• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Cooper-21  

Wysłany: 2013-02-27, 17:01   Porady Prawne

Mam sprawę z art 190a paragraf-1 wiec pytam o porady
1:Nigdy nie byłem karany
2:i w jaki sposób zeznawać najlepiej na swój pożytek.
Proszę o dobre rady.

naya  

Wysłany: 2013-03-03, 22:31   

jest to zachowanie dośc niedawno uznane przez nasz system prawny za przestępstwo wprost... wykładnia tego przepisu jest wciąż niejasna i niepoparta wieloletnim doświadczeniem poprzez stosowanie... poszukaj sobie orzeczeń sądowych odnośnie tego przestępstwa i poczytaj uzasadnienia - w nich masz na jakiej podstawie i jakie zachowania sprawcy świadczyły na jego korzyśc, lub przesądziły o jego winie - da ci to wskazówki do tego jak zeznawać na swoją korzyśc... jednak pamietaj, że w sądzie zeznajesz pod przysięgą i musisz zeznawać zgodnie z prawdą, jedyne co to możesz odmówić odwpowiedzi na dane pytanie lub odmówić całkowicie składania zeznań... pamiętaj też, że istnieje domniemanie niewinności i to organy ścigania (prokurator) musi udowodnić Ci wine, a nie Ty swoją niewinność... :) a to, że nie byłęs karany na pewno stanowi dla Ciebie okoliczność łagodzącą.... bardzo dużą rolę tutaj odgrywa stopień uporczywości zachowania uznanego za nękanie..

tyle od strony prawnej... sąd oceni o Twojej winie lub niewinności, póki co wciąż jestes podejrzanym a nie sprawcą... nie osądzam o Twojej winie, ale sama padłam kiedyś ofiarą tak ładnie nazywanego z angielska - stalkingu więc bardziej utożsamiam się z Twoją potencjalną ofiarą... więc nie będę udawać, że trzymam za Ciebie kciuki czy też zyczę powodzenia... jedyne co to mogę Ci życzyć sprawiedliwego wyroku (mimo iż każdy kto studiował prawo wie, że sprawiedliwośc nie istnieje - jest to jedna z pierwszych rzeczy jakie się człowiek na tych studiach dowiaduje :P )

Cooper-21  

Wysłany: 2013-03-05, 11:34   Porady Prawne

Już zeznawałem,i teraz następny proces w kwietniu,tzn odmówiłem zeznań i zostało tak jak to powiem przeniesione w protokole,a czy sąd może się uchylić do zeznań świadków tak jak to powiem pomówienia,bo z jednej strony tak jest.

naya  

Wysłany: 2013-03-05, 21:35   

nie rozumiem Twojego pytania... napisz je jeszcze raz po polsku to może odpowiem :P bo nie bardzo wiem o co chodzi z uchyleniem sie sądu do zeznań tak jak to powiesz pomówienia?? WTF?

Cooper-21  

Wysłany: 2013-03-06, 11:36   

Nie znam się na prawie wiec dlatego ten temat założyłem,wiec wiara świadków co do pomówienia powinna być nikła takie jest moje zdanie.

aniusia82 

Wysłany: 2020-09-15, 11:42   

To nie lepiej poszukać informacji w sieci? Niekoniecznie na forum? Jest całe mnóstwo portali prawnych.

Odpowiedz do tematu