• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-06-25, 21:11   

jaro21_89 napisał/a:
We wczesnym stadium ciąży nie możemy mówić o zabijaniu dziecka, bo go jeszcze nie ma...
Dyskusja na ten temat toczyła się już w topicu o aborcji - akurat tego, kiedy mówimy już o dziecku, a kiedy o niewiele znaczących komórkach, które nie są jeszcze człowiekiem, nie da się rozstrzygnąć jednoznacznie, więc nie możesz stwierdzić z pełną stanowczością, że "nie możemy mówić o zabijaniu".

grlało, matulu

www:http://www.seifert-magazyny.pl

Edziulka8  

Wysłany: 2008-06-26, 08:22   

Karczoch, mam prawie 17 lat a nie 10. Moje podejście do sprawy
Karczoch napisał/a:
nienarodzonego dziecka
tłumaczy Ci
jaro21_89 napisał/a:
We wczesnym stadium ciąży nie możemy mówić o zabijaniu dziecka, bo go jeszcze nie ma...
I to rodzice decydują o tym czy ma prawo życ te dziecko, one dopiero po 9 miesiącach. A jesli urodzi dziecko i stanie się tak że będą biedni, bez dachu nad głową, czeka ich głodówka... To co nadal myślisz, że ma prawo życ w takich warunkach i się męczyc w biedzie?.. O czywiście może również byc tak że będzie miało supr wypasione życie ale jakoś po przeczytaniu postów autorki nie wierze w to. ;]

Leilah  

Wysłany: 2008-06-26, 10:37   

To,czy dziecko w brzuchu matki można uznać już za człowieka czy jeszcze nie to kwestia poglądów.Jedni twierdzą,że tak,inni,że nie i tyle.
Bez wątpliwości pozostaje kwestia,że po 9 miesiącach ono wychodzi na świat i wyszło by,gdyby nie aborcja.
Prędzej wydaje mi się,że uda im się jakoś dziecko utrzymać i dadzą sobie radę niż,że wylądują pod mostem,jak twierdzisz.
Edziulka8 napisał/a:
ale jakoś po przeczytaniu postów autorki nie wierze w to. ;]

na jakiej podstawie?bo jej rodzice są konserwatywni?i co z tego!pozłoszczą się pewnie,ale pewnie mają swój rozum i nie wyrzucą ją na próg.Jeśli wyrzucą są jeszcze domy samotnej matki,gdzie oferują pomoc takim jak ona.

kochanica Karczocha^^

paulkax007x 

Wysłany: 2008-06-26, 11:13   

Powiedziałąm moim rodzicom. I stalo sie tak jak mowilam mama wydarla sie uderzyla mnie w twarz i wygonila, nie chciala ze mna gadac. Ale tak po 2 godzinach przyszla do mnie i na spokojnie porozmawiala. Tata przyjal to dosyc w porzadku. Mysle ze bede mogla na nich polegac... A co do rodzicow chlopaka to jeszcze nie powiedzial... Coraz bardziej czuje ze dam sobie rade. Oktaw (moj facet) naprawde mnie wspiera. [a tak dla wiadomosci ma 20 lat]

Edziulka8  

Wysłany: 2008-06-26, 12:44   

No to fajnie, że tak to odebrali. No a skoro ten facet w takim wieku to z pewnością powinno wam się dobrze ułożyc. Życze jak najlepiej choc nie pochwalam tego ;] ale cóż chwile unisienia się zdarzają.

seledyn1  

Wysłany: 2008-06-26, 15:27   

paulkax007x gratuluję odwagi.
Życę Tobie, Twojemu "mężowi" i waszemu dziecku samych radości w życiu, a jeśli zdażą się kłopoty, abyście rozwiązywali je wspólnie. Tworzycie już rodzinę. Gratuluję i pozdrawiam.

Jak myślisz? Będzie to chłopiec, czy dziewczynka?

Karczoch  

Tytuł: Tumnus

Wysłany: 2008-06-26, 21:37   

Cytat:
I to rodzice decydują o tym czy ma prawo życ te dziecko, one dopiero po 9 miesiącach. A jesli urodzi dziecko i stanie się tak że będą biedni, bez dachu nad głową, czeka ich głodówka... To co nadal myślisz, że ma prawo życ w takich warunkach i się męczyc w biedzie?.. O czywiście może również byc tak że będzie miało supr wypasione życie ale jakoś po przeczytaniu postów autorki nie wierze w to. ;]

owszem decydują o życiu tego dziecka, ale trzeba było się zabezpieczyć! nie rozumiesz?
zadecydowali, nie zabezpieczając się, więc teraz gadki że to powinna być "tylko i wyłącznie ich decyzja" są o kant dupy rozbić.
a jak się urodzi dziecko zawsze można zostawić je w szpitalu. jest jeszcze adopcja ze wskazaniem np, a na nią jest dużo ludzi chętnych... wszystko jest lepsze, byle dziecku dac żyć. poza tym nie dramatyzujmy... jaka głodówka? gdyby tak miało być to myśleliby wcześniej, a nie już po fakcie, jak nieodpowiedzialne małolaty. poza tym nikt u o żadnej głodówce nie wspominał... paranoja.

serwus, madonna.

Ekshibicjoniści swoich czarnych myśli
pełnią co dzień swoją straż.[b]

[b](na wódce z Gałczyńskim, wrócę niebawem)

Edziulka8  

Wysłany: 2008-06-27, 19:58   

Cytat:
owszem decydują o życiu tego dziecka, ale trzeba było się zabezpieczyć! nie rozumiesz?
Ja to rozumie, ale autorka tego tematu chyba nie, bo to ona o tym zapomniała.

Tak pewnie urodzic i zostawic i kolejne dziecko, któremu zabraknie domu i miłosci rodziny. Myślisz, że adopcja jest taka łatwa. Oj to się mylisz.

Beata18 

Wysłany: 2008-06-27, 20:02   

Jak urodzi Ci się dziecko wiedz o tym, że wszystko Ci sie ukróci, bo dziecko to obowiązki i to cholernie duże.... :kwasny: ! Wiadomo, że chłopak teraz mówi, że wszystko będzie dobrze, że z Tobą będzie, ale jak maluch przyjdzie na świat i on zobaczy obowiązki ojca, może odejść, bo będzie to dla niego za ciężkie, bo jeszcze nie dorósł do roli bycia ojcem...!
Rodzicom lepiej powiedzieć to teraz, a nie jak już będzie widać, że jesteś w 5 czy 6 miesiącu, nie ma się co bać, była przyjemność to teraz trzeba za nią płacić jakby nie było.

Leilah  

Wysłany: 2008-06-27, 20:11   

Edziulka8 napisał/a:
Tak pewnie urodzic i zostawic i kolejne dziecko, któremu zabraknie domu i miłosci rodziny. Myślisz, że adopcja jest taka łatwa. Oj to się mylisz.

przestań się głupio upierać przy swoim,byle się postawić.masz 17 lat więc nie wierze,że zdaniem Twoim lepiej jest dziecko zabić niż pozwolić żyć.nie każde adoptowane dziecko jest nieszczęśliwe i nie każdemu brakuje miłości.bzdura.niech ma i ono swoją szansę,niech żyje szczęśliwie bo to przede wszystkim o to powinniśmy mieć nadzieję.a nie zabijać,żeby przypadkiem nie było nieszczęśliwe:/
Beata18 napisał/a:
Jak urodzi Ci się dziecko wiedz o tym,że wszystko Ci sie ukróci, bo dziecko to obowiązki i to cholernie duże....

masz rację,więc niech lepiej je zabije,żeby przypadkiem nie miała zbyt dużo obowiązków.wpadła więc niech teraz wychowa.
Beata18 napisał/a:
Rodzicom lepiej powiedzieć to teraz, a nie jak już będzie widać, że jesteś w 5 czy 6 miesiącu, nie ma się co bać, była przyjemność to teraz trzeba za nią płacić jakby nie było.

już powiedziała

kochanica Karczocha^^

Edziulka8  

Wysłany: 2008-06-28, 12:04   

Leilah, nie chce się upierac ale cóz to moje zdanie. Nauczyłam się, że w tym świecie trzeba miec swoje cele i dążyc do nich. Każdą przeszkodę napotkaną na drodze trzeba usunąc i się jej pozbyc nie ważne jakim kosztem byle byś Ty miała z tego korzyśc. Więc dla mnie te dziecko stało by sie przeszkodą. Nie chce by widzieliście we mnie jakiegoś "potwora" ale codziennośc sprawia, że nawet z najmilszych osób stają się ludzie strasznych poglądach.

A co do adopcji... To ile dzieciaków jest szcześliwych a ile nadla w beznadziejnej sytuacji? Trzeba by posprawdzac statystyki, ale pewne jest, że liczba neszczęśłiwych przekracza te którym po odaniu do adopcji wiedzie się dobrze. Poznałam wile osób z domu dziecka i znam te osoby o wiele lepiej niż Ty (jeśli miałaś z nimi kontak to przepraszam nie wiedziałam). Wiem co one tam przeżywają i jak są traktowane.

Karczoch  

Tytuł: Tumnus

Wysłany: 2008-06-28, 14:48   

Edziulka8 napisał/a:
Poznałam wile osób z domu dziecka i znam te osoby o wiele lepiej niż Ty (jeśli miałaś z nimi kontak to przepraszam nie wiedziałam). Wiem co one tam przeżywają i jak są traktowane.

znam chłopaka, który był w rodzinie zastępczej przez jakiś czas i miał tam wielkie problemy, nie dogadywał się z tatą zastępczym, który mu zarzucał, że przez niego jego żona ma ciążę patologiczną... chłopak wrócił do bidula po jakimś czasie i wiesz co? lekko mu nie jest ale na pewno woli żyć, niż nie żyć.

więc nie gadaj bzdur, że lepiej by było dziecko zabić, żeby tylko nie miało kłopotów.

serwus, madonna.

Ekshibicjoniści swoich czarnych myśli
pełnią co dzień swoją straż.[b]

[b](na wódce z Gałczyńskim, wrócę niebawem)

seledyn1  

Wysłany: 2008-06-28, 16:33   

cytat: Wiadomo, że chłopak teraz mówi, że wszystko będzie dobrze, że z Tobą będzie, ale jak maluch przyjdzie na świat i on zobaczy obowiązki ojca, może odejść, bo będzie to dla niego za ciężkie, bo jeszcze nie dorósł do roli bycia ojcem...!

Beata18 - przypuszczam, że nie jesteś wróżką, a twoje słowa są wyrazem osobistych przeżyś. Musisz sobie jednak uświadomić, że co do w/w nie można zamknąć w krutkim stwierdzeniu, że tak napewno będzie i załamać dziewczynę. Ja wiem, że męszczyzna również potrafi kochać dziecko, opiekować się nim, wspierać żonę w trudnych chwilach i odczuwać z tego wielką radość. A wiesz dlaczego radość ? Bo szczerze kocha.

Nie warto więc zabijać tej miłości puki trwa. A może będzie trwała zawsze??? A może nie??? Tylko wróżka o tym wie.

Pozdrawiam.

Leilah  

Wysłany: 2008-06-28, 17:07   

Czyli rozumiem jak to się mówi dążysz do swoich celów za wszelką cenę,po trupach?Najważniejsze są na świecie tylko Twoje korzyści,z nikim innym i z niczym innym się nigdy nie liczysz?Nie wiem kiedy zdąrzyłaś się tego nauczyć,moi rodzice mają 40 lat a jeszcze tak na życie nie patrzą.Ale to chyba kwestia charakteru,w każdym razie to tyle na ten temat chciałam wiedzieć...
Wiadomo,że są cele do których powinniśmy dąrzyć,ale nie kosztem innych,za wszelką cenę.Są pewne granice,ja uważam,że cel nie uświęca środków,ale mam dopiero 18 lat więc na życiu nie za bardzo się znam..

Co do adopcji.Oczywiście,że znam wiele osób pozbawionych rodziny i mimo tego trzymają się nieźle,nie wiem po co wysuwasz wnioski tylko i wyłącznie na podstawie swoich gdybań.A żeby być potencjalnym samobójcą nie trzeba pochodzić z domu dziecka.Nie jeden wolałby żyć niż nigdy w życiu się nie urodzić.

Poza tym.Nie wiem po co dalej gdybać nad atrakcyjnością życia w rodzinie zastępczej/domu dziecka,skoro dziewczyna mówi,że chce wychować dziecko i jak narazie mężczyzna nie chce od niej odejść.Życzmy im szczęścia,a nie dołujmy jak to będzie ciężko,bo ona na pewno zdaje sobie z tego sprawę.

kochanica Karczocha^^
Ostatnio zmieniony przez Leilah 2008-06-28, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  

BabciaKartoflanka  

Wysłany: 2008-06-28, 17:08   
   Polecający: Google ;p

ze sobie nie poradzisz..... mam kilka znajomych ktore tez w młodym wieku zaszły w ciaze ;] i z obserwacji wynika, ze młode matki sa nardzo dobrymi matkami, mimo młodego wieku i wielu spekulacji na temat, ze to jendak za wczesnie ;]

A wrozka gowno wie, ze tak powiem ;]

Zed's dead baby, Zed's dead ...
www: https://warszawa.bmw-bawariamotors.pl/

Odpowiedz do tematu