• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

makiełka  

Wysłany: 2013-04-16, 13:36   Sposoby na zarobienie kasy

Czy macie jakieś sposoby na zarobienie pieniędzy?
W necie jest wiele ofert ale raczej nie są pewne i jest małe prawdopodobieństwo, że otrzyma się zapłatę. A może pracujecie w wakacje?
Pytam bo chętnie podjęłabym się jakiegoś zajęcia aby zarobić ale pomysłu jak to zrobić, brak.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2013-04-16, 13:55   

Przede wszystkim rodzi się pytanie ile masz lat i czy mieszkasz w większym mieście czy w wiosce, bo to przecież nie wszystko i nie wszędzie będzie ci odpowiadać.. A praca przez internet to zazwyczaj jednak duże ryzyko, chyba że ktoś gdzieś coś, po znajomości. Ale z tym to w sumie jak wszędzie...

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2013-04-16, 15:58   

Jakiś czas temu postanowiłem zacząć zarabiać na siebie, a przynajmniej na zaspokojenie moich expensive/extensive tastes, toteż zacząłem wyprzedawać co lepsze elementy księgozbioru, jakieś płyty też w sumie rozważałem puścić w obieg. Na dobry początek, bo przecież nic nie dzieje się od razu, obróciłem się od monitora, bo właśnie w tym miejscu taki pomysł mnie naszedł, koncepcja cała uniezależnienia się od siebie, bo w końcu jakiś sos kręcę na boku, zatem aż tak bardzo zależny od siebie nie jestem, no i obróciłem się, i patrzę, i widzę ścianę stafu, który mógłbym puścić w obieg, zanim on mnie puści z torbami, ale nic a nic się do obrotu nie nadaje.

Potem pomyślałem, że można by kupować tanio, a sprzedawać drogo, ale wiąże się z tym niebezpieczeństwo utraty wkładu wskutek poniesionych kosztów, które zwrócić się nie zwrócą, bo nie będzie zainteresowania. Także lipnie to wszystko wyszło, nigdy nie utrzymywałem, jakobym był bizmesmenem w uj, i zamiast kupować i sprzedawać lub sprzedawać i sprzedawać, wciąż ciągle (w mniejszym stopniu) kupuję i nie sprzedaję. Akumuluję dobra. Inwestyuję, znaczy się. Lokata długoterminowa. Moi spadkobiercy (albo wierzyciele) będą mnie wielbić.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

makiełka  

Wysłany: 2013-04-22, 11:03   :)

Smarkej ale się uśmiałam :)
No tak, inwestowanie w naszych przyszłych spadkobierców to też forma biznesu hahaha
A tak serio, to rzeczywiście kupno- sprzedaż jest marnym pomysłem w obecnych czasach, gdzie wszystkiego w sklepach jest pełno. Tak się zastanawiam nad udzielaniem korepetycji.
Studiuję filologię angielską, więc może to jest dobrym pomysłem.
A mieszkam w Łodzi.

kardel 

Wysłany: 2013-04-22, 13:42   

korki to też niekoniecznie słaby pomysł, rynek jest tak nasiąknięty że trzeba mieć naprawdę konkurencyjne ceny, poza tym mamy tyle szkół że jak ktoś ma zapłacić 30 zł za godzinę korków to wysyła na cały kurs i jeszcze dzieciak papier ma ;) Może callcenter, z tego co wiem to można sobie luźne godziny ustawić i kasa całkiem niezła, o ile coś sprzedasz albo dajesz sobie rade na helpdesku

Martina  

Wysłany: 2013-04-22, 19:23   

e no, Łódź to nie takie znowu małe miasto, pełno jest knajp, knajpek, fast-foodów i innych tego typu rzeczy, gdzie można pracować choćby na 1/4 etatu, 2 dni w tygodniu. korepetycje to mniej stały i mniej pewny dochód, ale dochód. można próbować. tak samo jak można próbować wyprowadzać komuś psa albo sprzątać mieszkania - nic pewnego. prędzej jakaś agencja pracy tymczasowej, gdzie idziesz sobie np. raz w tygodniu na inwentaryzację albo wykładanie towaru do jakiegoś sklepu. z tego też kiedyś korzystałam i nie było źle, nawet wypłacali hajsy w ten sam dzień.

makiełka  

Wysłany: 2013-06-12, 12:03   

Martina, również pracowałam kiedyś dla takiej agencji tymczasowej.
Jeśli chodzi o studentów to faktycznie niezły pomysł na dorobienie kaski.
Alle.... nie wiem jak w innych miastach, natomiast w Łodzi marnie płacą.
Z drugiej znów strony, lepsze to niż nic.

Martina  

Wysłany: 2013-06-12, 23:58   

wiadomo, taka agencja kosi połowę twojej stawki dla siebie - na tym to polega. kokosów nie zarobisz, najprędzej najniższą stawkę jaką tylko można wg polskiego prawa komuś dać. ale jak się nie ma innej opcji, to się bierze i takie zlecenia.

Koala22 

Wysłany: 2013-06-13, 18:27   

Kiedyś też dorabiałam sobie na wakacjach, ale jak zobaczyłam, że agencje tymczasowej właśnie zdzierają więcej niż sama dostaję, to olałam to wszystko.

makiełka  

Wysłany: 2013-06-17, 13:05   

No niestety, tak wygląda polska rzeczywistość.
A przyszło mi też do głowy, że może by wyjechać za granicę na wakacje i tam zarobić?
Chyba agencje pracy tymczasowej również posiadają takie oferty. Korzystał już ktoś?

Martina  

Wysłany: 2013-06-17, 20:27   

niestety, nie chcę cię martwić, ale polskie agencje pracy za granicą są jeszcze gorsze, niż te w kraju. podczas pobytu w Holandii nauczyłam się, że np. turek turkowi w każdej sytuacji pomoże na obczyźnie, a polak polakowi jeszcze w dupę kopnie. poza tym na polskie agencje za granicą trzeba BARDZO uważać, jest od groma takich, które oszukują... albo nie płacą, albo płacą z ogromnym opóźnieniem i potrącają jakieś opłaty o których nie było mowy, albo zamiast 40 godzin pracy w tygodniu zapewniają tylko tyle godzin, żebyś była w stanie pokryć koszty mieszkania i ubezpieczenia, które od razu ci z wypłaty potrącają... no i chyba nie muszę wspominać, że tak samo jak w PL oni zarabiają na twojej godzinie pracy więcej niż ty? :oczami:

rectus80  

Wysłany: 2013-08-11, 22:01   
   Polecający: nikt

Dobrym medium jest internet, można zacząć od sprzedaży swoich umiejętności lub produktów które są dostępne w Twojej okolicy po dobrej cenie.

Daniel45  

Wysłany: 2013-12-11, 00:11   

Ja dość długo zastanawiałem się jak mogę dorobić sobie kilka groszy. Aż zobaczyłam jak mój kumpel inwestuje na giełdzie. Pokazał mi ofertę domu maklerskiego z http://www.mdm.pl/ i na chwilę obecną i ja inwestuje. Nie są to jakieś gigantyczne sumy ale małymi kroczkami do przodu.

sedalin 

Wysłany: 2013-12-13, 00:34   

Jak otworzyć własny biznes i wyjść z kryzysu finansowego? Długo byłam bezrobotna i po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy znalazłam ogłoszenie w internecie o szkoleniach bezpłatnych. Urząd opłacił szkolenie. Teraz zarabiam jako fryzjerka, ale specjalizuję się głównie w przedłużaniu włosów. Szkolenia zrobiłam w Beauty for You w Krakowie. Trwało szybko, wszystko dobrze wytłumaczone i na brak klientek teraz nie narzekam :) Można u nich dostać potem rabat na włosy. Warto zajrzeć na ich stronę. A jeśli chcecie się dowiedzieć więcej to chętnie podpowiem :) Pozdrawiam

groteska 

Wysłany: 2013-12-22, 20:16   

A ja proponowałabym po prostu załapać zwyczajną pracę. Wejść na gumtree, pracuj lub inny portal z ogłoszeniami i znaleźć interesującą nas ofertę, a potem wysłać CV.
Generalnie żadna filozofia, a prosty sposób na zarobienie pieniędzy.
No i zawsze można przecież dawać także korepetycje-to prosty sposób dorobienia sobie dla uczniów i studentów.

Odpowiedz do tematu