• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Zmartwiona ;( 

Wysłany: 2008-07-07, 10:55   Nieśmiałość - O odpowiedź proszę szczególnie chłopców

Mój problem polega na tym ,ze jestem nieśmiała. Uważam to za moją wadę.Gdy poznaje nową osobę i mam z nią porozmawiać , to zapominam języka w gębie (jak to sie mówi).A wyjątkowo przy chłopcach,których nie znam a w jakimś stopniu mi sie podobają.Przy ludziach,których już znam wcale sie nie krępuje i mówię ile sie da.Oni nigdy nie stwierdziliby ze jestem nieśmiała. Niedługo będę szła do gimnazjum i bardzo się tego boje , ponieważ nie znam tam ludzi i wszystko wyda mi sie obce ;( Obawiam sie ,że nie bd. potrafiła z nimi rozmawiać;(Albo,że nigdy nie znajdę sobie chłopaka , bo będę sie go wstydziła zdarzało się już ,że odmawiałam spotkania z kolegą , który jest nawet fajny , tylko dlatego,że sie wstydziłam . A po jakimś czasie ten chłopak powiedział mi ,ze widzi ,że jestem nieśmiala(tego sie chyba nie da ukryć) ;( Buuu... Moja przyjaciółka powiedziała mi ,że niesmiałość w moim stopniu może sie chłopcom podobać. Ja uważam , że ta cecha raczej przeszkadza. Chciałabym poznać zdanie innych na ten temat a szczególnie chlopców. Z góry dziękuję. ;*
Ostatnio zmieniony przez Zmartwiona ;( 2008-07-07, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  

dj RKNZ 

Wysłany: 2008-07-07, 11:20   

Dopiero idziesz do gimnazjum, a już się boisz, że chłopaka nie znajdziesz? Poczekaj z tym do końca studiów.

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-07-07, 16:48   

Zmartwiona ;( napisał/a:
Niedługo będę szła do gimnazjum i bardzo się tego boje , ponieważ nie znam tam ludzi i wszystko wyda mi sie obce
na poznanie i wkręcenie będziesz mieć czas, nie zapomnij, że nie tylko dla Ciebie wszystko będzie nowe, nieznane, obce.
Zmartwiona ;( napisał/a:
Obawiam sie ,że nie bd. potrafiła z nimi rozmawiać;(
nie obawiaj się tylko przekonaj się o tym, czy tak będzie, czy też nie.

A poza tym nie szukaj problemu na siłę, idziesz dopiero do gimnazjum, a już boisz się, że nie znajdziesz chłopaka? Spokojnie, bez nerwów, nie panikuj.
dj RKNZ napisał/a:
Poczekaj z tym do końca studiów.
no właśnie.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

justynka20008  

Wysłany: 2008-07-07, 17:46   

Idziesz do gimnazjum a boisz sie ze nie znajdziesz chlopaka. Ja swojego pierwszego chlopaka mialam dopiero w 2 klasie gima wiec masz jeszcze czas:P
A co do niesmialosci to i tak nie jest tak zle. ja kiedys wogole nie moglam poznawac nowych ludzi tzn nowych chłopakow... Gdy jakis chlopak mi sie przedstawial albo cos do mnie mowil robilam sie czerwona tzn rumienilam sie i nie wiedzialam jak z nim rozmawiac... Jakis czas temu postanowilam sobie ze dluzej tak byc nie moze i nawet z rumiencami ale zaczynalam rozmawiac z chlopakami... Teraz juz sie tak nie wstydze... przelamalam to i Tobie tez moze sie udac..

Zmartwiona ;( 

Wysłany: 2008-07-15, 20:56   

JejQ przepraszam bardzo ale nie napisalam tu po to ,żebyście mi każdy z osobna mówili to samo ,że ide do gim . i mam sie nie martwic o chłopaka , tylko po to ,zeby najlepiej chłopcy powiedzieli , czy im sie nieśmiałość u dziewczyn podoba ,czy zdecydowanie nie . Proszę więc o konkretną odpowiedź . Pozdrawiam

stef1981  

Wysłany: 2008-07-15, 21:33   
   Polecający: wyszukiwarka (bez kryptoreklamy :P)

Odpowiem jako przedstawiciel brzydkiej płci :D
Wiem że dla Ciebie to wielka i przejmująca sprawa, poprzednie posty były raczej rodzicielskie - "poczekaj z tym do studiów" - ale to się bardzo łatwo mówi, prawda? Oni swoje przeżyli i doświadczyli a Ty nie i basta. Każdy musi przejść przez to.
Nawiązując do pytania - to jest trochę skomplikowane, ponieważ piszesz o chłopaku. Jakim chłopaku?
Zdecydowanie większościom chłopaków będzie się podobać dziewczyna smiala, jednak dziewczyna bardziej niesmiala i co za tym idzie z krotkim jezykiem jest bardziej atrakcyjna, lecz musze cie zmartwic dla mniejszosci chlopcow.
Dlaczego tak jest?
Ano dlatego że chłopaki chcą zaszpanować przed kumplami jaką to mają "laskę" i kim oni nie są i co to oni nie mogą, niestety... Kolej rzeczy.
Druga strona medalu natomiast jest taka, że takie dziewczyny raczej nie mogą zaufać takiemu chłopakowi i na odwrót, gdyż to wszystko z reguły jest na pokaz.

A teraz konkretnie jak facet... czy nieśmiałość się podoba?

Zależy od człowieka, zaznaczam:

Oficjalnie nie - prawie nikt się przed kolegami nie przyzna, tak samo jeżeli chodzi o dziewczyny "przy kości", sam pracowałem z gościem, który ma 30 lat i nie ma dziewczyny/żony dlatego że podobają mu się dziewczyny "przy sobie", a to tylko dzięki i wyłącznie kolegom - media sugerują nam z kim i jak żyć

Resztę sobie dodaj sama.

W zasadzie powiem ci jedno, że życie płata różne psikusy i tu nie ma reguły.
Bądź po prostu sobą i tyle. Kwestia czasu aż się poznasz z ludźmi, ja też tak mam, przetrzymasz to bo nie można robić nic na siłę...
Zaznaczam, że moja wypowiedź jest subiektywna i to bardzo uproszczony ogólnik, bo odpowiedzie·ć na twoje pytanie to tak jakby napisać kilka książek :)

Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia w Gimnazjum.

PS Mam nadzieję że ktoś się dołączy do wypowiedzi bo to wbrew pozorom interesujący temat :D

Odpowiedz do tematu