• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

myszoskocz 

Wysłany: 2014-04-20, 21:37   rachunki za prąd

Też was wkurzają siermiężnie? Ja się staram oszczędzać i w ogóle i tak zawsze duuużo płacę ;/ A Wy?

Ludmisia  

Wysłany: 2014-11-13, 13:43   

Tak a propos rachunków za prąd. Słyszeliście o programie Prosument? Tutaj zasady są opisane w miarę przystępny sposób: ekofachowcy.pl/prosument/dotacja-prosument (bo na stronach rządowych to trochę żargonem prawniczym pachnie :hyhy: )

I w sumie jestem ciekawa, czy ktoś z Was ma u siebie założoną fotowoltaikę? :luka: Albo jakiekolwiek systemy OZE?

Yenna  

Wysłany: 2014-12-16, 08:04   

Skoro płacisz tyle za prąd, to może zacznij trochę oszczędzać? NA początek proponowałabym wymianę żarówek na energooszczędne. Poszukaj w tym sklepie: http://tinyurl.com/pwyjl9r ,bo w supermarketach dobrych nie znajdziesz. A chodzi przecież o to, żeby służyły jak najdłużej.
Do tego warto wyłączać urządzenia z gniazdka na noc czy wtedy, gdy wychodzimy z domu. Tryb czuwania też swoje pożera, a nie wszystko musi być w ten sposób ustawiane.
A jeśli szukasz większych oszczędności, to pamiętaj, że przy zakupie sprzętów agd i rtv warto zwracać uwagę na klasę energetyczną. No i nie zapominajmy o najważniejszym, czyli o tym, że zawsze możesz zmienić taryfę czy nawet dostawcę prądu, może więc warto się rozejrzeć po ofertach?

dovee  

Wysłany: 2015-01-03, 18:44   

mi wymiana żarówek w całym domu na ledowe pomogła (koszt żarówek trochę ponad 300 zł a oszczędność 50 zl na rachunku).
poza tym listwy przy sprzętach - zwłaszcza rtv i wyłączanie ich kiedy nie ma Cię w domu.

marta112 

Wysłany: 2015-01-13, 15:51   

Yenna napisał/a:

A jeśli szukasz większych oszczędności, to pamiętaj, że przy zakupie sprzętów agd i rtv warto zwracać uwagę na klasę energetyczną. No i nie zapominajmy o najważniejszym, czyli o tym, że zawsze możesz zmienić taryfę czy nawet dostawcę prądu, może więc warto się rozejrzeć po ofertach?

W ogóle warto wymienić sprzęt na nowy. Zwłaszcza lodówkę i pralkę. Nowa pralka to także oszczędność na wodzie. Stare sprzęty po prostu mają większy pobór prądu.

pannacotta 

Wysłany: 2015-02-09, 17:53   

Żeby mieć niskie rachunki za prąd mieszkając w domu jednorodzinnym, trzeba myśleć o oszczędnościach jeszcze na etapie budowy. Na http://zbudujmyto.pl/ widziałam masę rozwiązań eko. Mieszkając w bloku (z resztą w domu również) należy pamiętać o podstawowych zasadach jak wyłączanie ładowarki z gniazdka, odłączanie laptopa, gaszeniu telewizora przyciskiem a nie z pilota itp. To musi wejść w nawyk żeby cokolwiek zaoszczędzić.

popiel 

Wysłany: 2016-10-29, 19:32   

Ja myślę, że warto zastanowić się nad zmianą dostawce energii elektrycznej. Może okazać się, że inny dostawca będzie miał dla ciebie korzystniejszą ofertę. Ja zmieniłem na http://www.ewe.pl/faq/ene...iana-sprzedawcy i w skali roku jestem w stanie trochę zaoszczędzić. Może warto prześledzić, co oferują na rynku.

aniusia82 

Wysłany: 2016-11-14, 11:05   

Ciężko jest oszczędzać prąd teraz, gdy wszystko na prąd mamy, w dodatku sam w sobie najtańszy nie jest.

Odpowiedz do tematu