• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

amadx1 

Wysłany: 2009-09-14, 08:06   Nowy obiektyw!?

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem nowego obiektywu do mojej lustrzanki. Chciałbym robić głównie portrety. Nie wiem co powinienem wybrać, poczytałem w sieci i teraz mam taki mętlik że nic już nie wiem :) pomocy :)

PS. Body to Pentax K200D

zuśka  

Wysłany: 2009-09-16, 08:40   

a od kiedy interesujesz się fotografią? długo masz już lustro? może wstawisz jakieś zdjęcia? :)

elibiusz  

Wysłany: 2009-09-17, 11:56   

Zostań zatanistką, a na pewno uda Ci się kupić taniej, ceny niektórych produktów w naszym kraju są stanowczo za wysokie.

laura_5 

Wysłany: 2009-10-27, 23:00   

Musisz napisać coś więcej na temat swojego aparatu, bo tak na dobrą sprawę to nie napisałeś nawet jakiej firmy masz lustrzankę, a przy kupnie obiektywu to kwestia ważna. Ja kupiłam szerokokątny obiektyw do mojego Canona i też miałam spory dylemat. Poradziłam się specjalisty na winmar.pl, który uświadomił mi ważną rzecz, że obiektyw to tak naprawdę najważniejsza część aparatu, bo to on odpowiada za rejestrację obrazu. Musisz sobie odpowiedzieć więc na zasadnicze pytanie: Co będziesz fotografował, gdyż od tego zależy czy potrzebujesz obiektywu stałoogniskowego czy zoom. itp. Jak widzisz nie jest to taka prosta sprawa, więc zacznij od firmy, o szczegóły możesz dopytać sprzedawcę w sklepie.
Ostatnio zmieniony przez laura_5 2009-10-27, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  

SummerNight  

Wysłany: 2009-11-17, 14:12   
   Polecający: a tak

Cytat:
Musisz napisać coś więcej na temat swojego aparatu, bo tak na dobrą sprawę to nie napisałeś nawet jakiej firmy masz lustrzankę, a przy kupnie obiektywu to kwestia ważna. Ja kupiłam szerokokątny obiektyw do mojego Canona i też miałam spory dylemat. Poradziłam się specjalisty na winmar.pl, który uświadomił mi ważną rzecz, że obiektyw to tak naprawdę najważniejsza część aparatu, bo to on odpowiada za rejestrację obrazu. Musisz sobie odpowiedzieć więc na zasadnicze pytanie: Co będziesz fotografował, gdyż od tego zależy czy potrzebujesz obiektywu stałoogniskowego czy zoom. itp. Jak widzisz nie jest to taka prosta sprawa, więc zacznij od firmy, o szczegóły możesz dopytać sprzedawcę w sklepie.

przeciez napisał że chce robic głównie porterty i jakie ma body.

Zgadzam się z tym że dobry obiektyw to podstawa. Ja bym Ci doradzał ogniskowa 18-50 mm - do portertów ok a i coś innego będziesz mógł nim zrobić. Ważne jest też swiatło - jeśl obiektyw na który sie zdecydujesz będzie bardzo ciemny zwłaszcza na najkrótszej ogniskowej do dupa z dobrych zdjęć (nawet amatorskich). Postaw na stałe światło - zdarzają się takie obiektywy. Ja mam canona 450D i używam raczej jasnych stałek. Moja dewiza jest taka że lepiej jeden dobry obiektyw niż kilka ale badziewnych.

daniel.z 

Wysłany: 2012-03-10, 17:07   

do portretów, na których jest widoczna głownie twarz warto używać obiektywów o ogniskowej powyżej 50 mm. Jeśli przysłonę otworzymy do około 2, tło będzie rozmyte. Polecam obiektywy o ogniskowej 85, 100 czy 135...i inne w tym przedziale.
...przy okazji...portret jest również wtedy, gdy pokazana jest cała postać...Tak wynika z wikipedii i różnych książek o portrecie...

dyt  

Wysłany: 2012-08-26, 15:37   

do Penatxów masz różne obiektywy do wyboru na fototipie :) nie dość, że mają spory wybór asortymentu, do różnych modeli aparatów i mocowań, to jeszcze w całkiem przyzwoitych cenach :) i oprócz obiektywów mają jeszcze filtry, battery packi, lampy błyskowe, a nawet plecaki i torby :)

Lobos inca  

Wysłany: 2012-09-11, 21:53   

Widze ze lubisz Pentax! To swietna marka, moj chlopak ja po prostu kocha hehe. Jest fotografem i ma do sprzedania kilka fajnych objetywow Pentax i Ricoh. Jesli jestes zainteresowany to poprosilabym o kontakt.
A tam pozatym, to dlaczego Pentax?

Odpowiedz do tematu