• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

komputronik  

Wysłany: 2008-10-03, 20:09   Problemy współczesnego świata

Ostatnio rozmyślam w wolnych dlaczego jest tyle przemocy i zła na tym świecie.
1. Morderstwa i nie mogę zrozumiem jak może człowiek zabić drugiego człowieka i pozbawić go życia, co takim człowiekiem kieruje, że się posunie do takiego kroku jakim jest zabicie drugiego człowieka;
2. Gwałty- Nie mogę zrozumieć jak można zgwałcić np. kobietę i pozbawić jej godności do której ma prawo, co kieruje takim człowiekiem który gwałci dlaczego on tak postępuje;
3. Gwałciciel dzieci ( Pedofil )- Aż nie mogę w to uwierzyć że dorosły człowiek może zadać taki ból dziecku i go skrzywdzić co nim kieruje i od czego się to zaczęło.
4. Zdradza własnej żony lub męża, też nie mogę tego zrozumieć jak można zdradzić osobą, którą się kocha i co tym osobą kieruje;
5. Przemoc w rodzinie, molestowanie, znęcanie się psychiczne i fizyczne; Pytam dlaczego, jak można znęcać się nad własną żoną i dziećmi i bić je jak można tak postępować ja wprost nie mogę w to uwierzyć co się dzieje co takim człowiekiem kieruje że bije, znęca się i molestuje rodzinę. Przeczytałem w gazecie reportaż to się zdarzyło w Austrii że Ojciec przez całe życie więził własną córkę i jej dzieci w piwnicy i je gwałcił ma z nią też dzieci w Polsce też się coś takiego zdarzyło jak tak można czy Ci ludzie nie mają serca co niemi kieruje, że tak postępują;
6. Aborcja- Czyli morderstwo nie narodzonego dziecka to też się dzieje Co kieruje matką która usuwa własną ciążę;
7. Alkoholicy- dlaczego piją co ich skłania do picia dlaczego nadużywają alkohol i jak zaczęli;
8. Narkomani i narkotyki- tak samo jak z alkoholem dlaczego zaczynają i dlaczego potem brną w to dalej;
9. Mord narodzonego dziecka do 2 lat- Ostatnio słyszałem że ojciec lub ojczym pobił swoje dziecko aż do śmierci lub dziecko z ciężkim stanem znalazło się w szpitalu, matka która wyrzuciła dziecko przez okno w mieszkaniu, matka która ugotowała dziecko w piecyku lub pokroiła i zamknęła w zamrażalce i był taki przypadek, że matka zabiła 5 dzieci i każde wrzuciła do Beczki można wymieniać i wymieniać dlaczego tak postępują dlaczego tak się dzieje co nim kieruje.
10. Prostytutka- dlaczego nią jest jak mona zostać prostytutką co kieruje kobietą, która zostaje prostytutka i jak można się przespać z każdym mężczyzną. Jak można sprzedać własne ciało, jak można tam pracować tego też nie rozumiem.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2008-10-04, 07:22   

11 1/2. no właśnie, komputronik, co tobą kieruje w zakładaniu tematów, w których nie zadajesz nawet żadnego 'świeka' do przedyskutowania? dlaczego tak robisz, co tobą kieruje?

są różne zboczenia, choroby. nie zrozumiesz co kieruje prostytutką dopóki nią nie zostaniesz. podobnie z gwałcicielem, pedofilem, mordercą. wszystko jedno.
możesz jednak nam wyjasnić, co kieruje tobą, bo to powinieneś wiedzieć. ;]

naya  

Wysłany: 2008-10-04, 17:42   

11 2/3 ... nie rozumiem jak można nie rozumeć tak podstawowych egzystencjalnych spraw...

komputronik napisał/a:
Morderstwa
czym jest zabicie człowieka nie dowie sie nikt kto tego nie zrobił... idąc tropem zakazanego owocu ten owoc zakazany jest najbardziej ze wsystkich... nic na świecie przecież nie jest tak tępione jak morderstwo.. więc może to jest ten prawdziwy owoc zakazany, ten, kóry daje niewyobrazalną rozkosz i pozwala zrozumeć tajemnicę życia i śmierci... mam tu na myśli seryjnych morderców, którzy zabijali (nazwijmy to) z potrzeby serca, a nie przypadkowych morderców, którzy zabijają np. w obronie własnej czy na drodze...

komputronik napisał/a:
Gwałty-
bnie wiesz czym kieruje się gwałciciel kobiety... otóż kieruje sie penisem i swoim własnym w tym wypadku już patologicznym hedonizmem...

komputronik napisał/a:
Pedofil
pedofil nie uważa, że krzywdzi dziecko bo on wg. niego daje mu poprostu miłość...

komputronik napisał/a:
Zdradza własnej żony lub męża,
człowiek z natury nie jest monogamiczny... to normy społeczne zrobiły z niego monogamistę...

..itp. itd. etc ...... .... ... ... ... ...

na każde z tych towoich wynurzeń są bardzo proste odpowiedzi... wystarczy chwile pomysleć i np. zamienić gazetkę bravo czy twist na ksiązkę, która coś zostawi w naszej głowie albo przynajmniej da do myslenia...

bro  

Wysłany: 2008-10-04, 17:59   

Problemy współczesnego świata?? To wcześniej tego nie było? Co za bzdura.

naya napisał/a:
człowiek z natury nie jest monogamiczny... to normy społeczne zrobiły z niego monogamistę...
Polemizowałbym.

Jóga  

Tytuł: mądra i piękna

Wysłany: 2008-10-04, 19:26   

Nie rozumiem dlaczego temat nosi nazwę problemy WSPÓŁCZESNEGO świata. Wszystkie poruszone zjawiska są znane od setek lat i nie jest to nic nowego, tylko stopień nagłośnienia dzięki dostępowi do informacji jest znacznie większy.

Z tymi problemami borykamy się od zawsze i nadal nie znajdujemy odpowiedzi. Rozumiem, że masz na to jakąś złota receptę. I jeśli mnie nie zawiedzie intuicja, to niezawodnie chodzi o Boga.

Jeśli idzie o prostytucję, to nie zgadzam się z przenoszeniem całej winy na kobietę. Ona postanowiła zostać prostytutką i nakręciła cały biznes. Nie jest to prawdą przecież, powszechnie wiadomo przecież, ze to popyt nakręca podaż, a nie inaczej. Poza tym - społeczeństwo unurzane jest teraz w seksie i nie ma w tym nic niespodziewanego, że muszą zaspokajać swoje potrzeby na większą skalę, a więc branża usługowa się przystosowała.
I jeszcze, wiesz że prostytucja jest nazywana najstarszym zawodem świata? I to by było tyle o współczesności prostytucji.

A mówiąc o aborcji to idiotyzmem jest pytać 'czy nie miałbyś żalu do mamy, ze nie pozwoliła CI się urodzić?' Ja bym nie miała. Dziwne? Wcale nie, po prostu byłoby to niewykonalne, bo nie miałabym żadnej świadomości bytu, więc i do odczuwania czegokolwiek nie byłabym zdolna. A że jesteś mężczyzną, jak zresztą większość przeciwników aborcji, to nie do końca nawet możesz zrozumieć pojęcie ciąży. Naprawdę nie podoba mi się podejście owych mężczyzn sprowadzających kobiety do roli przenośnej macicy, która ma obowiązek wydać na świat potomka. Nie uważam bynajmniej, ze nie doświadczenie życia jest najgorszym co nowego człowieka może spotkać.

B.H.

www: http://www.silbo.pl
Ostatnio zmieniony przez Jóga 2008-10-04, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  

naya  

Wysłany: 2008-10-06, 08:24   

bro napisał/a:
Polemizowałbym.
proszę bardzo... za poligamia człowieka przemawia jego historia... nasi bardzo dalecy przodkowie (ci co to jeszcze po zarcie chodzili do lasu a nie do suprmarketu) owszem wiązali się w pary, ale tylko na jakiś okres... później naturalne było odejście do innej parnerki... niewyobrażalne było przeżycie całego życia u boku jednej kobiety... święta księga biblia też nie szczędzi opwieści poligamicznych... chociażby słynący ze swej wielkiej mądrości Salomon posiadał kilkaset żon... historia nie mówi nm o życiu zwyklych ludzi więc trzeba odnosić się do wielkich tego świata... takimi wilkimi zapewne są czy to faraonowie czy królowie, o których także wiadomo, że nie stronili od wielożeństwa (a gdy bylo ono wykluczone) od wszelkich zdrad i płodzenia bękartów (czy jak to w przypadku głów koronowanych bastardów)... ludzie od zarania dziejów byli poligamistami, gdy nakazano im mieć jedną żonę (męża) zdradzali... owszem człowieka kształtuują nie tylko geny i historia, ale także środowisko, dzisiejszy świat jest 'monogamiczny', ale jest taki tylko z nazwy bo zdrada (a mianowicie ucieczka od monogami) jest wszechobecna...

bro  

Wysłany: 2008-10-06, 16:58   

naya napisał/a:
za poligamia człowieka przemawia jego historia

Spójrzmy na to zagadnienie z punktu widzenia ewolucji i przetrwania gatunku; ważną sprawą będzie też rozwój technologiczny. Zacznijmy jednak od początku, opierając się na teorii samolubnych genów Dawkinsa. W mega wielkim skrócie sprowadza się ona do tego, iż są sobie geny i chcą one przetrwać, więc się reprodukują, ewolucja natomiast ma zapewnić nowe sposoby na przetrwanie w różnych warunkach (mam nadzieję, że nie muszę wszystkiego rozpisywać). No więc w dawnych czasach było tak, że się szybko umierało. A bo to mięso było robaczywe, a to tygrys był głodny, a to znowu ukradliśmy komuś ogień i ten ktoś nas zabił. Niebezpieczeństw co niemiara, wiek emerytalny trudno było osiągnąć. No więc jaki sposób był najlepszy (dla tych egoistycznych genów) by w tak śmiercionośnych warunkach przetrwać? Poligamia - kopiować się na masę, gdzie się da i z kim się da (oczywiście, jak ktoś był fajnym - tym lepiej). Jednak ludzie nie stali w miejscu, a rozwijali się kulturowo i technologicznie. Rozwój ten spowodował - w mocnym skrócie - że ludzie nie musieli już obawiać się zwykłych chorób, wrogów w postaci zwierząt i innych osób. Średnia życia człowieka podskoczyła w górę, co za tym idzie pojawiły się "nowe warunki", w których mogła zaistnieć alternatywa do poligamii. Skoro można obronić siebie i swoich bliskich przez różnymi niebezpieczeństwami, to można skupić się na małej ilości potomków i zapewnić im wystarczające warunki do przetrwania, a co za tym idzie - przetrwania genów. Po ilości pojawiła się kwestia jakości. W tym momencie ewolucji monogamia zaczęła mieć rację bytu. Poligamia jak i monogamia okazały się różnymi drogami do spełnienia właśnie tej zasady "przetrwania genów". Są więc równoważne w świetle natury, co za tym idzie stwierdzenie "człowiek z natury nie jest monogamiczny" jest dla mnie nieuprawnione.

Zombwbij  

Wysłany: 2008-10-29, 22:02   

komputronik napisał/a:
1. Morderstwa i nie mogę zrozumiem jak może człowiek zabić drugiego człowieka i pozbawić go życia, co takim człowiekiem kieruje, że się posunie do takiego kroku jakim jest zabicie drugiego człowieka;
Może był jeden drugiemu nie po drodze?
komputronik napisał/a:
2. Gwałty- Nie mogę zrozumieć jak można zgwałcić np. kobietę i pozbawić jej godności do której ma prawo, co kieruje takim człowiekiem który gwałci dlaczego on tak postępuje;
Kieruje bezpardonowa chęć zaspokojenia popędu. Wieszać.
Cytat:
3. Gwałciciel dzieci ( Pedofil )- Aż nie mogę w to uwierzyć że dorosły człowiek może zadać taki ból dziecku i go skrzywdzić co nim kieruje i od czego się to zaczęło.
Vide supra.
komputronik napisał/a:
4. Zdradza własnej żony lub męża, też nie mogę tego zrozumieć jak można zdradzić osobą, którą się kocha i co tym osobą kieruje;
Hmm... miłości jednak brak?
komputronik napisał/a:
5. Przemoc w rodzinie, molestowanie, znęcanie się psychiczne i fizyczne; Pytam dlaczego, jak można znęcać się nad własną żoną i dziećmi
Odreagowanie stresów w najłatwiejszy sposób?
komputronik napisał/a:
6. Aborcja- Czyli morderstwo nie narodzonego dziecka to też się dzieje Co kieruje matką która usuwa własną ciążę;
Często chęć pozbycia się "ciężaru". Jak ząb boli, to się wyrywa.
komputronik napisał/a:
7. Alkoholicy- dlaczego piją co ich skłania do picia dlaczego nadużywają alkohol i jak zaczęli;
8. Narkomani i narkotyki- tak samo jak z alkoholem dlaczego zaczynają i dlaczego potem brną w to dalej;
To pozwala chwilowo "zapomnieć" o troskach.
komputronik napisał/a:
9. Mord narodzonego dziecka do 2 lat
(Czy są dzieci do dwóch lat nienarodzone?) Patrz p. 5 i 6.
komputronik napisał/a:
10. Prostytutka- dlaczego nią jest jak mona zostać prostytutką co kieruje kobietą, która zostaje prostytutka i jak można się przespać z każdym mężczyzną. Jak można sprzedać własne ciało
Pieniądze(?).

Jóga napisał/a:
Jeśli idzie o prostytucję, to nie zgadzam się z przenoszeniem całej winy na kobietę.
Kto zostaje prostytutką jeśli nie właśnie kobieta? Jej wybór.

Yyy... po co ten temat?

Mi$iek  

Wysłany: 2008-10-29, 22:13   

Mężczyzna przecież też może zostać prostytutka... tak w sumie.

Pain07  

Wysłany: 2008-11-01, 20:41   

Wszystkie pytania autora są dosyć dziwne (takbym to określił): Sam odpowiedz sobie na nie. Gdybym był arogancki napisałbym: "Widocznie można, a zadawanie takich pytań to kompletna pomyłka". Nie zrobię tego, wiem że niektóre błahe z jednej strony a z drugiej bardzo istotne sprawy dla młodzieży (czyli dla nas) są ważne, nie dam ci jasnej odpowiedzi sam dumam i się zastanawiam. Człowiek niektóre rzeczy robi bo lubi (np. 10 punkt - może dla takiej osoby sprawiać przyjemność to co czyni, przy czym w dodatku będzie zarabiać ), inne ponieważ musi (6 - być może aborcja jest zła, lecz tamta mała istotka może więcej przecierpieć kiedy wyjdzie już na świat, sam wolałbym, jeśli doszłoby do zła, wybrać śmierć wczesną ale łagodną, niż późną lecz męczeńską, czego byście chcieli doznać? śmierci poprzez chorobę czy przez tortury ?).
A jeszcze inne "interesy" wykonuje się bo nie ma innego wyboru - tutaj nie podam żadnego punktu, ale są i takie przypadki. Należy się pogodzić z tym iż istnieją tacy ludzie, my ich nie zmienimy, na niektóre rzeczy nie mamy wpływu. Nie wkładajmy pracy na przekształcenie się w Einsteina kiedy mamy zostać chłopem z taczkami. Pogódźmy się z losem, wartością nie jest praca, mózg czy pieniądze, ale dusza. To co nam przypisane musi zostać przez nas wykonane. Być może i mordercy są kimś ważnym dla istnienia rzeczywistości.
To tylko moje zdanie, jeśli nie chcecie go przyjąć to nie przyjmujcie.

Odpowiedz do tematu