• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Colorblind
2009-05-17, 00:45

Ocena użytkownika
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
20%
 20%  [ 1 ]
7
20%
 20%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
20%
 20%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
20%
 20%  [ 1 ]
1
20%
 20%  [ 1 ]
nie potrafię określić
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 5

Autor Wiadomość

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2009-05-12, 23:18   Ptaq

wiecie, co czynić

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Ptaq  

Tytuł: Test

Wysłany: 2009-05-12, 23:28   
   Polecający: Ptaq

Czekam na pytania, liczę na jakieś proste :)

A i przypominam o trochę zmienionych zasadach:
http://www.forumnasze.net...asady-vt797.htm

Go ! :)

bro  

Wysłany: 2009-05-12, 23:47   

1. Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem Natalii Kukulskiej "im więcej Ciebie tym mniej"? Odpowiedź uzasadnij
2. Dlaczego w języku polskim zauważa się generalną tendencję do wyrównywania paradygmatu akcentuacyjnego na rzecz paroksytonezy?
3. Jak silna jest silnia?
4. Jeśli "!" oznacza silnię, to co oznacza "#"?
5. Jeśli zgodnie z zasadami osoba zasiadają w PWP może pisać wiele postów, które są odpowiedzią na pytania, to na jakie pytania odpowiedziałeś powyżej?
6. Dlaczego jesteś za cenzura ilościową?
7. Dlaczego oprócz Ciebie nikt nie może ustawić "nie pokazuj, że jestem na forum"?
8. Jakie filtry google lubisz i dlaczego?
9. W jakiej książce dla gimnazjalistów chciałbyś się pojawić i dlaczego?
10. Czemu nie umiesz się bawić?

Ptaq  

Wysłany: 2009-05-13, 01:13   

Cytat:
1. Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem Natalii Kukulskiej "im więcej Ciebie tym mniej"? Odpowiedź uzasadnij

Zależy w jakim kontekście, np. w kontekście dosłownym więcej Ciebie (jesteś większy grubszy) to nie może być Cie równocześnie mniej, jeżeli weźmiemy ciut głębsze przemyślenie im więcej Ciebie (gdzieś tam) tym mniej (gdzieś tam). I wiele, wiele innych jeszcze bardziej wnikliwych analiz można by robić - tu 2 proste wskazujące, że raz prawda, raz nie i w zależności jak dosłownie to bierzemy.

Cytat:
2. Dlaczego w języku polskim zauważa się generalną tendencję do wyrównywania paradygmatu akcentuacyjnego na rzecz paroksytonezy?

Niestety nie jestem z wykształcenia polonistą a i samym językiem polskim za bardzo się nie interesuję, staram się w miarę możliwości poprawnie pisać, a to powyższe pytanie niestety nie na moim poziomie jest ;)

Cytat:
3. Jak silna jest silnia?

Silna jest, silniejsza od potęgi ;)

Cytat:
4. Jeśli "!" oznacza silnię, to co oznacza "#"?

Niestety nie wiem, nie spotkałem się z tym.

Cytat:
5. Jeśli zgodnie z zasadami osoba zasiadają w PWP może pisać wiele postów, które są odpowiedzią na pytania, to na jakie pytania odpowiedziałeś powyżej?

Trochę "nagiąłem" zasady, w celu uniknięcia błędnie zadawanych pytań i podkreślenia zmiany zasad. Obiecuję, że się to już nie powtórzy :)

Cytat:
6. Dlaczego jesteś za cenzura ilościową?

Jak już pisałem w innym temacie - liczę, że wraz z jej wprowadzeniem poprawni się jakość odpowiedzi, a przynajmniej będę dążył do tego, by odpowiedź na każde zdanie była min. 1 sensownym zdaniem (choć fakt faktem, że nikogo do tego zmusić nie można), ale z racji mniejszej ilości oby ludziom chciało się dokładniej odpisywać.

Cytat:
7. Dlaczego oprócz Ciebie nikt nie może ustawić "nie pokazuj, że jestem na forum"?

Hmm.. muszę, to zobaczyć, ale możliwe, że tylko administratorzy (ew. moderatorzy (?)) mają taki przywilej ustawiony.

Cytat:
8. Jakie filtry google lubisz i dlaczego?

Nie lubię żadnych filtrów w google :( dlaczego ? bo każdy powoduję, że moja stronka znika w odchłanii setek innych, i potem trzeba długo czekać by powróciła znów do łaski google.

Cytat:
9. W jakiej książce dla gimnazjalistów chciałbyś się pojawić i dlaczego?

Ja, jako ja? hmm... Chyba żadnej, ale jak bym już musiał wybierać, to może w jakiejś informatycznej ;) a to z powodu tego, że żadna inna bardziej nie pasuje...

Cytat:
10. Czemu nie umiesz się bawić?

Umiem, umiem... tylko, nie zawsze w to co w inni chcą bym się bawił.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2009-05-13, 10:23   

1. dlaczego cię tu tak mało?
2. co byś zrobił z milionem złotych?
3. a z tygodniem wolnego czasu?

Ptaq  

Wysłany: 2009-05-13, 16:28   

Cytat:

No to, że mam mało czasu pracuje, studiuje i jeszcze jakieś tam rozrywki pozakomputerowe zabierają mi tyle czasu, że teraz już rzadko kiedy mogę tu zaglądać, to słyszeliście.
Kolejny pewnie dość istotny powód jest, że jeżeli już się tak przez dłuższy czas nie było i nawet teraz jak mam kilka dni luźniejsze wchodzę, to jednak już "nie jestem w temacie" - dużo nowych użytkowników których nie znam, ciężko się w to wszystko ponownie wdrożyć, potem i tak może być gorszy okres... i znów nawet to co nadrobię to pójdzie w niepamięć.
Staram się być w miarę na bieżąco... a jak jest to różnie bywa.

Cytat:
2. co byś zrobił z milionem złotych?

Pewnie jakąś część przeznaczył bym na czarną godzinę - jakaś lokata i by szło na %, tak by powiedzmy po XX latach mieć z powiedzmy połowy miliona kolejne kilka milionów.
A resztę przeznaczył bym pewnie na rozwój firmy, mam kilka pomysłów na biznes które potrzebowały by nakładów finansowych - tak więc było by na co wydawać.
W skrócie: na czarną godzinę + zainwestował bym.

Cytat:
3. a z tygodniem wolnego czasu?

Pewnie pojechał bym gdzieś w góry, zawsze chciałem pojechać w lato w Bieszczady, tyle -że nigdy tam mi się nie udało dojechać, zawsze gdzieś albo kończyło się w beskidach ew. w tatrach. Raz byłem w zimę w Bieszczadach i tak specyficznie... myślę, że w lato jeszcze bardziej by mi się podobało - dlatego tydzień wolnego i bym tam pojechał... no i jeszcze musiał bym znaleźć kogoś kto tez by miał czas i ochotę ;)

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2009-05-13, 17:02   

1. Co musi się wydarzyć, żeby się wydarzyło?
2. Czy dumny jesteś ze swoich dzielnych modów?
3. Dlaczego kaloryfery są pod oknami?
4. Jak walczysz ze swoimi słabościami?
5. Twoją najlepszą cechą charakteru jest... i dlaczego akurat ta?
6. Co sądzisz o Playboyu?
7. Co najbardziej podoba Ci się u kobiet?
8. Dlaczego nie przedyskutowałeś z nami zmian dotyczących zasad tej gry? ;>
9. Czy masz możliwość zobaczenia, kto jaką wystawia ocenę w tej ankiecie?
10. Czego się najbardziej boisz i dlaczego akurat tego?

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Ptaq  

Wysłany: 2009-05-13, 19:37   

Cytat:
1. Co musi się wydarzyć, żeby się wydarzyło?

Pytanie z cyklu o co chodzi. Niestety nie rozumiem co autor miał namyśli a za dużo możliwości by "strzelać" i jakąś głębszą myśl z tego tworzyć.

Cytat:
2. Czy dumny jesteś ze swoich dzielnych modów?

Oczywiście, chociaż - czasem zamiast wspierać wesprzeć admina, to tego nie ma i czasem tego mi brakuje.

Cytat:
3. Dlaczego kaloryfery są pod oknami?

Pewnie z racji lepszej cyrkulacji powierza, ale pewny nie jestem.

Cytat:
4. Jak walczysz ze swoimi słabościami?

Zależy z którymi, lenistwo/zmęczenie - metodą małych kroczków/małych celów.

Cytat:
5. Twoją najlepszą cechą charakteru jest... i dlaczego akurat ta?

Oj, ciężko mi samemu wybrać taką cechę, może po prostu przytoczę to co inni mówią - a tu różni ludzie różnie mówią - np. poczucie humoru (dlaczego ? chyba dla tego, że znajomi "od imprez" mnie znają od strony takiej bardziej rozrywkowej). Inni, że bardzo opanowany/rozważny - tu raczej osoby z którymi pracuje/współpracuję/jakieś biznesy prowadzę - dlaczego? staram się gdy jest czas na pracę, skupiać się na niej i podchodzić poważnie.

Cytat:
6. Co sądzisz o Playboyu?

Nie czytam/nie oglądam - jakoś nie mam czasu, a i nie uważam by to było coś górnych lotów.

Cytat:
7. Co najbardziej podoba Ci się u kobiet?

Ciężko powiedzieć co najbardziej - odpowiedział bym, że najbardziej podoba mi się zgranie kilku istotnych cech inteligencja/poczucie humoru/rozwaga/przyjazne usposobienie.

Cytat:
8. Dlaczego nie przedyskutowałeś z nami zmian dotyczących zasad tej gry? ;>

Oj.. będzie się za mną to ciągnać... ale czemu ? Bo uważam taką zmianę za potrzebną - kiedyś wydawało mi się, że pytania i odpowiedzi były bardziej z sensem, potem przejrzałem kilka ostatnich tematów - to niemal wszystko szło z gotowca. A mnie jak pisałem zależy na merytoryce a nie na ilości. A teraz widzę, że jest mania czepiania się mnie. Napisałem 2 post w tym temacie PK od razu się przyczepił, podjąłem jakąś decyzje którą uważam, że jest dla dobra forum - od razu w kilku wątkach jest to poruszane :/ Może też dla tego podjąłem tą decyzję - że ktoś w obecnej manii czepiania się "przejdzie po ostatnich 30 tematach i pozbiera wszystkie pytania i wklei mi 2000 pytań - i potem albo bym to przez kolejne kilka tygodni wypełniał - albo "nie umiał się bawić". Dopóki ludzie zadawali pytania z głową i było to nie poniżej 10, ale jedna osoba zadała 5 pytań inna 12 - OK. Ale jak zaczęła się masówka to wg. mnie traciło to większy sens.

Cytat:
9. Czy masz możliwość zobaczenia, kto jaką wystawia ocenę w tej ankiecie?

Tak, mam taką możliwość w Panelu Admina, ale spokojnie to tylko zabawa - śmiało możecie mi dawać "1" ;) Nawet nie wiem czy bym tego szukał w PA.

Cytat:
10. Czego się najbardziej boisz i dlaczego akurat tego?

Z takich "największych" strachów na chwilę obecną - to jest, że nie zdążę napisać pracy licencjackiej ;) A z takich większych w dłuższym okresie czasu - to może trendów na rynku, że w tej branży w której pracuję potem nie będzie już tak dobrze i trzeba będzie się przebranżowić.

morfina 

Wysłany: 2009-05-13, 21:45   
   Polecający: dziwka szatana

1. Czy posiadasz wykształcenie informatyczne (jeśli tak to jakie), czym się zajmujesz (w tej branży) oprócz administrowania forum i w którą stronę idą Twoje zainteresowania?
2. Jak zapatrujesz się na te wszystkie afery z TW Bolkami, Alkami; na agenturalną przeszłość ludzi będących (teraz lub/i za III RP) przy władzy?
3. Jak wyglądała Twoja pierwsza praca?
4. Posiadasz jakiś swój autorytet? Kim on(a) jest i dlaczego?
5. Umiesz grać w sapera?
6. Chcesz być pochowany w trumience czy wolisz zamieszkać w urnie?
7. Ile miałeś lat, gdy poszedłeś do biblioteki i rzekłeś: "bo ja chciałbym se wypożyczyć książkę"? Co to było?
8. Ulubiona forumowiczka?
9. Jakie święto mają obchodzić Polacy 4 czerwca?
10. Czemu tu tak zielono?

Ptaq  

Wysłany: 2009-05-14, 00:33   

Cytat:
1. Czy posiadasz wykształcenie informatyczne (jeśli tak to jakie), czym się zajmujesz (w tej branży) oprócz administrowania forum i w którą stronę idą Twoje zainteresowania?

Obecnie, wykształceniem moim jest matura - na maturze zdawałem matematykę i informatykę. W LO byłem na profilu mat-fiz-inf. O ile to można podciągnąć pod wykształcenie. Teraz studiuje na Akademii Ekonomicznej, bezpośrednio nie jest to związane z informatyką - chce skończyć kierunek eBiznes, z tego pisac prace mag. itd.
Zawodowo zajmuję się pozycjonowaniem (oraz szeroko pojętą reklamą w internecie), współpracuję z kilkoma firmami, z tego jedna to dość duża agencja interaktywna i obsługuję ich 3/4 klientów (outsourcing), prowadzę też własną firmę.
Moje zainteresowania idą właśnie w kierunku szeroko pojętego runku w internecie i reklama w nim (tu mówię o zainteresowaniach zawodowych).

Cytat:
2. Jak zapatrujesz się na te wszystkie afery z TW Bolkami, Alkami; na agenturalną przeszłość ludzi będących (teraz lub/i za III RP) przy władzy?

Szczerze mówiąc raczej neutralnie - uważam, że przeciętny człowiek nigdy w 100% nie będzie pewny czy były prezydent był Bolkiem czy nie - mógł być, a że był ustawiony to, na tyle to odkręcił, że uznali że nie był. A mógł nie być a próbują go wrobić. Zwykły użytkownik może tylko dziennikarską papkę słuchać a ile w tych domysłach/nieoficjalnych dochodzeniach prawdy. Nikt nie wie - dlatego ja osobiście aż tak w to nie wnikam.

Cytat:
3. Jak wyglądała Twoja pierwsza praca?

Moja pierwsza praca, to była ta agencja IT o której pisałem już w pierwszym pytaniu, teraz charakter współpracy troszkę się zmienił, jednak jak obsługiwałem na początku ich klientów tak i robię to teraz.

Cytat:
4. Posiadasz jakiś swój autorytet? Kim on(a) jest i dlaczego?

Raczej autorytetu nie posiadam, ale np. jak bym kogoś musiał wskazać, nie nazywał bym go autorytetem, ale jako osobę którą warto posłuchać (niekoniecznie się nawet ze wszystkim zgadzać) jest wokalista Kazik Staszewski, dosyć specyficznie przekazuję swoję poglądy w piosenkach, a i bardzo szczery i bezpośredni jest w nielicznych bo nielicznych ale wywiadach. Np. na pytanie co by mógł w danej chwili robić jak by zakończył karierę piosenkarza - odpowiedział, że trochę płytki umie układać. Nie wiem coś w nim takiego jest - taka otwartość - że uważam go za w porządku człowieka, kiedy jest okazja umie się pobawić (tu głównie %%%) - ale jak coś do czego to mądrze gada, choć fakt faktem - że z wysławianiem się przy wywiadach ma trochę problemów.

Cytat:
5. Umiesz grać w sapera?

Kiedyś jako małe dziecko klikałem w sapera jak popadnie czasem "wybuchałem", z 2-3 razy jakimś cudem udało mi się tego najmniejszego przejść, potem jak już byłem troszkę starszy zastanawiałem się o co w tej grze chodzi - tzn. że na pewno nie polegała by na bezmyślnym klikaniu i co oznaczają te cyferki... no i tak kilka razy poklikałem, wiem, że a pierwszym razem jakiś taki inny "algorytm" liczb wymyśliłem, i nawet się chwilkę sprawdzał, potem jak przestał - to wpadłem już na ten właściwy... no ale to jak mówiłem byłem jeszcze małym dzieciakiem grającym na kompie kuzyna.

Cytat:
6. Chcesz być pochowany w trumience czy wolisz zamieszkać w urnie?

Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nigdy nad tym - liczę, że aż tak szybko nie umrę i po prostu nie będę jakiejś specjalnej woli co do pochowania mnie określał. Po prostu zdam się na "trend" jaki będzie za XX lat panować i pozwolę (o ile po śmierci można tak powiedzieć) zadecydować komuś jak mnie pochować.

Cytat:
7. Ile miałeś lat, gdy poszedłeś do biblioteki i rzekłeś: "bo ja chciałbym se wypożyczyć książkę"? Co to było?

Nie wiem ile lat - pewnie ok. 7-8 jak zacząłem chodzić do podstawówki - pamiętam, że mieliśmy jakieś min. ilości na miesiąc wypożyczyć i ogólnie jakieś tam zwody były która klasa wypożycza najwięcej - brało się po 15-20 książek... których się w praktyce nie czytało, albo obrazki tylko oglądało... A co to było? Nie pamiętam takie 20-30 stron, dużo obrazków mało tekstów. Niektóre przez nieuwagę się po kilka razy wypożyczało i potem z bibliotekarką miało się "problemy" ze bierzemy co popadnie a nie czytamy ;)

Cytat:
8. Ulubiona forumowiczka?

Chyba nie mam, dużo forumowiczek jest nowych, tak na dobrą sprawę lubię moderatorki, bo je najdłużej znam, forumowiczki "przyjaciółki". Z pozostałych obecnie aktywnych może z 2-3 bym mógł wymienić :oczami: ale nikogo bym nie faworyzował, nawet jak bym na siłę musiał to bym tak z 3 musiał gdzieś wymienić... a potem, ze są uprzywilejowane by było :P

Cytat:
9. Jakie święto mają obchodzić Polacy 4 czerwca?

Szczerze nie wiedziałem, musiałem się posiłkować google i wyszło, że "święto zwycięstwa nad komunizmem" - po tym skojarzyłem to, tym co radiu mówią o jakiś zgromadzeniach solidarności to w Krakowie to w Gdańsku.

Cytat:
10. Czemu tu tak zielono?

Kolory forum, mam rozumieć - kiedyś było czerwone ( http://web.archive.org/we...orum.nasze.net/ ) tak w ramach wspomnień. Potem dorwałem ten szablon - był on taki szarawy, ale, że miał elementy zielone - dodałem ich więcej by był bardziej "żywy" no i powstało co powstało - dodam jeszcze, że on w obecnych kolorach jest od końca 2006 roku.

Anka_DD  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2009-05-14, 09:40   

1. Dlaczego wydaje mi się, że gdybym nie wybrała Cię do PWP, to zasady tej zabawy nie uległyby zmianie?
2. Czy zmienisz je 'na powrót' po zakończeniu Twojego przesłuchania?
3. Dlaczego 'przekolorowiłeś' logo Sofii i teraz Sol ma na nim podbite oko (w literce R), Ty jesteś szary, a tło nie jest białe?
4.
Ptaq napisał/a:
Cytat:

[...]jeżeli już się tak przez dłuższy czas nie było i nawet teraz jak mam kilka dni luźniejsze wchodzę, to jednak już "nie jestem w temacie" - dużo nowych użytkowników których nie znam, ciężko się w to wszystko ponownie wdrożyć[...]

Teraz jest spory zastój na forum. Czy nie sądzisz, że mógłbyś wykorzystać ten czas i się wdrożyć, zwłaszcza że 'stałych' użytkowników nie jest wielu i na pewno mógłbyś to wszystko ogarnąć? Bywanie tu chociaż raz dziennie jest chyba wykonalne?

Al_Hadzi  

Wysłany: 2009-05-14, 18:58   
   Polecający: Opatrznosc

1. Kim jestes ? (w pelni zdaje sobie z trudow odpowiedzi na to pytanie)
2. Co cenisz najbardziej w forumowiczach ?
3. Jak widzisz forum w przyszlosci ?
4. Co preferujesz : makaron czy ziemniaki i dlaczego?
5. Jakich slow naduzywasz ?
6. Czego nie cierpisz ponad wszystko ?
7. Jak brzmi Twoja dewiza/motto ?
8. Czy istnieje cien szansy na powrot do szerokiego ustawienia forum jak w tym czerwonym szablonie w przeszlosci ?
9. Co wzbudza w Tobie mnie obsesyjny lęk ?
10. Jaka jest główna cecha Twojego charakteru ?

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2009-05-14, 20:23   

1. Czytałeś swoje odpowiedzi przed wysłaniem?
2. Uważasz, że są one pełniejsze, sensowniejsze i bardziej wartościowe, niż gdybyś odpowiadał na kilkanaście/kilkadziesiąt pytań zadawanych przez każdego użytkownika?
3. Czy zrozumiałeś pytanie, które zadał Ci bro:
bro napisał/a:
?
4. Uważasz, że Web 2.0 jest przereklamowane?
5. Krówki – wolisz kruche czy mordoklejki?
6. Zaglądasz do słownika, kiedy masz styczność ze słowami, których dotąd nie znałeś, czy raczej robisz mądrą minę i udajesz, że wiesz, o co chodzi?
7. Co sądzisz o Ruby on Rails? Jakieś doświadczenia? Dokonania?
8. Co sądzisz o dekonstrukcjonizmie?
9. Słuchasz Farben Lehre?
10. Mieścisz się w średniej krajowej co do ilości przeczytanych w ciągu roku książek, zaniżasz ją czy zawyżasz?

grlało, matulu

plujwzupe  

Wysłany: 2009-05-14, 21:24   

1. Co sądzisz o bramkach proxy?
2. Jak oceniasz wpływ multikont na rozwój tego forum?
3. Jeżeli nie multikonto to co?
4. Z ilu kont skorzystałem w ciągu ostatnich dwóch tygodni?
5. Kto na pewno nie jest moim multikontem?
6. Czy user, który mi udostępnił komputer, abym się zalogował z multikonta jest winny współudziału w multikontowaniu?
7. Czemu drugie konto bro nikogo nie rusza?
Ostatnio zmieniony przez plujwzupe 2009-05-14, 21:30, w całości zmieniany 2 razy  

Sofii  

Wysłany: 2009-05-15, 11:45   

1. Czy jak Al _Hadzi dopisze jeszcze dwa posty to odpowiesz na jego pytanie?
2. Jak mówię wszystkim napotkanym znajomym (jak mi sie przypomni) o NF to czy mam zaznaczyc cos szczególnego? tzn. - Dlaczego warto wejść/ obejrzeć/ zostać na nf?
3. czemu juz nie jest napisane kto obchodzi urodzuny? :P jak na tym czerwonym forum?
4. Na co nigdy nie wystarcza ci czasu (poza zaglądaniem na nf i odpoczynkiem ^^)?
5. lubisz kolor pomarańczowy?
6. Co bys chciał dostać w prezencie?... Jakby była okazja żeby dostawac prezenty...?
7. czemu tylko mi nie wychodzi nigdy "cytowanie" :P (też chcem takie białe tło :P )
8. Czy popadanie w schematy jest złe? a jak samemu se je narzuca sobie?
9. jak sie zadaje pytanie z numerkiem np." 4" i w tym pytaniu są zawarte dwa pytania, to to sie liczy jako 2 pytania własnie? :P
10. a możemy zwiększyc ilośc pytań do 20? bo przy "9" przychodzi do głowy więcej pomysłów niz na początku...

(i nie stawiam pytania, ale podpisuje sie pod trzecie pytanie Anki :P )
a zbłąkinie rykoświstąkały.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi