• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

dojotka  

Wysłany: 2010-10-25, 13:43   wkładka domaciczna

cześć chciałabym żeby ktoś mi pomógł zdecydować czy taka wkładka to dobry pomysł, nie planuje na razie powiększenia rodziny, a słyszałam, że taka wkładka to idealny pomysł dla ludzi, którzy nie mogą stosować pigułek. czy ktoś ma lub miał taką wkładkę, jakie sa za i przeciw

niechcicm 

Wysłany: 2010-10-31, 19:09   

Hehe, to zamiast na forum trzeba wejść do gabinetu.... ;/ ??

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-10-31, 19:12   

dojotka napisał/a:
nie planuje na razie powiększenia rodziny

to jak chcesz wkładkę, to lepiej,żebyś nie planowała w ogóle, bo prawdopodobieństwo bezpłodności po tym jest olbrzymie.
a po szczegóły j/w - do lekarza.

m. gallery

dojotka  

Wysłany: 2010-11-02, 16:41   

wyczytałam w necie że po wkładce większość kobiet przy pierwszym zajściu w ciąże porania. ja planuje dziecko za około 8 lat, a więc branie tabletek przez b lat nie za bardzo mi się uśmiecha. w moim otoczeniu, żadna z kobiet nie ma wkładki więc nie mam kogo zapytać. dlatego zdecydowałam się na forum. lekarz mi powie wszystko z biologicznego punktu widzenia, a ja chciałabym znać stan faktyczny. więc może jest ktoś kto ma, lub miał wkładkę, albo zna kogoś takiego

matra  

Wysłany: 2010-11-02, 16:47   

antykoncepcja hormonalna zarówno jak ta cała wkładka to straszny syf. tak jak pisałam - możesz sobie tą wkładkę włożyć, ale to, że poronisz to pikuś [poza tym, jesteś w stanie włożyć sobie między nogi coś, co sprawi, prawdopodobnie stracisz dziecko? :zdziwko: ]. prawdopodobieństwo stania się bezpłodną nadal po wkładce jest bardzo duże.
także będąc osobą bezdzietną warto się zastanowić czy gra jest warta świeczki.
poza spiralą najwygodniejsze są zastrzyki hormonalne, choć to straszne gówno.

m. gallery

dojotka  

Wysłany: 2010-11-02, 17:14   

no ale jak się nie ma warunków na to by mieć teraz dziecko to chyba lepiej się zabezpieczyć pewnie niż zrobić dziecku krzywdę, prawda. więc wg ciebie jaka jest najlepsza metoda antykoncepcyjna, której nie nazwiesz syfem?

matra  

Wysłany: 2010-11-02, 17:47   

w tej chwili najmniej inwazyjne są prezerwatywy. doustna antykoncepcja hormonalna też nie jest strasznie zła, bo większość teraz ma jak najmniejszą ilość hormonów, ale trzeba dołożyć starań i dobrać dobre tabletki do organizmu [co i tak nieraz się koniec końców nie udaje] i badać się regularnie. mimo to dla mnie antykoncepcja hormonalna nie ma prawa bytu.
dojotka napisał/a:
no ale jak się nie ma warunków na to by mieć teraz dziecko to chyba lepiej się zabezpieczyć pewnie niż zrobić dziecku krzywdę, prawda.

oczywiście, ale spirala niesie za sobą spore ryzyko dla kobiety bezdzietnej.

[ Dodano: 2010-11-02, 17:47 ]
a i trzeba się liczyć z tym, że spirala lubi wypadać i mimo, że nie powinno to mieć miejsca-są przypadki, gdzie partner będąc w partnerce czuje ją.

m. gallery

dojotka  

Wysłany: 2010-11-02, 18:43   

a prezerwatywa może pęknąć albo się ściągnąć...

matra  

Wysłany: 2010-11-02, 18:51   

dojotka napisał/a:
a prezerwatywa może pęknąć albo się ściągnąć...

cóż, seks nie jest dla głupich ludzi - gumkę 'po' się sprawdza, a co do zsunięcia - to chyba taki sam mit jak ten z niezachodzeniem w ciążę przy pierwszym seksie, w każdym razie mi się to nigdy nie zdarzyło. a nawet jakby - od tego są tabletki typu Escapelle. dla mnie sprawa jest prosta.

m. gallery

dojotka  

Wysłany: 2010-11-02, 19:20   

a nam się zsunęła i dla pewności poszłam po tabletkę "po", ale te tabletki to "jeszcze gorszy syf" niż tabletki antykoncepcyjne... tak a chęć do zapobiegania niechcianej ciąży to chyba jeden z dowodów na to że jesteśmy z mężem ludźmi inteligentnymi. a ktoś może słyszał a tabletkach novynette? podobno są jednymi z najlepszych tabletek antykoncepcyjnych?

matra  

Wysłany: 2010-11-02, 19:52   

dojotka napisał/a:
jesteśmy z mężem ludźmi inteligentnymi

niczego Ci nie sugeruję (; ale znajomych, którzy z własnej głupoty zaliczyli wpadkę nie brakuje.
powracając do tematu - podobno są. miałam je kiedyś zapisane, ale zrezygnowałam, jednak opinie są podzielone - to jest kwestia bardzo indywidualna akurat, a co do tabletek 'po' - ich skutki uboczne też są kwestią indywidualną, mi się po nich nie działo nic. zdrowe jak witaminy nie są, ale jeśli się je zażywa z głową [teoretycznie max dwa razy w trakcie cyklu, ale na moje oko to i tak zdecydowanie za wiele] to nie są złe.

m. gallery

dojotka  

Wysłany: 2010-11-02, 21:21   

a czy ktoś używa tych tabletek novynette? przejrzałam wszystkie chyba fora na ich temat i nie znalazłam osoby która by wpadła biorąc te tabletki i akurat wszystkie wypowiadające się kobiety były zadowolone z ich działania

Anka_DD  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2010-11-03, 11:19   

Choć pierwszy cytat odnosi się do tego, iż Twojemu facetowi w pożyciu z Tobą nigdy nie zsunęła się gumka, to jednak można zrozumieć, że z tabletkami 'po' również nigdy nie miałaś do czynienia:

matra napisał/a:
mi się to nigdy nie zdarzyło. a nawet jakby - od tego są tabletki typu Escapelle. dla mnie sprawa jest prosta.

A za moment:

matra napisał/a:
a co do tabletek 'po' - ich skutki uboczne też są kwestią indywidualną, mi się po nich nie działo nic.

To w końcu brałaś czy nie, bo już gubisz się w zeznaniach. Escapelle to faktyczne większy syf niż zwykłe piguły, które dla Ciebie nie mają racji bytu. Gumki lubią sobie pęknąć, mi osobiście zdarzyło się 2 razy, a były to dobre marki, a nie jakieś tanie podróbki.

Ja antykoncepcję hormonalną przyjmuję od 10 lat i nic mi nie jest, a tabletki miałam zmieniane 3 razy, a teraz szykuje się czwarty, jednak zmiana nigdy nie była spowodowana skutkami ubocznymi, ino ceną, a w przypadku ostatnich zadecydowało to, że poprawiają cerę - teraz biorę Diane-35 (to dopiero dawka hormonów!), czuję się świetnie, ale zmienić muszę, bo nie można tych tabletek brać dłużej niż 3 lata.
Tak więc doustna antykoncepcja hormonalna i ewentualne skutki uboczne to kwestia indywidualna.

Z Matrą zgodzę się w tym, że należy badać się regularnie, ale to akurat zalecane jest każdej kobiecie, bez względu na zażywanie hormonów.

matra  

Wysłany: 2010-11-03, 12:06   

Anka_DD napisał/a:
to jednak można zrozumieć, że z tabletkami 'po' również nigdy nie miałaś do czynienia:

to źle rozumujesz - tabletki 'po' to nie są tabletki, które się bierze tylko kiedy się zsunie gumka.. :oczami:

m. gallery

dojotka  

Wysłany: 2010-11-03, 12:25   

a przerwy po tabletkach trzeba robić często? i czy wtedy nie ma problemu np z miesiączką?

Odpowiedz do tematu