• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Pasażer
2011-09-13, 14:02

Ogólna ocena użytkownika
10
60%
 60%  [ 3 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
7
20%
 20%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
20%
 20%  [ 1 ]
Nie umiem określić
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 5

Autor Wiadomość

jestem  

Wysłany: 2011-09-12, 20:07   

Po co *ludzie zapuszczają brody? (Tak, to podchwytliwe pytanie).

*Albo mężczyźni raczej.
Ostatnio zmieniony przez jestem 2011-09-12, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  

Pasażer  

Wysłany: 2011-09-12, 20:12   

Żeby łaskotać kobiece uda. (Nie, to nie jest podchwytliwa odpowiedź).

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-09-12, 20:16   

Skąd tyle ****** [słowo, którego nie było] aluzji i nawiązań do seksu w Twoich postach?

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Pasażer  

Wysłany: 2011-09-12, 20:21   

Taki wiek.

(Nie zauważyłem, bym pisał o tym często. Może za bardzo się dopatrujesz?).

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2011-09-12, 21:10   

Dwa pytania:
1.Kto to jest grafoman (bez odnoszenia do siebie tym razem ;) )?
2.Kiedy i jak zdałeś sobie sprawę, że (żaden) bóg nie istnieje?

Pasażer  

Wysłany: 2011-09-12, 21:19   

(Ech, Greggy, miałem nadzieję na coś lepszego od ciebie).

1. Taki człowiek, który dużo pisze, a niekoniecznie potrafi? Pewnie coś w ten deseń.
2. Kolejne, po pytaniu Kerosine, na które mam ochotę "odpowiedzieć Freudem". Zostańmy przy: "to był czwartek", hm?
Inteligentny człowiek powinien odrzec raczej, że nic nie jest pewne. Może moje zmysły są nie dość rozwinięte? Żeby ominąć narzekania katoli (hyhy) i tłumaczenia w stylu "powietrza też nie widać, a jest" odpowiem jeszcze inaczej: nie mam żadnego dowodu na istnienie boga, dlatego trudno mi w niego uwierzyć. Bardzo chciałbym się mylić, ale przecież to nie jest prawdopodobne. :oczami:

Katharsis  

Wysłany: 2011-09-12, 21:45   
   Polecający: Lewiatan

Pasażer napisał/a:
Inteligentny człowiek powinien odrzec raczej, że nic nie jest pewne. Może moje zmysły są nie dość rozwinięte? Żeby ominąć narzekania katoli (hyhy) i tłumaczenia w stylu "powietrza też nie widać, a jest" odpowiem jeszcze inaczej: nie mam żadnego dowodu na istnienie boga, dlatego trudno mi w niego uwierzyć. Bardzo chciałbym się mylić, ale przecież to nie jest prawdopodobne

kiedyś dostaniesz piwo

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2011-09-12, 21:46   

Pasażer napisał/a:

1. Taki człowiek, który dużo pisze, a niekoniecznie potrafi? Pewnie coś w ten deseń.

Jeśli tak, to dlaczego Plant jest grafomanem? Aż takie kiepskie te jego teksty? Czy też to takie zwyczajne wyolbrzymienie z twojej strony?
No to jeszcze dwa bonusowe pytania:
Czy Bob Dylan jest pod tym względem lepszy? U niego też jest pełno "baby", a proponowany był do literackiej Nagrody Nobla, tak tylko pytam.
No i, czy nie uważasz, że owa nagroda straciła na prestiżu?

Pasażer  

Wysłany: 2011-09-12, 22:13   

I teraz rozgraniczę dwie rzeczy.

Po pierwsze - Plant jest geniuszem. Pewnie gdzieś na forum na niego narzekałem, ale to ma raczej związek z jego wykonaniem Song to the Siren. Jestem przewrażliwiony na punkcie kilku rzeczy i różnie zdarza mi się o nich pisać. Muzyka do nich należy.

Po drugie - ja często piszę tu (czyt. "na tym forum") niekoniecznie dokładnie to, co mam akurat na myśli. To forum jest eksperymentem. Gdybym miał wchodzić tu i pisać zawsze dokładnie to, co czuję i myślę, to byłoby mi nudno. Czasem trzeba pozmyślać, pościemniać. Podpuścić kogoś. Poudawać bardziej zadufanego w sobie niż się jest w rzeczywistości.

Dylana również słucham z chęcią. Jego Desolation row to jeden z piękniejszych utworów jakie znam. Prostota utworów to broń obosieczna - niektórzy panują nad tym genialnie. Wystarczy poczytać Hemingwaya.

Pisanie o tekściarzach, że to grafomani, jest przecież takie modne ostatnio. Polacy zwłaszcza mają na tym punkcie "ała". Polacy mają kompleksy w wielu kwestiach zresztą, nie będę w to wnikał, bo będzie to odejście od tematu.

(I teraz w tle powinno lecieć coś odpowiednio wyświechtanego i wzniosłego, jak choćby Carmina Burana).

A co do Nobla - wszystkie nagrody tracą na prestiżu, na tym polega ich urok. Zresztą, jacy ludzie, takie nagrody. Moje wydawnictwo wypuszcza niedługo książki zdobywców Pulitzera i PEN/Faulkner Award, pana Cunninghama i pani Egan, które są ciekawe, da się je przyjemnie czytać, ale niektóre przemówienia czy wywiady pisarzy sprzed kilkudziesięciu lat wzbudzają więcej emocji, niż cała twórczość tych pisarzy.

To prowadzi do odwiecznych narzekań w stylu "chciałbym żyć X lat temu". Nie róbmy tego. Dawajmy Noble Obamom tego świata. Za mało w tym wszystkim serca, a za dużo medialnych bzdur. (Widziałem reakcję pewnej pisarki na literackiego Nobla, która zbyła dziennikarza i zamknęła furtkę i weszła do swojego domu. Czy to była odpowiednia reakcja? Nie wiem. Czytałem też ostatnio wypowiedź Aronofsky'ego na temat nagrody, którą w Wenecji przyznało jury pod jego przewodnictwem - wzniosłe zdania, w które ubrał werdykt to nieuchronny znak, że teraźniejszość brnie przez słowa, których kiedyś nikt nie odważyłby się użyć wobec rzeczy tylko "dobrych"). Nasi idole nie giną na wojnach, nie umierają z miłości, nie wkładają na koncertach członków w kobiece usta, żeby zrobić sobie dobrze lub żeby powalczyć z nijaką moralnością oburzonych tłumów. Nasi idole oceniają piosenki w programach telewizyjnych i piszą felietony dla podrzędnych gazet. A na koncertach robią z siebie idiotów, żeby sprzedać więcej płyt. Zeszmacamy się, taniejemy. Nagrody naszych idoli tanieją razem z nami.

(Swoją drogą nie dostaję prawie wcale kopiowanych pytań. Jestem nieomal zaszczycony).

Edit - dużo tu błędów. Poprawiłem jeden. Szlag z resztą.
Ostatnio zmieniony przez Pasażer 2011-09-12, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  

Sol  

Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2011-09-12, 22:50   

Pasażer napisał/a:
To forum jest eksperymentem.
Czy (mini)zloty związane z tym forum traktujesz jako przedłużenie tego eksperymentu?

Czy wyznaczanie Cię do PWP ma jakikolwiek sens, skoro traktujesz to forum jako eksperyment? Głównym założeniem tej zabawy ma być szczerość w odpowiedziach na pytania. Jesteś raczej szczery, czy raczej podpuszczasz?

Kiedy świat byłby piękniejszy: gdyby zasiedlający go ludzie byli w większości impulsywni, czy w większości opanowani i z dystansem?

Gdybyś musiał zbanować jednego moderatora, kogo byś wybrał? :oczami:

Czy wg Ciebie istnieje różnica między mężczyzną a facetem?

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Pasażer  

Wysłany: 2011-09-12, 23:07   

Sol napisał/a:
Czy (mini)zloty związane z tym forum traktujesz jako przedłużenie tego eksperymentu?

Nie.

Sol napisał/a:
Czy wyznaczanie Cię do PWP ma jakikolwiek sens, skoro traktujesz to forum jako eksperyment? Głównym założeniem tej zabawy ma być szczerość w odpowiedziach na pytania. Jesteś raczej szczery, czy raczej podpuszczasz?

Tutaj odpowiadam na pytania szczerze. Szkoda, że tylko kilka osób pyta, ale z drugiej strony idziemy w jakość, nie ilość. W tym temacie jak w życiu jest, chyba - rozmawiasz ze wszystkimi wkoło o tym samym. A potem się ludzie dziwią, że forum umiera, podczas gdy sami nie potrafią się wysilić na to, by naprawdę zainteresować się tutaj kimś raz w roku.

Sol napisał/a:
Kiedy świat byłby piękniejszy: gdyby zasiedlający go ludzie byli w większości impulsywni, czy w większości opanowani i z dystansem?

Piękniejszy? Jestem człowiekiem raczej spokojnym, ludzka impulsywność wiązałaby się raczej z wzrostem przestępczości i różnego typu otwarciem na dewiacje. Pójście w drugą stronę mogłoby się skończyć dla mnie fatalnie, apatia to nie jest to, w co celuję.

Twoje pytanie prowadzi mnie raczej w kierunku zdania "ten świat, wbrew wszystkiemu, może być najlepszy jakiego moglibyśmy dla siebie oczekiwać". Chociaż w świetle teorii alternatywnych wszechświatów, Wieloświatu, po ostatnim rozgrzebaniu bibliografii Wellsa i tego typu spraw muszę powiedzieć, że chętnie spróbowałbym w tym "żywszym" świecie.

Sol napisał/a:
Gdybyś musiał zbanować jednego moderatora, kogo byś wybrał?

Kerosine.

Sol napisał/a:
Czy wg Ciebie istnieje różnica między mężczyzną a facetem?

Pewnie. "Facet" jest nacechowany pejoratywnie. Choć niektórzy chcieliby pewnie dopatrywać się w tym słowie bardziej wyluzowanej formy słowa "mężczyzna", to faktem jest, że to nacechowanie zdradza osobę używającą. Kiedy kobieta mówi "mój facet", to od razu można założyć, że w głowie buduje dystans do relacji/stosunków - oczywiście to nie jest zasada, ale słowa których używamy w dużej mierze pokazują kim jesteśmy.

Popatrz na różnorodność Smarkeja, popatrz na lakoniczność Kaśś (uznajmy, że to dwa różne style), a potem zwróć uwagę na zwyczajność Justyk. Nawet ważnyczłonek stara się zwrócić na siebie uwagę neologizmami, czasem zdarza mu się dobrze odmienić jakieś trudniejsze słowo. Spójrz na to jak bardzo część userów tego forum się powtarza. Albo jak tworzą się tu mody językowe. Mnóstwo osób pisze "na tym forumie" (to chyba podobna maniera jak pisanie "wogle" - "jesteśmy tacy niepoprawni, fuck the system"), mój nick kilkoro userów odmienia pisząc "pasażeru". Chwilowa chęć zwrócenia uwagi na swoją niezwykłość czy zamiłowanie do wydziwnień?

Jest taka teoria, że pisanie skrótami i celowo z błędami ortograficznymi jest dobrym znakiem, bo żeby napisać wyraz niepoprawnie trzeba najpierw orientować się jak dany wyraz naprawdę wygląda. (Właśnie zorientowałem się, że mnie poniosło, bo pytanie było na całkiem inny temat). Tak, myślę, że mężczyzna i facet to dwie różne "rzeczy".

Sol  

Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2011-09-12, 23:13   

Dlaczego masz pejoratywny stosunek do mojego Lubego? :luka:

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Pasażer  

Wysłany: 2011-09-12, 23:14   

Nie mam żadnego stosunku do Twojego lubego, Izabelo.

A może Ty masz pejoratywny stosunek do swojego mężczyzny, hm? :oczami:

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-09-12, 23:17   

Czy słuchałeś kiedyś w swym życiu album, który mimo wspaniałości muzycznej odrzucił cię mizernością produkcji i masteringu? Abo odwrotnie, coś co niesamowicie mierzwiło cię dźwiękiem zdobyło cię kompozycjami?

Kerosine  

Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-09-12, 23:20   

Uważasz, iż kilka początkowych zj*bek z początków "kariery" moderatora już na zawsze mnie w tej roli dyskwalifikują? Innymi słowy - "Bóg Ci przebaczy, Internet - nigdy"? Czy może chodzi o coś jeszcze innego?

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi