• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

konkordia2-3-2 

Wysłany: 2010-09-13, 12:54   Jaka cyfrówka?

Witam, planuję kupić dobrą cyfrówkę, ale przeznaczeniem aparatu są zdjęcia amatorskie. Zastanawiam się nad nikonem P100 http://www.promoceny...owy-p100-45090/ Możecie polecić spokojnie ten model czy szukać czegos innego? Doradźcie ewentualnie coś innego w cenie do 1 500 zł

marasenha 

Wysłany: 2010-09-28, 10:29   

Polecam Nikona albo Canona, jakiś fajny, zgrabny kompakcik. Jeśli nikon to spoko jest ten http://www.electro.pl/pro...-98552,229.html , nie drogi, a na pewno będzie służył długo.

piekielnik  

Wysłany: 2010-09-28, 19:13   

Nikon to bardzo dobra marka z ugruntowaną pozycją na rynku. Użytkownicy są zwykle zadowolenie, więc pewnie i Ty będziesz. Myślę, ze za te pieniądze ten model jest całkiem sensownym rozwiązaniem. Ale popytaj jeszcze na specjalistycznych forach albo w dobrych sklepach - tam zazwyczaj pracują ludzie, którzy o aparacie powiedzą Ci wszystko ;)

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2010-09-29, 18:36   
   Polecający: Paulinaaa

Canon PowerShot S95 jest ponoć dobry, ale musisz go samemu przetestować.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-10-01, 16:54   

Nikony zawsze i wszędzie. osobiście mam cyfrówkę Sony, ale tylko dlatego, że wygrałam ją w konkursie, a darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda.

Domson  

Tytuł: Bez kitu.

Wysłany: 2010-10-01, 22:05   

Nikon Coolpix s3000 robi rewelacyjne zdjęcia. Kupiłam go, ponieważ lustrzanki w kieszeń nie włożę i nie zawsze mogę ją mieć przy sobie. Ale mały mnie nie zawiódł, jest świetny ;)

yoangel 

Wysłany: 2010-10-18, 17:26   

Wydaje mi się, że ten typ: http://www.gral.pl/Canon+PowerShot+G11_229.html
Będzie najlepszy przy takim budżecie.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-10-24, 09:59   

Podpinam się do tematu. Chciałabym w końcu kupić sobie jakąś cyfrówkę. Nie potrzebne mi cudowne lustrzanki, czy bajery za ciężką kasę, wystarczy mi zwykły aparacik do około 300 złotych. I tu moje pytanie - czy w aparatach do takiej kwoty są jakieś istotne różnice, czy to tak naprawdę jeden pies?

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

zbych1112  

Wysłany: 2010-10-24, 11:17   

Cytat:
Doradźcie ewentualnie coś innego w cenie do 1 500 zł
Amatorskie zdjęcia aparatem do 1500 złotych? To z 5 takich aparatów kupisz.
Sol napisał/a:
300 złotych. I tu moje pytanie - czy w aparatach do takiej kwoty są jakieś istotne różnice, czy to tak naprawdę jeden pies?
Generalnie to jeden pies. Jak nie jesteś specem w fotografii droga Solniczko to połaź po sklepach, popytaj, poudawaj głupią a wszystko Ci mili panowie Ci wytłumaczą. W różnych sklepach ceny tego samego aparatu mogą się wahać nawet o 50 złotych.
To, co się przed nim nie chowa"

J. W. Goethe

Sol  

Wysłany: 2010-10-24, 12:15   

Zdaję sobie sprawę z tego, jakie moga być różnice cenowe tych samych modeli. Jeszcze jedno pytanie - czy w tej kwestii marka faktycznie przekłada się na jakość? Szukać jakichś uznanych marek czy to znów tylko metka, która niewiele daje poza wygórowaną ceną?

zbych1112  

Wysłany: 2010-10-24, 12:52   

Ja pięć lat temu kupiłem Szajsunga i do dzisiaj się na nim nie zawiodłem. Nawet się trochę zapiaszczył, obiektyw przy wysuwaniu się trochę tarł ale działa i robi zdjęcia cały czas. Moim zdaniem w cyfrówkach jakoś nie ma wielkiej różnicy.
To, co się przed nim nie chowa"

J. W. Goethe

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-10-24, 23:27   

ja nie polecam Olympusów, jak na kompakty to straszny szajs. oprócz tego pstykałam Canonem (był ok) i teraz dostałam Sony, więc pykam Sony. nie lubię w nim tego, że nie ma manualnego przestawiania trybów - tego takiego pokrętełka u góry albo z tyłu xD mój stary Canon to miał i z nim lubiłam się trochę bardziej.

Czarna_Ofca  

Wysłany: 2010-11-07, 13:00   

Sol napisał/a:
Podpinam się do tematu. Chciałabym w końcu kupić sobie jakąś cyfrówkę. Nie potrzebne mi cudowne lustrzanki, czy bajery za ciężką kasę, wystarczy mi zwykły aparacik do około 300 złotych. I tu moje pytanie - czy w aparatach do takiej kwoty są jakieś istotne różnice, czy to tak naprawdę jeden pies?

jeśli chcesz kupić aparat - w tej granicy cenowej to zapewne tego typu aparat nie zawsze ma stabilizatora obrazu, a juz napewno nie ma optycznego. a wiadomo jak nie ma stabilizacji obrazu to większości zdjęc może byc rozmazane. Po za tym do aparatu za 300zl zapewne trzeba będzie dokupić ładowarkę plus akumulatory, więc warto wydać nawet te 400zł ale zeby ładowarka i akumulator był w komplecie. Musisz dokupic kartę przynajmniej 2giga, dodatkowo warto zwrócić uwagę by piksele pomieściły się na matrycy. Więc nie musi byc przesadnie tych pikseli, wystarczy 10mil przy matrycy 2,7 cala czy 2,5 cala by te piksele zmieściły się. Jesli chodzi o zoom to w tej granicy to bedzie 3-4 krotny, wiec taki podstawowy ;) to chyba tyle jesli chodzi o kompakty.

jesli chodzi o nikona P100 to warty uwagi . jest w dobrej cenie na stronce euro 1290zl ;) to typowa hybryda

Kupując Nikon Coolpix P100 zyskujesz:

strona EURO napisał/a:
*

Rozdzielczość 10,3 mln pikseli zagwarantuje znakomity obraz z dużą ilością szczegółów. Dzięki temu zdjęcie będzie nadawało się do dalszej obróbki, będzie można zrobić większą odbitkę zdjęcia oraz łatwo kadrować dowolny szczegół obrazu.
*

26 - krotne zbliżenie optyczne umożliwia przybliżenie fotografowanego obiektu bez konieczności zbliżania się do niego. Dzięki niemu łatwo można wykonać zdjęcie odległej rzeczy, nie tracąc na jakości obrazu.
*

Ogniskowa 26 mm zapewnia szerszy kąt widzenia. Dzięki niej w małym pomieszczeniu, uchwycisz wszystkich na zdjęciu nie będziesz musiał wychodzić na korytarz. Szeroki kąt widzenia sprawdza się również bardzo dobrze, podczas robienia zdjęć krajobrazowych.
*

Ręczne ustawianie ekspozycji daje pełną kontrolę nad parametrami wykonywanego zdjęcia. Ręczne można ustawić przysłonę i szybkość migawki. Można to wykorzystać podczas robienia zdjęć portretowych (aby zmiękczyć tło) lub w trakcie zawodów sportowych, żeby zatrzymać ruch.
*

Preselekcja czasu TV użytkownik wybiera czas naświetlania, a aparat sam dobierze wartość przysłony do czasu naświetlania. Dzięki temu poprawnie wykonasz zdjęcie. Tryb TV jest idealny, gdy chcesz uzyskać efekt ruchu (rozmycia) poruszających się obiektów lub "zamrozić" szybko poruszający się obiekt.
*

Preselekcja przysłony AV pomoże decydować o głębi ostrości na zdjęciu, wystarczy. Użytkownik wybiera wartość przysłony, a aparat sam dobierze czas naświetlania. Dzięki niej fotografując postać możesz np. rozmyć tło, a zostawić ostrą jedynie twarz. W przypadku krajobrazu możesz ustawić największą ostrość obiektów zarówno bliskich, jak i dalekich.
*

Duży, 3 cale ekran LCD ułatwia podgląd wykonywanego zdjęcia, nagrywanie filmu oraz poruszanie się po menu aparatu. Przyda się także, gdy będziesz chciał obejrzeć wykonane zdjęcia lub filmy.
*

Ruchomy ekran LCD zapewnia łatwy podgląd wykonywanego zdjęcia, niezależnie od sposobu, w jakim trzymasz aparat. Jest to szczególnie przydatna funkcja, gdy fotografujesz w niestandardowych pozycjach, np. od góry lub dołu.
*

Złącze USB zapewnia łatwe przesyłanie zdjęć i filmów do domowego komputera. Umożliwia także przeglądanie ich na telewizorze wyposażonym w takie samo złącze.
*

Menu w języku polskim znacznie ułatwia obsługę aparatu. Wybranie potrzebnej funkcji oraz ustawienie odpowiednich parametrów nie sprawia żadnych kłopotów.

Sol  

Wysłany: 2010-11-07, 14:04   

Czarna_Ofca napisał/a:
Po za tym do aparatu za 300zl zapewne trzeba będzie dokupić ładowarkę plus akumulatory, więc warto wydać nawet te 400zł ale zeby ładowarka i akumulator był w komplecie. Musisz dokupic kartę przynajmniej 2giga,
Tego się już dowiedziałam, bo odwiedziłam parę sklepów od czasu pierwszego posta. Więc już wiem, że pewnie trzeba będzie wydać 400-500zł ; )
Czarna_Ofca napisał/a:
dodatkowo warto zwrócić uwagę by piksele pomieściły się na matrycy. Więc nie musi byc przesadnie tych pikseli, wystarczy 10mil przy matrycy 2,7 cala czy 2,5 cala by te piksele zmieściły się.
Możesz napisać o tym ciut więcej? O co chodzi? Jak do debila ;P
Czarna_Ofca napisał/a:
Jesli chodzi o zoom to w tej granicy to bedzie 3-4 krotny, wiec taki podstawowy
Ale dla amatora, do robienia zdjęć do albumu rodzinnego to chyba styknie? Czy nie?

Im wiecej się dowiaduję, tym bardziej jestem skłonna wydać ciut wiecej, ale 600 zł to absolutna góra. Więc co najlepiej wybrać w takim wypadku? ; )

Czarna_Ofca  

Wysłany: 2010-11-07, 14:40   

sol chodzi o to by ładne zdjęcia wyszły. Nie potrzeba ci 12 czy 14 mil pikseli, bo nie będziesz robić raczej zdjęć plakatowych.
Co to dowiedziałaś sie to dobrze, bo to podstawowe rzeczy. ja radze ci, bo sama jestem doradca klienta ;) wiadomo im wiecej wydasz tym masz lepszy aparat.

Zoom 3-4 krotny wystarczy do fotek rodzinnych ;)

Odpowiedz do tematu