• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

kindziak  

Wysłany: 2008-11-16, 17:14   nowe mieszkanie czy dom?

hej,

zastanawiamy sie razem z mezem nad kupnem mieszkania, ale zastanawialismy sie takze nad jakims malym domkiem, nie wiemy co wybrac, w sumie juz nawet znalezlismy developera w Warszawie i nawet ladne ma te mieszkanka i podobno taka okolica spokojna i przyjemna http://www.makdom.com.pl/...sto=6&inwest=33 ale caly czas nie jestesmy przekonani,
ktos mzoe nam wiecej powiedziec o tym developerze?/
pozdr :)

Marek00 

Wysłany: 2008-11-16, 17:22   

Cóż wszystko zależy od wielu czynników.
Jeżeli miałbym kupować to kupił bym mały domek ale to jest Wasz wybór.
Jeżeli to wygląda tak jak na zdjęciu to rzeczywiście ładne miejsce.

arrrtt  

Wysłany: 2008-11-18, 09:40   

Zdecydowanie byłbym za kupnem domu a nie mieszkania. Podstawą tego są oszczędności np w postaci czynszu w mieszkaniu. Dodatkowo cisza i spokój a nie że ktoś krzyczy za ścianą. Przy posiadaniu własnych środków zdecydował bym się tylko i wyłącznie na dom w takim wypadku, nawet biorąc rozsądny kredyt. Pieniądze które w to włożysz nie są na dzień czy dwa a dom to spokojna i bezpieczna przyszłość również dla dzieci.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2008-11-18, 10:49   

ja to może jakas dziwna jestem, ale wolałabym ładne, duże mieszkanie, niż mały dom. zawsze byłam mieszczuchem ^_^ denerwowałyby mnie dojazdy, opiekowanie się ogródkiem [mam problem z kilkoma roślinami doniczkowymi a co dopiero z własnym podwórkiem], a będąc sama w pustym domu pewnie bałabym się ruszyć ręką. za te same pieniądze co mały, wykończony byle jak dom, można mieć śliczne, duże, cudnie wyremontowane mieszkanie. może mi z czasem przejdzie namiętność do mieszkań w centrum miasta, ale na razie się nie zapowiada ;>

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-11-18, 11:01   

arrrtt napisał/a:
Pieniądze które w to włożysz nie są na dzień czy dwa a dom to spokojna i bezpieczna przyszłość również dla dzieci.
A mieszkanie to niespokojna i niebezpieczna przyszłość? Przecież będzie własne, więc nikt dzieci wysiedlać stamtąd nie będzie.
Martina napisał/a:
ja to może jakas dziwna jestem, ale wolałabym ładne, duże mieszkanie, niż mały dom.
Jeśli tak, to i ja jestem dziwoląg, bo też wolałabym mieszkanie. Z mniej więcej tych samych przyczyn, które wymieniła Martina. Zwłaszcza, że oferta, nad którą zastanawia się autorka tematu, wygląda (przynajmniej na pierwszy rzut oka) naprawdę atrakcyjnie.

grlało, matulu

kindziak  

Wysłany: 2008-11-20, 21:37   

dzieki wszystkim za rady, my rowniez jestesmy dziwolagi, poniewaz pomimo mozliwosci wolimy nowe mieszkanie, a tymbardziej ze bylismy na miejscu i rzeczywiscie to co zobaczylismy na zywo wogole nie odbiega od zdjec z neta, tak wiec jestesmy zadowoleni i jzu sie zdecydowalismy, a co do wlasnego domu, to tak naprawde trzeba miec do tego glowe, a my takowej nie posaidamy:P zalatwiac tyle papierkowych spraw, latac po urzedach, pozwolenia, itp itd, i tak juz mielismy problemy z kredytem mieszkaniowych, stracilismy duzo nerwowo i wymeczylo nas to bardzo, tak wiec teraz chcemy tylko szybko wprowadzic sie do nowego mieszkania i miec wszytko z glowy, bedzie od razu cieplo, rpzytulnie, nie trzeba sie martwic i ogrzanie i wode, w sumie to duzo wieksza wygoda, pzodr:)

Shimizu  

Wysłany: 2008-11-21, 21:43   

Ja sądzę że jednak domek
Pomyśl:
Z dala od sąsiadów . Od infrastruktury .. :)
Najlepiej polecam domek na miasto-wsi czyli takim malutkim spokojnym miasteczku :)

-Today
-Tomorrow
-On always

Hermes 

Wysłany: 2008-11-23, 01:23   

kindziak napisał/a:
a tymbardziej ze bylismy na miejscu i rzeczywiscie to co zobaczylismy na zywo wogole nie odbiega od zdjec z neta, tak wiec jestesmy zadowoleni i jzu sie zdecydowalismy

To trzeba jeszcze sprawdzić, czy na przykład w pobliżu nie jest planowa droga szybkie ruchu, albo coś w tym stylu
kindziak napisał/a:
tak wiec teraz chcemy tylko szybko wprowadzic sie do nowego mieszkania

Ale na tej stronie jest napisane, że te mieszkania dopiero będą gotowe.

missblair  

Wysłany: 2008-11-23, 02:09   

też bym wolała mieszkanie. domek jednorodzinny jest kuszący, kojarzy się z sielanką, białym płotkiem, kotkiem na nim etc., ale w praktyce to faktycznie wygląda inaczej. moja babcia ma dom, duży dość, ale jakoś na dłuższą metę chyba nie mogłabym mieszkać w takim. ja też od zawsze mieszkałam w bloku i nie narzekam. poza tym czuję się bezpieczniej wśród sąsiadów otaczających od każdej strony ^^.

Michał - Drań  

Wysłany: 2008-11-23, 17:58   

Dom to Dom.. Zawsze wiecej sie znajdzie w nim miejsca niż w mieszkaniu..Przynajmniej ja bym tak Wybrał.. Tylko mieć Własny Domek

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2008-11-23, 18:24   

missblair napisał/a:
poza tym czuję się bezpieczniej wśród sąsiadów otaczających od każdej strony
ja tam sąsiadom nie ufam, odkąd sąsiad z góry zabił swoją kochankę tłuczkiem do mięsa ;d
ale ogólnie blok to blok jednak, mieszkanie łatwiej 'upilnować' niż dom ;>

Marek00 

Wysłany: 2008-11-23, 19:32   

W tej sytuacji gdzie juz zdecydowaaliście że kupujecie mieszkanie to dyskusja jest bezprzedmiotowa.
Życzę Wam wszystkiego dobrego w swoim mieszkaniu.
Pozdrawiam.

Hermes 

Wysłany: 2008-11-23, 20:58   

Marek00 napisał/a:
W tej sytuacji gdzie juz zdecydowaaliście że kupujecie mieszkanie to dyskusja jest bezprzedmiotowa.

Dopóki nie kupią to mogą zmienić zdanie.

yoangel 

Wysłany: 2012-05-18, 11:09   

Zdecydowanie dom. My mamy 2 piętra, schody prudlik i generalnie rodzice nie oszczędzali przy wyposażeniu domku. Kiedyś mieliśmy mieszkanie - 40 metrów. Porównanie mieszkania i domu to inna bajka. Przy mieszkaniach wiele zależy od sąsiadów. To może być dramatyczne przeżycie...

dawidiakus  

Wysłany: 2012-07-18, 11:29   

Wolałbym mały domek niż apartament w centrum miasta.

Odpowiedz do tematu