• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Sol
2010-10-24, 09:56
Autor Wiadomość

fazi  

Wysłany: 2007-04-18, 17:43   "Nowy Operator Komórkowy"

Jeszcze Play nie ruszył pełną parą a tu...

http://www.nowyoperatorkomorkowy.pl/

Na razie podejrzenia padają w stronę Inteligo lub Plusa - czegoś związanego z mixem. Strona na pewno jest powiązana z Plusem więc może to być jakiś wirtualny operator pod Plusem właśnie. Może być ciekawie.

www: https://domvolvo.volvocars-partner.pl/

Paulutka  

Wysłany: 2007-04-18, 18:32   

Ja tam mam w plusie... ;P jak nie będzie plus nic odwalał..to nie zamierzam nic zmieniac:P przynajmniej w najblizszym czasie;]

fazi  

Wysłany: 2007-04-19, 11:25   

No i ładnie zrobili wszystkich w jajko :)

"Nowym operatorem jesteś Ty" - k510i w mixie :)

Trzeba przyznać, że kampania niczego sobie. W całym internecie huczało.

narja 

Wysłany: 2007-04-20, 18:56   

nooo! ale zrobili! jestem w szoku! ja to nawet nie kombinowałam tak, że to jest powiązane z plusem, a już że to plus jest, to nawet mi to przez myśl nie przemknęło! ale to fakt, narobili metliku i kociotwiku w mediach niezłego. strasznie dobra kampania. podobała mi się :] plus jeszcze potrafi zaskoczyć. ciekawe, co następnego wymyślą. strach sie bać ;P

najlepsza muzyczna polska strona na FB! http://facebook.com/muzodajnia

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2007-04-21, 14:40   

IMO gówniana kampania, a już na pewno nie zrozumiem ludzi, którzy się cieszą z tego, że zostali oszukani...

Zamiast robić kretyńskie reklamy mogliby obniżyć ceny za połączenia i smsy.

fazi  

Wysłany: 2007-04-21, 16:01   

Jak się jedną banalną stroną w internecie i 3sekundowymi spotami w TV wzbudza takie zamieszanie to to jest bardzo dobra kampania. Z marketingowego punktu widzenia oczywiście.

Ja tam oszukany się nie czuje. Może troszkę zawiedziony, ale szacuneczek dla tych to wymyślili.

kenusarf  

Wysłany: 2007-04-21, 17:13   

fazi napisał/a:
Jak się jedną banalną stroną w internecie i 3sekundowymi spotami w TV wzbudza takie zamieszanie to to jest bardzo dobra kampania.

Raczej dowód na "głupotę sieci".
fazi napisał/a:
Z marketingowego punktu widzenia oczywiście.

Mnie ten nowoczesny marketing z robieniem zamieszania nudzi, a zachwyty nad nim uważam za absurdalne.
fazi napisał/a:
Ja tam oszukany się nie czuje. Może troszkę zawiedziony, ale szacuneczek dla tych to wymyślili.

Raczej nie planuje zmiany sieci, więc ten nowy operator mało mnie obszedł(pojawienie się Playa nie spowodowało jakiś poważnych zmian w taryfach, więc nie miałem nadziei że następny operator wymusi jakąś konkurencję), ale szacunku dla tych co to wymyślili nie mam.
IMO takie zamieszanie po prostu nie służy marce.

fazi  

Wysłany: 2007-04-22, 17:01   

Celem reklamy jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, wzbudzenie zainteresowania, zrobienie szumu. I to się świetnie udało marketingowcom wynajętym przez Polkomtela dzięki pomysłowi i utrzymaniu wszystkiego w tajemnicy. I po reklamach z Mumio to kolejny dowód, że Plus ma obok Heyah najlepszych ludzi od reklamy. A właśnie, przecież z Heyah było tak samo. Najpierw były wszędzie tajemnicze łapy. Jak widać po sukcesie Heyah to jednak takie nowoczesne agresywne kampanie się sprawdzają.

Osobiście na pewno wolę taką formę promocji niż gdyby Zbigniew Chajzer miał mnie przekonywać, że oferta Plusa jest lepsza niż oferta "zwykłego" operatora.. Ale co kto lubi.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2007-04-22, 19:08   

do mnie nie dotarło, nawet nie zauważyłam, coś się działo? :wstyd:

kenusarf  

Wysłany: 2007-04-24, 14:29   

fazi napisał/a:
A właśnie, przecież z Heyah było tak samo. Najpierw były wszędzie tajemnicze łapy. Jak widać po sukcesie Heyah to jednak takie nowoczesne agresywne kampanie się sprawdzają.

1.W przypadku ludzi, którzy mają tak nudne życie, że jak widzą tajemniczą reklamę to lubią sobie marnować czas próbując zgadnąć o co chodzi.
2.Dać "tajemniczą łapę" a "zasugerować, że będzie nowy operator komórkowy" to nie jest to samo.
3. Nikt normalny nie wybierze sieci , bo mu się reklama podobało. Heyah musiała zaistnieć w świadomości i tylko w takim wypadku ma sens agresywna kampania.
Plus ma fajne reklamy z Mumio. I co z tego? O Erze i Orange nikt nie zapomina, więc im to nic nie daje, bo sieć wybiera w oparciu o taryfy.
fazi napisał/a:
Osobiście na pewno wolę taką formę promocji niż gdyby Zbigniew Chajzer miał mnie przekonywać, że oferta Plusa jest lepsza niż oferta "zwykłego" operatora.. Ale co kto lubi.

A ja wolę jak jest usługa jest lepsza niż u konkurencji, a reklam nie traktuje jako rozrywki i jeżeli już jakąś oglądam to oczekiwałbym rzeczowej informacji.

fazi  

Wysłany: 2007-04-24, 15:34   

dr frasunek napisał/a:
1.W przypadku ludzi, którzy mają tak nudne życie, że jak widzą tajemniczą reklamę to lubią sobie marnować czas próbując zgadnąć o co chodzi.

Raczej w przypadku ludzi zainteresowanych tematem.

dr frasunek napisał/a:
3. Nikt normalny nie wybierze sieci , bo mu się reklama podobało. Heyah musiała zaistnieć w świadomości i tylko w takim wypadku ma sens agresywna kampania.

No właśnie, chcieli żeby Nowy Operator Komórkowy zaistniał w świadomości i zrobili to bardzo dobrze. Co innego, że koniec końców nowego operatora nie ma.

A ja się tu nie rozwodzę nad ofertą, usługami itd tylko nad stylem reklam, które mi się podobają właśnie w takiej konwencji. Jak reklama i promocja jest w dobrym stylu to od razu marka mi się lepiej kojarzy. Logiczne. I tyle. Jak będę chciał zmienić operatora to i tak sięgnę dalej niż do reklamy. Co chcesz udowodnić bo nie rozumiem? Jak Ci nie odpowiada taka forma marketingu to trudno, ale na Ciebie przypada 10 innych, którym się podobało i się zainteresowali (zresztą Ty też chcąc nie chcąc) i cel został osiągnięty.

oreczka  

Wysłany: 2007-04-25, 10:23   

Ja myśle, że bardzo dobrze pomyślana kampania od strony marketingowej. świadczy o tym na przykład szum jaki powstał np. po pierwszym poście o tym na telepolis.pl.-ponad 7 tys odwiedzin i 150 postów!

kampania pokazała że jaramy się ostro jakimiś nowościami na rynku telekomunikacyjnym i czekamy na coś nowego ciągle. 4 opów nam nie wystarcza:) no ale prawda-każdy chce płacić jak najmniej.

kenusarf  

Wysłany: 2007-04-25, 16:21   

fazi napisał/a:
Raczej w przypadku ludzi zainteresowanych tematem.

Jakim tematem? Reklamami?
fazi napisał/a:
Jak reklama i promocja jest w dobrym stylu

Szkoda że tanie wzbudzanie zamieszania uważasz za dobry styl. IMO to jest brak stylu.
fazi napisał/a:
No właśnie, chcieli żeby Nowy Operator Komórkowy zaistniał w świadomości i zrobili to bardzo dobrze.

Zaistnieli w mojej świadomości jako krętacze bez stylu, więc nie jestem przekonany czy bardzo dobrze to zrobili. A z tego co reklamowali to pamiętam tylko, że jakiś aparat z kamerą chcą opchnąć.

mamni 

Wysłany: 2007-04-25, 21:03   

jedna z lepiej pomyslanych kampanii reklamowych, jakie do tej pory spotkalem, pelen profesionalizm,. spoks, k510 to super telefon, te mmsy tez w super cenie, ale dla mnie to wszystko jest nic, mi to niepotrzebne, chociaz dodatek mily do calosci. przede wszystkim zwrocilem uwage na swietnie przeprowadzona kampanie, zadazaja sie opinie,, ze "oszukali ludzi"...ale kurcze, to nie ma nic wspolnego z oszustwem, tylko dobry chwyt i tyle, niektorym brakuje dystansu, na prawde.

fazi  

Wysłany: 2007-04-26, 01:04   

dr frasunek napisał/a:
Jakim tematem? Reklamami?

Telefonią komórkową. Reklamami, w sensie marketingiem, zresztą też.

dr frasunek napisał/a:
Szkoda że tanie wzbudzanie zamieszania uważasz za dobry styl. IMO to jest brak stylu.

Miałem na myśli bardziej reklamy np. Heyah, bo Nowy.. raczej nie zdążył za bardzo się rozkręcić na tym polu. Szkoda, że Ci się nie podobało, nie każdemu można dogodzić. A brak stylu to dla mnie Michał Wiśniewski w zielonych włosach śpiewający jakąś kretyńska piosenkę. Ale mamy różne gusta widocznie.

dr frasunek napisał/a:
Zaistnieli w mojej świadomości jako krętacze bez stylu, więc nie jestem przekonany czy bardzo dobrze to zrobili. A z tego co reklamowali to pamiętam tylko, że jakiś aparat z kamerą chcą opchnąć.

Bo tyle miałeś zapamiętać.
Jak wyżej napisane - trochę dystansu. I wtedy reakcja nie jest typu buc stojący z transparentem "oszukali mnie, banda polskich decydentów!" tylko jakaś pozytywniejsza, luźniejsza. Ja się dałem nabrać jak 99,9% śledzących temat i oddaje to Plusowi (czy komu tam), że świetnie to wymyślili i zrealizowali. Oferta mnie nie interesuje, ale podobała mi się cała akcja. Ot wszystko.

Odpowiedz do tematu