• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Toten  

Wysłany: 2006-12-22, 19:05   

dr Frasunek napisał/a:
Zakończyłeś to stwierdzeniem, że wolny rynek jest lepszy od socjalizmu, ale jest też cała masa systemów pośrednich, od których jest gorszy.
Jakie?!
Cytat:
Widzę, że nie jesteś w stanie wyjść ponad binarne myślenie. Tylko że kapitalizm wcale nie oznacza, doskonale wolnego rynku.
Oczywiscie, że jestem wstanie.wiem, ze to jest teraz u nas jest lepsze od realnego socjalizmu. Alejest gorsze od prawdziwego kapitalizmu.
Cytat:
Pewnie. Zamiast rozsądną polityką eliminować przyczyn napięć społecznych lepiej zabijać politycznych przeciwników...
Nawet przy minimalnych podatkach jakiś margines bedzie i nigdy go nie zlikwidujesz, chyba żebyś niczym Hitler porbił obozy. Jesli polityczny przeciwnik jest terrorystą głoszacym zbrodnicze hasla wywrucenia do góry nogami porzadku społecznego i demoralizujące naród, to cóz innego pozostaje? Gdyby nie Pinochet Chile było by drugą Kubą.

krzak  

Wysłany: 2006-12-22, 20:54   

Toten napisał/a:
Straszne patologie faktycznie :rotfl:

skoro bagatelizujesz problem to twoja sprawa Towarzyszu. poprostu brakuje ci sporo wiedzy na ten temat.
Toten napisał/a:
Widac, żejest murzynem. Zawsze to bedzie widac, a murzyn to nie francuz.

nie odpowiedziales na pytanie. co okresla narodowosc czlowieka?
dr frasunek napisał/a:
Najłatwiej równa się w dół i dla tego z przyjemnością zniszczę ideę równania.

a ja i tak zawsze bede bronil idei rownisci, bo uwazam ze powinna byc to przewodnia idea cywilizowanych spoleczenstw.
dr frasunek napisał/a:
jeżeli uważasz że wymyślanie rzeczy, które nie przynoszą zysku ma sens

tak uwazam. dla mnie nie tylko zysk sie liczy.
dr frasunek napisał/a:
Jak Ciebie cieszy płacenie składki na bezpłatną namiastkę służby zdrowia to proszę bardzo.

Ciebie moze nie cieszyc, ale i tak innego wyjscia nie masz.

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2006-12-23, 10:07   

Toten napisał/a:
Jakie?!

Mieszane. Te stosowane w Europie. Nawet nas system jest lepszy od doskonale wolnego rynku.
Toten napisał/a:
alejest gorsze od prawdziwego kapitalizmu.

Jeżeli za prawdziwy kapitalizm uważasz doskonale wolny rynek, to po prostu nie masz racji.
Toten napisał/a:
Jesli polityczny przeciwnik jest terrorystą głoszacym zbrodnicze hasla wywrucenia do góry nogami porzadku społecznego i demoralizujące naród, to cóz innego pozostaje?

Sam chcesz się eliminować? Bo Twoje postulaty doskonale wolnego rynku są świetną drogą do wywrócenia do góry nogami porządku społecznego.

A socjaldemokraci są niezbędni w systemie kapitalistycznym i wcale nie głoszą zbrodniczych haseł.
krzak napisał/a:
a ja i tak zawsze bede bronil idei rownisci, bo uwazam ze powinna byc to przewodnia idea cywilizowanych spoleczenstw.

To ja się spytam co ona wspólnego z "bezpłatnymi studiami" na które muszą się składać również Ci, którzy nie mogli na nie pójść, bo nie mieli rodzin na tyle bogatych, aby mogły ich utrzymywać przez te 5 lat? I oni zamiast studiować to idą do pracy i płacą podatki, na studentów dziennych, wśród których jest sporo takich, których na studia płatne by było stać. Co więcej sporo spośród studentów dziennych wyjedzie pracować i płacić di nnego kraju.
krzak napisał/a:
Ciebie moze nie cieszyc, ale i tak innego wyjscia nie masz.

Mogę zagłosować na partię, która to zmieni.
Mogę pracować w szarej strefie i nic państwu nie płacić.
Mogę wyjechać z tego kraju.
Opcji mam naprawdę dużo, aby nie płacić na tego molocha pod tytułem NFZ.

Toten  

Wysłany: 2006-12-23, 10:45   

tow. Krzak napisał/a:
skoro bagatelizujesz problem to twoja sprawa Towarzyszu. poprostu brakuje ci sporo wiedzy na ten temat.
Kajam się utwych stóp. :wstyd: :wstyd: Powiedz mi co jest złego w wojnie cenowej? Firmy ze soba walcza, by sprzedac więcej, akazdy monopol mozna przełamac, jesli nie jest gwarantowany przez rząd jakimiś absurdalnymi przepisami.
Cytat:
nie odpowiedziales na pytanie. co okresla narodowosc czlowieka?
Kolor skóry ma zasadnicze znaczenie. Murzyn nigdy nie bedzie polakiem czy francuzem, zawsze bedzie przedewszystkim murzynem. Nie wyjeżdżaj mi tu z USA, bo to inny kontynent o innej historii.
dr. tow. Frasunek napisał/a:
Mieszane. Te stosowane w Europie. Nawet nas system jest lepszy od doskonale wolnego rynku.
:rotfl: :rotfl: Tym to mnie rozwaliles. Porownaj sobie socjalistyczną starą UE z USA. Gdzie jest większy wzrost gospodarczy i miejsze bezrobocie? Albo nas z Estonią. Po prostu kapitalizm jest najlepszy i innej dobrej mozliwości nie ma. Poczytaj sobie to http://www.kapitalizm.republika.pl/
Polski wspaniały system :rotfl: z tyranią wiązków zawodowych :rotfl: 15% bezrobocia :rotfl:
Może podatki powinny być wyzse by nierówności wyrównac :hyhy: :hyhy:

Cytat:
Jeżeli za prawdziwy kapitalizm uważasz doskonale wolny rynek, to po prostu nie masz racji.
Doskonałego wolnego rynku nie m, bo to utopia. Powinnismy dażyć do niego jaknajbliżej się da.
Cytat:
Sam chcesz się eliminować? Bo Twoje postulaty doskonale wolnego rynku są świetną drogą do wywrócenia do góry nogami porządku społecznego.
:rotfl: :rotfl: Oj oj oj. Napisałem, jak uż zbudujemy kapitalizm powinni być lewacy eliminowani jako terroryści, którzy chca zniszczyć kraj lewactwem.
Cytat:
A socjaldemokraci są niezbędni w systemie kapitalistycznym i wcale nie głoszą zbrodniczych haseł.
Do czego? Do tego co papier toaletowy? Głosza zbrodnicze hasła, podwyzszania podatków, tworzenia socjalu, lewackiego niszczenia struktury spolecznej, pseudotolerancji lewackiej, politpoprawności, przywilejów dawania niesłusznych wszelkim miejszościom. Uległości terrorystom i innych bredni. Antyklerykaizmu, walki z tradycyjnymiwartociami. Lewactwo zniszczy nasz świat.

kenusarf  

Wysłany: 2006-12-23, 12:25   

Toten napisał/a:
Tym to mnie rozwaliles. Porownaj sobie socjalistyczną starą UE z USA. Gdzie jest większy wzrost gospodarczy i miejsze bezrobocie?

W USA też jest system mieszany, więc nie jest to przykład na przewagę doskonale wolnego rynku...
Toten napisał/a:
Gdzie jest większy wzrost gospodarczy i miejsze bezrobocie?

To nie są jedyne wskaźniki mówiące o jakości państwa.
Toten napisał/a:
Po prostu kapitalizm jest najlepszy i innej dobrej mozliwości nie ma

Kapitalizm to pojęcie szerokie, a jego najlepszą wersją wcale nie jest doskonale wolny rynek.
Toten napisał/a:
Polski wspaniały system

Nie napisałem, że wspaniały, ale że lepszy od doskonale wolnego rynku. Jak nie potrafisz zrozumieć co napisałem to lepiej nie czytaj.
Toten napisał/a:
Doskonałego wolnego rynku nie m, bo to utopia.Powinnismy dażyć do niego jaknajbliżej się da.

Czyli chcesz dążyć do utopii? No to jesteś tak samo szkodliwy jak komuniści..
Toten napisał/a:
Głosza zbrodnicze hasła, podwyzszania podatków, tworzenia socjalu,

To nie są zbrodnicze hasła. Zbrodnią jest skazywania kogoś na śmierć głodową, bo nie może znaleźć pracy.

Niestety jest dość ograniczonym człowiekiem. Wierzysz w swoją neoliberalną utopię, a każdy inny pogląd wrzucasz do worka z napisem "socjalizm" i krytykujesz wytartymi sloganami. A poziom dyskusji równasz do komunistycznej propagandy, Towarzyszu.

Toten  

Wysłany: 2006-12-23, 12:52   

To ty mnie nie rozumiesz towarzyszu. Zarzucasz mi dążenie do utopii. Zrozum, ze nie da się osiągnąc calkowitego braku obecności panstwa w gospodarce, bo to utopia niebezpiecznie bliska anarchizmu. USA jest dobrym przykładem, ze czym wiecej kapitalizmu czym lepiej. Trzeba dązyc do ustrou w którym było by jak naajmiej podatków, urzedów i koncesji, a założenie firmy trwało 15 minut. Związki zawodowe byłyby zakazane.
Cytat:
Kapitalizm to pojęcie szerokie, a jego najlepszą wersją wcale nie jest doskonale wolny rynek.
Toeretycznie jest, tylko, że nie możnago osiągnąć.
Cytat:
Nie napisałem, że wspaniały, ale że lepszy od doskonale wolnego rynku. Jak nie potrafisz zrozumieć co napisałem to lepiej nie czytaj.
Nasz system jest lepszy od realnego socjaizmu, ale gorszy od każdego z większa wolnością gospodarcza.
Cytat:
Czyli chcesz dążyć do utopii? No to jesteś tak samo szkodliwy jak komuniści..
To ty przypisujesz mi cudze cechy.
Cytat:
Niestety jest dość ograniczonym człowiekiem. Wierzysz w swoją neoliberalną utopię, a każdy inny pogląd wrzucasz do worka z napisem "socjalizm" i krytykujesz wytartymi sloganami. A poziom dyskusji równasz do komunistycznej propagandy, Towarzyszu.
Ty jesteś żałosny. To ty wierzysz w socjaldemokratyczną utopie.
Cytat:
To nie są zbrodnicze hasła. Zbrodnią jest skazywania kogoś na śmierć głodową, bo nie może znaleźć pracy.
Zapominasz o prywatne działalności dobrczynnej. Jesli miliarder bedzie chciał założy fundację to jego wola. Ale pomoc społeczna nie powinna być z budzetu panstwa, bo on pochodzi z podatków, a podatkito jest kradziez. Powinny być one minimalne.
Cytat:
To nie są jedyne wskaźniki mówiące o jakości państwa.
Pewnie jest jeszcze tolerancja, legalne miekie narkotyki, małzenstwa homoseksualne, ilośc socjalu i regulacji w gospodarce.

kenusarf  

Wysłany: 2006-12-23, 13:14   

Toten napisał/a:
Zarzucasz mi dążenie do utopii.

Sam się do tego przyznałeś.
Toten napisał/a:
Zrozum, ze nie da się osiągnąc calkowitego braku obecności panstwa w gospodarce, bo to utopia niebezpiecznie bliska anarchizmu.

Czyli towarzyszu socjalisto jesteś za ingerencją państwa w gospodarkę?

Toten napisał/a:
ze czym wiecej kapitalizmu czym lepiej.

Sam przed chwilą napisałeś, że nadmiar kapitalizmu jest szkodliwy.
Cytat:
Toeretycznie jest, tylko, że nie możnago osiągnąć.

A tym samym wpisie:
Toten napisał/a:
Zrozum, ze nie da się osiągnąc calkowitego braku obecności panstwa w gospodarce, bo to utopia niebezpiecznie bliska anarchizmu.

Czyli utopia niebezpiecznie bliska anarchizmowi jest najlepszą formą kapitalizmu?
Toten napisał/a:
Nasz system jest lepszy od realnego socjaizmu, ale gorszy od każdego z większa wolnością gospodarcza.

Nasz system jest lepszy od "utopii niebezpiecznie bliskiej anarchizmu."
Toten napisał/a:
To ty przypisujesz mi cudze cechy.

To Ty nazywasz coś utopią i jednocześnie piszesz, że chcesz do tego czegoś dążyć.
Toten napisał/a:
To ty wierzysz w socjaldemokratyczną utopie.

To nie jest utopia, bo już funkcjonuje. I jak już pisałem, to Ty nazwałeś utopią coś do czego chcesz dążyć...
Toten napisał/a:
Jesli miliarder bedzie chciał założy fundację to jego wola.

A jak nie będzie chciał, to Twój zbrodniczy ustrój spowoduje śmierć głodową. Zupełnie jak w ZSRR.
Toten napisał/a:
Pewnie jest jeszcze tolerancja, legalne miekie narkotyki, małzenstwa homoseksualne, ilośc socjalu i regulacji w gospodarce.

Może dla Ciebie.

Dishman  

Wysłany: 2006-12-23, 15:19   

Toten napisał/a:
Nawet w USA tak nie jest. Nie ma to jak sprowadzać argumenty przeciwnika do absurdu, kuż Sokrates to wymyslił. Czyż nie towarzyszu?

Jasne, tylko, że nie ja zaczynam zwaracać się do kontrrozmówców "towarzyszu". Zanim więc zaczniesz płakać, że źle z Tobą rozmawiają, sam popatrz co robisz.
W chwili obecnej idąc do przychodni musisz pokazać, że jesteś ubezpieczony, jeżeli nie jesteś to płacisz. Za byle wizytę lekko 50 zł. Teraz wyobraź sobie, że jesteś ciężko chory i chodzisz do lekarza 5 razy w tyodniu + wykupujesz leki i poddajesz się drogiemu leczeniu. Zapłacisz? Chyba z kredytu, tylko kto da kredyt śmiertelnie choremu człowiekowi?
Ale co ja gadam: zdrowy nie zrozumie chorego.
Toten napisał/a:
Tak naprawde ci co pisa czy u nas czy u nich, nie zieja nienawiścia do drugiego narodu. Jesli ktoś się znajdzie daleko od swoich wśród obcych z czasemprzymie ich kulture i zwyczaje, a w każdym razie jego dzieci. Są pewne czynniki, które to utrudniają, ale ruskich w dużym stopniu nie dotycza.

Ale Ty mówisz o polinizacji większości Ruskich, którzy są u siebie w domu. Jasne, że naród nie idzie ślepo za tym co gadają ich przywódcy, ale w rosjanach ciągle żywy jest ZSRR i Polska jako kolejna zależna republika.
Komentarze na Onecie są często przesadzone, ale też są prostym postawieniem swojego zdania na czyjś temat, bez krempacji, bez owijania w bawełnę.
Toten napisał/a:
Murzyn nigdy nie bedzie polakiem lub francuzem, bedzie murzynem, tak samo jak biały nigdy nie bedzie ibo czy innym kikuju.

Może być Polakiem, ale mieć korzenie w innym państwie. Jeżeli mam ojca Francuza, matkę Rumunkę, urodziłem się w Polsce, wychowałem się w Irlandii, a moja żona jest Białorusinką, to kim jestem? Jestem tym kim się czuję. Mogę mieć zagraniczne korzenie.
Toten napisał/a:
Teraz sam sobie przeczysz, w jednym piszesz, ze on jest francuzem, a w drugim, żetrudno by było by nie widac po nim, że jest murzynem.

Nie ośmieszaj się. Nie ma narodowości murzyńskiej. Możesz być Murzynem mieszkającym we Francji i mającym takie same prawa jak biały Francuz. Tak samo jak Murzyni w Ameryce są Amerykanami, dlaczego mieliby nie być, skoro och przodkowie walczyli w obronie USA?
Toten napisał/a:
Słyszales o słowie "pieniądze"? Taki to jest patriotyzm. Zidane w duzo wiekszym stopniu jest arabem niż francuzem.

Jest Francuzem z korzeniami algierskimi. Największe pieniądze miał z klubu, a nie z tego że grał w reprezentacji.
Był bardziej rozpoznawalny jako Francuz, ale to tak jak np. Drogba - jest dobrym piłkarzem każdy o tym wie, gra w Chelsea, a pochodzi z WKS.
Toten napisał/a:
Jak chcesz mozesz płacić składki do prywatnego funduszu, a jak nie chcesz to możesz absolutnie nic nie robić, chowac kase do skarpety, abo rozmnożyc sie. Wymuszanie od ludzi haraczu pod pozorem ich dobra jest zbrodnią. Popierasz ZUS? Ty wiesz ile to kosztuje naswszystkich? Ty wiesz jaką zbrodnią sa podatki?

No i co to zmienia? wybrałem sobie, że narobię dzieci, ale mój wybór był zły i mimo tego, że zarabiałem dobrze, utrzymywałem wielką rodzinę, gdy oni zginęli mam z tego gówno. To już wolę ten "złodziejski" system w którym na pewno coś dostanę, a nie będę musiał chodzić po przytułkach i fundacjach dobrej nadziei.

System jaki promujesz i który promuje jego monarcha Korwin-Mikke jest chory, bo dzięki niemu bogaci są jeszcze bogatsi, bo nie obciążeni podatkiem, a biedni jeszcze bidniejsi.

Postuluję za ograniczeniem podatków, za sprywatyzowaniem jak największej ilości publicznych firm, ale zarazem pozostawienie dla każdego niezbędnego minimum, zarówno dla bezrobotnych, jak i dla emerytów, aby żyło się lepiej każdy powinien mieć środki na opłacenie prywatnych ubezpieczycieli, którzy później podniąsą komfort starości.

Interesuje cie wynajem długoterminowy?

krzak  

Wysłany: 2006-12-23, 22:04   

dr frasunek napisał/a:
To ja się spytam co ona wspólnego z "bezpłatnymi studiami" na które muszą się składać również Ci, którzy nie mogli na nie pójść, bo nie mieli rodzin na tyle bogatych, aby mogły ich utrzymywać przez te 5 lat? I oni zamiast studiować to idą do pracy i płacą podatki, na studentów dziennych, wśród których jest sporo takich, których na studia płatne by było stać.
to ze wiele osob stac jeszcze utrzymac sie bedac na studiach a juz nie bylo by ich stac zeby te studia oplacac. pozatym nie pisalem ze pomoc panstwa dla studenyow powina konczuc sie tylko na bezplatnych studiach. powinien istniec tez system stypendiow.
a co dalo by wprowadzenie tylko platnych studiow?
dr frasunek napisał/a:
Co więcej sporo spośród studentów dziennych wyjedzie pracować i płacić di nnego kraju.
mam nadzieje ze ta tendencja wkrotce sie w Polsce skonczy.
dr frasunek napisał/a:
Mogę zagłosować na partię, która to zmieni.
zaglosowac mozesz. ale po pierwsze musi byc taka partia. po drugie ta partia musi miec na tyle duze poparcie aby móc to zmienic.
dr frasunek napisał/a:
Mogę pracować w szarej strefie i nic państwu nie płacić.
tylko co powiesz jesli ulegniesz cieszkiemu wypadkowi i nie bedzie Ci przyslugiwac zadna opieka zdrowotna.
dr frasunek napisał/a:
Mogę wyjechać z tego kraju.
a co w tej kwesti zmieni wyjast? to samo jak wyzej.
Toten napisał/a:
Powiedz mi co jest złego w wojnie cenowej?
powiedziec to ci nie moge ale moge napisac. obnizanie kosztow produkcji bardzo czesto odbywa sie kosztem jakosci produktu czy uslugi. dlatego takim powodzeniem ciesza sie teraz markowe produkty. klijenci wola zaplacic drozej za towar ktorego jakosc jest gwarantowana marka produktu. dlatego tak trudno teraz jest nowym firmom przebic sie na rynek ze swoim towarem. no i pojawia sie problem podrabiania.
Toten napisał/a:
kazdy monopol mozna przełamac

skoro wysuwasz takie stwierdzenie to podepszyj je jakims argumentem.
w sumie to chetnie sie dowiem w jaki sposob mozna dojsc do takich wnioskow.
Toten napisał/a:
Kolor skóry ma zasadnicze znaczenie. Murzyn nigdy nie bedzie polakiem czy francuzem, zawsze bedzie przedewszystkim murzynem. Nie wyjeżdżaj mi tu z USA, bo to inny kontynent o innej historii.

dalej unikasz odpowiedzi na pytanie, a wyjezdzasz z jakimis rasistoskimi tekstami.
Ostatnio zmieniony przez krzak 2006-12-23, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  

Toten  

Wysłany: 2006-12-23, 22:20   

Frasunek czepiasz się sam pewnie nawet nie wiesz czego. otóż to jest tak. Całkowite brakupanstwaw gospodarce nieda się osiągnąć i zawszepanstwo na czymś swoją łapę położy, czasem nawet i dobrze. Bo jakiśbank centralny powinien byc. Z tym aby mnie nazywac socjalistą to przesadziles, bo jesli ja jestem socjalisa to ty skrajnym kimirsenistą. System mieszany tęz dziwnie rozumiesz. W twoim mniemaniu system mieszany to jest wszystkoco nie jest realnym socjalizmem lub calkowitym wolnym rynkiem. Otóż to nie jest takie proste. Bo te twoje systemy mieszane to częśc ich spokojnie mozna zaliczyć do kapitalizmu, jakte w USA czy Estonii. Byc może napiszesz, zaraz, że Reagan był socjalista w moim mniemaniu. Jesli jesteś zwolennikiem takich rozwiązan jak w USA czy Estonii składma Ci hołd, bo nie jestes złym człowiekiem :padam:

Dishman na pierwszej stronie tematu pisałes dosyć rozsądnie. Teraz rzucileś się na mnie, chcąc mnie rozszarpać. Ja mam bardziej radykalne poglądy, od Ciebie, ale jestem tez przeciwnikiem roli państwa. Czyli jestesmy wjednym obozie, ale róznimy się w szczegółach. Chyba wzorujesz się na Leninie, który za najgorszego wroga uznał socjaldemokracje, bo była podobna do nich, tylko miej skrajna. Tak tedy ty chcesz mnie zlinczować, bo ja jestem bardziej skrajny od Ciebie.
Cytat:
Może być Polakiem, ale mieć korzenie w innym państwie. Jeżeli mam ojca Francuza, matkę Rumunkę, urodziłem się w Polsce, wychowałem się w Irlandii, a moja żona jest Białorusinką, to kim jestem? Jestem tym kim się czuję. Mogę mieć zagraniczne korzenie.
Ale byłbys biały.
Cytat:
Był bardziej rozpoznawalny jako Francuz, ale to tak jak np. Drogba - jest dobrym piłkarzem każdy o tym wie, gra w Chelsea, a pochodzi z WKS.
Tylko sam pisałes, że najwazniejsze jest to czym się czuje, a on się czuje algierczykiem.
Cytat:
System jaki promujesz i który promuje jego monarcha Korwin-Mikke jest chory, bo dzięki niemu bogaci są jeszcze bogatsi, bo nie obciążeni podatkiem, a biedni jeszcze bidniejsi.
Dlatego trzeba zabradź bogatym, bo sa bogaci i dac sobie.
Cytat:
No i co to zmienia? wybrałem sobie, że narobię dzieci, ale mój wybór był zły i mimo tego, że zarabiałem dobrze, utrzymywałem wielką rodzinę, gdy oni zginęli mam z tego gówno. To już wolę ten "złodziejski" system w którym na pewno coś dostanę, a nie będę musiał chodzić po przytułkach i fundacjach dobrej nadziei.
Co ma piernik do wiatraka? Obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne są kradzieżą. Człowiek powinien mieć wolnośc ubezpieczania lub nie. Czepnałes siętego kogoś, którego rodzina ginie w wypadku jak ostatniej deski ratunku.
Cytat:
Postuluję za ograniczeniem podatków, za sprywatyzowaniem jak największej ilości publicznych firm, ale zarazem pozostawienie dla każdego niezbędnego minimum, zarówno dla bezrobotnych, jak i dla emerytów, aby żyło się lepiej każdy powinien mieć środki na opłacenie prywatnych ubezpieczycieli, którzy później podniąsą komfort starości.
Nadpodziw rozsadne z twej strony. Tylko jak bardzo ograniczysz podatki aby na socjał mimo to starczyło? A co z kimś kto by nie chciał płacić na prywatnych ubezpieczycieli? Skoro to było by obowiązkowe łamał by prawo. Była sytuacja z amiszami w USa w latach 60tych nie chciei płacić składek emerytalnych, które były obowiązkowe i musieli swoich praw przed sadem najwyzszym dochodzić.

Napisze, ze chociaz w USA sa obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne do prywatnych funduszy to uznaję ten ich system za dużo lepszy od naszego.
krazk napisał/a:
powiedziec to ci nie moge ale moge napisac. obnizanie kosztow produkcji bardzo czesto odbywa sie kostem jakosci prodyktu czy uslugi. tlatego takim powodzeniem ciesza sie teraz markowe produkty. klijenci wola zaplacic drozej za towar ktorego jakosc jest gwarantowana jest marka produktu. dlatego tak trudno teraz jest nowym firmom przebic sie na rynek ze swoim towarem. no i pojawia sie problem podrabiania.
To jest sprawa firmy za ile chce sprzedawac. Panstwowe regulacjecen prowadzą do powstania czarnego rynku. Majstrowanie przy cenach jest typowe dla socjalizmu.
Cytat:
skoro wysuwasz takie stwierdzenie to podepszyj je jakims argumentem.
w sumie to chetnie sie dowiem w jaki sposob mozna dojsc do takich wnioskow.
Internet Explorer. Miał 95% rynku przeglądarek. Pojawiły się lepsze od niego darmowe przeglądarki i większośc ludzi, która dużo korzysta z netu ma inne przeglądarki. Jednak ciągle IE ma jakieś 70% . Jedyne monopole w których przełamywaniu państwo powinno pomóc likwidowaniu to te w dziedzinach strategicznych. Np. likwidacja Standard Oil Company Rockefellera. może się zapędziłem w tych monopolach za daleko, jednak sytuacje w których one powstają są bardzo rzadkie. Panstwo powinno tylko w skrajnych przypadkach ingerowac w gospodarkę. Ty zas chcesz aby ono grało w nim decydującą rolę!!
Na stronie prokapitaistycznej był świetny artykuł o monopolach, tylko trudno go bedzie mi go spowrotem znaleźć.
Ostatnio zmieniony przez Toten 2006-12-23, 23:47, w całości zmieniany 1 raz  

krzak  

Wysłany: 2006-12-23, 23:06   

Toten napisał/a:
może się zapędziłem w tych monopolach za daleko
ogolnie sie za daleko rozpedziles.
Toten napisał/a:
To jest sprawa firmy za ile chce sprzedawac. Panstwowe regulacjecen prowadzą do powstania czarnego rynku. Majstrowanie przy cenach jest typowe dla socjalizmu.
na pewno nie napisalem ze panstwo powinno manipulowac przy cenach. no moze tylko tyle ze nakladajac podatek lub akcyze jednak manipuluje. pisalem tylko ze jakas ingremcja panstwa w wolny rynek poprostu musi byc.
Toten napisał/a:
Panstwo powinno tylko w skrajnych przypadkach ingerowac w gospodarkę.
tylko ze tych skrajnych przypadkow obecnie juz w globalnej gospodarce nie jest tak wcale malo. i wlasciwie to polityka ksztaltuje gospodarke.
Toten napisał/a:
Ty zas chcesz aby ono grało w nim decydującą rolę!
wcale nie chce. jestem za tym aby na swiecie nie bylo panstw tylko jedna globalna gospodarka.
Ostatnio zmieniony przez krzak 2006-12-24, 00:39, w całości zmieniany 1 raz  

Toten  

Wysłany: 2006-12-23, 23:42   

Cytat:
tylko ze tych skrajnych przypadkow obecnie juz w globalnej gospodarce nie jest tak wcale malo. i wlasciwie to polityka ksztaltuje gospodarke.
To je podaj. . Kto ma pieniądze ten ma władze. Polityka kształtuje gospodarkę wtych krajach, gdzie panstwo maza dużo do powiedzenia w gospodarce

Cytat:
ogolnie sie za daleko ropedziles.
:rotfl: I co jeszcze?
Cytat:
na pewno nie napisalem ze panstwo powinno manipulowac przy cenach. no moze tylko tyle ze nakladajac podatek lub akcyze jednak manipuluje. pisalem tylko ze jakas ingremcja panstwa w wolny rynek poprostu musi byc.
Akcyzy wcale nie powinno być. Ja w twoich postach wyczytalem, że jestes socjalista. Możesz się stroić w piórka liberała, ale i tak wyjdzie na wierzch. Twoje wlasne słowa z pierwszej strony tematu:
Cytat:
panstwo powinno miec o wile wiekcze znaczenie w ksztaltowanu gospodarki kraju
To jest czysty socjalizm.
Cytat:
wcale nie chce. jestem za tym aby na swiecie nie bylo panstw tylko jedna globalna gospodarka.
Juz jest jedna globalna gospodarka. Jesli nie podobają ci się warunki w jednym kraju możesz uciec do drugiego. W różnych panstwach sa tylko rózne warunki prawne i podatkowe. Nawet w USA, ktore sa jednym w panstwem, w rożnych stanach są różnej wysokości podatki stanowe. Jesli w jakims stanie sś za wysokie firmy uciekają do innego. Tak było w Kaliforni pod rzadami demokratów przed Schwarzenegerem. Zapewne w twoim mniemaniu podatki powinny zostać wyrównane w górę.

Dishman  

Wysłany: 2006-12-24, 00:53   

Toten napisał/a:
Dishman na pierwszej stronie tematu pisałes dosyć rozsądnie. Teraz rzucileś się na mnie, chcąc mnie rozszarpać. Ja mam bardziej radykalne poglądy, od Ciebie, ale jestem tez przeciwnikiem roli państwa. Czyli jestesmy wjednym obozie, ale róznimy się w szczegółach. Chyba wzorujesz się na Leninie, który za najgorszego wroga uznał socjaldemokracje, bo była podobna do nich, tylko miej skrajna. Tak tedy ty chcesz mnie zlinczować, bo ja jestem bardziej skrajny od Ciebie.

Sorry, ale piszesz brednie. Nie dość, że jesteś zapatrzony w Kowina-Mikkego to jeszcze w dodatku rasista. Nie twierdzę, że wszystko co głosisz jest złe, ale znając z grubsza program UPR i JKM wiem za czym jesteś i osobiście wiele z ich haseł uważam za bzdurne.
Toten napisał/a:
Ale byłbys biały

I co to zmienia? Mówimy o narodowości, nie o kolorze skóry!
Toten napisał/a:
Tylko sam pisałes, że najwazniejsze jest to czym się czuje, a on się czuje algierczykiem

To tak jakbyś Ty czuł się Polakiem, ale grał dla Rosjan.
Toten napisał/a:
Dlatego trzeba zabradź bogatym, bo sa bogaci i dac sobie

Trzeba każdemu zapewnić oparcie i pomoc (nie łaskę!) i będzie dobrze.
Toten napisał/a:
Co ma piernik do wiatraka? Obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne są kradzieżą. Człowiek powinien mieć wolnośc ubezpieczania lub nie. Czepnałes siętego kogoś, którego rodzina ginie w wypadku jak ostatniej deski ratunku.

Bo system musi myśleć o wszystkich i wszystkich mozliwościach. Chcesz stowrzyć gorszy system, niż jest, a to już źle. Możemy wprowadzić pomysł za którym postulujesz, ale za x lat z niego zrezygnujemy, bo doprowadzi do katastrofy i dramatów życiowych wielu ludzi.
W chwili obecnej taki człowiek dostanie to co się mu należy i dlatego obecny system jest lepszy od tego, który proponujesz.
Zresztą sama idea tego systemu ubezpieczeniowego jest bzdurna, to tylko utopijna wizja wolności. Możesz nie płacić, ale chcesz, a tak naprawdę musisz, czyli musisz opłacić "dobrowolną" składkę. Czym to się różni od podatku? Tym, że ściga Cię fiskus.
Toten napisał/a:
A co z kimś kto by nie chciał płacić na prywatnych ubezpieczycieli?

To nie byłby dodatkowo ubezpieczony. Otrzymywałby tylko minimum socjalne. I to jest dopiero prawdziwy wybór.
Toten napisał/a:
Internet Explorer. Miał 95% rynku przeglądarek

Dlatego, że wygrał wojnę z Netscape Navigatorem. Wydał przyzwoity program i podczepił go pod Windowsa.
Dalej jest monopolistą. Chyba nie powiesz mi, że 70% udziału na rynku to mało.

Obecnym polskim monoplistą jest Telekomunikacja. Nie wyrosła dla niej żadna poważna kablowa konkurencja. Gdyby nie państwo sytuacja mogłaby być z internetem i cenami połączeń tragiczna. Jeszcze ile rozmowy to rozmowy, bo są operatorzy GSM, ale dla internetu nie ma już bardzo innej opcji (przynajmniej jeżeli chodzi o operatora ogólnokrajowego).

Zresztą czysty wolny rynek już przerabialiśmy - pod koniec XIX wieku. Brak przepisów BHP, nielimitowany czas pracy, kompletny brak tak znienawidzonego przez Ciebie socjalu i praw dla pracowników. Nikogo nie obchodziło, że ludzie w wieku 30 lat wyglądali jak 60-latki, mieli pracować, a jak nie to won! Tego chcesz spowrotem?

Interesuje cie wynajem długoterminowy?

krzak  

Wysłany: 2006-12-24, 01:13   

Toten napisał/a:
To je podaj. . Kto ma pieniądze ten ma władze. Polityka kształtuje gospodarkę wtych krajach, gdzie panstwo maza dużo do powiedzenia w gospodarce

no to przyklad rosyjskiego embarga na polska zywnosc. czyli cos z czym polscy dyplomaci nie moga sobie poradzic. decyzja polityczna a jej skudki odczuwa caly polski sektor rolnospozywczy.
import taniej odziezy z Chin powoduje zapasc calego przemyslu z tym zwiazanego w polsce. jesli polski rzad nie zareaguje staniemy sie zalezni od dostaw z chin i od cen jakie beda nam dyktowac.
kolejny przyklad to juz wlasciwie historia. import taniego ziarna z UE doprowadzil do masowych rolniczych protestow blokowania drod itd. gdyby rzad w pore w tedy zareagowal to moze nigdy nie usluszelibysmy o Samoobronie i Lepperze ktory wlasnie na tym zrobil swoj kapital polityczny.
do kolejnych rzeczy mozna zaliczyc ochrone rynku przed zywnoscia genetczie zmodyfikowana. itd...
Toten napisał/a:
Ja w twoich postach wyczytalem, że jestes socjalista. Możesz się stroić w piórka liberała, ale i tak wyjdzie na wierzch. Twoje wlasne słowa z pierwszej strony tematu:
no napewno nie jestem liberalem. a socjalista w zaleznosci co kto pod tym pojeciem rozumie. uwazam utopijny socjalizm za idealny system ale napewno jestem przeciwny probom wprowadzania takiego socjalizmu bo z gory skazane sa na niepowodzenie.
ale chyba nie masz pojecia co to jest socjalizm.
Toten napisał/a:
Juz jest jedna globalna gospodarka. Jesli nie podobają ci się warunki w jednym kraju możesz uciec do drugiego.

tylko ze w innym kraju jestes jeszcze obywatelem drudiej kategori.
Toten napisał/a:
Zapewne w twoim mniemaniu podatki powinny zostać wyrównane w górę.
ale ktory podatek masz na mysli? o podatkach nie mozna wypowiadac sie ogolnie.
zrownanie podatkow to oznacza podatek liniowy a to jets pomysl liberalow.
Ostatnio zmieniony przez krzak 2006-12-25, 14:15, w całości zmieniany 2 razy  

kenusarf  

Wysłany: 2006-12-24, 09:57   

Toten napisał/a:
Z tym aby mnie nazywac socjalistą to przesadziles,

To Ty wszystkich "na lewo" od siebie nazywasz socjalistami. To ja na chwilę wskoczyłem na prawo od Ciebie, żeby zgodnie z Twoim system nazwać Cię socjalistą. Wcale nie uważam Cię za socjalistę, chciałem tylko wyprostować Twój sposób prowadzenia dyskusji.

Toten napisał/a:
System mieszany tęz dziwnie rozumiesz. W twoim mniemaniu system mieszany to jest wszystkoco nie jest realnym socjalizmem lub calkowitym wolnym rynkiem. Otóż to nie jest takie proste.

Otóż jest to takie proste. W wszystkich normalnych krajach musi być jakiś system mieszany.
Toten napisał/a:
Jesli jesteś zwolennikiem takich rozwiązan jak w USA czy Estonii składma Ci hołd, bo nie jestes złym człowiekiem

Ja jestem zwolennikiem tego to co będzie działać i jestem przeciwny działaniom skrajnym. A rozwiązania powinny być zawsze wymyślane dla danego kraju,a nie kopiowane. A jak już pisałem dla Polski jestem za liberalizacją, ale raczej nie aż w takim wymiarze jak Ty.
krzak napisał/a:
to ze wiele osob stac jeszcze utrzymac sie bedac na studiach a juz nie bylo by ich stac zeby te studia oplacac

To dla nich są kredyty na studia. I wtedy mają porządne studia, a nie ich bezpłatną namiastkę.
Cytat:
a co dalo by wprowadzenie tylko platnych studiow?

Jest tu gdzieś temat studia i nie ma sensu powtarzać tej dyskusji tutaj.
krzak napisał/a:
tylko co powiesz jesli ulegniesz cieszkiemu wypadkowi i nie bedzie Ci przyslugiwac zadna opieka zdrowotna.

Będę miał prywatne ubezpieczenie.

Odpowiedz do tematu