• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

black 

Wysłany: 2009-01-04, 12:57   nie pożyczaj dobry zwyczaj

Jakiś czas temu (ok. rok czasu) mój mąż pożyczył mojej mamie książkę do nauki niemieckiego. Niedawno się okazało, że będzie jej potrzebować więc poprosiłam o zwrot. I zaczęły się problemy - jak śmiem żądać zwrotu mojej książki :zdziwko: Okazało się że nie można znaleźć tej książki, ponoć kilka miesięcy pocztą pantoflową przez kogoś innego książka niby została mi zwrócona... co jednak się nie stało. Ponieważ upierałam się na zwrot książki, podobno została mi "odkupiona" inna książka i wysłana pocztą (jakoś do tej pory jej nie otrzymałam). A teraz się okazuje, że zaginiona książka jest w Niemczech u "byłej" mego brata. I usłyszałam dziś że mam przeprosić matkę za całą tą sytuację. No bo książka jest- to nic, że nie u mnie, że jest kilkaset kilometrów stąd i fakt czy ją otrzymam zależy od dobrej woli byłej dziewczyny mojego brata.. Czy ze mną jest coś nie tak, czy ja czegoś nie rozumiem? Ja z mężem nie czujemy się ani trochę winni, za co mamy przepraszać ? Macie jakieś sugestie?

Markus  

Wysłany: 2009-01-04, 13:00   

black napisał/a:
Czy ze mną jest coś nie tak, czy ja czegoś nie rozumiem? Ja z mężem nie czujemy się ani trochę winni, za co mamy przepraszać ?

No cóż, sytuacja okropnie kłopotliwa... Sama zostałaś okłamana (że niby odkupiona książka itd.). Myślę, że to ty zasługujesz na przeprosiny.
Ostatnio zmieniony przez Markus 2009-01-04, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  

black 

Wysłany: 2009-01-04, 14:09   

Nie wiem czy zostałam okłamana. Książka jeśli została wysłana przed świętami mogła jeszcze nie dotrzeć - choc prawdę mówiąc nie specjalnie na nią czekam... Zależy nam bardziej na pożyczonej książce - do której leżą u nas płyty itd. A z tego co zrozumiałam to teraz sama tez mam się upominać od byłej panny brata o zwrot. A jestem zdania że ktoś do rąk dostał ode mnie książkę powinien również tak zwrócić - do rąk pożyczającego. Ja się takiej zasady trzymam.

Deus  

Wysłany: 2009-01-04, 14:43   

To nie Ty zachowałaś się nie w porządku więc nie masz za co przepraszać.

Markus  

Wysłany: 2009-01-04, 15:04   

black napisał/a:
A z tego co zrozumiałam to teraz sama tez mam się upominać od byłej panny brata o zwrot. A jestem zdania że ktoś do rąk dostał ode mnie książkę powinien również tak zwrócić - do rąk pożyczającego. Ja się takiej zasady trzymam.

Myślę, że jednak powinnaś sama upominać się o zwrot, bo inaczej wątpię, czy ją zobaczysz. Niestety, następnym razem musisz bardzo uważać komu co pożyczasz.

pooziomka  

Wysłany: 2009-01-04, 15:05   

Masz prawo żadać zwrotu takiej ksiazki jaka pozyczylas... nie zrobilas nic zlego, to Twoja ksiazka...za co masz wiec przepraszac?? To Twoja mama zachowała sie nie w porzadku a nie Ty... Nie pożycza się nie swoich rzeczy to chyba logiczne i Twoja mama na pewno tym wie...
Ja nie słyszałem gorszych odkąd zostałem sosną"

a to niefart!

Odpowiedz do tematu