• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

cool.tattoo 

Wysłany: 2008-06-30, 20:40   niedobrzy ludzie?

witam, nawet nie wiem jak to opisac. nie mieszkam w polsce, ale moja mama tak. ma 56 lat i opiekuje sie starszymi ludzmi. znam Ja dobrze i wiem ze jest dobra osoba, da innym a sobie odmowi. jedna z jej podopiecznych od niedawna jest starsza pani na wózku. mama tam chodzi tylko podlac kwiaty na 5 minut i to wszystko. dzis dzwoni do mnie z placzem, ze tejze pani starszej syn zadzwonil do szefowej mojej mamy i powiedzial ze ukradla 2 tys zlotych ręty ktorą przyniosla jego żona. twierdzi ze nikt tam nie przychodzi oprócz rodziny i tylko moja mama mogla je zabrac. sprawa trafila na policje. Moja mama nigdy nie potrafila by czegos takiego zrobic. 10 lat sie opiekuje wzorowo innymi i sama jest schorowana. Teraz mama sie boi konsekwencji tego ze moze pojsc do wiezienia za cos czego nie zrobila. bo podobno teraz trzeba udowodnic niewinnosc a nie wine. najgorsze jest to ze mnie tam nie ma i nie moge Jej jakos pomoc. czy spotkaliscie sie z czyms takim? co robic?? :( :( :(

cotopaxi  

Wysłany: 2008-06-30, 22:37   

sytuacja bardzo nie przyjemna. ale podejrzewam ze ani ty ani twoja mama za wiele zrobic nie mozecie. wiem ze to moze malo pocieszajace, ale powinniscie miec nadzieje ze wszystko potoczy sie sprawiedliwie. jesli twoja mama jest dobrym czlowiekiem, predzej czy pozniej zostanie za to wynagrodzona.
co do ludzi ktorzy ja oskarzaja, niekoniecznie trzeba nazywac ich zlymi. nikt nie wie co moglo stac sie z tymi pieniedzmi. moze podwedzila je zona, moze poprostu zawieruszyly sie gdzies w mieszkaniu starszej pani, a jej syn chce walczyc o jej prawa tak samo jak ty bys to robil.

Go forth on your path, as it exists only through your walking.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2008-07-01, 10:44   

Jeśli sprawa trafi(ła) do sądu, to jedyne, co możesz zrobić, ro znaleźć dobrego prawnika dla mamy. Nic innego sam nie zdziałasz.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

DoLa  

Wysłany: 2008-07-01, 19:04   

Sol napisał/a:
Jeśli sprawa trafi(ła) do sądu, to jedyne, co możesz zrobić, ro znaleźć dobrego prawnika dla mamy. Nic innego sam nie zdziałasz.
Też tak sądzę... Licze ze uda ci sie znalezc dobrego adwokata i ze twoja mama nie pojdzie do wiezienia...

thinker  

Wysłany: 2008-07-01, 20:29   

jeśli nie znajdą dowodów to nie skażą Twojej mamy, nadal trzeba udowodnić winę a nie niewinność. to, że jakaś starsza babka twierdzi, że nikt inny nie mógł tego zrobić tylko akurat Twoja mama to za mało by wysunąć oskarżenie. gdyby tak było, zgłosiłabym jutro z rana na policję, że też mi ukradziono rower i na pewno zrobił to mój sąsiad bo ma piwnice obok a ściana jest słaba, rozwalająca się więc pewnie przeszedł i zabrał. a że ja roweru nie miałam to kto mi udowodni? ;) -> troszkę sobie pozwoliłam zażartować, jednakże wydaje mi się, że nie ma co się martwić na zapas, oskarżyć można każdego o wszystko <jak mój nieco żartobliwy przykład pokazuje> a kwestia dowodów i udowodnienia winy to już inna sprawa. także bez nerwów, do domu przychodzi również rodzina więc jest wiele potencjalnych złodziei, to że babka sądzi że oni nie mogli ukraść to może sobie sądzić, na szczęście policja nie kieruje się tym co jakiś człek sobie sądzi tylko prowadzi dochodzenie.

Odpowiedz do tematu