• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

zbych1112  

Wysłany: 2008-08-09, 23:23   

bro napisał/a:
Nie narzekają tylko na drogi, ale moim zdaniem jest to główny powód wypadków na drogach.
Główny powodem wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków jazdy bądź nadmierna prędkość.
Karczoch napisał/a:
jaro21_89 napisał/a:
Naucz się po tych, które są jeździć...

święta racja
Chyba nigdy nie prowadziliście samochodu. Nie można nauczyć się jeździć po drogach pełnych dziur. Nie każdą dziurę można zauważyć a jak koło Ci wpadnie w taką dziurę przy "odpowiedniej" prędkości wypadek gwarantowany. A koleiny na trasach? To też bardzo niebezpieczne miejsca. Każdy może z nich "wypaść" podczas jazdy. Nie łatwo wtedy o poślizg i wypadek.

No chyba, że macie na myśli jazdę rowerem to sory.
To, co się przed nim nie chowa"

J. W. Goethe

bro  

Wysłany: 2008-08-10, 13:22   

jaro21_89 napisał/a:
Naucz się po tych, które są jeździć...
Nie musisz się o mnie martwić, ja potrafię.
jaro21_89 napisał/a:
Na mnie działają...
Znaczy do tego czasu nie jechałeś poprawnie, bo Cię nic nie przestraszyło? Że tacy ludzie dostają prawo jazdy, masakra.
Karczoch napisał/a:
droga sama się nie wygina, spychając samochody na sąsiedni pas
nie bardzo rozumiem, masz na myśli zasypianie, o którym piszesz dalej?
Karczoch napisał/a:
droga sama nie przechyla się niespodziewanie, nagle, gwałtownie, powodując wzrost prędkości do 200 km/h
o widzisz, na autostradach w Niemczech nie ma takiego problemu, bo tam nie ma ograniczenia prędkości
Karczoch napisał/a:
droga nie proponuje "jednego głębszego"
a tu się zgodzę
Karczoch napisał/a:
droga nie powoduje snu za kierownicą...
droga nie powoduje utraty pieniędzy za niedostarczenie/niedojechanie itd. na czas - przecież zawsze można wyjechać 3 dni wcześniej, prawda?
zbych1112 napisał/a:
Główny powodem wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków jazdy bądź nadmierna prędkość.
No właśnie, bo byle deszcz i już koleiny są pełne wody - a to może być powodem wypadku!

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2008-08-10, 13:53   
   Polecający: Paulinaaa

bro napisał/a:
No właśnie, bo byle deszcz i już koleiny są pełne wody - a to może być powodem wypadku!

zgadzam sie, kiedys o mało co przez koleiny pełne wody nie wpadlismy z kuzynem do rowu :/
bro napisał/a:
o widzisz, na autostradach w Niemczech nie ma takiego problemu, bo tam nie ma ograniczenia prędkości
nie ma nawet czego porównywac, Niemiecki autobahn to klasa sama dla siebie.

kolosii 

Wysłany: 2008-08-10, 16:56   

jaro21_89 napisał/a:
Karczoch napisał/a:

wczoraj usłyszałam, ze kumpel znajowego mojego taty pędził ponad 200 km/h na drodze, gdzie 100 km/h to już i tak kamikadze, wyprzedzał karetkę tuż przed zakrętem i przez to zderzył się czołowo z jakimś kierowcą jadącym sobie około 50 km/h... oczywiście cztery trupy na miejscu, z żony "pirata" która jechała koło niego (nie mogę pojąc, daczego nie interweniowała, żeby tak szybko nie jechał, zwłaszcza że to podobno była rozsądna osoba) została krwawa miazga...

Czy to nie miało czasem miejsca na mazurach?

Jaro, a dlaczego pytasz akurat o Mazury? Znaczy, mnie się wydaje, że to jedno z bardziej niebezpicznych miejsc, przecież jest tam pełno turystów a to właśnie oni powodują wiele wypadków. Jadą w długą trasę której na co dzień nie pokonują i nie uważają, a powinni podwójnie. Lekkomyślność, krótko mówiąc. A własnie niedawno wpadł mi w oko artykuł o tym, że na Mazurach jest w tym roku rekordowa ilosć wypadków...
(LINK DO ARTYKULU)

koleszka 

Wysłany: 2008-08-12, 15:06   

I ten artykuł świadczy tylko o tym jak bardzo należy uważać i że wakacje zbierają żniwa na drogach. Dlatego nogi z gazu żeby do domu dojechać.

Odpowiedz do tematu