• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

jusia_like  

Wysłany: 2006-12-09, 22:46   Święta i sylwester
   Polecający: Google

jak przeżywacie te święta i co jest w tych chwilach dla Was najbardziej ważne?
czy cenicie bliskość rodziny i w końcu czy uważacie że w dzisiejszym świecie świeta to jedna wielka komercja :luka:

ja osobiście lubie ŚWięta bo maja coś wyjątkowego i w sumie zawsze to jakis okres spokoju :)
Mam taki sygnał od lat że za początek świąt odbieram moment pojawienia sie w tv reklamy Coca-Coli i mikołaja i jadących cięzarówek śpiewających "holliday is coming...." to tak od dzieciństwa mi sie w pamięć wryło i jest to najjaskrawszy znak że święta juz ida :)

owad.lezacy  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2006-12-09, 22:49   

jusia_like napisał/a:

w ogole nie cuzje swiat juz od kilki ladnych lat, nie lubie swiat i calej tej bieganiny :niepewny:
Cytat:
czy cenicie bliskość rodziny

tak cenie bliskosc rodziny tylko u mnie jej nie odczuwam zawsze chcialam prawdziwe swieta w wielkim gronie a to ze spedzam je tylko z rodzicami bratem i babcia to ekhe jest to takie sztuczne i nie lubie tego :/ kiedys bylo inaczej teraz rodizna jest sklucona (i tak ja mala mam xD) to spedzamy swieta raz tu raz du bezsens :zdziwko:
Ostatnio zmieniony przez owad.lezacy 2006-12-09, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2006-12-09, 22:56   

jusia_like napisał/a:
i w końcu czy uważacie że w dzisiejszym świecie świeta to jedna wielka komercja

Święta Bożego Narodzenia to jedna wielka komercja, dodajmy do tego, że dość często wtedy pada śnieg i mamy zupełną porażkę.
I jeszcze się ode mnie oczekuje, że okaże radość z powodu otrzymania prezentu.

Dobrze, że spędzam je w gronie najbliższej rodziny i są mi oszczędzone jakieś wielkie zjazdy.

owad.lezacy  

Wysłany: 2006-12-09, 23:00   

Cytat:
czy uważacie że w dzisiejszym świecie świeta to jedna wielka komercja

dr frasunek napisał/a:
Święta Bożego Narodzenia to jedna wielka komercja, dodajmy do tego, że dość często wtedy pada śnieg i mamy zupełną porażkę.

a no komercha to jest ;/ kazdy niby sie raduje o jak to fajnie ... spiewa kolendy ... a tak naprawde mysli co by sie juz te swietaskonczyly i na koniec oddycha z ulga xD przynajmniej u mnie tak zawsze jest ... wsiweta tak naprawde tylko sie zre xD
Ostatnio zmieniony przez owad.lezacy 2006-12-10, 01:03, w całości zmieniany 1 raz  

Fonox 

Wysłany: 2006-12-09, 23:36   

Niecierpie gdy przyjedzie do mnie rodzina 15 osob w 2 pokojach szlag mozna dostac jeszcze k**wa ojciec z matka co chwile a co ty taki obrazony chodzisz niemasz powodu i mnie chca lać zaraz i wyzywać omg....

Jeszcze kretyn wuj przyjedzie zacznie mi krytykowac mojego kompa jakiego mam slabego ( sam ma niewiele lepszy ale kupic 512ram i mysli ze jest boss ) i że ta opera taka gówniana jeszcze banda dzieciarow ruszajca moje rzeczy

Niemoge sie doczekac az wszyscy pojada pieprzne się na łozko i będe lezal taaaak 3h spokoju !!!!

krzak  

Wysłany: 2006-12-10, 00:57   

jusia_like napisał/a:
sa to swieta Bozego narodzenia, wiec chyba to jest najwazniejsze ze obchodziny wlasnie rocznice tych wydazen - narodzin Chrystusa. wile osob zapomina ze wlasnie to swietyjemy. i te swieta sa dla mnie wazne tylko z pobudek religijnych.
jusia_like napisał/a:
czy cenicie bliskość rodziny
identycznie jak Poszczelona
Poszczelona napisał/a:
kiedys bylo inaczej
jusia_like napisał/a:
w sumie zawsze to jakis okres spokoju :)
a dla mnie to okres niepokoju
jusia_like napisał/a:
czy uważacie że w dzisiejszym świecie świeta to jedna wielka komercja
jezeli chodzi o plaszczyzne nie religijna to tak. dobija mnie to co dzieje sie w slepach i na ulicach. ten wszechobecny swiateczy wystroj i kolendy ktore slychac praktecznie wszedzie, popwoduje ze swieta nudza mi sie juz przed swietami.
dr frasunek napisał/a:

no i cala ta zadyma z prezetami. nienawidze tego. po co w ogole takie obdarowywanie sie nipotrzebnymi drobiazgami. nie ma z tego zadnych kozysci oprocz napedzania koniunktury.
Poszczelona napisał/a:
nie lubie swiat i calej tej bieganiny :niepewny:

czyzbys obawiala sie tego jak inni zareaguja na twoje zdanie? :)

jedyna rzecza ktora wywoluje u mnie jeszcze pozytywne odczucia jest pasterka. to ze tylu ludzi czuje potrzebe o polnocy przyjsc do kosciola. wtedy odczuwam takie poczucie jednosci ze wszyskimi ludzmi.
Ostatnio zmieniony przez krzak 2006-12-10, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  

owad.lezacy  

Wysłany: 2006-12-10, 01:09   

krzak napisał/a:
wieta nudza mi sie juz przed swietami.

i mie dokladnie jak tobie :| jeszcze ktos tu napsial reklama coca-coli tez mnie dobija odkad pamietam zawsze to jest :|
krzak napisał/a:
czyzbys obawiala sie tego jak inni zareaguja na twoje zdanie? :)

nie :P
krzak napisał/a:
jedyna rzecza ktora wywoluje u mnie jeszcze pozytywne odczucia jest pasterka. to ze tylu ludzi czuje potrzebe o polnocy przyjsc do kosciola. wtedy odczuwam takie poczucie jednosci ze wszyskimi ludzmi.

o u mnie tez na pasterke od zawsze chodze nawet jako maly brzdac zawsze chcialam isc :) to chyba jedyny moment w ktorym czuje swieta, i ta kolenda "bog sie rodzi" na poczatku wywoluje we mnie taka jakas radosc czuje wtedy takie dziwne cos ...

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2006-12-10, 09:36   

krzak napisał/a:
no i cala ta zadyma z prezetami. nienawidze tego. po co w ogole takie obdarowywanie sie nipotrzebnymi drobiazgami

Normalnym ludziom sprawia to radość, więc jakiś sens to ma.
Gorzej z takimi nienormalnymi jak ja, że nawet jak bym niespodzianie laptopa to pewnie bym powiedział "o fajny, dziękuje" i odłożył gdzieś na bok, żeby go odpalić po świętach. Krępująca sytuacja dla osoby dającej prezent.

Nie to co ta pani z reklamy, która rzuca się na szyję swojemu mężczyźnie bo jej pod choinkę dał depilator.

Szlachcianka  

Wysłany: 2006-12-10, 11:04   

Nie lubie tych wielkich pseudo porządków przed świętami. Jeden wielki zamęt. W dodatku teraz mam remont w całej chacie i naprawde nie wiem, jak my zdążymy z tym wszystkim.
Potem jest wigilia. Ileś tam potraw, cisza, w tym roku będzie także zapewne płacz babki że to pierwsze nasze świeta bez dziadka. Prezenty. Żeby w mój gust trafić, oj to zdarza się tylko nielicznym osobom. Ale mimo wszytsko cieszę się, bo wiem, że rodzice się starali.
Na pasterkę z czystej formalności.

W pierwsze albo drugie święto w mojej rodzinie organizuje się własnie taki wielki zjazd, którego nie znoszę. Moja druga babka ma zwyczaj wtedy przekrzykiwać wszystkich zwracając się do mnie "Monika, ale przytyłaś. Znowu.". Zazwyczaj podczas tego zjazdu najwięcej rozmawiam z kuzynką, która dostarcza mi rad kosmetycznych.
Wciskanie mi na siłę jedzenia, zaproszenia do rodziny do Niemiec itp... i koniec wielkiego zjazdu.

A po świętach przyjedzie do mnie moja przyjaciółka. I będzie super :hyhy: żałuję tylko, że jeszcze nie będe miała przy sobie w te dni mojego przyjaciela.
_______

<33

Zombwbij  

Wysłany: 2006-12-10, 11:17   

No nie, znowu święta. Mają swoje zalety, ale za nimi nie przepadam; latanie, zamieszanie, wielkie 'przygotowania' (w tym sprzątanie :kwasny: ) - pic na wodę...
I tak większość rodziny i znajomych czeka na szybkie zakończenie tego "rytuału". Łącznie ze mną :suchy:

krzak napisał/a:
jedyna rzecza ktora wywoluje u mnie jeszcze pozytywne odczucia jest pasterka
U mnie to świadomość, że całe te święta się skończą.

Katharsis  

Wysłany: 2006-12-10, 11:18   
   Polecający: Lewiatan

pochodze z ateistycznej rodziny, mimo to obchodzimy swieta... dla mnie znacza one jednak co inne niz dla rodzicow ;)

Jezeli wszyscy swietuja, to czemu my nie? ;D W koncu raz na rok mozna sobie pozwoli na jakies dobre zarcie, porzadne prezenty... i tylko to cenie w swietach: jedzenie & presents. Szczere ;d

W tym roku jedziemy do Polski... :) Nie ciesze sie z tego, ze jade do rodziny, ale z tego, ze jade do Polski, do mojego kraju, do kraju, gdzie jestem rozumiany i rozumiem wszystko, blabla ;d
Szlachcianka napisał/a:
Nie lubie tych wielkich pseudo porządków przed świętami. Jeden wielki zamęt.

To nie sprzataj, ucz sie od Rzeznina :>
jusia_like napisał/a:
czy cenicie bliskość rodziny i w końcu czy uważacie że w dzisiejszym świecie świeta to jedna wielka komercja

swieta to komercja, skoro juz nawet ateisci je swietuja, to ocs jest nie tak ;D

PS Moje jedyne ozdoby swiateczne:
http://img148.imageshack....p1010005fd1.jpg aniolki smierci
http://img246.imageshack....p1010003xb9.jpg

GoS!a  

Wysłany: 2006-12-10, 11:40   

Yhh ja tez nie znosze przedzedświątecznych porzadków.. Jeszcze jak mama goni do roboty :) Ale w tym toku pomoge mamusi a pozniej do IRL spadam na 2 tyg :P

Lola  

Wysłany: 2006-12-10, 11:43   
   Polecający: religia tv

Ja lubie świeta , pomimo tego ze po tej całej kolacji , gdzie wszyscy łamiąc sie opłatkiem beda mi zyczyć zdanej matury i dostania sie na studia , w milczeniu siedze przed kompem albo oglądam Kevina Samego W Domu , ale i tak jest fajnie ;p
Zawsze sie wtedy zastanawiam jaki był ten rok , który sie w te świeta prawie konczy ( bo w sylwka nie bedzie czasu na przemyślenia ;p ) Ten rok był wyjątkowo udany , pomimo wielu łez i tak sie ciesze ze dane mi było go przezyć. Mam nadzieje ze kolejny bedzie jeszcze lepszy.
Prezenty rzadko dostaje , i dobrze bo mam je gdzieś ;] Bo i tak nigdy nikt nie wie co mnie ineteresuje i o czym marze.

krzak  

Wysłany: 2006-12-10, 12:14   

dr frasunek napisał/a:
Normalnym ludziom sprawia to radość, więc jakiś sens to ma.

aha. :rotfl:
Szlachcianka napisał/a:
W dodatku teraz mam remont w całej chacie
ja wlasnie wczoraj skonczylem u siebie. wspolczuje kazdemu kto to musi przezyc. nidy wiecej remontow!! :dobani:
lolinka napisał/a:
wszyscy łamiąc sie opłatkiem beda mi zyczyć zdanej matury i dostania sie na studia

a ja wiem czego mi beda zyczyc i juz mnie to wkurza :dobani:
lolinka napisał/a:
Kevina Samego W Domu , ale i tak jest fajnie ;p
to taz chyba stamdart na swieta :rotfl:

Katharsis  

Wysłany: 2006-12-10, 16:20   
   Polecający: Lewiatan

Cytat:
to taz chyba stamdart na swieta :rotfl:

w Niemczech co roku Forrest Gumpa puszczaja, Niemcy maja lepszy gust :D

Odpowiedz do tematu