• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2009-08-31, 12:53   kary dla sportowców

Axel Witsel w brutalny sposób łamie nogę Marcinowi Wasilewskiemu podczas meczu RSC Anderlecht - Standard Liege.

na początek filmik: http://www.youtube.com/watch?v=t9-TKBSbXME

Cytat:
Koszmarna kontuzja Marcina Wasilewskiego zszokowała całą Polskę. Piłkarz Standardu Liege Axel Witsel o mało nie przeciął reprezentantowi naszego kraju nogi na pół. Obrażenia, jakich doznał "Wasyl" są bardzo poważne.
- Niestety, jest to podwójne otwarte złamanie kości piszczela - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Michel Thiry, menedżer Wasilewskiego. - Najgorsze, że obecnie nie wiadomo, czy Marcin kiedykolwiek jeszcze będzie mógł grać zawodowo w piłkę. Mam nadzieję, że tak - dodał Thiry.

To, co spotkało prawego obrońcę Anderlechtu Brukesela, było przerażające. Gdy Wasilewski zwijał się z bólu, jego krzyk było słychać na trybunach. Spora część kibiców, zarówno Anderlechtu jak i Standardu, czyli wielkich rywali, odwróciła się, żeby nie patrzeć na makabryczny widok. Lekarze jeszcze na murawie opatrunkami przez getry próbowali tamować krew.

Czy Wasilewski będzie mógł kontynuować karierę? Tego jeszcze nie wiadomo. Na razie czekamy, w jakim stanie będzie po operacji. Reprezentant Chorwacji Eduardo i Francuz Djibril Cisse byli w stanie wrócić do gry i wysokiej formy po równie strasznych kontuzjach, jednak doznawali ich w młodszym wieku. 29-letni organizm Wasilewskiego może nie zregenerować się tak dobrze, jak organizmy zawodnika 22-letniego.

Leo Beenhakker, trener reprezentacji Polski, do kadry na mecze z Irlandią Północną i Słowenią w miejsce Wasilewskiego powołał Jakuba Rzeźniczaka. Holender liczy na to, że dramat kolegi zmobilizuje jego piłkarzy. - Teraz wszyscy będą mówić: Hej, zróbmy to dla Wasyla! - uważa "Don Leo".

źródło

Tak się właśnie zastawiam, czy Axel i piłkarze, którzy chcący/niechcący tak faulują innych powininni dostać karę w postaci np. całkowitego zakazu pojawienia się na boisku? Jakie sankcje powinny być wyciągnięte wobec takich sportowców? A może uważacie, że czerwona kartka jest wystarczająca?

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2009-08-31, 12:58   

Mój Boże, on już nigdy nie zagra tak jak wcześniej... Aż trudno uwierzyć, że można komuś zrobić taką krzywdę podczas zabawy (bo piłka nożna to nic innego jak zabawa powinna być). Jeśli ten faul był celowy to ten koleś nie powinien się więcej pokazywać na boisku

Colorblind  

Wysłany: 2009-08-31, 13:04   

Jak oglądałam ten filmik i inne na youtubie to nie mogłam uwierzyć, że tak można komuś złamać nogę podczas gry. Przerażająco to wyglądało. Nie dość, że Wasyl może się z karierą pożegnać, to jeszcze czeka go długa droga do tego, by jego noga funkcjonowała w miarę normalnie. Jak dla mnie taki piłkarz jak Axel powinien na boisku pojawić się dopiero wtedy, gdy pojawi się Wasyl. Nie wiem, nie znam się aż tak dobrze na faulach, nie umiem ich ocenić w kategorii - chcący/niechcący, ale trzeba przed takimi skutkami jakoś ostrzegać, surowo karać, by inni choć trochę pomyśleli nad siłą, jaką wkładają w wykonanie faulu. To nie pierwsze złamanie na boisku - Eduardo Da Silva też miał w sposób brutalny złamaną nogę. http://www.youtube.com/wa...from=PL&index=9

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-08-31, 16:14   

Colorblind napisał/a:
Jak dla mnie taki piłkarz jak Axel powinien na boisku pojawić się dopiero wtedy, gdy pojawi się Wasyl.

Moim zdaniem sankcje powinny być niezależne od skutku. Jeżeli się nie chce ostrych wejść to surowa karać za wszystkie ostre wejście. Opcja, że pozwala się na ostre wejścia, a surowe karze tylko te, które się nieszczęśliwie kończą jest chora. Piłka nożna to ostry sport i jako ostry sport cieszy się popularnością, więc takie kontuzje są po prostu ryzykiem piłkarza, który powinien się od nich ubezpieczać.

No mówiąc już o tym, że przy każdym wślizgu jakiegoś dobrego piłkarza by się okazywało, że kontuzjował jakiegoś przeciętnego gracza na długie miesiące...

Colorblind  

Wysłany: 2009-09-01, 15:46   

Cytat:
Axel Witsel został zawieszony przez Komisję Dyscyplinarną Belgijskiej Federacji Piłki Nożnej. 20-latek nie będzie mógł grać do 31 grudnia 2009 roku. To kara za brutalny faul, jakiego piłkarz Standardu Liege dopuścił się na polskim obrońcy Anderlechtu Bruksela - Marcinie Wasilewskim.

Marcina Wasilewskiego czeka długa przerwa w grze. Według informacji płynących ze sztabu medycznego Anderlechtu - potrwa około 10-12 miesięcy. Polski zawodnik pod koniec tygodnia przejdzie operację.

Przypomnijmy - zawodnik reprezentacji Polski i Anderlechtu Bruksela został brutalnie sfaulowany w meczu ligowym ze Standardem Liege (1:1) i doznał podwójnego, otwartego złamania nogi.

O karze dla Witsela poinformował serwis "La Derniere Heure".
źródło

Axel został zawieszony do 31 grudnia 2009. Za niska kara, za wysoka? Co sądzicie o tej decyzji?

es-cs_wuv  

Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2009-09-01, 18:11   
   Polecający: google

Colorblind napisał/a:
Axel został zawieszony do 31 grudnia 2009. Za niska kara, za wysoka? Co sądzicie o tej decyzji
zastanawia mnie czy tego typu wejscie było celowe czy nie ?? z szokowało mnie to jak noga wasilewskiego "pływała na kosci "szkoda chłopa ale taki jest sport

karą powinno byc dożywotni zakaz gry w piłkę !! :zly:

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

Hendoslaw  

Wysłany: 2009-09-02, 10:39   

Czerwona kartka napewno nie wystarczy. A czy było celowe, czy nie to też nie ma znaczenia stało się (ale celowe napewno było). Słyszałem opinie aby zawiesić belga na tyle ile bedzie pauzował Wasyl. Opcja ciekawa, ale troche za surowa. Wtedy to piłka nożna przestał by być sportem kontaktowym. Walka w tym sporcie jest wskazana, ale z rozwagą. Powinien dostac x miesięcy zawieszenia ( 3 wystarczą) + grzywna na leczenie sfaulowanego brutalnie piłkarza. Całe szczęście, ze takie zagrania czesto się nie zdarzaja.

***ArChi***  

Wysłany: 2009-09-02, 15:30   

Co do calej sytuacji to zgodze sie tu z frasunkiem, no taki to jest sport i nic z tym nie zrobimy przeto nie podszedl do niego i nie kopnal go w ta piszczel specjalnie. Wiadomo ze kara jakas powinna byc, ale nie przesadzajmy :)

a co do kary to z tego co czytałem jest nie do 31 grudnia tylko jak sie nie myle do 23 listopada :) czyli do konca rundy jesiennej w Belgii

Pablo88  

Wysłany: 2009-09-02, 23:19   

No cóż faul bardzo brutalny, wiemy jak się skończyło, ale tak jest w tym sporcie, to nie pierwszy i nie ostatni raz, kara surowa nie jest, a na pewno nie te 2500 EURO dla związku w Belgii co jest po prostu żałosne...

Byccagio  

Zaproszone osoby: 11

Wysłany: 2009-09-04, 17:30   

Śmiech na sali. Surowe czy nie, trzeba oduczyć piłkarzy takiego dziadostwa. Na filmiku widać, iż zrobił to specjalnie. :zdegustowany:

Lech_Poznań123  

Wysłany: 2009-09-05, 12:48   
   Polecający: Dzięki sobie..

Byccagio napisał/a:
Na filmiku widać, iż zrobił to specjalnie. :zdegustowany:

Zrobił to przypadkowo chciał kopnąć piłkę, a niestety kopnął nogę Wasyla..

es-cs_wuv  

Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2009-09-05, 15:58   
   Polecający: google

nie zobaczycie tego na filmiki czy zrobił to specjalnie czy nie przynajmniej ja tak myślę zawieszony powinien zostac na sezon + pieniądze na leczenie

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

Pablo88  

Wysłany: 2009-09-05, 16:44   

Dzisiaj się okazało, że karę temu Panu za faul skrócili... Z 11 spotkań w lidze belgijskiej, skrócono mu do 8, a najlepsze jest, karę finansową z 2500 Euro, wystarczy jak zapłaci 250... Czy to jest normalne ? Bo mi się wydaję, że każdy powinien ponieść odpowiednie konsekwencje adekwatne do popełnionego czynu, a tu się okazuję, że mu je złagodzili...

Byccagio  

Zaproszone osoby: 11

Wysłany: 2009-09-05, 19:23   

Dziwne rzeczy dzieją się na tym świecie. Ostatnio nawet katowano 9 i 11 latka, i zamiast dożywocia, skazali ich na 6 tygodni. :dobani:

Anka_DD  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2010-05-07, 11:52   

Co innego, jeśli jest to przypadek, ale celowe kopanie przeciwnika powinno być surowo karane, a gdy do tego wybryki danego piłkarza zdarzają się notorycznie, to tylko dożywotni zakaz gry w jakimkolwiek klubie.

Piłką się nie interesuję, ale takie zachowanie doprowadza mnie co najmniej do furii, a Totti ponoć nie pierwszy raz pokazał, jakim jest debilem:

http://www.youtube.com/watch?v=Y_tHRE9cS3A

A tu zbliżenie, jak na odchodne kopnął Balotelli'ego w głowę:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Odpowiedz do tematu