw bezdzietnych leży to, by jak najwięcej małżeństw miało dzieci. No chyba, że kogoś cieszy perspektywa bankructwa ZUS i ruiny gospodarczej kraju.
Kerosine napisał/a:
Nie zawsze się daje, bo ludzie po ślubie niejednokrotnie bardzo się zmieniają.

Jest takie powiedzenie, że kobieta biorąc ślub ma nadzieję, że mężczyzna się zmieni, a on się nie zmienia - mężczyzna zaś ma nadzieję, że kobieta się nie zmieni, a ona się zmienia.

"Ci, którzy nie miłują prawdy, szukają pozorów jej zaprzeczania w wielości zaprzeczających" - Blaise Pascal

jestem  

Wysłany: 2011-08-25, 21:12   

LunarBird napisał/a:
Owszem. Co nie zmienia faktu, że również w interesie małżeństw bezdzietnych leży to, by jak najwięcej małżeństw miało dzieci. No chyba, że kogoś cieszy perspektywa bankructwa ZUS i ruiny gospodarczej kraju.

Już się tak o to nie martw. Póki co mamy przeludnienie w kraju, a zawsze znajdą się "chętni" (i niekoniecznie) do spłodzenia potomstwa.

Pablo111  

Wysłany: 2011-08-25, 21:18   

LunarBird napisał/a:
No chyba, że kogoś cieszy perspektywa bankructwa ZUS

ZUS i tak jest z każdym rokiem coraz bardziej zadłużony i bankructwo to tylko kwestia czasu. Nie liczcie na emeryturki ;)

Smolar  

Tytuł: Kozak. ^^

Wysłany: 2011-08-29, 23:31   

Sądzę że każde małżeństwo raczej powinno mieć dzieci , kontynuować korzenie swojej rodziny. Jeżeli, któryś z członków nie może mieć dziecka, istnieją 3 opcje. "Wynajęcie brzuszka " czyli surogatyzm [?] nie wiem jak to się nazywa. 2 opcja to adopcja , a 3 in vitro .

Kerosine  

Wysłany: 2011-08-30, 08:04   

Opcja 1. nie do końca legalną w Polsce jest, jak się zdaje :3

Smolar  

Tytuł: Kozak. ^^

Wysłany: 2011-08-30, 11:39   

Nie jest legalna , ale mimo wszystko mnóstwo ludzi z tego korzysta.

Kerosine  

Wysłany: 2011-08-30, 16:23   

Po pierwsze: nie byłabym wcale taka pewna, czy rzeczywiście "mnóstwo ludzi z tego korzysta". Po drugie, w ogóle nie sądzę, aby idea "matek surogatek" była najlepszym [a nawet generalnie dobrym] pomysłem i rozwiązaniem dla par bardzo pragnących doczekać się w życiu potomstwa. Z różnych względów. No ale... to już chyba lekki offtop, jak się zdaje ;P

Miguela  

Wysłany: 2011-08-30, 19:00   

No cóż znam rodzinę bezdzietną, która nie ma dzieci i nie stara się o nie w żaden sposób, bo po prostu ich nie lubą. I tak w Polsce jest dużo ludzi i jak ktoś nie chce ich mieć to nie widzę problemu.

Piaskowy Ludek  

Wysłany: 2011-08-30, 19:12   

Myślę, ze małżeństwo bezdzietne jest takie samo jak każde inne tylko bez dzieci. Jak nie chcą mieć dziecka to nie muszą. Nie jest to obowiązkowe. Pokolenie danej rodziny po prostu nie będzie dale się ciągło.

wikaG 

Wysłany: 2011-09-13, 11:15   

To jest wybór indywidulany kazdego człowieka. Całe szczęscie teraz mamy takie czasy, ze ludzie moga realizować się równiez na innych płaszczyznach.... Nie tylko przez dzieci.

buraukkaforesee  

Wysłany: 2011-10-26, 16:03   
   Polecający: dzięki sobie

A co to każde małżeństwo dzieci muszą mieć ? Nie każde się do tego nadaje co nie znaczy, że mają być samotni i nie brać ślubu :zalamany:

Berserker97 

Wysłany: 2011-11-09, 00:11   

zależy jak na to spojrzeć, biologicznie rzecz biorąc to bezsensowne natomiast z punktu widzenia uczuciowego jak najbardziej jest to możliwe

Odpowiedz do tematu