• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2014-05-14, 23:29   

jakaś reklamiara odświeżyła temat i teraz mu smutno, bo:
1) tęsknię za sis i Colorką
2) umrę w wynajmowanym mieszkaniu pracując za niewiele więcej niż minimalna i nie mogąc odłożyć na nic, nawet na cholerne wakacje, a co dopiero na własne 35 metrów kwadratowych.

depresja tak bardzo.

MarekWaga  

Wysłany: 2014-10-21, 14:00   

Dziś wiele młodych małżeństw zadłuża się, często po to by dotrzymać kroku grupie swoich znajomych. W oczach innych pragną być postrzegani za osoby, którym się powodzi, które stać na piękne mieszkanie, drogie ubrania czy luksusowe auto. To błędne koło, które wpędza w potworne długi, a później problemy w relacjach z najbliższymi. Warto zatrzymać się w tym pędzie póki jest jeszcze realna szansa na spłatę zadłużenia.

marta112 

Wysłany: 2014-10-22, 14:38   

To co opisujesz to jeszcze pół biedy. Czasem łatwo się spłaca, bierze nowe pożyczki, ale przytrafia się wypadek i utrata pracy. Wtedy nadchodzi tragedia.

62miko 

Wysłany: 2015-01-24, 16:34   

Kredyt bardzo łatwo wziąć, gorzej z jego spłatą. Wiem bo sama mam długi, które spędzają mi sen z powiek. Jeśli już chcesz żyć na kredyt to radzę czytać uważnie opinie o kredytach by nie narobić sobie kłopotów. Takie opinie bardzo pomagają w wybraniu najlepszej oferty.

Ludmisia  

Wysłany: 2015-01-26, 13:31   

Niby piszecie, że tak źle, ale statystyki jednak mówią coś trochę innego ;)

Cytat:
Z najnowszego raportu InfoDług opublikowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor jasno wynika, że prawie 94% Polaków spłaca zaciągnięte kredyty w terminie. To już 29. edycja badania przeprowadzanego kilka razy w roku, zazwyczaj kwartalnie. Wszystkie dane odnoszą się do stanu na koniec września.

źródło: http://janvest.pl/news,19...dyty-w-terminie

ziomek12  

Wysłany: 2015-04-26, 16:59   

dla mnie życie na kredyt to takie uwiązanie na całe życie, brak wolności. lepiej oszczędzać a potem coś kupić niż odwrotnie.

owsiana  

Wysłany: 2015-06-08, 17:52   

Sporo ludzi żyje na kredyt lub ma duże długi. Ja jestem zdania, że powinno się robić wszystko by z nich wyjść w jak najkrótszym czasie. Można to zrobić na własną rękę lub spróbować ogłosić upadłość konsumencką. Może w tym pomóc ta firma https://wyjsczdlugow.pl/ Mają spore doświadczenie i wspierają klienta aż do całkowitego zakończenia sprawy.

mariuszm 

Wysłany: 2015-07-03, 08:13   

No dobra ale jak wyobrażacie sobie na przykład kupno mieszkania ? Bo ja sam nie wyobrażam sobie kupna za gotówkę.No chyba,że jak będę już stary. Nie każdy posiada tak bogatych rodziców,ze są mu w stanie kupić mieszkanie.

Poza tym poczytajcie sobie o programie mieszkanie dla młodych:
http://www.kredyt-mieszka...iowy-z-doplata/

Obecnie daje możliwośc dobrych dopłat ( dla rodzin z 1 dzieckiem 15%, dla 2 dzieci jest to 20%) czyli nie jest tak źle.

Poza tym wynajmując tracicie więcej.

renia12 

Wysłany: 2015-07-15, 08:20   

Przy podstawowej wiedzy na temat kredytów hipotecznych i na temat finansów samodzielnie możemy obliczyć, czy stać nas będzie na taki kredyt. Wiadomo, że najpierw trzeba znaleźć mieszkanie, przygotować się odpowiednio, by być wiarygodnym w oczach analityka bankowego i wybrać najlepsza ofertę. Można porównać aktualne oferty na http://www.kredyty-mieszkaniowe.info - sprawdzone, aktualne produkty bankowe przedstawione czytelnie i jasno. Skontaktować się z doradcą/konsultantem i działać. To długa droga i często nie łatwa. Jednak często to jedyna szansa na własny kąt.

owsiana  

Wysłany: 2015-09-17, 23:02   

Życie na kredyt jest bardzo stresujące i lepiej unikać zadłużenia jeśli tylko jest to możliwe. Warto przeczytać artykuł http://blog.kredytinkaso....etli-zadluzenia jeśli ktoś ma długi to może mu on pomóc w wyjściu z nich. W polsce skala zadłużenia jest dość duża. Wydaje mi się, że to przez to iz polacy nie wiedzą do końca co zrobić by wyjść z długu bez szwanku.

dioda 

Wysłany: 2015-09-21, 13:17   

Nie da się nie zauważyć, że coraz częściej żyjemy na kredyt. Ja póki co mam aktywny na koncie kredyt na mieszkanie (na kupno za gotówkę mnie nie stać), ale mam takich znajomych którzy do pewnego czasu żyli tylko z kredytów. Skończyło się na tym, że mąż zaczął pić i wylądował w Prywatnym Ośrodku Uzależnień AGNUS, a żona pare dobrych tygodni szukała lokum dla siebie i dzieci, bo przez niespłacone kredyty wyrzucono ich z mieszkania. Wiem, że teraz mieszkają kątem u teściów i próbują zacząć od nowa. Także przestrzegam przez życiem na kredyt.

Kornel 

Wysłany: 2015-09-29, 22:45   

Wielu łatwo się mówi, ja bym nie wziął a jakbyś miał dzieci 1200 pensji i 1000 opłat? To co pod most bo nie weźmiesz kredytu? Każdy myśli sobie - z czasem będzie lepiej. Tyle, że jak już trzeba to wtedy dobrze zrobić to z głową macie przecież porównywarki w sieci - http://www.terve.pl/ przykładowa, dlaczego ludzie z tego nie korzystają? Można naprawdę oszczędzić spore pieniądze na oprocentowaniu.

beatinka  

Wysłany: 2015-09-29, 23:24   

Takie porównywarki są najlepszym narzędziem. Większość z nas musi wziąć kredyt, by zacząć żyć na swoim.

MissIndependent  

Wysłany: 2015-10-01, 18:32   

ja wzięłąm kredyt na mieszkanie, jeszcze z moim ex narzeczonym, pod koniec 2012. niewielki, bo 113tys, ale jednak. pół roku później juz razem nie bylismy, nie z powodu kredytu, a i kredytem sie trzeba było jakoś podzielić, i dojść do porozumienia co z mieszkaniem... teraz nie mam ani kredytu hipotecznego, ani mieszkania. czy żałuję?? może trochę, bo wyszło, że jestem na tym stratna. ale tak naprawdę nie było innej możliwości, jeśli chcieliśmy mieszkać na swoim, a nie w wynajmowanym mieszkaniu. choc wiem, że niektórym mogą pomóc rodzice, albo mają duuuuzę oszczędności i kredytem się ratować nie muszą.

teraz hipotecznego nie mamy na głowie, ale tv kupiliśmy na raty i musieliśmy wziąć pożyczkę na remont łazienki. innego wyjścia nie było, bo czasami lepiej/łatwiej się zapożyczyć i zrobić/kupić coś od razu. nie mielibyśmy telewizora, a remont pewnie zaczęlibyśmy za rok. z kolei moi rodzice nie mieliby pralki na przykład. bo nie zawsze można cos kupić za gotówkę od razu, jak się takiej sumy na wyciągnięcie ręki nie ma.

ale życie z kredytów to głupota. wziąć kredyt, żeby kupić dzieciom to i to i to, i pojechać za granicę na wakacje, i potem znowu jakiś na bzdety... słyszałam o takich przypadkach, choć osobiście nikogo takiego nie znam... no słów brak na ludzką głupotę.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2015-10-01, 19:00   

skłaniam się ku możliwości zakupu domu na kredyt, ale tylko dlatego, że mieszkam za granicą i tutaj rata kredytu hipotecznego to nie ten sam koszt, co wynajem mieszkania, a niższy. więc jeśli teraz wynajmuję i spłacam czyjś kredyt, to jednak wolałabym spłacać własny. mieszkać w wynajmowanym przez 10 lat i wpakować komuś setki tysięcy do kieszeni, a mieszkanie nie będzie ani trochę bardziej moje...? no nie mogę tego przeżyć. spłacę swoje, później może kupię inne już za gotówkę, to z kredytu wynajmę komuś i jeszcze wypłatę z tego będę mieć :luka:

Odpowiedz do tematu