• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

kajametrowska 

Wysłany: 2015-09-15, 08:06   Samochód na kredyt czy na leasing

Witam. Obecie prowadzimy z męzem firmę i zastanawiamy się nad kupnem nowego samochodu. Na poczatku mysleliśmy nad kredytem ale już kilku znajomych wspomniało nam,że o wiele lepszym rozwiazaniem będzie leasing. Czy ktoś z Was ma może doświadczenia z czymś takim? Jakie rozwiązanie obecnie jest najlepsze?

I gdzie braliście kredyty albo ewentualnie leasing?

mariuszm 

Wysłany: 2015-09-15, 12:42   Re: Samochód na kredyt czy na leasing

kajametrowska napisał/a:
Witam. Obecie prowadzimy z męzem firmę i zastanawiamy się nad kupnem nowego samochodu. Na poczatku mysleliśmy nad kredytem ale już kilku znajomych wspomniało nam,że o wiele lepszym rozwiazaniem będzie leasing. Czy ktoś z Was ma może doświadczenia z czymś takim? Jakie rozwiązanie obecnie jest najlepsze?

I gdzie braliście kredyty albo ewentualnie leasing?

Ja brałem leasing w zeszłym roku w grudniu. Kupowaliśmy z żoną Opla Corsę.Powiem Ci,ze jestem zadowolony bo dzięki temu udalo mi się wiele zaoszczędzić niż gdybyśmy kupowali za gotówkę.Braliśmy leasing w Idea Banku. Aktualnie mają chyba najlepszą ofertę w tym zakresie.
Najlepiej jest sobie wszystko porównać.Nie nastawiać się na jedna konkretną firmę ale na kilka różnych i zobaczyć co ma najlepszą ofertę.
Możesz sobie jeszcze zerknać na ten artykuł:
http://www.comperia.pl/ar...y-w-mbanku.html -masz tam informacje na temat leasingu w banku.

kulturalnyjan 

Wysłany: 2015-09-16, 06:53   

Radziłbym uważać z tym leasingiem. O ile terminowo spłacany nie powinien być problematyczny o tyle jeżeli dojdzie do jakiś zaległości, jakiś mandatów z fotoradaru, konieczności przeglądu czy ubezpieczenia - to tutaj koszta potrafią nieźle wzrosnąć i trzeba być tego świadomym.

mariuszm 

Wysłany: 2015-09-16, 07:13   

kulturalnyjan napisał/a:
Radziłbym uważać z tym leasingiem. O ile terminowo spłacany nie powinien być problematyczny o tyle jeżeli dojdzie do jakiś zaległości, jakiś mandatów z fotoradaru, konieczności przeglądu czy ubezpieczenia - to tutaj koszta potrafią nieźle wzrosnąć i trzeba być tego świadomym.

Tak ale jeśli ktoś ma firmę to widzisz jakieś lepsze rozwiazanie ? W przypadku leasingu możesz sobie odliczyć sporo kasy. Poza tym nie każdy ma możliwość płacenia za samochód gotówką. W przypadku leasingu nie musisz inwestować wszystkich pieniędzy a spokojnie sobie spłacasz za miesiąc.
Obecnie można znaleźć leasing oprocentowany na 2% wartości auta.

Yenna  

Wysłany: 2015-09-16, 08:04   

Najważniejsze pytanie Kaja. Czy jestes podatnikiem vat czy nie jesteś?

kajametrowska 

Wysłany: 2015-09-16, 10:26   

Tak.Jestem podatnikiem vat i z tego co piszecie to rzeczywiśćie chyba najbardziej opłaca sie brać leasing. Dzięki mariuszm za informacje. Poczytałam sobie. Rozmawiałam już z doradcą i on przedstawił mi wszystkie za oraz przeciw leasingu oraz kredytu. Wiem,że są dodatkowe opłaty ale nie mam pieniędzy na to aby kupić samochód za gotówkę a nawet przy dodatkowych opłatach wygląda to dośc korzystnie.
Tak wiec chyba sie na to zdecyduje.

Sinna 

Wysłany: 2015-09-16, 13:09   leasing

mamy samochód w leasingu w idea banku https://www.ideabank.pl/leasing oferta wydała nam się najsensowniejsza ze wszystkich które usłyszeliśmy, poza rtym mamy tam tez konto więc mamy zaufanie do tego banku. samochód w leasingu mozna od 15 tys wziąć, w sumie tańszego sie nie opłaca bo zaraz trzeba do niego dopłacić bo sie zacznie psuć....

ola19  

Wysłany: 2015-10-13, 11:18   

Zdecydowanie opłaca się leasing. Trzeba tylko wyszukać najlepszą ofertę, a takie są tutaj: http://finanse.sprzedajem...j-firmy/leasing . To raczej umowa na dłuższy czas, więc trzeba znaleźć taką, która da najwięcej korzyści, a najmniej strat.

margo903 

Wysłany: 2015-10-20, 08:28   

Leasing w przypadku przedsiębiorców to chyba najkorzystniejsza opcja. Tym bardziej, że można skorzystać w promocji takich jak ma np. Opel http://opel.autozoliborz.pl/promocje-opel/ , gdzie dostaje się nowe auto bez opłaty wstępnej.

Rybka89 

Wysłany: 2015-11-04, 18:30   

Kilka miesięcy temu wzięliśmy samochód w leasing na firmę. Niestety kilka dni temu kierowca zgłosił usterkę. Samochód zaprowadził do http://www.ustarbowski.pl/ i tam mu go naprawili. Po kilku dniach samochód był sprawny- potrzebujemy go w działalności.

aniusia82 

Wysłany: 2017-06-01, 11:52   

Kredyt a leasing to dwie odrębne rzeczy, jak już wolałabym wziąć jednak kredyt

spiderman 

Wysłany: 2017-08-14, 06:15   

Jeśli bierzecie prywatnie samochód to moim zdaniem leasing nie jest opłacalną opcja. Jest to coś latwego do dostania i szybkiego jednak to co jest łatwe i szybkie z reguły nie jest tanie...
Proponuje przejrzeć sobie ranking kredytów gotówkowych:
http://www.kredyty-gotowkowe.net

Z racji tego,że stopy procentowe obecnie sa niskie tak więc taki kredyt można dostać w sumie w niskim oprocentowaniu.

Odpowiedz do tematu