• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Księżycowa  

Wysłany: 2011-08-20, 16:00   Telefon komórkowy i jego rola

Dziś telefon komórkowy ma miliardy przeróżnych opcji i wcale nie musi służyć tylko do kontaktowania się z innymi ludźmi.
Mbooki, Internet, gry, mapy, liczniki kalorii, aparaty, notatniki i wiele, wiele innych...

Sądzicie, że to wszystko jest potrzebne?
Korzystacie z dodatkowych możliwości swojej komórki czy służy Wam ona jedynie do dzwonienia i pisania smsów?
Jaką rolę odgrywa Wasz telefon w Waszym życiu?
Jak długo możecie bez niego żyć;)?

Bandito  

Wysłany: 2011-08-20, 16:11   

Kiedyś cieszyły mnie wszystkie te duperele... miałem chyba z 18 telefonów w swojej karierze :wstyd: teraz tel musi mieć tylko odtwarzacz mp3.. ;) od kilku miesięcy mam rozwalony ekran i czarną plamę na środku :rotfl: odebrać tel sie da tak więc spełnia swoją funkcje :zawstydzony: i nie.. już nie panikuje kiedy nie czuje go w kieszeni :]

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-08-20, 16:11   

bez telefonu jak bez ręki. głównie do dzwonienia i pisania smsów, chociaż ostatnio i tak do komunikowania się korzystam duuuużo mniej niż jeszcze dwa-trzy miesiące temu. jednak oprócz komunikacji służy mi on przecież do słuchania muzyki w środkach komunikacji miejskiej i do robienia zdjęć i notatek... albo zdjęć notatek D: kalendarz, kalkulator... i oczywiście przeglądarka, jeśli tylko da się łapnąć gdzieś wifi. maila sprawdzić w ciągu dnia dobra rzecz.
ostatnie pięć tygodni mój ukochany telefon spędził w naprawie i wiem, że to było straszne. telefon zastępczy nie był w stanie zrobić dla mnie tego wszystkiego, co ten jedyny i najlepszy.

msg  

Wysłany: 2011-08-21, 20:08   

Telefon nie spełnia u mnie zbyt wielu funkcji dodatkowych... Zdjęć praktycznie wcale nie robię, bo aparat kiepski, muzyki w ogóle nie słucham, bo nie ma kiedy. Czasem jak laptop jest zajęty, to używam wifi, żeby poprzeglądać jakieś bzdury w internecie... Dzwonię, smsuję, sprawdzam godzinę... tyle.

Puma1717  

Wysłany: 2011-08-22, 18:16   
   Polecający: Google ;)

U mnie w życie Fonek spełnia rolę głównie do komunikowania się z znajomymi lub z rodziną oraz sprawdzanie jaka jest teraz godzina. Z funkcji dodatkowych , że tak powiem to najczęściej używam aparat fotograficzny jak coś ciekawego się dzieje np. Zajeiste chmury są na niebie :D xD. Oprócz tego słucham muzy na odtwarzaczu i nagrywam soundracki z horrorów, a nie kiedy gram np. czekając na autobus czy na przerwach w sql.

Pozdro.

"Kiedy widzę piękną dziewczynę , myślę o dwóch rzeczach. Pierwsza myśl: być miłym , Druga myśl: "Ciekawe, jak jej głowa wyglądałaby nabita na kij"

StanDemicki  

Tytuł: Demoniczny

Wysłany: 2011-08-22, 18:29   

Bandito napisał/a:
od kilku miesięcy mam rozwalony ekran i czarną plamę na środku :rotfl: odebrać tel sie da tak więc spełnia swoją funkcje :zawstydzony:

Za naprawę takiego takiego ekraniku (jeżeli to nie jest dotykowy) wyniesie ok 50 złotych :)

U mnie telefon powinien być lekki, mały żeby nie wystawał z kieszeni (ahh... ta stara nokia z zielono czarnym ekranem xD) z odtwarzaczem mp3 (aparat niepotrzebny gdyż nie lubię robić zdjęć, nagryanie również idzie w niepamięć bo po co?) Bajerów nie musi spełniać :) byleby można się z niego dodzwonić

Pablo111  

Wysłany: 2011-08-24, 18:04   

telefon służy mi głównie do pisania i dzwonienia. funkcje z których jeszcze korzystam to internet i aparat ;) a tak to raczej do niczego innego... Ale wiesz co - jakoś strasznie dziwnie się czuję jak wyjdę gdzieś bez telefonu... Tak jakbym zostawił dziewczynę w domu i poszedł sam na imprezę :luka: :omg:

Pasażer  

Wysłany: 2011-08-24, 18:21   

Telefon służy mi przede wszystkim do...
<werble>
...telefonowania!

Jak mam za dużo czasu i chcę coś ładnie ubrać w słowa, to piszę. Oprócz tego używam odtwarzacza mp3 (taki osobny, na baterie, jest jednak zbyt upierdliwy przez to, że trzeba w nim wymieniać baterie albo ładować go osobno) praktycznie bez przerwy i budzika, bo innego nie posiadam. Czasem cyknę jakieś zdjęcie, żeby je wysłać komuś MMS-em i podzielić się czymś zabawnym/głupim/ładnym. Nie mam Wi-Fi, nie wykupuję żadnych internetowych pakietów, nie jest mi to potrzebne - swobodny dostęp do sieci mam i w pracy, i w mieszkaniu.

To chyba tyle. Dziękuję za uwagę.

RahuM 

Wysłany: 2011-08-24, 18:44   

Ja mam Nokie 5130, której używam do dzwonienia, SMSowania i mp3. Od internetu mobilnego mam netbooka. ;)

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-08-24, 18:49   

Telefonu komórkowego, poza jego dwiema standardowymi funkcjami, używam w zasadzie jedynie jako odtwarzacza mp3 (mój ukochany Samsung S7220 Ultra ma zaj*bisty odtwarzacz ♥) i od niedawna także kalkulatora [Zadziałam gdzieś moje oba "zwykłe" kalkulatory, echhh]. Ma wprawdzie również całkiem przyzwoity aparat fotograficzny 5M, ale baaardzo rzadko z niego korzystam. Ostatnimi czasy funkcja empetrójki zdecydowanie dominującą jest :>

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

jestem  

Wysłany: 2011-08-24, 22:00   

Mi się nawet zdarza zapomnieć o telefonie i tak leży parę dni porzucony, wyciszony, aż sobie przypomnę, że czegoś brak, jakaś pustka powstaje w moim marnym życiu, niebywały mętlik w głowie i go odnajduję.
Zazwyczaj wtedy pojawia się jedna wiadomość od Orange.

yaku  

Tytuł: Bohater Forum

Wysłany: 2011-08-24, 22:16   
   Polecający: Wujek Google

Telefon służy mi głównie do telefonowania, pisania SMSów (rzadziej, taniej mi wychodzi dzwonić) i słuchania muzyki. Kiedyś, gdy w czasie przeprowadzki nie miałem dostępu do sieci, służył mi jako mój internetowy dostęp do świata. A teraz jego aktywność raczej niewielka jest. Czasem jego posiadanie wręcz mnie irytuje.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2011-08-27, 14:54   

Wybiję się z szarej masy piszących, bo ja używam komórki głównie do... SMSów. Taniej mi wychodzą, niż dzwonienie i dlatego własnie rozmowy przez kom są na drugim miejscu. Poza tym telefon służy mi jako niezawodny, mobilny budzik i kalendarz wyjący odpowiednio wcześnie, gdy zbliża się jakaś ważna data.

Zazwyczaj moja pięcioletnia, niemal bezawaryjna Nokia leży sobie gdzieś blisko mnie, ale czasem po prostu nie mam ochoty odbierać telefonu/odpisać na SMS. Drażni mnie też, gdy ktoś zamiast "cześć" wita mnie słowami "a dlaczego nie odbierałaś?". Bo, do panny lekkich obyczajów, nie miałam ochoty. Albo czasu. Albo po prostu Cię nie lubię.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2011-08-27, 15:52   
   Polecający: Paulinaaa

Czasami gdzieś zadzwonię, wyśle sms'a i czasami jak pobłądzę to GPS'a zarzucę i w pracy jako kalkulator. Muzyki nie słucham bo nie mam kiedy. Czasami mam tak jak jestem, rzucę gdzieś moje padełko i zapomnę, że w ogóle mam takie coś jak telefon.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-08-27, 16:00   

1. Odtwarzacz mp3
2. Modem
3. Gry
4. Smsowanie
5. Telefonowanie

Ot, taką mam hierarchię wartości jeśli chodzi o komórkę.

Odpowiedz do tematu